صفحه 61 از 178 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    خب این تصویریه که شما از سفید دارین. باید ببینین هرکشور چه تصویری از سفید ارائه کرده و مردمش کی رو قبول میکنن کی رو نه! تو بلژیک ایرانیها نه خوب هستن نه بد اما مراکشی ها خوب نیستن یا ترکها! اما چینی ها خوبن چون بیزنس خوبی دارن! سفید فقط به رنگ نیست یه مفهومه که تو هر کشور فرق میکنه.
    من در همون زمینه و جایی که شما از دوست پورتوریکایی تون نقل قول کردین عرض کردم. توضیحی که از سفید دادم تصور من نیست تا جایی که من میدونم منطبق بر برداشت آمریکایی هم هست. وگرنه از دید خود من که هم اکثر ایرانی ها و هم ترک ها و خیلی از عرب ها و چینی ها و روس ها و ... سفید هستند همونطور که مردمان بومی اروپا و آمریکایی های اروپایی تبار هم سفید هستند. برای همین خواستم بدونم منظور دوستتون از سفید چیه؟ چون ایرانی ها یا ترک ها برای مثال (اگر چه به نظر من سفید پوست هستند) اما در اصطلاح آمریکایی بهشون سفید گفته نمیشه، اما یک آلمانی تبار یا یک روس فکر می کنم از دید آمریکایی ها بله سفیده، ...
    inactive account

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود
    نظر شخصی کوتاه مدت من اینه که رفتاری که هر کشوری با ما کله سیاهها! یا غیر اروپایی ها داره از رفتار خودمون با خودمون در ایران بدتر نیست. حالا البته دوستان مقیم آمریکا هم باید تایید کنند.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Banned

کسی که ایرانی باشه اما کله سیه نباشه و موهای بور داشته باشه چی؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    کسی که ایرانی باشه اما کله سیه نباشه و موهای بور داشته باشه چی؟
    سلام به همگی
    من تعجب کردم که چرا توی این فروم همه در حال دعوا کردن هستند
    ولی سوال جالبی بود من فکر نکنم کله سیاه یعنی کسی که موهای سیاه داره
    یعنی کلا خارجی ها
    حالا اگه منظور شما اینه که ظاهر طرف بتونه خارجی بودنش رو مخفی کنه یا در واقع ایرانی بودنش رو
    بالاخره که توی هر جمعی ازش سوال میکنن از کجا اومده و چه کار میکنه
    و من به شخصه فکر نمیکنک پنهان کردن اصلیت به این سادگی باشه و حتی خوشایند هیچ کسی هم نیست

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shima_gh نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من تعجب کردم که چرا توی این فروم همه در حال دعوا کردن هستند
    ولی سوال جالبی بود من فکر نکنم کله سیاه یعنی کسی که موهای سیاه داره
    یعنی کلا خارجی ها
    حالا اگه منظور شما اینه که ظاهر طرف بتونه خارجی بودنش رو مخفی کنه یا در واقع ایرانی بودنش رو
    بالاخره که توی هر جمعی ازش سوال میکنن از کجا اومده و چه کار میکنه
    و من به شخصه فکر نمیکنک پنهان کردن اصلیت به این سادگی باشه و حتی خوشایند هیچ کسی هم نیست
    منظور پیامی بود که تیپولوژیک بدن و چهره به طرف مقابل القا میکنه. در همین رابطه میتونید لینک زیر رو مطالعه کنید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

آمریکایی ها هم کله مشکی دارن. اتفاقا کم نیستن پسراشون که ریش هم زیاد میذارن، نه ته ریش. ببین کلا اینا زیاد مهم نیست. چیزی که من متوجه شودم اینا دوست دارن هرچی بیشتر به فرهنگشون نزدیک بشی تا باهات حال کنن. اینجا کانادا نیست و اون melting pot حاکمه. یعنی می خوام بگم اینکه شما از کجا اومدی و ... درسته شاید در برخورد اول براشون مهم باشه اما یعدش دیگه معیار اینه که شما چقدر از خودشونی. مثلا اگه ببینن مثل اونا بلدی حرف بزنی شوخی کنی، سر و وضع و لباس پوشیدنت شبیه جامعه ی اوناست، علایق مشترک داری، اسمت رو راحت می تونن بگن و .... خیلی راحت باهات رقفیق میشن و دیگه یواش یواش فراموش میشه که شما اصلاتا کجایی هستی مگه اینکه دوباره رفتارهای دور از فرهنگ اینا ازت سر بزنه.

اینم به نظر من خیلی طبعیه. شما فرض کن یه کانادایی بیاد تهران. با زبان دست و پا شکسته مدام در مورد هاکی حرف برنه شما بیشتر باهاش حال می کنی یا اینکه با زبان خوب در مورد استقلال پرسپولیس و لیگ برتر و .... باهاتون گپ بزنه.

متاسفانه ایرانی هایی که من دیدم اصلا به این نکته واقف نیستن و می خوان یه ایرانی ایرانی بمونن و اینا رو مجبور کنن که باهاشون حال کنن که خوب نمیشه دیگه برادر من. شما تو مملکت اینایی. البته اجباری نیست و جامعه هیچ فشاری نمیاره. کما اینکه خیلی از ایرانی ها همه ش با هم می چرخن (خصوصا متاهل ها) و کلا کاری به کار کسی ندارن و کسی هم کاری به کارشون نداره و زبانشونم عموما خوب نیست. ولی خوب به همین تنها با هم بودنها افتخار می کنن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    آمریکایی ها هم کله مشکی دارن. اتفاقا کم نیستن پسراشون که ریش هم زیاد میذارن، نه ته ریش. ببین کلا اینا زیاد مهم نیست. چیزی که من متوجه شودم اینا دوست دارن هرچی بیشتر به فرهنگشون نزدیک بشی تا باهات حال کنن. اینجا کانادا نیست و اون melting pot حاکمه. یعنی می خوام بگم اینکه شما از کجا اومدی و ... درسته شاید در برخورد اول براشون مهم باشه اما یعدش دیگه معیار اینه که شما چقدر از خودشونی. مثلا اگه ببینن مثل اونا بلدی حرف بزنی شوخی کنی، سر و وضع و لباس پوشیدنت شبیه جامعه ی اوناست، علایق مشترک داری، اسمت رو راحت می تونن بگن و .... خیلی راحت باهات رقفیق میشن و دیگه یواش یواش فراموش میشه که شما اصلاتا کجایی هستی مگه اینکه دوباره رفتارهای دور از فرهنگ اینا ازت سر بزنه.

اینم به نظر من خیلی طبعیه. شما فرض کن یه کانادایی بیاد تهران. با زبان دست و پا شکسته مدام در مورد هاکی حرف برنه شما بیشتر باهاش حال می کنی یا اینکه با زبان خوب در مورد استقلال پرسپولیس و لیگ برتر و .... باهاتون گپ بزنه.

متاسفانه ایرانی هایی که من دیدم اصلا به این نکته واقف نیستن و می خوان یه ایرانی ایرانی بمونن و اینا رو مجبور کنن که باهاشون حال کنن که خوب نمیشه دیگه برادر من. شما تو مملکت اینایی. البته اجباری نیست و جامعه هیچ فشاری نمیاره. کما اینکه خیلی از ایرانی ها همه ش با هم می چرخن (خصوصا متاهل ها) و کلا کاری به کار کسی ندارن و کسی هم کاری به کارشون نداره و زبانشونم عموما خوب نیست. ولی خوب به همین تنها با هم بودنها افتخار می کنن.
    یاد یه جمله ای افتادم حیفم اومد ننویسم.
    "تقلید غرب را درآوردن و زندگی تقلیدی کار سختی نیست آنچه برای شرقیان امری بسیار دشوار و مبهم است فهم عمیق فرهنگ غرب و باور به آن است"
    (رابیندرانات تاگور)
    مشکل عمده کسانی که از جوامع شرقی مهاجرت میکنند همین هست که به تعبیر شما ایرانی ماندن ایرانی و شاید مثلا چینی ماندن چینی. افغانستانی ماندن(خواهشا وقتی هرجای تبعه کشور افغانستان دیدید نگید (شما نه ها کلا) افغانی بهشون برمیخوره) و..... هست . حتی برای خوب حرف زدن و تسلط بر زبان هم تا با ساخت اون زبان از نظر متدولوژی ذهنی پیوند برقرار نشه سخت میشه تسلط کامل پیدا کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    یاد یه جمله ای افتادم حیفم اومد ننویسم.
    "تقلید غرب را درآوردن و زندگی تقلیدی کار سختی نیست آنچه برای شرقیان امری بسیار دشوار و مبهم است فهم عمیق فرهنگ غرب و باور به آن است"
    (رابیندرانات تاگور)
    مشکل عمده کسانی که از جوامع شرقی مهاجرت میکنند همین هست که به تعبیر شما ایرانی ماندن ایرانی و شاید مثلا چینی ماندن چینی. افغانستانی ماندن(خواهشا وقتی هرجای تبعه کشور افغانستان دیدید نگید (شما نه ها کلا) افغانی بهشون برمیخوره) و..... هست . حتی برای خوب حرف زدن و تسلط بر زبان هم تا با ساخت اون زبان از نظر متدولوژی ذهنی پیوند برقرار نشه سخت میشه تسلط کامل پیدا کرد.
    به هر حال فرهنگ ایرانی هم ریشه در فطرت شما نداشته و با تقلید از پدر و مادر و اطرافیان شکل گرفته شده. البته چون این نقلید تو سن پایین بوده طبیعتا خیلی بهتر نهادینه شده. غیر از اینه؟

نیابد فراموش کنیم که که ما ها خودمون اپلای کردیم و کسی به زور ما رو نیاورده اینجا. حالا جند راه بیشتر نداری: یا گوشه گیر و منزوی بشی بین هموطنات یا اینکه سعی کنی با جامعه ی جدید ارتباط برقرار کنی، یا اینکه برگردی همون زادگاهت. خوبی اینجا اینه که شما کاملا آزادی هر کدوم از اینها رو انتخاب کنی و هرکدومشم بهایی داره.

اگر بخوای وارد جامعه ی اینا بشی باید یه چیزایی رو بپذیری. یه مثال ساده:

آمریکایی هر چقدر هم نایس باشه (شما بگو فرشته) وقتی حنجره و تارهای صوتیش بهش اجازه نمیده بگه "صفدر قلی" و وقتی میبینه شما رو این قضیه تعصب داری خوب خیلی شیک کات می کنه و میذاردت کنار.
    من هم ترم پیش و هم این ترم نزدیک به 55 دانشجو دارم. اعتراف می کنم که یه سری اسمهای لاتین رو نمی تونم خوب تلفظ کنم. واقعا تو دهنم نمی چرخه! برای همین از خدامه مجبور نشم اون آدم رو صدا بزنم و کلا ازش دوری می کنم، حالا طرفت خانم باشه که دیگه بدتر. می ترسم اسمش رو اشتباه بگم و بهش بربخوره.
    میبینی؟ همین یه چیز ساده چقدر مهمه.
    یا تو بیزینس. من استادم یه لیست داد دستم گفت برو distributor این قطعات رو پیدا کن و قیمت بگیر بیا من سفارش بدم. اصلا نمی تونستم باور کنم وقتی به جای صفدر قلی خودم رو مثلا James معرفی کردم چقدر برخوردشون عوض شد. همون کسی که به گفتن we don't have it in stock و sorry about that, Sir کفایت می کرد این بار 3-4 بار تو مکالمه اسمت رو میاورد و اگرم تو انبارش نداشت میگفت از برو بچ تو بازار می پرسم گیرش میارم برات و واقعا این کار رو میکرد. در حالی که من همون آدم بودم با همون لهجه. حالا من هی پام رو تو یه کفش کنم که صفدر قلی هستم! طرف اهمالت می کنه، خیلی ساده.
    شما همین رو بگیر و تعمیم بده به خیلی مسایل دیگه.

ولی برعکسش در مورد غذا مثلا من کاملا غذاهای خاورمیانه ای رو ترجیح می دوم و خیلی شیک می گم بهشون غذاهاتون به درد نخوره، اما در عوضش طرف رو میبرم رستوران ایرانی، لبنانی و ... تا ببینه چرا من نظرم اینهو تا الانم نبوده که خوشش نیاد.

پافشاری کردن رو چیزی که قابل دفاع نیست حماقته.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    به هر حال فرهنگ ایرانی هم ریشه در فطرت شما نداشته و با تقلید از پدر و مادر و اطرافیان شکل گرفته شده. البته چون این نقلید تو سن پایین بوده طبیعتا خیلی بهتر نهادینه شده. غیر از اینه؟

نیابد فراموش کنیم که که ما ها خودمون اپلای کردیم و کسی به زور ما رو نیاورده اینجا. حالا جند راه بیشتر نداری: یا گوشه گیر و منزوی بشی بین هموطنات یا اینکه سعی کنی با جامعه ی جدید ارتباط برقرار کنی، یا اینکه برگردی همون زادگاهت. خوبی اینجا اینه که شما کاملا آزادی هر کدوم از اینها رو انتخاب کنی و هرکدومشم بهایی داره.

اگر بخوای وارد جامعه ی اینا بشی باید یه چیزایی رو بپذیری. یه مثال ساده:

آمریکایی هر چقدر هم نایس باشه (شما بگو فرشته) وقتی حنجره و تارهای صوتیش بهش اجازه نمیده بگه "صفدر قلی" و وقتی میبینه شما رو این قضیه تعصب داری خوب خیلی شیک کات می کنه و میذاردت کنار.
    من هم ترم پیش و هم این ترم نزدیک به 55 دانشجو دارم. اعتراف می کنم که یه سری اسمهای لاتین رو نمی تونم خوب تلفظ کنم. واقعا تو دهنم نمی چرخه! برای همین از خدامه مجبور نشم اون آدم رو صدا بزنم و کلا ازش دوری می کنم، حالا طرفت خانم باشه که دیگه بدتر. می ترسم اسمش رو اشتباه بگم و بهش بربخوره.
    میبینی؟ همین یه چیز ساده چقدر مهمه.
    یا تو بیزینس. من استادم یه لیست داد دستم گفت برو distributor این قطعات رو پیدا کن و قیمت بگیر بیا من سفارش بدم. اصلا نمی تونستم باور کنم وقتی به جای صفدر قلی خودم رو مثلا James معرفی کردم چقدر برخوردشون عوض شد. همون کسی که به گفتن we don't have it in stock و sorry about that, Sir کفایت می کرد این بار 3-4 بار تو مکالمه اسمت رو میاورد و اگرم تو انبارش نداشت میگفت از برو بچ تو بازار می پرسم گیرش میارم برات و واقعا این کار رو میکرد. در حالی که من همون آدم بودم با همون لهجه. حالا من هی پام رو تو یه کفش کنم که صفدر قلی هستم! طرف اهمالت می کنه، خیلی ساده.
    شما همین رو بگیر و تعمیم بده به خیلی مسایل دیگه.

ولی برعکسش در مورد غذا مثلا من کاملا غذاهای خاورمیانه ای رو ترجیح می دوم و خیلی شیک می گم بهشون غذاهاتون به درد نخوره، اما در عوضش طرف رو میبرم رستوران ایرانی، لبنانی و ... تا ببینه چرا من نظرم اینهو تا الانم نبوده که خوشش نیاد.

پافشاری کردن رو چیزی که قابل دفاع نیست حماقته.
    میشه چند تا از این اسمهای لاتین را بگید؟
    والا این نوشته شما یک مقدار برای من عجیبه، چون پست های شما را بارها در تاپیک های مختلف دیدم و خوندم؛ اما فکر نمی کنید یک کمی سطحی برخورد می کنید با قضیه؟ یعنی تلفظ یک اسم اینقدر مهمه که مثلا شما غلط تلفظ کنید مشکلی پیش بیاد و حتی استرس داشته باشید به خاطرش و نخواهید یک دختر را صدا کنید؟!!!!
    شما را نمیدونم اما فکر نمی کنم اغلب ما ایرانی ها بتونیم مثل یک آمریکایی همه کلمات را تلفظ کنیم و حای اگر بتونیم باز تون صدامون متفاوته و فرضا این هم درست بشه(با سالها بودن در آمریکا و شنیدن و حرف زدن) ژست بدن و صورت و ... آمریکایی نمیشه. اون کسانی هم که سر کلاس شما هستند می دونند شما آمریکایی نیستی و انتظار ندارند از شما زبان یاد بگیرند. به نظر من این مشکل تلفظ بیشتر یک مساله funny ه که می تونه باعثه تنوع و شوخی بشه تا اینکه شما بترسین اسم فلانی درست صدا نشه چه ها که نمیشه.
    در مورد James به جای اسم خودتون، این قابل باوره. لابد یارو فکر می کنه شما دو رگه هستی، یا مسیحی هستی، ولی هر کسی دوست نداره اسم خودش را در هر جایی تغییر بده.
    البته من کلا موافق تز تطابق با محیط هستم.
    inactive account

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    میشه چند تا از این اسمهای لاتین را بگید؟
    والا این نوشته شما یک مقدار برای من عجیبه، چون پست های شما را بارها در تاپیک های مختلف دیدم و خوندم؛ اما فکر نمی کنید یک کمی سطحی برخورد می کنید با قضیه؟ یعنی تلفظ یک اسم اینقدر مهمه که مثلا شما غلط تلفظ کنید مشکلی پیش بیاد و حتی استرس داشته باشید به خاطرش و نخواهید یک دختر را صدا کنید؟!!!!
    شما را نمیدونم اما فکر نمی کنم اغلب ما ایرانی ها بتونیم مثل یک آمریکایی همه کلمات را تلفظ کنیم و حای اگر بتونیم باز تون صدامون متفاوته و فرضا این هم درست بشه(با سالها بودن در آمریکا و شنیدن و حرف زدن) ژست بدن و صورت و ... آمریکایی نمیشه. اون کسانی هم که سر کلاس شما هستند می دونند شما آمریکایی نیستی و انتظار ندارند از شما زبان یاد بگیرند. به نظر من این مشکل تلفظ بیشتر یک مساله funny ه که می تونه باعثه تنوع و شوخی بشه تا اینکه شما بترسین اسم فلانی درست صدا نشه چه ها که نمیشه.
    در مورد James به جای اسم خودتون، این قابل باوره. لابد یارو فکر می کنه شما دو رگه هستی، یا مسیحی هستی، ولی هر کسی دوست نداره اسم خودش را در هر جایی تغییر بده.
    البته من کلا موافق تز تطابق با محیط هستم.
    Cynthias
    Kealii
    Trae
    که به هر حال با نگاه از رو نوشته شاید نشه درست خوندشون. من در واقع این مثال رو زدم که عکسش رو اثبات کنم، در واقع اونا بیشتر معذبند که یه اسم سخت رو صدا بزنن چون اسمهای انگلیسی رو که ما حداقل تو فیلماشون شنیدم اما اسمهای ماها برای اینا خیلی نامانوسه چون بعید می دونم آمریکایی ها فیلم عربی و فارسی و .. نگاه کرده باشن

صد درصد همینه. به لحاظ آوا خوب خیلی سخته بتونی به پای کسی برسی که بچه ی اینجاست. اینجا کسی به خاطر لهجه شما رو سرزنش نمی کنه (هر چی نزدیک تر بهتر) اما درست حرف زدن و به کار بردن عیارات و اصطلاحات به جا خیلی تو ارتباط گیری موثره. کوفی عنان و محمد البرادعی هم لهجه ی خوبی ندارن اما درست حرف میزنن و تو پستهایی مدیریتی بالایی هم بودن.

به نظر من قدم اول در درک آمریکا شناخت جهان سرمایه داریه. نظام سرمایه داری به طور کلی برای فرهنگ و زبان و نژاد و دین و آب و خاک و میهن و پرچم و ... هیچ حسابی نمی کنه مگر سود مادی این وسط در کار باشه. مردم متفاوت با بک گراوند های متفاوت در یک فضای دمکراتیک قانون مدار حول دلار جمع شدن تو آمریکا و دارن مسالمت آمیز زندگی می کنن. هر وقت این رو تونستین هضم کنید اونموقع متوجه میشید که خیلی جیزایی که تو این تاپیک به عنوان ارزش ازش یاد میشه و خیلی ها روش تعصب دارن تو سیستم اینجا هیچ ارزشی نداره و البته کسی هم شما رو به خاطر داشنشون مواخذه نمی کنه ولی اگرم جلو پیشرفتتون رو گرفت خودتون مقصرید.

من نمی گم این سیستم خوبه یا بد، ولی بهتره آدم بدونه کجا و در چه سیستمی داره زندگی می کنه.