صفحه 6 از 178 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟

مردم آمریکا نسبت به اروپا خیلی مذهبی و conservative هستن... و چون همه وقتشون به کار و پول در آوردن میگذره از لحاظ فکری و اطلاع از اوضاع دنیا یکمی ضعیفن... و خیلی سربع تحت تاثیر media قرار می گیرن. (البته همه جا همه جور آدمی پیدا میشه) ولی اقتصاد، پول در گردش، business ، تولید، و اشتغالشون حرف اول رو میزنه و باعث میشه که حتی اروپایی ها ازشون حساب ببرن.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط k1prime
    خيلي بحث خوبيه و نظرات جالبي رو هم اينجا خوندم.

بين استراليا و آمريکا:
    اينجا خيلي سخته که بشه به آمريکا راي داد. استراليا آب و هواي خوب، مردم بسيار مهربان، و آينده کاري خوب در زمينه مهندسي داره. اقامت گرفتن در اون از کانادا هم آسونتره. پس چرا اکثرا آمريکا رو ترجيح مي‌دن؟ به نظر من اينجا ديگه ambition و Challenge مياد وسط. يک سرچ مقدماتي در پروگرمهاي فوق و دکترا در آمريکا و استراليا فرق بسيار آشکاري رو در سطح تحقيقات نشون مي‌ده. با اين حال شايد يک پلان اقتصادي درست راي به استراليا بده، يعني زندگي آرومتر با challenge کمتر و شايد حتي بشه گفت شادتر رو مي‌شه در استراليا پيدا کرد.
    ---------------------------------------------------
    من كاملا با نظر شما موافق هستم. زندگي با مردم مهمان نواز و خونگرم استراليايي (4 تا از صميمي ترين دوستان من و يكي از اقوام تقريبا60-80% عمرشونو اونجا گذروندند) واقعا مي تونه حس غربت رو بگيره. اونجا فشار كاري كمتروبيمه مناسبتر شرايط ايده آلي رو براي زندگي فراهم مي كنه. به خصوص افرادي كه متاهل هستند به دليل اينكه علاوه بر ويزاي راحت (حتي به همسر) قابليت كار براي همسر وجود داره (حين تحصيل خود فرد)استرس كمتري رو متحمل مي شوند.لينك مربوط به اين موضوع در انتها آورده شده. اما واقعا آمريكا آمريكاست. تنوع فراوان رشته هاي تحصيلي دانشگاههايي كه به شما كمك مي كنند كه از رشته تحصيليتون لذت ببريد و قابليت پيشرفت تا سطح دلخواه در آمريكا فراهمه. مهم اينه كه چي از زندگي مي خوايم. شايد براي كسايي كه پيوستگي عجيبي با ايران دارند هيچ جا براي ادامه زندگي بهتر از ايران نباشه حتي اگه تا آخر عمرشون دغدغه كرايه خونه آخر ماه رو داشته باشند.
    www.skyofaustralia.com
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

Hello all...Sorry for wirting in english..
    well, I have lived in europe and I can't say that they are racist.I have been in germnay and uk.I remember before I went to uk, I have heard that at 4pm it looks like midnight and you'll feel depressed but it was not that bad and fortunately I didn't see any annoying behavior from british people but germnas are a little bit racist...
    but there is point? every country has its advantages and disadvantages?
    you go to canada you have the chance to come to iran to see your family or even if unluckily sth happened to your family you can come but for example you have to tolerate the cold weather..in us some states especially those located and close to west coast have good weathers but you may not be able to come iran for absolutely long time..it is not related to the sense of dependence but emotionally you miss your parents at least after 3,4 years..i read someone wrote the university council doesn't pay attention to those graduated from europe...are you serious about that? in tehran and as i have heard in sharif lots of professors are from uk, canada, germany and even japan...sorry for such a university and such illiterate professors that evaluate others by paying attention to the universities rather than the knowledge of people
    to compare universities? definitely university of toronto is among the best of world, everyone can not enter such university and i can't accept that us universities which ranks are higher that 20 are better than universities such as u of t..one more point i think we should look at things realistically..there won't be that much difference if you graduate from waterloo or i don't know ohio state..both of them are great universities..after graduation there is no garuantee that you will find a job both in us and in canada but in canada you feel hopeful that you have gotten a kind of residency...
    it's completely based on you but jusy pay attention to this point that you should consider all factors...there are several things which may seem minor ro superficial now but as soon as you arrive at your destination country and you stay there for a while they start growing and they may not seem as minor as before...
    good luck for all..

Junior Member

Actually there is something that I wanna ask you all, especially those who are abroad now...how much the rank is important? I mean that I do agree that US universities are great and it's certainly clear that top 20 are extremely perfect but what if one gets admission from the 70th one.. I know that everyone has his own limitation for choosing the university..I go by top 40, an other goes by top 10 but my question is up to which ranking the university is considered as a good one..For example I think if you wanna choose a university which has the 80th rank in your major, I don't believe that it is really of worth tolerating all those problems...can others please discuss their points of view in this regard as well.
    good luck for all

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

یه دلیل خیلی ساده انتخاب آمریکا در کنار دلایل همه دوستان شاید این باشه که تعداد و تنوع دانشگاه ها خیلی خیلی زیاده و مرتبط با گرایش و زمینه کاری شما، مسلما انتخاب های بیشتری وجود داره. (یه نگاهی به رنک 100 تا دانشگاه برتر دنیا بندازین، ببینید چند تاش آمریکاییه)
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

بسيار بحث جالبي يه. من دوستام رو كه نگاه مي كنم اكثرا بدون دليل خيلي محكمي سراغ آمريكا مي رن؛ حس خوبي نسبت بهش دارن كه شايد بيشتر به خاطر تبليغات كشور ما باشه. تبليغات منفي در ذهن ما اثر منفي گذاشته و محدوديت هاي موجود در اينجا ما رو به سمت كشوري مي كشونه كه آزاد باشه.
    از نظر امنيت اجتماعي واسه يه خانوم، كسي مي دونه كه آمريكا واسه ادامه تحصيل چه جوري يه؟
    وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، دليلش آن است كه شما هم چيز زيادي از او نخواسته ايد.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

تا اینجا که من بودم و دیدم خیلی خیلی خیلی بهتر از ایرانه- باورم نمیشه چیزایی که ایران دیدم و حالا اینجا میبنم
    البته ایران امنیت یه lady یه نمه بستگی به خودش هم داره.......................................... ......................

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

یک سوال از دوستان آمریکا رفته واقعا دانشگاههای آمریکا به دلیل شرایط علمی بهترشون دررنک 100 تا دانشگاه برتر قرار می گیرند؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    یک سوال از دوستان آمریکا رفته واقعا دانشگاههای آمریکا به دلیل شرایط علمی بهترشون دررنک 100 تا دانشگاه برتر قرار می گیرند؟
    شما برو در هر زمینه که کار میکتی ژورنال معتبر رو نگاه کن ببین از هر ادیشن چند تاش از آمریکاست چند تاش از بقیه جاها

Senior Member saheb آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mansooreh97
    بسيار بحث جالبي يه. من دوستام رو كه نگاه مي كنم اكثرا بدون دليل خيلي محكمي سراغ آمريكا مي رن؛ حس خوبي نسبت بهش دارن كه شايد بيشتر به خاطر تبليغات كشور ما باشه. تبليغات منفي در ذهن ما اثر منفي گذاشته و محدوديت هاي موجود در اينجا ما رو به سمت كشوري مي كشونه كه آزاد باشه.
    از نظر امنيت اجتماعي واسه يه خانوم، كسي مي دونه كه آمريكا واسه ادامه تحصيل چه جوري يه؟
    منصوره جان اینجا لخت بیا بیرون هیچ کس نگات نمی کنه!!!! من الان هشت ماه اینجام خیلی راحتی به زن خیل خیلی خیلی ارزش قائلند هیچ وقت نگاه سنگین یه مرد رو امریکایی رو احساس نمی کن اگه کردی ببدون یا عربه یا ...
    من خودم اینجا زیاد به حجابم توجه نمی کنم اما نشده حتی برای یه بار سنگینی یه نگاهی را احساس کنم
    کلاب ها من شنیدم نا امنه که من خودن تا حالا صدها بار رفتم و هیچ نا امنی ندیدم بهت پیشنهاد می دن که باهاشون برقصی اما به قول کانت دان به خوئت بستگی داره من که تا حالا هیچ اتفاق بدی تو هیچ کلابی برام نیقتاده و هیچ کس به زور من را مجبور به کاری نکرده بنابرایت صد برابر اینجا برای یه زن امن تر و بهتر از ایرانه!
    HAPPINESS