صفحه 50 از 178 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

تو آمریکا درس و دانشگاه بیزینسه. بیزینسی هم که سود نداشته یاشه باید درش تخته بشه چون مالیات وجود داره.

هر چند تو دانشگاه همیشه آب باریکه ای برای پژوهش هست که قطع نمیشه (دانشگاه شرکت نیست که درش رو ببندن) اما هیچ تضمینی هم در کار نیست. شما خودت باید زرنگ باشی و پات رو رو سنگ محکم بذاری. اسکیل هات رو آپدیت کنی. بازار کار رشته ت رو بشناسی هر موضوع تزی بهت پیشنهاد شد رو قبول نکنی. من خودم الان به شدت منتظرم ببینم کی رئیس جمهمور میشه چون آینده ی گرین انرژی تو first presidential debate معلوم شد تا حد زیادی!!!

من جدا توصیه می کنم دوستانی که می خوان بیان آمریکا یک مقداری در مورد زیرساختهای اقتصادی این کشور مطالعه کنن، اینجا ایران نیست. سیستم کلا فرق می کنه.

اگر اهل نوآوری و بیزینس هستین بستر تو آمریکا کاملا فراهمه. اما اگه دنبال کارمندی با حقوق پایه ی ثابت و امنیت شغلی و 30 سال کار کردن تو یه اداره یا شرکت به سبک پدراتون هستید ایتجا از این خبرا نیست! یعنی دوره ش سالهاست که به سر اومده ....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    تو آمریکا درس و دانشگاه بیزینسه. بیزینسی هم که سود نداشته یاشه باید درش تخته بشه چون مالیات وجود داره.

هر چند تو دانشگاه همیشه آب باریکه ای برای پژوهش هست که قطع نمیشه (دانشگاه شرکت نیست که درش رو ببندن) اما هیچ تضمینی هم در کار نیست. شما خودت باید زرنگ باشی و پات رو رو سنگ محکم بذاری. اسکیل هات رو آپدیت کنی. بازار کار رشته ت رو بشناسی هر موضوع تزی بهت پیشنهاد شد رو قبول نکنی. من خودم الان به شدت منتظرم ببینم کی رئیس جمهمور میشه چون آینده ی گرین انرژی تو first presidential debate معلوم شد تا حد زیادی!!!

من جدا توصیه می کنم دوستانی که می خوان بیان آمریکا یک مقداری در مورد زیرساختهای اقتصادی این کشور مطالعه کنن، اینجا ایران نیست. سیستم کلا فرق می کنه.

اگر اهل نوآوری و بیزینس هستین بستر تو آمریکا کاملا فراهمه. اما اگه دنبال کارمندی با حقوق پایه ی ثابت و امنیت شغلی و 30 سال کار کردن تو یه اداره یا شرکت به سبک پدراتون هستید ایتجا از این خبرا نیست! یعنی دوره ش سالهاست که به سر اومده ....
    روح کارمندی در ایران همین روحیه رو در جامعه پرورش داده و دور تسلسل باطلی که کشور ما در اون افتاده ناشی از همین مسئله هست.
    اساتید دانشگاه ها عمدتا (غیر از معدود نفراتی) همگی بدون کوچکترین تلاش و مقاله و ..... رده های رسیدن به استاد تمامی رو طی میکنند. البته نمیدونم منبع اخبار 14 چی هست که هر روز یک اختراع جدید و یک داروی نو ترکیب جدید که اتفاقا عمدتا توی کل دنیا در اختیار یک کشوره بعد ما فرتی میریم از انحصار درش میاریم و خودمون تولیدش میکنیم! چی هست.
    علم پویاست و جهت دار و ارزشمند و این با رکو تنبلی نمیخونه. اگر بنا باشه هیچ کس ترسی از اینکه بهتر از خودش جاشو بگیره نداشته باشه این همه پیشرفت روز افزون آمریکا رخ نمیده. و البته درک این موضوع برای عمده جماعت جهان سوم نا شدنی هست چون سریعا براش یک بهانه و نکته منفی و راه در رو ادامه دادن به توجیهاتشون ابداع میکنند.
    مثلا " مگه نمیشه آدم بدون استرس و فشار اختراع و نو آوری هم بکنه" "مگه نمیشه آدم بدون اینکه ترس از اینکه از خودش بهتر جاشو بگیره تو کارش پیشرفت کنه"
    پایه اقتصاد لیبرالی بر همین مسایل استواره. بر خلاف نظرات شاذ حضرات در کشورهای "جنوب" توسعه نیافته"درحال توسعه" جهان سوم" و ....... هر اسمی که بخواهیم بگذاریم روش پیشرفت کشورهایی مثل آمریکا ربطی به استعمار و ..... اینطور توجیهات نداره بلکه در روحیه کاری مردمانشون هست نه اینکه مثلا اگر نفت فلان کشور و نقره اون یکی کشور رو نبرند سستمشون میخوابه. این توجیهات بشتر برای توجیه بی عرضگی در جوامع عقب مانده هست.
    و در اخر استاد نادر طالب زاده در برنامه راز همین پریشبی میگفت """مردم آمریکا دارند بیدار میشند و بزودی شاهد جنگ داخلی در آمریکا خواهیم بود. اصلا اینکه الان فیلم ابی لینکلن(کلا فکر کنم صمیمی هستند با هم) هم ساخته شده به این دلیل بوده که لینکلن جامعه در حال جنگ داخلی آمریکا رو متحد کرده و الان هم چون ترس از جنگ داخلی هست این فیلم ساخته شده((:"""

Senior Member mdemehri آواتار ها

دعوا نکنید...هر کشوری یه خوبی هایی داره...یه بدی هایی....و برای هر فردی هم خوبی و بدی تعریق خاصی داره.
    یکی می گه: من هر جا برم که فقط رو سری سرم نباشه برای بهشته...
    یکی می گه علم برام مهمه حتی اگه کارگری کنم...
    یکی می گه یه شغلی باشه حالا و.....
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Junior Member

میبخشید من توی این بحث وارد میشم من نظر شخصی اعلام میکنم سلام دوستان گرامی خانمم مستر از انگلیس در حقوق محیط زیست گرفته دو کتاب به زبان انگلیسی در انگلیس چاپ کرده وچندین مقاله در ژورنالهای خارجی از دانشگاه شیکاگو در رشته دکترها حقوق فول فاند گرفته بود پیش استاد راهنمایش رفت برای راهنمایی کجا بره بهتره تا بعد از فارغ التحصیلی بتونه توی اون دانشگاه کار کنه استاد راهنمایش گفت توی امریکا موفق نمیشوی به این دلیل که اولین نفراتی توی دانشگاههای امریکا اپلای میکنن زیاد هست ورقابت شدید دوما بعد از فارغ اتحصیلی به سختی بتو اقامت میدن به خانمم پشنهاد نروژ داد که اونجا جا برای پیشرفت هست اینگفتم تا نظر هرشخصی باهم فرق داره اما امریکا امال ارزوها نیست متشکرم

ApplyAbroad Guru

هرکی این تاپیک رو بخونه میگه خوش بحال دوستان که مشکلشون فقط اینه که امریکا رو برای پیشرفت انتخاب کنند یا استرالیا یا کانادا! حقیقت قضیه اینه که واقعا انتخابهای متعدد اینجوری در زندگی برای آدم پیش نمیاد. زندگی در این کشورها هم چندان متفاوت از یکدیگر نیست. هرکدام موقعیت مناسبی جورشد بروید و سعی کنید خودتان را آنجا مستقر کنید. اگر توانستید به شرایط دلخواه برسید که چه بهتر و اگر موقعیت بهتری در جای دیگری پیدا شد نقل مکان کنید. دنیای امروز دنیای حرکت و نقل مکان سریع است. در بین همکارانم هم دیده ام که یکی کانادا بزرگ شده، بعد رفته انگلیس درس خوانده، برگشته امریکا چند سالی کار کرده و بعد نقل مکان کرده فرضا به استرالیا و در نهایت دوبازه موقعیت کاری خوبی کانادا جور شده و برگشته. دیگر دورانی که افراد خودشان و بچه هایشان و نوه هایشان در یک شهر میماندند و نسل اندر نسل در یک محل کار میکردند گذشته است. اصل قضیه اینست که در هرمقطعی شرایط فعلی خودتان وموقعیت های پیش رو را بسنجید و تصمیم بگیرید آیا آماده تغییر دادن شرایطتان هستید یا نه.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

دوست من یک سوال دارم. دانشگاههای آمریکا مدرک دانشگاههای استرالیا ( جی 8 منظورمه) یا اروپا رو قبول دارند؟ اگر بخواهیم پست دکترا رو آمریکا بگذرونیم یا پوزیشن پیدا کنیم بعدها؟

واقعیت اینه که این موقعیت احتمالا ممکنه برای من پیش بیاد که انتخاب کنم. البته قطعی نیست ولی نهایتا یک ماه دیگه مشخص می شه.
    ویرایش توسط shahrouz : October 14th, 2012 در ساعت 07:03 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    دوست من یک سوال دارم. دانشگاههای آمریکا مدرک دانشگاههای استرالیا ( جی 8 منظورمه) یا اروپا رو قبول دارند؟ اگر بخواهیم پست دکترا رو آمریکا بگذرونیم یا پوزیشن پیدا کنیم بعدها؟

واقعیت اینه که این موقعیت احتمالا ممکنه برای من پیش بیاد که انتخاب کنم. البته قطعی نیست ولی نهایتا یک ماه دیگه مشخص می شه.
    I know a UNSW graduate who was postdoc at our Uni in Sweden and got a research position at MIT
    ...Gelecek bizimdir

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها

بله دوست عزیز قطعا قبول دارند. من خیلی ها رو می شناسم که بعد از تحصیل در اروپا برای پست داک رفتن به آمریکا. البته پست داک یه مقطع کاری است (نه تحصیلی) و برای همین محل تحصیل شما اهمیت کمتری پیدا می کنه، مهم عملکرد شما در دوره دکترا و بالطبع مقالات شما در ژورنال ها و کنفرانس های معتبره.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

بهتره به جای ناز کردن سریع یه موقعیت تو یکی از این کشورها جور کنید بیاید بیرون چون با این وضع دلار و 2 تا انتخاباتی که تو راهه بعید نیست یه عده تا همیشه تو ایران محصور بمونن :|
    (کما اینکه برخی دوستان من این اتفاق براشون افتاد امسال و کلا قید اپلای و خارج رفتن رو زدن.)
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member dream_liner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology, Aerospace

خدا بیامرز مولوی چندصد سال پیش یه شعری گفته که چطور هرکی فیل رو یه جوری میبینه و فکر هم میکنه که درست دیده.... قصه قصه ماست......
    من که اینجا فقط تو آمریکام چطور میتونم بگم فلان کشور اروپایی چطوره وقتی که به عنوان دانشجو اونجا نبودم؟ طبیعتا راحت میتونم در مورد دانشگاه اینجا در مقایسه با دانشگاهی که خودم در ایران خوندم مقایسه کنم و یه نظر کلی (دقت کنید کاملا کلی) بدم. بحث آمار و اینا هم که مطرح کردن دوستان، بهتره که به قول یه بنده خدایی که گفت "شما از این 100 تا کشور دو تا شو بگو!" ازین آمارشون یه دوتا عدد بدن ببینیم کجاییم؟
    والله اینجا تو آمریکا نه اینکه دانشگاه به دانشگاه فرق داره بلکه حتی رشته به رشته هم فرق داره و از همه مهمتر ایالت های مختلف و شهرهای مختلف هرکدوم مزایا و معایب خودشو دارن. تو رشته هم بستگی داره استادت کی باشه! هستند اساتیدی که اینجا دوستان فقط چون مجبورند میرین باهاشون درس میگیرن (درست مثل ایران و مطمئنا هرجای دیگه تو کره خاکی)
    برخی از گفته ها شامل درد دل دوستان و آمال و آرزوهاشونه و خب بهتره که اولش بگن که مثلا چون من اینو دوست دارم اینجا برام خوبه یا چون من اینو دوست ندارم فلان جا برام خوب نیست.
    اما یه چیزی در مورد دانشگاههای آمریکا که دوستان اشاره نکردن اینه که درسته که در دانشگاههای تاپ تن شما از فرصت شغلی مناسبی برخورداری اما به این معنی نیست که شما بری دنبال کار ازت بپرسن از شریف فارغ التحصیل شدی یا دانشگاه آزاد (اتفاقی که در استخدام شرکتهای خصوصی و دولتی میفته) من خودم یه مدت دانشگاه آزاد تدریس داشتم. بودن دانشجوهایی (کم یا زیادش یه بحث دیگه است) که وضعشون خیلی بهتر از دانشجوهای دانشگاههای دولتی بود اما به هر دلیلی دانشگاه آزاد میخوندن یا دانشگاه شهرستان.
    از دوستان اگر کسی تجربه تحصیل در دو یا سه کشور (نه دانشگاه) غیر از ایران رو دارن (یکی آمریکا و دو تا اروپایی) نظرات شخصی شون رو بدن شاید بهتر بشه مقایسه کرد.