صفحه 4 از 178 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    نقل قول نوشته اصلی توسط zapata
    i strongly believe top 10-20 in us have no rival at all. there is no doubt one will get unique education in good american univ. however, one should consider what he really wants for higher education abroad. if you are thinking of remaining abroad and become citizen of that country, us doesn't have much to offer to us specially for iranians. i have talked to many friends and relatives who have spent almost 20-30 years in the states and the majority believes us of today is noy us of 80s and 90s. it is really hard to stay and work there these days unless you are unique
    ميشه بگين واسه اقامت بعد از تحصيل كجا رو پيشتهاد مي كنيد؟حداقل چون شما اروپا بودي شايد نظرتون به واقعيت نزديك تر باشه.منكه فكر ميكنم اروپا و آمريكا در زمينه دادن اقامت بعد از تحصيل شرايطشون زياد فرقي نميكنه.خلاصه هيچكدوم بطور default خوششون نمياد كسي بمونه!!
    با توجه به امار دوستام که یه نمه تو تریپ تحصیل نیستند (دانشگاه نرفتند اصلا) و میرند استرالیا (واسه کار) و در پروسه اقامت هستند (اونطور که خودشون میگند) فکر کنم استرالیا بهتر باشه

کلا در سیستم های اروپایی به قول خودشون "کله سیا ه ها " در رده های بالا جایی ندارن. (کله سیاه= آسیایی هاو امثا لهم).

Junior Member

as far as i know Europian countries have been alarmed regarding high number of skilled people choosing us as their destination. apparently, there are discussions to force new rules enabling people to apply for blue card in europe which is quite similar to green card in the states. in that way, they want to motivate more skilled people get settled in europe specially in technical majors. Europe in general is suffering from aging and pensionist and they don't have enough working people to cover up for pensionist or this is how it is going to be in the forseable future. however, i still believe Europe still has its own problems,e.g. integration, etc. yet, it seems to be easier to get settled in europe in a 5 year period in comparison with us. pls let me know if sb has a more realistic point of view.

این هم شاید مرتبط به این بحث بشه که امریکایی های سرشناسی هم هستن که انگلیس درس خوندن

همین william burns معاون سیاسی وزارت خارجه امریکا که تو مذاکرات هستهای ایران 5+1 حاضر بود M.Phil & D.Phil International Relations, Oxford University (1981
    Bill Clinton Oxford University
    Monica Lewinsky که سر رابطش با کلینتون معروف! شد از London School of Economics

فعلا همینا یادم اومد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hadisohrabi
    کلا در سیستم های اروپایی به قول خودشون "کله سیا ه ها " در رده های بالا جایی ندارن. (کله سیاه= آسیایی هاو امثا لهم).
    that is nonsense. although europians are not as open to foreigners as canadians or americans, they still value intelligence and hard work. in principle, europians have been well-known to be wellcomming assylum seekers for humanitarian purposes. however, those people usually had low education and approved skills as well as problems with language,etc. as a result, they were not as succesful to get into society and work force. meanwhile, there are yet many skilled people having key positions in famous corporations which have noneuropian nationalities like iranian.

Junior Member

zapata ممنون از اطلاعات مفیدت. می تونم بپرسم الان کجایی؟ آیا خودت تجربه آمریکا یا کانادا رو داری؟ یا اطلاعات رو از دیگران جمع کردی؟

این تاپیک یکی از دغدغه های منم بوده و خیلی خوشحالم که تشکیل شده. به هر حال می شه با جواب دادن به سوالای بیشتر، بهتر بودن آمریکا یا کانادا رو (که تا حد زیادی به نگرش شخصی هر آدم بر می گرده) مشخص کرد. مثلا ، شما از سخت بودن ویزای کار بعد از تحصیل تو آمریکا گفتید. چند در صد از ایرانی هایی که رفتن آمریکا، به دلیل عدم موفقیت در گرفتن ویزای کاری مجبور شدن آمریکا رو ترک کنن؟

میزان رضایت آدما از آمریکا یا کانادا چطور؟ من موارد زیادی رو شنیدم که طرف تو کانادا یا اروپا یا حتی استرالیا سال ها زندگی کرده ولی وقتی وارد آمریکا شده، می گه اصلا با هیچ جای دیگه قابل مقایسه نیست. ولی آیا بودن کسایی که از آمریکا رفته باشن کانادا و بگن بهتره؟ واسه کار، زندگی و ...

اینکه دانشگاه های تاپ آمریکا رو همه دنیا قبول دارن (اعم از خود آمریکایی ها و دیگر کشورها) (خصوصا در Science و Technology) ولی برعکسش معمولا اینگونه نیست (باستثنای چند دانشگاه خاص اونم در رشته های خاص) مورد دیگه ای که من از چندین نفر شنیدم.

همه می دونن که بهترین موقعیت های کاری تو آمریکاست. از طرفی ویزای H1B گرفتنش سخته و citizenship کانادا راحت تره. خوب آیا با مدرکی از یه دانشگاه خوب کانادا + citizenship کانادا، میشه رفت آمربکا واسه کار یا بهتره یه مدرک خوب از دانشگاه آمریکا داشته باشی و بعد سره export liscense و ویزای H1B و Green card دردسر بکشی؟!

سلام
    تاپيك بسيار جالبي بود با اينكه تقريبا قديمي شده با اين حال
    مي خواستم چندتا مطلب اضافه كنم:
    1-من مواردي رو شنيدم كه فردي تو آلمان زندگي مي كرده اما وقتي رفته امريكا اصلا خوشش نيومده!!پس نمي شه گفت همه حتما تو امريكا راضي هستن
    2-براي ما چه قدر مهمه كه در يه كشور ديگه بمونيم؟ من به شخصه هميشه از اين مي ترسم كه بعد درسم مجبور بشم برگردم...پس شايد كانادا رو به امريكا ترجيح بدم
    3-در مورد اروپا -آدم در يه جايي مثل هلند هيچ وقت احساس غربت نمي كنه يه خارجي به حساب نمي آد...
    همين ديگه
    فقط چندتا سوال داشتم:
    من هلندو ديدم و خيلي خوشم اومد اما از كانادا هيچ اطلاعي ندارم.خيلي ها مي گن كانادا بهترين جاست واسه زندگي و درس.حالا مي خواستم نظر شمادر مورد دكترا و تحقيقات رو بدونم.اگه شما باشيد كدومو انتخاب مي كنين؟هلند كه دانشگاههاي متوسطي داره اما پول خوبي به دكتراها ميده 5سال بعد هم پاس ميده؟يا كانادا با حقوق كمتر اما دانشگاههاي بهتر و احتمالا ساعات كاري بيشتر؟؟

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط dreamer
    سلام
    تاپيك بسيار جالبي بود با اينكه تقريبا قديمي شده با اين حال
    مي خواستم چندتا مطلب اضافه كنم:
    1-من مواردي رو شنيدم كه فردي تو آلمان زندگي مي كرده اما وقتي رفته امريكا اصلا خوشش نيومده!!پس نمي شه گفت همه حتما تو امريكا راضي هستن
    2-براي ما چه قدر مهمه كه در يه كشور ديگه بمونيم؟ من به شخصه هميشه از اين مي ترسم كه بعد درسم مجبور بشم برگردم...پس شايد كانادا رو به امريكا ترجيح بدم
    3-در مورد اروپا -آدم در يه جايي مثل هلند هيچ وقت احساس غربت نمي كنه يه خارجي به حساب نمي آد...
    همين ديگه
    فقط چندتا سوال داشتم:
    من هلندو ديدم و خيلي خوشم اومد اما از كانادا هيچ اطلاعي ندارم.خيلي ها مي گن كانادا بهترين جاست واسه زندگي و درس.حالا مي خواستم نظر شمادر مورد دكترا و تحقيقات رو بدونم.اگه شما باشيد كدومو انتخاب مي كنين؟هلند كه دانشگاههاي متوسطي داره اما پول خوبي به دكتراها ميده 5سال بعد هم پاس ميده؟يا كانادا با حقوق كمتر اما دانشگاههاي بهتر و احتمالا ساعات كاري بيشتر؟؟
    اگه بخوای بعد از دست برگردی ایران کانادا چه برتری به آمریکا داره؟

Senior Member

راستش من این سوال رو هنوز نتونستم جوابی براش پیدا کنم. به نظر شما آدم بره یکی از 3 دانشگاه اول اروپا بهتره یا بره آمریکا توی دانشگاه رده 100 به بالا؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    راستش من این سوال رو هنوز نتونستم جوابی براش پیدا کنم. به نظر شما آدم بره یکی از 3 دانشگاه اول اروپا بهتره یا بره آمریکا توی دانشگاه رده 100 به بالا؟
    در این مورد اختلاف نظر هست

بعدش یه جا میرسی که دیگه دست خودت نیست و تقدیر هدایتت میکنه
    شرایط هر کسی فرق داره- یکی دوری رو تحمل نمیتونه بکنه- یکی ابری بودن اسمون رو-یکی میخواد بره پیش خانوادش و یکی بخاطر شغل آیندش

بعضی موقغ ها واسه خیلی ها اسم ادامه تحصیل تو امریکا فقط همین اسم نیست
    نظر حقیر اینه که آمریکا بهتره- یه کلام ختم کلام- دانشگاه هاش پیشرفته تر هستند-چون شما زووم کردی روو دانشگاه