صفحه 3 از 178 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zapata
    those of us who are planning to travel abroad for the first time think us is the only corner of the world which has every thing and the rest is a village. this typical stereotype is false by all standards. in fact, for us as Iranian students the limitations of study and life in the states shouldn't really put it on top of the list. restrictions for what majors to study in, clearance requirement for high tech jobs, length of time after which a student can remain in us and look for a job, limited number of H1B visas even if there is any job offer, single entry visa,general expenses in us, medical insurance policies are just a handful of reasons why one should think twice before preferring states to canada or europe. i would personally advise preferring us to other options if the university is in top 10 or 15. otherwise, benefits of studying in a country like canada with all its immigration possibilities would far overweigh going for us.
    َDear:

All you mentioned above is rightand the problems of us because we are Iraninas and have special problems through what you listed, so that we ourselves have difficulties will not impact the advantages of the USA themselves. If we have problems through admissions and work in the USA, it doesnt necessarily prove that Canada is better

Junior Member

i am quite sure you are well aware of the fact that we are discussing pros and cons of going to us for iranians(in this very forum). by the way, even if you were a citizen of any other country that wouldnt mean you were guaranteed to get a job after graduation. latest news has it that out of 150000 applicants of H1B only around 830000 were granted
    do ya have any other options in mind to remain and apply for permanent residence in usa?

Junior Member

این البرتا که هی دوستان بهش اشاره میکنن فکر کنم از چند صد تا دانشگاه امریکا رنکش پایین باشه
    یکی از دوستای ما که از بچه های 2 رشته ای شریف بود از stanford,austin,...پذیرش گرفت تو رشته
    نفت ولی البرتا فوری ردش کرد!!! این به این خاطر نبود که البرتا خفن بود یا دوست ما خفن نبود!!
    بخاطر این بود که این دانشگاه پروزهای نداشت که دانشجو بگیره!! اینم بگم که تقریبا همه نفت کانادا تو ایالت البرتاس

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    این حرف که خیلی احساسی بود! مگه میخوای کارتون بسازی!!
    خوشم اومد از کارتون شناسیت !
    من کلا تو ذهنم انیمیشن زیاد میاد

راستش من فکر می کنم کلا این سوال که چرا آمریکا از اساس غلطه مسلما کسانی که میرن آمریکا، کانادا یا اروپا بسته به جاهایی که اقدام کردن و پذیرش هاشونه که تصمیم میگیرن کدوم براشون مناسب تره، تو این تصمیم گیری خیلی چیزها از جمله کیفیت دانشگاه، مهاجرپذیر بودن اون کشور، شخص استاد راهنما، آب و هوا، مخارج زندگی و تحصیل، آینده شغلی و ... وارد میشه که برای اشخاص مختلف متفاوته. مثلا برای کسی که میخواد برگرده ایران، احتمالا مهم نیست که آینده شغلی رشته اش تو آمریکا یا کانادا چطوره.........

saeede83
    Guest

من فقط یک نقل قولی از یکی از دوستان که در کانادا در حال تحصیل بود می گم:
    دانشگاه رنک بالای 100 آمریکا به بهترین دانشگاه کانادا برای PhD ارجحیت داره، چون در کانادا وضعیت کار برای PhD خوب نیست. حسن کانادا اینه که هر سال می تونین برگردین اینجا پیش خونواده تون و راحت هم اقامت می گیرین.

Junior Member

خيلي بحث خوبيه و نظرات جالبي رو هم اينجا خوندم.

اگر فقط از ديد تحصيلي بهش نگاه کنيم شايد آمريکا رو انتخاب کنيم ولي همه ما مي‌دونيم که اکثر ما فقط به دنبال تحصيل به خارج سفر نمي‌کنيم. در حقيقت اين شروع مهاجرته.

بين اروپا و آمريکا:
    من خودم عاشق زندگي اروپايي هستم. تا حالا وين رو ديدين؟ ژنو؟ هامبورگ؟ انقدر زندگي آروم، مرفه و باحالي دارند که تمام دنيا بهشون حسودي مي‌کنن. ولي بايد دونست که من خارجي هيچ وقت نمي‌تونم مثل اونها در اونجا زندگي کنم. در اروپا،‌ مخصوصا جاهاي مرفه اروپا مثل سويس،‌آلمان،‌دانمارک و فرانسه شما هميشه خارجي هستيد. بايد اروپا بريد تا بفميد من چي مي‌گم. حتي آمريکايي‌ها هم در اروپا زياد راحت نيستند. من خودم در هامبورگ ديدم که يک آدم يا آلمانيه يا خارجي!‌ اينکه از کجاي دنياي خارج هستيد اونقدر ها هم مهم نيست.

بين کانادا و آمريکا:
    کانادا اين مزيت رو داره که زودتر مي‌شه در اون اقامت گرفت. ولي آينده کاري، حداقل در رشته‌هاي مهندسي، زياد روشن نيست. آب و هوا هم مساله بعديه. من کساني رو مي‌شناسم که به خاطر هميشه ابري بودن هوا بيماري افسردگي گرفته بودند. اين مساله که هوا ساعت 5 بعد از ظهر تاريکه و بايد بري خونه چون کسي بيرون نيست، چيزي نيست که راحت بشه باهاش کنار اومد.

بين استراليا و آمريکا:
    اينجا خيلي سخته که بشه به آمريکا راي داد. استراليا آب و هواي خوب، مردم بسيار مهربان، و آينده کاري خوب در زمينه مهندسي داره. اقامت گرفتن در اون از کانادا هم آسونتره. پس چرا اکثرا آمريکا رو ترجيح مي‌دن؟ به نظر من اينجا ديگه ambition و Challenge مياد وسط. يک سرچ مقدماتي در پروگرمهاي فوق و دکترا در آمريکا و استراليا فرق بسيار آشکاري رو در سطح تحقيقات نشون مي‌ده. با اين حال شايد يک پلان اقتصادي درست راي به استراليا بده، يعني زندگي آرومتر با challenge کمتر و شايد حتي بشه گفت شادتر رو مي‌شه در استراليا پيدا کرد.
    ---------------------------------------------------
    انقدر فيلم، خبر و سريال در باره آمريکا و آمريکايي ساخته مي‌شه که مغز کسي که به مهاجرت به جاي بهتر فکر مي‌کنه اصولا کمتر مي‌تونه به جايي غير از آمريکا فکر کنه. کافيه مثلا FRIENDS رو ببينيد تا با سبک زندگي متوسط آمريکايي آشنا بشيد، ولي چند نفر مي‌دونن در استراليا چي انتظارشونو مي‌کشه؟ فکر کنم همه کسايي که تازه مي‌خوان اپلاي کردنو شروع کنن جاي ايالتهاي آمريکا رو هم در نقشه حفظن ولي کسي مي‌دونه استراليا غير از سيدني و ملبورن شهر معروف ديگه‌اي هم داره يا نه؟ اون کسي که مي‌خواد تو وال استريت بروکر بشه (که اتفاقا منم خيلي با اين کار حال مي‌کنم!) حتما الان اسم خيلي از خيابونهاي نيويورک رو هم مي‌دونه براي اينکه صدها فيلم و خبر راجع به نيويورک شنيده، ولي مثلا کدوم يکي از ماها مي‌دونه تو توکيو چه چيزي ممکنه انتظارشو بکشه؟ در نهايت مي‌خوام بگم تمايل بيشتر براي رفتن به آمريکا خيليش هم به اين مربوطه که همه ما حداقل يک چيزهايي درباره آمريکا مي‌دونيم ولي شايد درباره بقيه دنيا ندونيم. ----> نقش تبليغات در ذهن مشتري بلقوه!
    در خرابه، زنگ بزنيد

Junior Member

Sorry for English typing, I really thing it is an interesting subect, if someone does not share this idea, he/she can skip it and not make any commet. It is pretty much obvious that Univesities in US are great, and generally have the first standing world wide. These comments are comming from a person who will be permanent resident of states in a year or two, . About the Europe, I am not sure about the universities, but there are many sophisticated scientists and remarkable researches. About the Canadian Universities, I really think that there are several very good universities there. In my field computational mechanics, I put University of Toronto in top ten, McGill and Waterloo in 10 -20 and UBC and Alberta in 20-30. Also I am pretty much sure that If you have your degree from a decent university in Canada, you would not find any problemo in US employment. Actually I have to go to Waterloo because of visa situation, and I made a carefull research about the subject. Moreover US is a dream land for most of us, and it is very normal to calls our best attention these days. In Engineering and specially Petroleum you can find high quality program s (my field is petroleum and my research subject is not Heavy Cold Oil!) but in science, US universities are the best, indisputable!!

It's coming to America first, the cradle of the best and of the worst.
    It's here they got the range and the machinery for change
    Leonard Cohen

Junior Member

i strongly believe top 10-20 in us have no rival at all. there is no doubt one will get unique education in good american univ. however, one should consider what he really wants for higher education abroad. if you are thinking of remaining abroad and become citizen of that country, us doesn't have much to offer to us specially for iranians. i have talked to many friends and relatives who have spent almost 20-30 years in the states and the majority believes us of today is noy us of 80s and 90s. it is really hard to stay and work there these days unless you are unique

نقل قول نوشته اصلی توسط zapata
    i strongly believe top 10-20 in us have no rival at all. there is no doubt one will get unique education in good american univ. however, one should consider what he really wants for higher education abroad. if you are thinking of remaining abroad and become citizen of that country, us doesn't have much to offer to us specially for iranians. i have talked to many friends and relatives who have spent almost 20-30 years in the states and the majority believes us of today is noy us of 80s and 90s. it is really hard to stay and work there these days unless you are unique
    ميشه بگين واسه اقامت بعد از تحصيل كجا رو پيشتهاد مي كنيد؟حداقل چون شما اروپا بودي شايد نظرتون به واقعيت نزديك تر باشه.منكه فكر ميكنم اروپا و آمريكا در زمينه دادن اقامت بعد از تحصيل شرايطشون زياد فرقي نميكنه.خلاصه هيچكدوم بطور default خوششون نمياد كسي بمونه!!
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن