صفحه 53 از 178 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط l3ekhi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام از تجربیات چند ماهه خودم بگم و در آخرش نظر شما عزیزان و بدونم که چرا آمریکا برای من شده یک زندان خیلی با شکوه !!!
    من تابستان گذشته برای مستر مهندسی نفت اومدم آمریکا ( آلاسکا ). جز آخرین نفراتی بودم که قبل از قانون مضحک "عدم صدور ویزا برای رشته های مرتبط با انرژی" ویزای سینگلمو گرفتم.
    از بدر ورود واقعا از کیفیت زندگی راضیم . زندگی دانشجویی ، ساپورت مالی کافی ، تفریح ، طبیعت ، رفتار فوق العاده خوب آمریکایی ها با اینترنشنال ها ( برای مثال من با 3 نفر آمریکایی در یک آپارتمان زندگی میکنم و کاملا منو از خودشون میدونن)، سیستم و نظم حاکم بر اینجا و در کل منهای مسائل مر بوط به health care همه چی عالی و آرومه ! ( مسلما این امکانات برای ایالت های بهتر ، خیلی هم بیشتره )
    اما این خوبی ها همش مربوط به زمان حاله وبرای خود شهروندان امریکاست. با اینکه شخصا آدم ریلکس و مثبت بینی هستم اما واقع بینانه بگم با این قانون مزخرف آمریکا برای من شده یه زندان ! من ایران نامزد داشتم و میخواستم حین تحصیل برگردم و دو نفری برگردیم آمریکا . اما با این قانون جدید باید فکر برگشت به ایران و از سر بیرون کنم. از طرفی به اون هم به خاطر رشتش که مهندسی نفته ویزا نمیدن که بیاد !
    مهندسی نفت قبلا بازار کار خوبی داشت و حتی internship هم میشد بگیری اما این قانون جدید اونم ناخودآگاه تحت تاثیر قرار داده. با این وجود حتی اگر در بهترین حالت کار هم بگیرم و برم روی OPT باز هم حداقل تا 4-3 سال دیگه اینجا زندانیم و پامو از خاک آمریکا نمیتونم بزارم بیرون چون راه برگشتی ندارم.
    با اینکه میتونم تو رنک 2و1 مهندسی نفت برای Phd ادامه بدم اما اون هم یعنی حداقل 5+1=6 سال دیگه ادامه این وضعیت زندانی. تازه باز بعدش دنبال کار بودن و OPT و H1 و گرین کارد!
    خلاصه اینکه امثال من بین 5 تا 10 سال علنا اینجا زندانی هستیم !
    مثال بارزش دو نفر از دوستان هستند که اینجا Phd میخوندن و بعد 4-5 سال با هزار امید برگشتن ایران و الان 7-8 ماه منتظر ویزان و همه چیز زندگیشون رو هواست . نه ریجکت میکنن نه کلیر میکنن!
    حالا به نطر شما امکانات امریکا به این مصائب میرزه ؟
    در حالی که مثلا اگر Phd رو استرالیا یا نروژ بگیری علاوه بر اینکه 3 سالست و آزادی عمل ویزا داری ، بعدشم راحت میشه اقامت گرفت !
    ممنون میشم مشورت بدید !
    دوست منن استرالیاست. خرج زندگی وحشتناک بالاست. جونور زیاد داره. خیلی هم دوره از کشورای دیگه. تا ایران 18 ساعت رو هوا. من خوذم دو سال پیش پذیرش داشتم از استرالیا ولی نرفتم و الان دارم کارای ویزای امریکا رو میکنم. البته شرایط کاری رو درست میگید. من که کارم IT هست و HOT JOB هست تو امریکا ته دلم یکم کوچولو واسه کار بعد تحصیل ترس دارم ولی دوستان میگن ترست بی مورده. من در همچین شرایطی یه لیست pros و cons درست میکنم واسه خودم. همزمان کارای ویزای المان رو هم داشتم انجام میدادم و اتفاقا سر همین مسئله زندان شدن تو امریکا واسه چند سال خیلی ذهنم مشغول بود ولی مزایای امریکا مثل زبان و hospitality نسبت به اینترنشنالا و حتی هوا (زمستونای المان طولانیه) امریکا رو ترجیح میدم. متاسفانه این دعوای سیاسی به قشر نحصیلکرده خیلی اسیب زده. ولی من اگه میخواستم یه جای اروم و با کیفیت و انتخاب کنم بعد از امریکا مطمئنا آکلند نیوزیلند رو انتخاب میکردم. البته نمیدونم واسه نفت چه وضعی داره شرایط کاری اونجا

نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها
    معایب آمریکا :

خدمات درمانی

احتمالا خدمات درمانی از بزرگترین مشکلات آمریکاست. برخلاف تصور همگانی، و غالبا مهاجرانی که به آمریکا می آیند، وضعیت خدمات درمانی اسف بار است. حتی ضرب المثلی اینجا رایج است که می گویند بهتر است بمیری تا به پزشک مراجعه کنی. اولین مشکل، نرخ بیمه است. در ازای پولی که گرفته می شود، خدمات بسیار کمی ارائه می شود. ارزان ترین بیمه خدمات درمانی در امریکا ماهی 60 دلار است که شرکت بیمه موظف می شود هزینه ی درمان شما اگر بیش از 10 هزار دلار شد را بپردازد. این بیمه در شرایط عادی به درد شما نخواهد خورد. اگر تصادف کنید و آسیب جدی ببینید، این بیمه عصای دست شما خواهد شد.
    اگر مطلبی رو کپی پیست میکنید لا اقل یه بار خودتون بخونید.
    فکر نکنم جایی تو دنیا از امریکا ازاد تر باشه. همین ازاد بودن اسلحه. اگر شما دلیلشو میدونستید شاید اونو ازادی تلقی میکردید. حالا من از ازاد بودن اسلحه خوشم میاد یا نه این مسئله شخصیه و باید دید اکثریت مردم امریکا چی خواسته اند؟
    فک نکنم کسی با 5 یا 10 سال سابقه درخشان تو امریکا بیکار بمونه. توضیحش مفصله در این مقال نمیگنجه.
    خدمات درمانی رو درست میگید

فکر نمی کنم کسی تا آمریکا رو از نزدیک نبینه و لااقل یک سال اونجا زندگی نکنه، بتونه در مورد خوبی ها و بدی هاش با اطمینان نظر بده. اون چیزی که یه نفر مث من میگه، صرفا بر اساس شنیده هاشه. آمریکا، چه خوب و چه بد، تا نریم نمیتونیم در موردش نظر بدیم. اگه اونهایی که اطلاعات موثق دارن جواب بدن، زمینه ی بحث و جدال هم ایجاد نمیشه
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

بد نیست اینجا آمار یه سایت معتبر رو در مورد کیفیت زندگی در جاهای مختلف دنیا بذارم که از جنبه های متفاوت بررسی کرده. جالبه بدونید ایران از آخر دومه. اگر یکم فک کنیم ببینیم ازکجا داریم به کجا میریم سطح توقعات میاد پایین تر و معقول تر میشه.
    http://www.numbeo.com/quality-of-lif...by_country.jsp

نکته قابل تامل اینه که کشورای آلمانی زبان آمار بسیار عالی دارند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط l3ekhi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام از تجربیات چند ماهه خودم بگم و در آخرش نظر شما عزیزان و بدونم که چرا آمریکا برای من شده یک زندان خیلی با شکوه !!!
    من تابستان گذشته برای مستر مهندسی نفت اومدم آمریکا ( آلاسکا ). جز آخرین نفراتی بودم که قبل از قانون مضحک "عدم صدور ویزا برای رشته های مرتبط با انرژی" ویزای سینگلمو گرفتم.
    از بدر ورود واقعا از کیفیت زندگی راضیم . زندگی دانشجویی ، ساپورت مالی کافی ، تفریح ، طبیعت ، رفتار فوق العاده خوب آمریکایی ها با اینترنشنال ها ( برای مثال من با 3 نفر آمریکایی در یک آپارتمان زندگی میکنم و کاملا منو از خودشون میدونن)، سیستم و نظم حاکم بر اینجا و در کل منهای مسائل مر بوط به health care همه چی عالی و آرومه ! ( مسلما این امکانات برای ایالت های بهتر ، خیلی هم بیشتره )
    اما این خوبی ها همش مربوط به زمان حاله وبرای خود شهروندان امریکاست. با اینکه شخصا آدم ریلکس و مثبت بینی هستم اما واقع بینانه بگم با این قانون مزخرف آمریکا برای من شده یه زندان ! من ایران نامزد داشتم و میخواستم حین تحصیل برگردم و دو نفری برگردیم آمریکا . اما با این قانون جدید باید فکر برگشت به ایران و از سر بیرون کنم. از طرفی به اون هم به خاطر رشتش که مهندسی نفته ویزا نمیدن که بیاد !
    مهندسی نفت قبلا بازار کار خوبی داشت و حتی internship هم میشد بگیری اما این قانون جدید اونم ناخودآگاه تحت تاثیر قرار داده. با این وجود حتی اگر در بهترین حالت کار هم بگیرم و برم روی OPT باز هم حداقل تا 4-3 سال دیگه اینجا زندانیم و پامو از خاک آمریکا نمیتونم بزارم بیرون چون راه برگشتی ندارم.
    با اینکه میتونم تو رنک 2و1 مهندسی نفت برای Phd ادامه بدم اما اون هم یعنی حداقل 5+1=6 سال دیگه ادامه این وضعیت زندانی. تازه باز بعدش دنبال کار بودن و OPT و H1 و گرین کارد!
    خلاصه اینکه امثال من بین 5 تا 10 سال علنا اینجا زندانی هستیم !
    مثال بارزش دو نفر از دوستان هستند که اینجا Phd میخوندن و بعد 4-5 سال با هزار امید برگشتن ایران و الان 7-8 ماه منتظر ویزان و همه چیز زندگیشون رو هواست . نه ریجکت میکنن نه کلیر میکنن!
    حالا به نطر شما امکانات امریکا به این مصائب میرزه ؟
    در حالی که مثلا اگر Phd رو استرالیا یا نروژ بگیری علاوه بر اینکه 3 سالست و آزادی عمل ویزا داری ، بعدشم راحت میشه اقامت گرفت !
    ممنون میشم مشورت بدید !
    دوست مهجورم سلام...

می خوام کمی رک و بی پرده حرف بزنم.از قبل عذر خواهی بنده رو قبول کن.چون مثل برادرم دوستت دارم و قصدم فقط کمک کردن به شماست(نیت خیر...)
    دادشم.شما ایران زندگی می کردی.کشوری که چشم انداز و اینده نگری واسه ی هیچ کس هیچ معنی نمیده...می دونم این قضیه ویزا برای نفت جدیدن اتفاق افتاده.اما این که ما ایران هستیم و اونجا امریکاست که جدید اتفاق نیافتاده.درسته؟33 34 ساله که اینو می دونیم....
    شما برداشتی تو ایران ازدواج کردی .خوب عزیزم.قربونت بشم تو که قرار بوده ازدواج کنی بعدشم همسرتو بزاری ایران واسه یه مدت نا معلوم.خوب چرا ازدواج کردی؟قبل از اینکه موقعیت شغلی امنیت شغلی خودتو و همچنین معلوم نبودن اینکه قراره بالاخره تو چه کشور و شهر و محلی زندگی کنی و ساکن بشی رفتی زن گرفتی!؟والا عجیبه...مشکل کار شما این بوده که محاسبات دقیقی نکردید و بیش از حد امیدوار بودید که همه ی کارها واسه اومدن همسرتون درست میشه.در مسايل مهاجرت.اونم مهاجرت به سختگیرترین کشور دنیا.اونم مهاجرت غیر دايم.اونم به همراه همسر و شخص دیگه خیلی خیلی باید محتاط بود...شما باید میذاشتید همه چیز قطعا okay بشه و بعد به همراه همسرتون اقدام به رفتن می کردید.نه اینکه شما برید و همسرتون ایران...یا نباید می رفتید و این موقعیت رو از دست می دادید.یا اینکه با هم دیگه می رفتید...بگذریم.دیگه کاریه که شده.
    این مشکل ناراحت کننده شما متاسفانه یه مورد تقریبا خاص هستش.در مورد زیر سوال بردن امریکا و برتری دادن کلی کشورهای غیر قابل مقایسه ای مثل استرالیا و نروژ. بی انصافیه.حالا بماند که برای موقعیت شما شاید رفتن به کشوری دیگه بهتر باشه به دلیل این مشکلاتی که دارید...اما تقریبا برای همه اشکاره که موقعیتهای پیشرفتی در هر زمینه در امریکا وجود داره.مخصوصا برای کسی که کمی اهل تلاش و کوشش باشه.و این امر واقعا قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست.
    به نظر من مجموعه ای از تصمیمها و کارهای غلط شما و همینطور تصمیمهای غیر قابل کنترل مثل مشکل دار شدن ویزا برای این قبیل رشته ها باعث شده شخص شما به این نتیجه برسه که امریکا یه زندان با شکوه بنظر میاد...

بازم عذر می خوام اگر جایی از حرفام نابجا بود.
    با تمام وجود ارزو دارم این گره که افتاده تو کارت هرچه زودتر باز بشه و به همراه همسرتون زندگی ایده ال تون رو شروع کنید.
    درک می کنم شرایطت الان سخته.ولی هیچوقت امیدتو از دست نده داداشم...

ارادتمندت هادی

نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezo0o نمایش پست ها
    اگر مطلبی رو کپی پیست میکنید لا اقل یه بار خودتون بخونید.
    فکر نکنم جایی تو دنیا از امریکا ازاد تر باشه. همین ازاد بودن اسلحه. اگر شما دلیلشو میدونستید شاید اونو ازادی تلقی میکردید. حالا من از ازاد بودن اسلحه خوشم میاد یا نه این مسئله شخصیه و باید دید اکثریت مردم امریکا چی خواسته اند؟
    فک نکنم کسی با 5 یا 10 سال سابقه درخشان تو امریکا بیکار بمونه. توضیحش مفصله در این مقال نمیگنجه.
    خدمات درمانی رو درست میگید
    دوست عزیز شما اگر مطالب صفحات قبل رو با دقت میخواندید متوجه میشدید که امنیت شغلی در آمریکا پایین هست و چه بسا شما رو حتی با 5 سال یا بیشتر سابقه کار در یک شرکت در صورت عدم رضایت

یا شرایط بد اقتصادی بیرون کنند...

آزادترین کشور تو دنیا هند هست نه آمریکا...

در مورد اسلحه هم به خاطر جنایت ها و مشکلاتی که به وجود اومده اوباما قصد داره قوانیین خرید و فروش اسلحه به طور کلی بازنگری بشوند و کنگره تصمیمات تازه ای بگیره...

نقل قول نوشته اصلی توسط armin021 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما اگر مطالب صفحات قبل رو با دقت میخواندید متوجه میشدید که امنیت شغلی در آمریکا پایین هست و چه بسا شما رو حتی با 5 سال یا بیشتر سابقه کار در یک شرکت در صورت عدم رضایت

یا شرایط بد اقتصادی بیرون کنند...

آزادترین کشور تو دنیا هند هست نه آمریکا...

در مورد اسلحه هم به خاطر جنایت ها و مشکلاتی که به وجود اومده اوباما قصد داره قوانیین خرید و فروش اسلحه به طور کلی بازنگری بشوند و کنگره تصمیمات تازه ای بگیره...
    من به شما گفتم بحث در مورد مقوله کار طولانیه منطورم همین بود.
    از دست دادن کار در امریکا به معنای پایان زندگی شما نیست بر خلاف خیلی از کشورهای جهان چندم مثل ایران. امریکا مهد کمپانی های خصوصی است. طبیعیه که هر شرکت خصوصی بر اساس نیازهاش و بودجه خود نیروهاشو کم و زیاد کنه. این شرط اصلی رقابته. خوب معلومه که اگه بخوای یه شرکت خصوصی تو ایران و با یه شرکت خصوصی تو امریکا مقایسه کنی ادم خندش میگیره. شرکت های خصوصی تو ایران چندر غاز پول میدن که به سختی افزایش پیدا میکنه و ممکنه اخراجت نکنن ولی تا آخر عمر در جا میزنی. اینی که فکرشو بکنی که فردا ممکنه اخراجت کنن باعث میشه همیشه آپدیت کنی خودتو به جای اینکه یه کارمند ساده باشی. خودتونم گفتید در صورت عدم رضایت. خودتو بذار جای رییس شرکتی که هزینه های سنگین کرده و کارمندش تعطیله. اینترنشنالی که به خودش و تواناییهاش ایمان نداره جاش امریکا نیست. من اگر رشتم فنی نبود و وکیل یا پزشک بودم همین ایران میموندم. به هر حال هر کسی شرایط خاص خودش رو داره.
    شرکت های امار گیری وقتی میخوان امار بیکاران و بگیرن نمیان بگن در زمینه های تخصصی چقدر اخراجی دارن. آمار کلیه با تخصص و بی تخصص رو هم. یه اینترنشنال با تخصص خوب همیشه واسش کار هست چه برسه به سیتیزن امریکا با تخصص خوب.
    زیادن امریکایی هایی که مثلا معلم بودن بعدش مربی بیسبال شده بعدش کشاورز بعدش کشیش بعدش بیزنس من. خواستی منبع هم میدم. این تنوع به نظر من خیلی هم خوبه.
    هند و با امریکا مقایسه میکنیی؟؟؟؟؟ ))))
    ممکنه اوباما یا با شما بیاد شرایط فروش اسلحه رو سخت کنه ولی بسیار بسیار بعیده که ممنوع بشه. به قانون اساسی امریکا رجوع کن و علت آزاد بودن اسلحه تو امریکا رو بخون و تامل کن.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

دوست منن استرالیاست. خرج زندگی وحشتناک بالاست. جونور زیاد داره. خیلی هم دوره از کشورای دیگه. تا ایران 18 ساعت رو هوا. من خوذم دو سال پیش پذیرش داشتم از استرالیا ولی نرفتم و الان دارم کارای ویزای امریکا رو میکنم. البته شرایط کاری رو درست میگید. من که کارم IT هست و HOT JOB هست تو امریکا ته دلم یکم کوچولو واسه کار بعد تحصیل ترس دارم ولی دوستان میگن ترست بی مورده. من در همچین شرایطی یه لیست pros و cons درست میکنم واسه خودم. همزمان کارای ویزای المان رو هم داشتم انجام میدادم و اتفاقا سر همین مسئله زندان شدن تو امریکا واسه چند سال خیلی ذهنم مشغول بود ولی مزایای امریکا مثل زبان و hospitality نسبت به اینترنشنالا و حتی هوا (زمستونای المان طولانیه) امریکا رو ترجیح میدم. متاسفانه این دعوای سیاسی به قشر نحصیلکرده خیلی اسیب زده. ولی من اگه میخواستم یه جای اروم و با کیفیت و انتخاب کنم بعد از امریکا مطمئنا آکلند نیوزیلند رو انتخاب میکردم. البته نمیدونم واسه نفت چه وضعی داره شرایط کاری اونجا
    من راجع به بقيه مواردي كه فرموديى نظري ندارم ولي يك مقدار ديدتون در مورد استراليا تصحيح بفرماييىد من در حومه ملبورن تا به الان جونور مشاهده نكردم . شايدم باشه.خرجها هم نسبت به درامدشون خيلي نرماله . ساعتي ١٦ دلار كف درامدشونه . درامدهاي مهندسها رو در دو كشور مقايسه كنيد.انتخاب يك كشور به خاطر اختلاف ٢ ٣ ساعت نسبت به بك كشور ديكه واقعا كار عجيببه. امريكا هم خيلي ور دل ايران نيست.
    بحث اقامت استراليا هم اكرجه سخت شده ولي بازم امريكا سخت تره.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    من راجع به بقيه مواردي كه فرموديى نظري ندارم ولي يك مقدار ديدتون در مورد استراليا تصحيح بفرماييىد من در حومه ملبورن تا به الان جونور مشاهده نكردم . شايدم باشه.خرجها هم نسبت به درامدشون خيلي نرماله . ساعتي ١٦ دلار كف درامدشونه . درامدهاي مهندسها رو در دو كشور مقايسه كنيد.انتخاب يك كشور به خاطر اختلاف ٢ ٣ ساعت نسبت به بك كشور ديكه واقعا كار عجيببه. امريكا هم خيلي ور دل ايران نيست.
    بحث اقامت استراليا هم اكرجه سخت شده ولي بازم امريكا سخت تره.
    جونور رو به طور کلی گفتم. دوست من بریسبینه. اگر تایپک استرالیا بود یه بحث حسابی میکردم باهاتون. مسلما قدرت خرید امریکاییها بالاتره از استرالیایی ها. امریکا نیاز به مهاجر نداره ولی استرالیا داره. کلا رفتار استرالیایی ها واسم خنده داره در مورد مهاجرت. همون هندیا و چینیا پر بشه توش بهتره. امریکا 52 ایالت داره که همشون دیدنین تقریبا. استرالیا چی؟؟ به کجا نزدیکه؟؟ نکنه مالزی؟؟
    منظور من از فاصله فقط تا ایران نبود. فاصله امریکا تا اروپا که خیلی کمتره نسبت به فاصله استرالیا تا اروپا.

ApplyAbroad Guru

جونور رو به طور کلی گفتم. دوست من بریسبینه. اگر تایپک استرالیا بود یه بحث حسابی میکردم باهاتون. مسلما قدرت خرید امریکاییها بالاتره از استرالیایی ها. امریکا نیاز به مهاجر نداره ولی استرالیا داره. کلا رفتار استرالیایی ها واسم خنده داره در مورد مهاجرت. همون هندیا و چینیا پر بشه توش بهتره. امریکا 52 ایالت داره که همشون دیدنین تقریبا. استرالیا چی؟؟ به کجا نزدیکه؟؟ نکنه مالزی؟؟
    منظور من از فاصله فقط تا ایران نبود. فاصله امریکا تا اروپا که خیلی کمتره نسبت به فاصله استرالیا تا اروپا.
    از تظر تعداد امریکا بیش از هرکشور دیگری در جهان مهاجر میگیره (بالای یک میلیون نفر در سال) و تازه مهاجرین غیرقانونی هم در این رقم حساب نشده اند. شما که فکر نمیکنید مکزیکی ها و پورتوریکویی ها مهاجرهای کلاس بالاتری نسبت به هندیها و چینی ها هستند؟! از نظر فاصله هم فرقی نداره فاصله شش هزار کیلومتر باشه یا ده هزار کیلومتر. بهرحال پیاده که نمیتونید برید! از نظر جاهای دیدنی و توریستی هم به نسبت سایز کشور بنظر من استرالیا و مناطق همجوارش از امریکا خیلی پایینتر نیستند و بمراتب از این نظر بهتر از کانادا هستند.

اختلاف استرالیا و امریکا عمدتا از نظر وسعت و حجم بازار کارست ولی اگر کار خوب در استرالیا پیدا بکنید سطح زندگی از امریکا پایین تر نیست.