صفحه 2 از 178 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟

at least i know french, british , italian, germans are extremely racist!!!
    they might pretend to be nice and polite but treart muslims and those from 3rd world countries like crap !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط tftmehdi
    they might pretend to be nice and polite but treart muslims and those from 3rd world countries like crap !!!

من موافقم با دوستمون مهدی

من خودم اروپا بودم.....واقعا 1 هفتش برام تنهایی سخت بود.....یکم احساس غربت طبیعیه اما اونجا یه عمرم بمونی غریبی........
    در مورد آمریکا یکم فرق میکنه.........اروپاییها آدمای در کل آدمای خودحواهی هستن...ماها رو زیاد تحویل نمیگرن......

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.Ahmadian
    نقل قول نوشته اصلی توسط tftmehdi

من موافقم با دوستمون مهدی

من خودم اروپا بودم.....واقعا 1 هفتش برام تنهایی سخت بود.....یکم احساس غربت طبیعیه اما اونجا یه عمرم بمونی غریبی........
    در مورد آمریکا یکم فرق میکنه.........اروپاییها آدمای در کل آدمای خودحواهی هستن...ماها رو زیاد تحویل نمیگرن......
    اره دیگه .. منم همون اول همین رو گفتم ... کشورهای اروپایی برای اینکه زیاد مهاجرپذیر نیستند مردمشون یه جور دیگه به خارجی نگاه می کنه ... البته باید بگم خیلی بهتر از چیزی که ما به افغانی نگاه می کنیم اما بازم به پای امریکا و تا حدی هم کانادا نمی رسه ... با اینکه توی انگلیس ترک و پاکستانی و عرب کم نیستند ! ...
    من این حرف ها رو از کسی می زنم که 50 تا سفر خارجی داشته و 15 کشور رو دیده !!! ...
    life time گارانتی داره ! ;D

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    جواب سوال معلومه
    آمریکا تو همه چی بالاترین هست
    کیفیت دانشگاهها مهمترینش هست
    من دوستی داشتم که تو آلبرتا درس میخوند و بعد از یک ترم رفت تو یک دانشگاه معمولی آمریکا
    میگفت کیفیت آموزشی و سطح علمی آمریکا و کانادا با هم قابل مقایسه نیست
    در تایید حرف دوستمان اضافه کنم یکی از اساتید دانشگاه خواجه نصیر فوق لیسانس McGill و دکترا را UTAH خونده بود من ازش پرسیدم McGill که بهتره برای چی رفتید UTAH گفت من اینجوری فکر نمی کنم. بستگی به رشته ات و ... داره و در کل تو فیلد من UTAH بهتره! حالا درنظر بگیرید McGill دانشگاه دوم کانادا و UTAH دانشگاه 60 آمریکاست (حدودا)
    راستش من فکر می کنم به استثنا چند تا دانشگاه خفن کانادایی و انگلیسی (مثل تورنتو- ایمپریال کالج - کمبریج ...) دانشگاههای آمریکا عموما از دانشگاههای تاپ کشورهای دیگه بهترند و آینده شغلی بهتری ایجاد می کنند.

Senior Member

فرض کنید روی کره زمین هیچکی نبود و شما رو مامور میکردن جاهای مختلف زمین رو برای کاربریهای مختلف استفاده کنید!
    خداییش کانادا رو جز برای تبعیدگاه و پرورش گوزن قطبی برای کار دیگه ای انتخاب میکردید؟

بازم بعد آمریکا به بعضی کشورهای اروپا به خیلی دلایل میشه یه نیم نگاهی داشت ولی کانادا رو اصلا درک نمی کنم !

این حرف که خیلی احساسی بود! مگه میخوای کارتون بسازی!!
    مساله اصلی به نظر من همون آینده شغلیه. دوست من لیسانسشو کانادا گرفته برای کار داره میره آمریکا.
    والا قطعا McGill دانشگاه بهتریه از Utah. ارتباطی که دانشگاه های آمریکا با صنایعشون دارند واقعا چشمگیرتر از هر جای دیگه دنیاس. (کلا میگم والا در رشته هایی خاص ممکنه موقعیت استثنایی در جای دیگری هم باشه)
    من هم امیدوارم بعد از فوق، اگر حال دکتری خوندن داشتم برم آمریکا.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

دانشگاههای کانادا خیلی هم با کیفیتن. دانشگاه تورنتو، یو بی سی، مک گیل، آلبرتای پیشرفته رو به پیشرفت، اینها حقیقتا با کیفیتن. امریکا با کلاس تره. البته مسلما برخی دانشگاههای امریکا قابل قیاس با هیچ جا نیستن.
    برخی دانشگاههای کانادا مثل واترلو تو مهندسی چه دست کمی از arizona state و یا خیلی جاهای دیگه داره؟
    تو بخش نتایج پذیرش مگر یکی از بچه ها از واترلو برای phd تو برکلی پذیرش نگرفته؟ این نشون از سطح خیلی خوب وبالای واترلو هست یا نه؟
    کانادا چون ویزاش راحت تره ما فکر میکنیم پایین تره. چند ماه پیشم که کانادا تصویب کرد دانشجوهای بین المللی میتونن بعد از اتمام درسشون تا سه سال بمونن کار کنن تازه برای سیتیزنی هم در اولویتن.
    برای ما با شرایط فعلی کانادا خیلی بهتره.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

یک نکته رو توجه داشته باشید
    شما ممکن هست Mcgill یا هر دانشگاه خوب کانادا درس خونده باشید و آینده شغلی خوبی هم تو کانادا داشته باشید ولی دلیلی نداره تو سایر کشورها از جمله آمریکا این موقعیت رو داشته باشید. ممکن هست تو EPFL درس بخونید و تو اون کشور بهترین موقعیت رو داشته باشید ولی دلیلی نداره این موقعیت رو تو سایر کشورها هم داشته باشید. ولی کسی که آمریکا درس خونده تو همه دنیا میتونه کار داشته باشه. کسی که گرین کارد داره میتونه بدون هیچ دردسری هر کشوری خواست بره ولی برعکسش درست نیست. اگه تو رشته خودم بخوام مثال بزنم تو کانادا تقریبا همه پروژه هاشون درباره نفت سنگین هست. به خاطر اینکه اکثر نفتی که دارن از این نوع هست. اگه از کانادا فارغ التحصیل بشی ممکن هست تو کانادا آینده خوبی داشته باشی ولی احتمال موفقیتت تو سایر کشورها خیلی کم هست ولی آمریکا به خاطر تنوعی که توش وجود داره این مشکل رو نداری. کلا اینقدر مزیت داره که آدم احساس کنه ارزشش رو داره چند سال اول سختی بکشه. آب و هوای متنوع و خوب از حسن های دیگش هست. وقتی میشه تو یه آب و هوای خیلی معتدل زندگی کرد لزومی نداره آدم بره تو یخچال زندگی کنه. از لحاظ برخورد هم که خوب آمریکا و کانادا تفاوت فاحشی با اروپا دارن. تا صبح میشه دراینباره حرف زد ولی چیزی که مشخص هست اگه میخواید به چیز بهتری برسید مسلم هست که سختیهای بیشتری هم باید بکشید. به نظر من تنها مشکل آمریکا رفت و آمدش هست که اونم میشه بالاخره یه کاریش کرد. اون موضوع مثل این هست که بگی چرا بنز از پژو بهتره
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط emjr09
    دانشگاههای کانادا خیلی هم با کیفیتن. دانشگاه تورنتو، یو بی سی، مک گیل، آلبرتای پیشرفته رو به پیشرفت، اینها حقیقتا با کیفیتن. امریکا با کلاس تره. البته مسلما برخی دانشگاههای امریکا قابل قیاس با هیچ جا نیستن.
    برخی دانشگاههای کانادا مثل واترلو تو مهندسی چه دست کمی از arizona state و یا خیلی جاهای دیگه داره؟
    تو بخش نتایج پذیرش مگر یکی از بچه ها از واترلو برای phd تو برکلی پذیرش نگرفته؟ این نشون از سطح خیلی خوب وبالای واترلو هست یا نه؟
    کانادا چون ویزاش راحت تره ما فکر میکنیم پایین تره. چند ماه پیشم که کانادا تصویب کرد دانشجوهای بین المللی میتونن بعد از اتمام درسشون تا سه سال بمونن کار کنن تازه برای سیتیزنی هم در اولویتن.
    برای ما با شرایط فعلی کانادا خیلی بهتره.
    شما استدلال میکنی چون از واترلو رفته برکلی پس سطح واترلو خیلی خوب و بالاست
    تو اینکه واترلو بالاست و خوبه شکی نیست ولی حرف از مقایسه کانادا و امریکاست
    اگه اینطوری که از شریف و صنعتی اصفهان و امیرکبیر بچه هایی هستند که رفتند MIT . پس این سه دانشگاه باید رنکش بالاتره واترلو باشه که نیست.

Junior Member

those of us who are planning to travel abroad for the first time think us is the only corner of the world which has every thing and the rest is a village. this typical stereotype is false by all standards. in fact, for us as Iranian students the limitations of study and life in the states shouldn't really put it on top of the list. restrictions for what majors to study in, clearance requirement for high tech jobs, length of time after which a student can remain in us and look for a job, limited number of H1B visas even if there is any job offer, single entry visa,general expenses in us, medical insurance policies are just a handful of reasons why one should think twice before preferring states to canada or europe. i would personally advise preferring us to other options if the university is in top 10 or 15. otherwise, benefits of studying in a country like canada with all its immigration possibilities would far overweigh going for us.