صفحه 7 از 178 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    . اما واقعا آمريكا آمريكاست. تنوع فراوان رشته هاي تحصيلي دانشگاههايي كه به شما كمك مي كنند كه از رشته تحصيليتون لذت ببريد و قابليت پيشرفت تا سطح دلخواه در آمريكا فراهمه. مهم اينه كه چي از زندگي مي خوايم. شايد براي كسايي كه پيوستگي عجيبي با ايران دارند هيچ جا براي ادامه زندگي بهتر از ايران نباشه حتي اگه تا آخر عمرشون دغدغه كرايه خونه آخر ماه رو داشته باشند.
    www.skyofaustralia.com
    به نظر من هم واقعا امریکا امریکاست !! تنها بدیش تنهایی است که یا با ازدواج یا یه دوست دختر یا پسر می شه پر کرد اینترنت و تلفن هم که هست می شه با خانواده صحبت کرد اگر چه اگه می شد رفت و اونها را از نزدیک دید مه خیلی خیلی عالی می شد !!!
    HAPPINESS

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    یک سوال از دوستان آمریکا رفته واقعا دانشگاههای آمریکا به دلیل شرایط علمی بهترشون دررنک 100 تا دانشگاه برتر قرار می گیرند؟
    والا من جاهای دیگه رو نمیدونم- اما این دانشگاه که من هستم بسیار خوبه-امکانات ناباورانه ای داره- و من فی الواقع باورم هنوز نمیشه - گاهی میگم کاش میشد با همه اینا کار کرد
    اما چیزی که هست رو هم دیدم: اینکه چه راحت میشه مقاله داد وقتی همه چی دستت هست- پس خیلی هم عجیب نیست همچین امکاناتی هم پول بیاره براشون-هم رنک بیاره هم مقاله-
    همونطور که صاحب و بقیه گفتند همون تنهاییش هست که بده که گاهیم خوبه- کلا خوفی نیست جز دوری

دوستان من

من قصدی برای رفتن به آمریکا ندارم و هم اکنون در کشور سوئد مشغول به کار و ادامه تحصیل هستم اما می خواهم نظرم را در مورد مزایا و معایب زندگی در آمریکا و اروپا اینجا بگویم.در ضمن، تاکید می کنم که این مطلب تنها نظر شخصی من است و در آن از تجربیات دوستان و اقوام و آشنایان دور و نزدیک و تحقیق شخصی خودم هم بهره برده ام.به مقایسه اساسا اعتقادی ندارم و معتقدم برشمردن مزایا و معایب در کنارهم می تواند خودش بهترین مقایسه را برای هر مخاطبی باشد.برای یک فرد عاقل،تکامل گرا،با پشتکار،مستعد،هدفمند و با انگیزه :

آمریکا مثل هر کشوری سرزمین فرصت هاست.فرصت هایی که در مقایسه با سایر کشورها تعدادشان بیشتر است و به همان میزان یا بیشتر هم مشکلاتش بیشتر.در آمریکا، جاذبه های شغلی و تنوع آنها زیاد است و درآمدها بیشتر ولی به همان میزان یا بیشتر هم تلاش روزانه بیشتر.سرعت زندگی زیادتر است و در نتیجه زمان کمتری برای رسیدگی به کارهای متفرقه یا حتی مسافرت به نقاط دور دارید ولی به همان میزان یا بیشتر هم سرعت ازدیاد سرمایه هایتان بیشتر و در نتیجه خانه بزرگتر،ماشین بزرگتر،شرکت بزرگتر،تفریحات بزرگتر و... و باز هم به همان اندازه و یا بیشتر هم سگدوی بیشتر و آرامش خاطر کمتر!
    همه اینها به این معنی نیست که در اروپا شرایط زندگی بسیار بهتر است.در اروپا، از حداقل یک زندگی با آرامش خاطر در ابعاد کوچکتر می توان برخوردار بود ولی به همان اندازه یا بیشتر هم باید تلاش کرد.سرعت زندگی آنقدرها بالا نیست ولی تمامی امکانات زندگی مناسب و لذت دهنده مهیاست.آرامش خاطر بیشتری فراهم است ولی فرصتهای کاری هم محدودترند.دانشگاههای معتبر و استاندارد وجود دارد ولی در گامهای بلند نیم نگاهی به دانشگاههای آمریکا دارند.صنعت و دنیای کار به نوعی وابسته به اقتصاد آمریکاست ولی وقتی همه جا اقتصاد بد است فرق چندانی نمی کند چه بسا که در آمریکا دولت در پشت شهروند از نظر مالی نیست ولی در اروپا، پشتش کاملا خالی نیست.

در آمریکا، تنوع ملیتی زیاد است و کسی احساس غربت شدیدی نمی کند ولی در اروپا این حس بیشتر است ولی وقتی غرق در کار یا درس و بهتر بگویم هدفت باشی، بازهم فرق چندانی ندارد.در اروپا، امنیت اجتماعی به مراتب در مقایسه با آمریکا بیشتر است ولی در آمریکا، هرجایی امن نیست.سیاست کلی موجود در امریکا مردم را بیشتر به ایجاد اختلاف طبقاتی سوق می دهد تا یکسان سازی و سوسیالیسم ولی در اروپا مخصوصا شمال آن، اصل و مبنا بر اساس عدم گرایش به ایجاد تبعیض بین مردم است.همین مساله است که یک ایرانی در آمریکا خیلی راحتتر می تواند از امکانات بدست آمده در زندگی اش برای دیگری تعریف و تمجید کند ولی در اروپا حتی تفکرش امری خنده دار و ملامت آمیز محسوب می شود چه برسه به گفتنش.در اروپا، باید در یک سطح تعریف شده زندگی کرد و زندگی بالاتر از آن سطح مشمول مالیاتهای سنگین می شود.بنابراین همه ترجیح می دهند راحت و ساده زندگی کنند تا تجملاتی و شلوغ.این جزو فرهنگ اروپاست و قانع نبودن و میل به آگراندیسمان از خصوصیات فرهنگ آمریکاست.فرهنگ مردم آمریکا بسیار تابع رسانه های جمعی است ولی در اروپا عمده مردم آگاه از همه چیز و همه جا اطلاعات کافی دارند و این هم بخاطر در اختیار داشتن زمان بیشتر برای این کار است.

شاید وزن مزایای ذکرشده برای اروپا در مقایسه با آمریکا بیشتر بود و آنهم را بگذارید به حساب تجربه شخصی ام از اروپا.شاید روزی که به آمریکا بروم، وزن مزایای آمریکا را بیشتر کنم! ولی در مجموع، خواستم نظرم را مثل بقیه دوستان گقته باشم و منتظر پاسخ بقیه دوستان هم هستم.

شاد و سربلند باشید هرجا که هستید

You were born an original. Don't die as a copy

Junior Member

من با نظر دوستان در مورد مزایای آمریکا و اروپا هر کدوم موافقم. باید هرکسی ببینه با توجه به روحیات خودش کجا براش مناسب تره. اما در مورد امنیت که صحبتش شده باید بگم امنیت در اروپا واقعا بیشتر هست. من خودم در یه جای خوب آمریکا زندگی می کنم اما اینجا شاید به این دلیل که مهاجر نسل اول و دوم زیاده به خصوص ار کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی یه سری رفتار های ناپسند دیده می شه که عمرا تو اروپا ببینید. البته بازهم از تهران خیلی بهتره. مثلا اینکه تو ایستگاه اتوبوس منتظر اتوبوس باشی و ماشین گذری بوق بزنه یا حتی توقف کنه برات! دو بار برای خود من پیش اومد. همیشه ایران که بودم فکر می کردم خارج عمرا از این حرکات ببینم. خیلی تعجب کردم. بازم می گم از ایران خیلی بهتره اما مثل ایران خود آدم باید یه چیزهایی را رعایت کنه. اما باز هم با وجود رعایت کردن ممکنه برخورد نا صحیحی ببینی مثل همون مثالی که زدم.

سلام خدمت دوستان
    من یک تازه واردم ولی با اینکه مدت زمان زیادی از ارسال آخرین پست این تاپیک میگذره امیدوارم کسی باشه که جواب سوال منو بده:
    1/من شنیدم که افرادی که در آمریکا یا کلا خارج از کشور تحصیل می کنن پس از برگشت به ایران فرصت های شغلی کمی دارند و به سختی کار بدست می آورند می خواستم ببینم این موضوع صحت دارد؟؟؟؟؟
    2/چند بار در همین تاپیک دیدم و چند جای دیگر نیز دیدم که می گویند در حین تحصیل در آمریکا به هیچ وجه نمی توان به ایران بازگشت می خواستم ببینم این حرف درست است یا نه؟؟

امیدوارم سوالاتم خیلی تکراری و پیش پا افتاده نباشند
    ممنون

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط onlinecomputer نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من یک تازه واردم ولی با اینکه مدت زمان زیادی از ارسال آخرین پست این تاپیک میگذره امیدوارم کسی باشه که جواب سوال منو بده:
    1/من شنیدم که افرادی که در آمریکا یا کلا خارج از کشور تحصیل می کنن پس از برگشت به ایران فرصت های شغلی کمی دارند و به سختی کار بدست می آورند می خواستم ببینم این موضوع صحت دارد؟؟؟؟؟
    2/چند بار در همین تاپیک دیدم و چند جای دیگر نیز دیدم که می گویند در حین تحصیل در آمریکا به هیچ وجه نمی توان به ایران بازگشت می خواستم ببینم این حرف درست است یا نه؟؟

امیدوارم سوالاتم خیلی تکراری و پیش پا افتاده نباشند
    ممنون
    سلام دوست من

شما زحمت بکش و همین تاپیکی که توش سوالت رو مطرح کردی بخون جواب سوالاتت رو میگیری

موفق باشید
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

نقل قول نوشته اصلی توسط 7para2x نمایش پست ها
    سلام دوست من

شما زحمت بکش و همین تاپیکی که توش سوالت رو مطرح کردی بخون جواب سوالاتت رو میگیری

موفق باشید
    ممنون که جواب دادید ولی من این تاپیکو دقیق خوندم و از اونجایی که نظر ها تا حدودی متفاوت بودند می خواستم یه جواب صریح از یه کسی که تجربه کافی داره بشنوم.ممنون می شم اگر کمی دقیق به من جواب بدهید

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط onlinecomputer نمایش پست ها
    ممنون که جواب دادید ولی من این تاپیکو دقیق خوندم و از اونجایی که نظر ها تا حدودی متفاوت بودند می خواستم یه جواب صریح از یه کسی که تجربه کافی داره بشنوم.ممنون می شم اگر کمی دقیق به من جواب بدهید
    1- در مورد سوال اولتون این قضیه کاملا نسبی هست و به موارد مثل دانشگاهی که از اون فارغ التحصیل شدین ، زمینه کاری و تحقیقاتی ، پارتی ( به عنوان مهمترین فاکتور) و ... بستگی داره . اما توی همین تاپیک countdown یه جا گفته بود که برای استخدام هیئت علمی اتفاقا به فارغ التحصیلان آمریکا توجه ویژه ای میشه

2- در مورد این سوال هم کامل در همین تاپیک توضیح داده شده !!! اما اینو بدونید که اگر بخواهید در حین تحصیل در آمریکا به ایران برگردید یک دفعه دیگه باید برای مسائل ویزا و clearance و... اقدام کنید ، چون ویزاتون single entry هست

موفق باشید
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

I read the following article a few moments ago for studying in US or Canadian universities. Hope it be helpful for others!
    http://www.gradschools.com/Article/w...tudy/1704.html

Grad school is challenging. But knowing where to study – that much is easy Grad school is challenging. But knowing where you should study – that much is easy. When it comes to higher education, most international students set their sights on graduate programs in the U.S. and Canada. Here’s why:
    U.S. and Canadian universities offer the most highly regarded graduate programs available. Worldwide, employers recognize American and Canadian degrees as proof of first-rate scholarship. U.S. and Canadian graduate schools invest more money in each student’s educational experience, which translates into larger libraries, superior facilities, more advanced equipment, and renowned instructors.
    Need more reasons to research the graduate programs in the U.S. and Canada?
    ·English Language Immersion
    If you’re reading this article, you’re probably facile enough to comprehend a fair amount of English. But what about euphemisms, idioms, and regional slang? American English and Canadian English are full of conversational nuance that can’t be learned from non-native speakers.

In the U.S. and Canada, even out-of-class activities are educational, because you’ll be practicing your English during social events and daily errands. Your accent will improve, and your ability to comprehend dialects will grow. If you plan to work in business or technology, you’ll definitely want to focus your graduate applications on U.S. and Canada programs, where the English language instruction is nonstop.

·Soft Skill Training
    Hard skills and cognitive abilities are quantifiable; you can list them on a resume, or measure them with a test score. Soft skills are more elusive. And for some careers – like law and business – they may be more highly valued. Unfortunately, in many countries, students learn by rote and captive note-taking. These students often fail to develop the kind of critical thinking habits and entrepreneurial vision that define high level success.

In American graduate programs, you’ll find that course work revolves around highly-socialized, collaborative learning. Students are participants in act of building knowledge, and this is an indispensible primer for your future work with international teams, projects, and clients.

·Student Body Diversity
    If you attend graduate school in India or China, you’re likely to encounter classes comprised entirely of Indian and Chinese students. Even in Australia or Europe, the opportunities to discover true diversity among your classmates are limited.

By contrast, the U.S. and Canada attract thousands of international graduate students, from every corner of the globe. In an American or Canadian grad program, your education will be enhanced, and your global networking potential will soar. Imagine completing your graduate program with professional contacts from 4 or 5 different continents!

·World Class Sights and Cities
    The U.S. and Canada house dozens of world-class cities – including New York, Montreal, Chicago and Toronto. Graduate students who opt to study in Texas, Florida, or any of the Southern Atlantic states can enjoy year-round beach access and an inviting, outdoor environment. America’s Northeast boasts some of the oldest, most-acclaimed universities in the Western world. And California is rife with cutting edge, science and technology programs.

Most American and Canadian cities are situated in relative proximity to charming countryside – including mountains, plains, and the sprawling Great Lakes. Regardless of your native climate, you can find a Canadian or American graduate school to meet your preferences for temperature, nightlife, sports and relaxation.

·Models of Hospitality, Democracy, and Globalized Economics
    More and more international graduate students are coming to the U.S. from emerging democracies and other countries with shifting political or economic infrastructures. These students can usher invaluable insight back to their countries, along with the skills and perspectives that help to drive political or economic changes. Boston, Philadelphia, and Washington D.C. are prime locals for the study of history, government, law, or political science. And New York’s Wall Street is at the heart of American economics.

For its part, Canada exists as one of the world’s most welcoming, politically-neutral locales. You’ll find that Canadians are accepting of all people and cultures, particularly those who are visiting as students.

·Career Opportunities
    If you matriculate from a U.S. graduate school or a Canadian graduate program, you may have an opportunity to remain in the country, on a temporary work visa. In the U.S., you can extend your stay after graduation, using an OPT (Optional Practicing Training) authorization. In Canada, international graduate students can apply for a Post-Graduation Work Permit, which is valid for 3 years, and entitles the graduate to work anywhere in Canada. Work experience in the U.S. or Canada is solid preparation for long-term employment in any country.
    Considering their numerous advantages, U.S. graduate programs and Canadian graduate programs receive thousands of international graduate applications. But that doesn’t mean admission to one of these prestigious institutions is impossible. You can secure a spot among the world’s best and brightest with competitive scores on your standardized exams, plus fresh and forthcoming essays in your personal statement.
    لطفا لینک سوال خود در فروم را با پیغام خصوصی برایم فرستاده تا در فروم به ان پاسخ دهم. ضمنا من از کسی که متن مفیدی در فروم نوشته یا پست هایش به دیگران کمک میکند، با زدن "اضافه کردن به امتیاز کاربر" تشکر میکنم.

Junior Member

چرا آمریکا؟ زیرا:
    ۱. در اکثر رشته‌ها اگر به فهرست ۱۰ دانشگاه برتر آن رشته در کل جهان نگاه کنید، حداقل ۵ الی ۷ دانشگاهش آمریکایی است.
    ۲. در اغلب شهرهای دانشگاهی آمریکا برخورد با ایرانی‌ها بهتر است. حتی نسبت به مسلمان بودن و حجاب داشتن پذیرش بسیار بیشتری از اروپا و کانادا و استرالیا هست.
    ۳. هزینه زندگی در آمریکا نسبتا مناسب است.
    ۴. امکان مواجهه با پیشنهاد کار دائم و دریافت مهاجرت بیشتر است. مخصوصا در مقایسه با اروپا.
    ۵. در صورت اقامت در آمریکا احتمال کار آفرینی موفق و ثروتمند شدن از همه‌جای دنیا بیشتر است. تعداد ایرانیانی که برای تحصیل به خارج رفته و ثروتمند شده‌اند در آمریکا چند برابر جمع همه‌ی جاهای دیگر است.
    ۶. مدرک دانشگاه‌های نسبتا معتبر آمریکایی از هر مدرک دیگری بهتر در همه‌جای دنیا پذیرفته می‌شود.
    ۷. تجربه‌ی زندگی در آمریکا پختگی بیشتری برای فرد می‌آورد تا جاهای دیگر
    ۸. تجربه‌ی زندگی در آمریکا فرد را ریسک‌پذیرتر و کارآفرین‌تر از سایر جاها بار می‌آورد.