صفحه 177 از 178 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ممنون از پاسخ
    گویا شما الان امریکا هستید، اگه بر گردید روز اول اپلای (احتمالا) بازم میرید امریکا؟ یا کانادا و استرالیا یا اروپا رو انتخاب میکنید؟
    من از خدمات درمانی امریکا چیزای جالبی نشنیدم. اخیرا هم یه ویدیو در یوتیوب دیدم که نشون میداد چطور مردم به راحتی از کار بیکار میشن به دلیل مسایل سلامتیشون و بعدش بدون بیمه بیخانمان و ...
    من در انگلیس و اروپا لااقل میبینم خدمات درمانی خوب و رایگان هست.

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

با سلام

من دوست دارم اینجا تجاربم رو در زندگی در کشور آلمان به اشتراک بگذارم. من به تازگی به آمریکا اومدم برای مقطع دکترا. روزای خوبی رو تو آلمان سپری نکردم. من بیشتر از 3 سال تو آلمان بودم و کاملا یک منزوی اجتماعی شده بودم چون جامعه واقعا خارجی هارو قبول نمیکرد تنها دوستایی که داشتم همکلاسیام در دانشگاه بودن طوری که دیگه حتی قید یادگیری زبان آلمانی رو بعد سال اول زدم و دیگه نخوندم از بس بی انگیزه شده بودم. چند موضوع مهم برای من اهمیت داشت یکی این که تو جامعه پذیرفته بشم و کسی از بالا بهم نگاه نکنه که بخواد تحقیر کنه و زندگی اجتماعی خوبی داشته باشم. 2- میخواستم جای پیشرفت داشته باشم. زندی تو المان به من نشون داد حتی اگه ازدواجم کنی با یه دختر آلمانی پاس المانی بگیری بچه دارم بشی بازم به عنوان یه خارجی میزنن تو سرت. حتی بچه هات هم انگ خارجی بودن رو دارن حتی اگه اونجا متولد شن و بخوان زندگی کنن و تحصیل کنن همیشه تبعیض رو خواخند دید. این دید خیلی منو اذیت میکرد چون حتی دختر خالم هم تو المان متولد شده بود توی ایالت نوردراین وستفالن که جزو دوستانه ترین شهرهای المانه. از تبعیض هایی که بر علیه اون تو مدرسه و دانشگاه میشد همیشه گلایه میکرد. این موضوع خیلی برام اذیت کننده بود خودم هم بارها چه سر کار و دانشگاه تبعیض رو دیدم. الویت همیشه با المانیاست حتی اگه طرف بدتر از تو باشه وقتی ببینین یه المانی میخواد کار کنه تو دانشگاه اگه درسش از تو خیلی ضعیفتر هم باشه پوزیشن رو به اون میدن. توی کشور المان زبان انگلیسی کلا سرش گرده جتی اگه اون شرکت بین المللی باشه باید به زبان المانی حرف بزنید اصلا زبان انگلیسی رو قبول ندارن.

آلمان به شدت یک کشور فمینیست هست و این خیلی اذیت کننده بود. اینجا زنا تقریبا همه کاره هستن و از بالا به مردها نگاه میکنن و من المان رو محیط خوبی برای مردا ندیدم. هر چی به سمت شمال اروپا میرید این موضوع بدتر و بدتر میشه به طوری که تو اسکاندیناوی بدتره. شما اگه یک دختر باشید راحت تو المان میتونید پیشرفت کنید. من خودم چندتا همکلاسی دختر داشتم که اصلا درسشون خوب نبود باهم برای چندتا شرکت اقدام کردیم و من و راحت ریجکت کردم در حالیکه این دخترارو راحت گرفتن. در زمان امتحانا هم خیلی مراعات دخترارو میکنن و نمره های عالی بهشون میدن. من واقعا انگیزم رو در المان از دست داده بودم و دیگه نفرت داشتم از المان. یاد روزهای اخرم تو ایران میوفتادم که میخواستم سریع از ایران برم.
    خوشبختانه زمانیکه برای امریکا اقدام کردم ویزام رو توی 2 روز بهم دادن و جبران تمام سختی های المانم شد. شما توی آلمان خیلی مشکل دارید به عنوان یک ایرانی. هیچ بانک آلمانی برای شما حساب باز نمیکنه به غیر از sparkasse همشون بهونه تحریم های آمریکارو میارن. در حالیکه من اینجا تو یک روز تو بانک آمریکا حساب باز کردم بهم دست چک دادن و کردیت کارد. برخوردها توی دانشگاه محیط بیرون دانشگاه خیلی خیلی بهتر از المانه. من دو هفتست اینجا هستم و زندگی اجتماعی جدیدی رو شروع کردم با کلی از دانشجوهای امریکایی در حالیکه تو المان حتی تو مراسم کریستمس پارتی و غیره المانی ها اصلا با خارجی ها قاطی نمیشدن. اینجا این مشکلات دیگه وجود نداره حداقل من ندیدم.

المان سیستم بیمه عالی داره نسبت به امریکا. من اونجا رباط صلیبیم رو عمل کردم و کاملا مجانی برام تمام شد گرچه واسه هر شب ده یورو ازم گرفتن که بازم عالی بود. المان شما امنیت شغلی دارید ولی در امریکا اینطور نیست. امریکا یک کشور کپیتالیست مثل ایران هست در حالیکه المان یک کشور سوسیالیست هست و شما از یه حدی بیشتر نمیتونید پیشرفت کنید ولی امریکا اگه ایده ی خوبی داشته باشید میتونید پیشرفت عالی داشته باشید. سیستم مالیاتی المان کلا بیچاره میکنه یه کارمند رو خیلی مالیات میگیرن.
    سیستم حمل و نقل المان خیلی بهتر از امریکاست گرچه شما تو امریکا خیلی راحت میتونید ماشین بخرید و گواهینامه خیلی راحت و ارزونه در حالیکه تو المان خیلی سخت و گرونه. اب و هوای المان به شدت افسرده کنندست همیشه ابری و بارونیه درحالیکه شما اب و هوای مختلف رو یتونید تو امریکا تجربه کنید. مردم المان خیلی ادم های اقتصادی و پول جمع کنی هستن و این کاملا در تضاد با ماهایی هست که از یک جامعه ی ولخرج میایم در حالیکه امریکایی ها خیلی ولخرجن مثل ایرانیا. من کلا اخلاقیاتمون رو به امریکایی ها خیلی نزدیکتر دیدم تا المانیا. اینجا خیلی راحت باهات گرم میگیرن در حالیکه در المان به همین راحتی وارد circle شون نمیشی. خیلی ادمای محتاطی هستن نسبت به خارجی ها و همیشه بدبین. در نگاه اول یک کله سیاه رو زامبی و متجاوز میدونن من سر این قضیه کلی تنش داشتم تو المان. دوتا کشور فرصت های شغلی زیادی دارن خوب صد البته امریکا بخاطر وسعتش و اقتصادش خیلی بهتره ولی المانم کار مهندسی و پزشکی زیاد داره.

اینا تجربه های شخصی من هست در حالیکه افراد زیادی رو میشناسم که دوست دارن آلمان رو و تجربه هاشون بنا به دلایل و شرایط خاصی متفاوته. به هرحال من واسه همیشه از المان و اروپا رفتم دوست دارم یه روز به فرزندم وصیت کنم که هیچ وقت پاش و به اروپا و خاورمیانه نذاره.
    ولی برای اونایی که این متن و از ایران میخونن بگم که همه جا الان از ایران بهتره اگه دنبال اینده ای بهتر هستید المان خیلی بهتر از ایرانه.

سلام اپلای ابرود
    بعد از سالها برمیگردم. از هیچ شروع کردم و جوابها رو اینجا گرفتم. راه اسون نبود ولی راضیم الان.

به دوستان توصیه می کنم جز امریکا روی جاهای دیگه هم کار کنید. چند گزینه داشته باشین. باید مصمم باشین وگرنه سختتر میگذره.‌‌
    من به هرچی خواستم رسیدم خدا رو شکر. مدرک و پول و جایگاه و اینها. به نظر من قوانین ترامپ موقته ولی فعلا کار رو سختتر کرده. زمان بوش و اباما هم خوب نبود البته. فرصتها اینجا بیشتره ولی من دانشجوهای دکترای ایران هم دیدم شرکت زدن و تولید لوازم مهندسی دارن و بهتر از امریکایی ها نتیجه گرفتند. اگر موندین هنوز میتونین خیلی موفق بشین.

سالها طول کشید اولش تا بیام. ولی تا الان بارها اومدم. چقد ایران حال داد. نوستالژی فراوون. لباسهای پسرونه و دخترونه شون. شیطنت هاش. بوی عطاری ها. صدای نون خشکه ای هاها. ذرت بخاری. بلال و لبو و باقلا. همه جور غذاهای محلی. اقوام و خونواده چایی گلستان که همش امادست برای کسی که سالهاست قهوه خور شده.
    روز اول اومدم طباخی با کارت پدرم. طباخه نگاه میکرد چقدر من طول میدم تا یک کارت بکشم. بار اولم بود.
    ویرایش توسط vahidtavakoli : August 30th, 2020 در ساعت 06:37 AM

اوضاع ایران پر از مشکله و من بی خبر نیستم. اما دوستانی دارم که با تولید لوازم مهندسی و نرم افزار خیلی پیشرفت کردن و گرانی دلار و محدودیت واردات بهشون کمک کرده. این ها مثال اند از کسانی که بغل خونواده تو تهران موندن و از خیلی از ماها جلو زدن. البته اقلیت اند.

فراموش نکنین اگه مهندسین نون بازوتون رو میخورین و اراده تون رو و جغرافیا مانعتون نیست. گرونی دلار رو به خدمت خودتون دربیارین.
    توی امریکا هم بعضی سالها در پست داک های الکی موندن و به جایی نرسیدن. امریکا تضمین موفقیت نیست.

در مورد خدمات بیمه: اگه حقوقتون زیاده و بدن سالمی دارین امریکا به نفعتونه و اگه برعکسه کانادا یا انگلیس خوبه. ایرانی ها اغلب حقوق بالا دارن.
    البته هیچ مشکلی نداره پول بیمه چن تا دیگه رو از حقوقتون بدین. جای دیگه جبران میشه و مگه ادم چقدر میخواد برای زندگی. ولی خوب اینها بحث امروز امریکاس. خساست جماعتی خاص علیه گروهی دیگه. فرق اصلی دموکرات و جمهوری خواه.

در مورد پذیرش و اینها
    راستش سالهاس دور بودم و از خود شما کمتر میدونم.
    ویرایش توسط vahidtavakoli : October 19th, 2020 در ساعت 11:17 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

به نظر من نمیشه بر اساس آدمایی که تو زندگی بهشون برخورد میکنیم راجع به اون شهر یا کشور نظر بدیم. شما هرکجای دنیا هم که باشید بالاخره با یک سری آدم مشخص بصورت روزمره سروکار دارید (در بهترین حالت با یک قشر مشخص). مثلا یک استاد دانشگاه با قشر دانشجو و یا یک فروشنده با یک سری مشتری ثابت خیلی بیشتر در تعامله تا مشتری های گذری.
    خب اون استاد دانشگاه که مثلا در تورنتو زندگی میکنه مسلما با قشر بالاتری در ارتباطه که فروشنده ای که در (say) کلیفرنیا.
    از یک طرف بجز معدود جاهایی که آدم های واقعا select شده ای در اونجا کار میکنند (مثلا nasa) شما واقعا هرکجا که کار کنید بسته به شانستون ممکنه با آدم های خوب یا بد برخورد کنید خواه در امریکا و خواه در کانادا. و تمام اینا صرفا تجربه شخصی شماست.
    یک سری موارد کلی وجود داره که ما میتونیم بهشون رجوع کنیم. مثلا میتونیم بگیم بیشتر امریکاییها pork رو بعنوان صبحانه دوست دارندو کاناداییها پنکک (و مطمئن باشید در مورد همینم بر اساس تجربیات شخصی افراد نظرات متفاوت بسیار زیادی وجود داره!)
    بنابراین نمیتونیم بر اساس تجربه شخصی راجع به مردم یک کشور نظر بدیم. تجربه شخصی ما فقظ راجع به جامعه ای که خودمون درش زندگی کردیم مصداق داره.
    به این جمله معروف ایرانی رسیدیم که میگه همه جا خوب و بد هست

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

من هم تو اروپا زندگي كردم هم امريكا
    اگر جوون هستيد و دنبال پول هستيد و پشتكار هم داريد امريكا عاليه
    اگر دنبال زندگي اروم تر و بي دغدغه تر و فشار كاري كمتر هستيد اروپا
    كانادا و استراليا هم مابين اروپا و امريكا
    البته من تو كانادا و استراليا زندگي نكردم و فقط از روي تجربه دوستانم ميگم
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط ramehdi نمایش پست ها
    بنظرم این بحث رو تعطیل بکنید. چون عقلانی نیست راجب کشوری که همه ارزوش رو دارن برن که چی و واسه چی و ار این حرفا بیارین .اونم تو این وضعیت. نکته دوم هر کسی تجربه خوبی میتونه داشته باشه پس حرف افراد حسود رو گوش نکنید.تونستین برین و موفق خواهید شد.
    word of the day.
    از صحبت شما لذت بردم.
    امریکا کشور کار کار کار هست. اگه بتونی کار کنی، و فانتزی بزنی و ارزو داشته باشی و امید، قطعا اینجا موفق میشی.
    زندگی بالا پایین داره. امریکا هم همینه.
    چیزی که من توی این دنیا فهمیدم، اینه که باید imagination قوی داشته باشی. کسی که ایمجینیشن قوی داره رو اغلب توی ایران، اروپا، و شاید خیلی جاهای دنیا مسخره کنن.
    بهش میگن خیال باف، متوهم، و...
    شاید بگم امریکا واقعا تنها کشوری هست که تو میتونی ارزو بکنی، خیال داشته باشی، فانتزی بزنی، هر چند محال، و بهش برسی.
    اینو من از صمیم قلبم و از عمق وجودم بهش ایمان دارم.
    من هر وقت توی کانادا و هر کشور دیگه گفتم مثلا دوست دارم یک ساینتیست موفق بشم، اینو انجام بدم، اونو کشف کنم، دنیا رو جای بهتری کنم برای همه موجودات و نه فقط انسان، همیشه پشتش یک "ولی"، "ولی تو ایرانی هستی"، ولی تو رو امریکا راه نمیدن، ولی تو نمیتونی، ولی تو متوهم و احمقی، ولی ... شنیدم، کاناداییا خوددار و محافظه کارن و حتی اگه ته دلشون بخندن به روت نمیارن، که خیی خوب هم هست. ولی ایرانیا همون جا بهت پوزخند میزنن. اگه دلشون بسوزه برات، میگن سنگ بزرگ علامت نزدن هست. یا میگن ایده های مسخره ت رو بسط نده جایی، مردم بهت میخندن.
    حتی ایرانیای کانادا.
    توی امریکا تو بگو میخوام سفینه بسازم برم مریخ، هرکی تو رو ببینه میگه hell yeah! I support you!
    برای همین هست که این سفینه توی امریکا ساخته میشه و نه توی بقیه کشورها، برای همین هست که هواپیما توی امریکا ساخته شد،
    چرا امریکا، هدف، اخرش که چی؟!
    مگه شما بقیه کشورها میرید هدف و ارزوتون چیه؟
    به نظر من توی امریکا تو combination همه کشورها رو میبینی.
    کسایی که کار نمیکنن و از دولت پول میگیرن.
    کسانی که از صبح تا شب کار میکنن،
    و کسانی که سو سو کار میکنن. و اوکی هستن.
    life will take you to the destination and will show you the way, if you WANT it..
    این دقیقا مثال امریکاست.
    من خیلی خوشحالم که توی همه این سالها، مسخره شدم از بچگی که میخوای دانشمند بشی؟ خاک تو سرت، و به خاطر فانتزی زدنم و به خاطر ایمجینیشن داشتنم مسخره شدم، ولی یه دنده بودم و تسلیم نشدم.
    و بلاخره جام رو پیدا کردم.
    به همه شماها که دو دل هستید، تردید دارید، دارم میگم، دست از ارزوهاتون برندارید. مطمئن باشید بهشون میرسید. به شما قول میدم.
    Push yourself, do not settle.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    word of the day.
    از صحبت شما لذت بردم.
    امریکا کشور کار کار کار هست. اگه بتونی کار کنی، و فانتزی بزنی و ارزو داشته باشی و امید، قطعا اینجا موفق میشی.
    زندگی بالا پایین داره. امریکا هم همینه.
    چیزی که من توی این دنیا فهمیدم، اینه که باید imagination قوی داشته باشی. کسی که ایمجینیشن قوی داره رو اغلب توی ایران، اروپا، و شاید خیلی جاهای دنیا مسخره کنن.
    بهش میگن خیال باف، متوهم، و...
    شاید بگم امریکا واقعا تنها کشوری هست که تو میتونی ارزو بکنی، خیال داشته باشی، فانتزی بزنی، هر چند محال، و بهش برسی.
    اینو من از صمیم قلبم و از عمق وجودم بهش ایمان دارم.
    من هر وقت توی کانادا و هر کشور دیگه گفتم مثلا دوست دارم یک ساینتیست موفق بشم، اینو انجام بدم، اونو کشف کنم، دنیا رو جای بهتری کنم برای همه موجودات و نه فقط انسان، همیشه پشتش یک "ولی"، "ولی تو ایرانی هستی"، ولی تو رو امریکا راه نمیدن، ولی تو نمیتونی، ولی تو متوهم و احمقی، ولی ... شنیدم، کاناداییا خوددار و محافظه کارن و حتی اگه ته دلشون بخندن به روت نمیارن، که خیی خوب هم هست. ولی ایرانیا همون جا بهت پوزخند میزنن. اگه دلشون بسوزه برات، میگن سنگ بزرگ علامت نزدن هست. یا میگن ایده های مسخره ت رو بسط نده جایی، مردم بهت میخندن.
    حتی ایرانیای کانادا.
    توی امریکا تو بگو میخوام سفینه بسازم برم مریخ، هرکی تو رو ببینه میگه hell yeah! I support you!
    برای همین هست که این سفینه توی امریکا ساخته میشه و نه توی بقیه کشورها، برای همین هست که هواپیما توی امریکا ساخته شد،
    چرا امریکا، هدف، اخرش که چی؟!
    مگه شما بقیه کشورها میرید هدف و ارزوتون چیه؟
    به نظر من توی امریکا تو combination همه کشورها رو میبینی.
    کسایی که کار نمیکنن و از دولت پول میگیرن.
    کسانی که از صبح تا شب کار میکنن،
    و کسانی که سو سو کار میکنن. و اوکی هستن.
    life will take you to the destination and will show you the way, if you WANT it..
    این دقیقا مثال امریکاست.
    من خیلی خوشحالم که توی همه این سالها، مسخره شدم از بچگی که میخوای دانشمند بشی؟ خاک تو سرت، و به خاطر فانتزی زدنم و به خاطر ایمجینیشن داشتنم مسخره شدم، ولی یه دنده بودم و تسلیم نشدم.
    به همه شماها که دو دل هستید، تردید دارید، دارم میگم، دست از ارزوهاتون برندارید. مطمئن باشید بهشون میرسید. به شما قول میدم.
    Push yourself, do not settle.
    ممنونم. دقیقا هر کسی هدف داره و پشتکار میتونه به ارزوش برسه .بسیار به اون افرادی که بقولی تو رشته و فیلد خودشون سرامد هستن توصیه می کنم برن امریکا.درسته که باید زحمت زیاد بکشن ولی منفعت زیاد در راستای تلاش بسیاره. من بعنوان کسی که از می 2018 دارم تلاش میکنم بارها خوردم زمین ولی چون مطمئن هستم در رشته خودم قادر به تعریف یک نواوری هستم پا پس نکشیدم.البته دو الی سه دانشگاه خیلی قوی اروپایی هم امسال قبول شدم و بدنبال نتایج امریکا هستم.در انتخاب دانشگاه هم باید منطقی بود و بهترین انتخاب رو با اینده نگری کرد. در اخر به هر چیزی که مکرر فکر بکنید بهش خواهید رسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    word of the day.
    حتی ایرانیای کانادا.

آیا این طور نیست که در آمریکا پدر مهاجر با ارشد، راننده تاکسی میشه و پسرش hyperloop را احداث می کنه؟
    آیا واقعا در آمریکا نمی گن "تو یک ایرانی هستی"...

آیا اگر مادر ایلان ماسک شهروند کانادا نبود، الان پسرش تو آفریقا فروشنده لاستیک ماشین نبود؟ (چه ربطی داشت حرفم)

می خوام بگم یعنی مثلن تو آمریکا بهت نمی گن تو دبیرستان اینجا نبودی، پس بشین کنار پشت دیوار وایسا، بزار آمریکایی کار را انجام بده. یا مثلن کامالا هریس اگر متولد آمریکا نبود... پس چرا والدین هریس فانتزی نزدن؟ نخواستن یا نزاشتن؟

میشه بگین چرا پدر ایشون موفق به زدن فانتزی نشد. سخته قبول کنم که نخواست:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Shervin_Pishevar

فکر کنم بار مهاجرت روی دوش ماست، ایمجینیشنش ماله نسل بعد میشه که می خوام صد سال سیاهش به دنیا نیاد.
    بابای اوباما کوش؟ به قول باراک، مامانم مثل شیره بابام مثل قیره. چرا این آمریکایی ها، بابای اوباما و کامالا را نفرستادن مریخی یا حالا فوبوس دیموس

تو آمریکا نمی گن چون تو از ایران رفتی مونیخ دکترا گرفتی، باسه مریخ رفتن یک نفر که از بچگی فلوریدا بزرگ شده انتخاب می کنیم... نمی گن؟
    مثلن رییس AMD که فانتزیش گرفته، این که از سه سالگی رفت آمریکا. اگر از سی سالگی می رفت، باز هم رییس AMD میشد؟
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    آیا این طور نیست که در آمریکا پدر مهاجر با ارشد، راننده تاکسی میشه و پسرش hyperloop را احداث می کنه؟
    آیا واقعا در آمریکا نمی گن "تو یک ایرانی هستی"...

آیا اگر مادر ایلان ماسک شهروند کانادا نبود، الان پسرش تو آفریقا فروشنده لاستیک ماشین نبود؟ (چه ربطی داشت حرفم)

می خوام بگم یعنی مثلن تو آمریکا بهت نمی گن تو دبیرستان اینجا نبودی، پس بشین کنار پشت دیوار وایسا، بزار آمریکایی کار را انجام بده. یا مثلن کامالا هریس اگر متولد آمریکا نبود... پس چرا والدین هریس فانتزی نزدن؟ نخواستن یا نزاشتن؟

میشه بگین چرا پدر ایشون موفق به زدن فانتزی نشد. سخته قبول کنم که نخواست:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Shervin_Pishevar

فکر کنم بار مهاجرت روی دوش ماست، ایمجینیشنش ماله نسل بعد میشه که می خوام صد سال سیاهش به دنیا نیاد.
    بابای اوباما کوش؟ به قول باراک، مامانم مثل شیره بابام مثل قیره. چرا این آمریکایی ها، بابای اوباما و کامالا را نفرستادن مریخی یا حالا فوبوس دیموس

تو آمریکا نمی گن چون تو از ایران رفتی مونیخ دکترا گرفتی، باسه مریخ رفتن یک نفر که از بچگی فلوریدا بزرگ شده انتخاب می کنیم... نمی گن؟
    مثلن رییس AMD که فانتزیش گرفته، این که از سه سالگی رفت آمریکا. اگر از سی سالگی می رفت، باز هم رییس AMD میشد؟
    اينكه رسيدن به هدف براي مهاجر سختتره تا كسي كه اينجا به دنيا اومده شكي نيست. اما دليلش اين نيست كه كسي جلوتون رو گرفته
    دليلش اينه كه بخشي از انرژيتون داره صرف تطبيق ميشه. از زبان و فرهنگ بگير تا ساپورت خانواده
    كسي كه مهاجرت ميكنه تنهاست، خودشه و خودش
    اما نسل بعد پدر و مادري رو داره كه مثل كوه پشتشن. دوستاني رو داره كه باهاشون بزرگ شده و هزار و يك چيز ديگه فرد مهاجر تو ٢٠-٣٠ سالگي تازه بايد براي بدست اوردنشون تلاش كنه

من تاحالا تجربه نكردم كسي بگه فلان كار رو نكن چون ايراني هستي. اگرم كسي بگه خوب كه چي !!! مگه شما تصميمات زندگيتون رو بر اساس حرف اونا
    به عنوان مهاجر ما همه مشكل اعتماد به نفس داريم تا يه حدي . بعضي كمتر بعضي بيشتر
    اما وقتي اعتماد به نفستون رو پيدا كنيد حرف هيچكس و هيچ چيز براتون اهميت نداره . اگرم يه درصد كسي به خاطر مهاجر بودن جلوي موفقيتتون رو گرفت همونجا خشتكش رو سرش ميكشيد
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم