صفحه 78 از 178 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezafox نمایش پست ها
    والا من نه هوش خوبی دارم نه پول نه معدل نه خانواده پول دار ولی پشتکار خیلی خیلی عالی دارم فقط کافیه هدف مشخص بشه بعد حرکت
    هدفم برای رفتن به امریکا داشتن ارامش هست و یه قانون ثابت پایدار برای همه
    و بعدش علم و پول و .....
    اینجا هر روز باید منتظر یه قانون و یا تبصره جدید بود
    از طریق گرین کارت یا کار یا پناهن بالاخره یه روزی یه جوری میروم
    چرا آمریکا؟ چون قانون دارن هرکسی برای خود قانون نیست

هدف زندگی کردن
    اخرش که چی؟
    با زندگی در امریکا خیلی چیزا بدست اوردی خیلی چیز ها که اینجا ایده ال هست اونجا عادی است

که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

با سلام
    دوستان عزیز من یه سوال واسم پیش اومده اونم اینه که توی آمیریکا تقریبا همه ی فاند ها یا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از صنایع نظامی و یا صنایع مر تبط هست و تمام پروژه های انجام شده نهایتا به پیشرفت نظامی آمریکا منجر می شه (حالا اونطور که میدونم حتی خیلیا متوجه این هم نمیشن به دلیل اینکه پروژه ها خیلی ریز تعریف می شن و همزمان در جا های مختلف رو شون کار میشه).
    حالا با این حال آیا درسته که بریم اونجا درس بخونیم و پروژمون و چند سال از زندگی مون رو به خاطر پول و رفاه صرف بدبخت کردن آدم های دیگه کنیم؟؟؟
    چطور آدم می تونه خودشو توجیه کنه؟؟
    فکر کنم واسه ی همه واضحه که آمریکا با راه انداختن جنگ تو جا های مختلف و فروش اسلحه درآمد زیادی کسب می کنه.

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط blueroze4you نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز من یه سوال واسم پیش اومده اونم اینه که توی آمیریکا تقریبا همه ی فاند ها یا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از صنایع نظامی و یا صنایع مر تبط هست و تمام پروژه های انجام شده نهایتا به پیشرفت نظامی آمریکا منجر می شه (حالا اونطور که میدونم حتی خیلیا متوجه این هم نمیشن به دلیل اینکه پروژه ها خیلی ریز تعریف می شن و همزمان در جا های مختلف رو شون کار میشه).
    حالا با این حال آیا درسته که بریم اونجا درس بخونیم و پروژمون و چند سال از زندگی مون رو به خاطر پول و رفاه صرف بدبخت کردن آدم های دیگه کنیم؟؟؟
    فکر کنم واسه ی همه واضحه که آمریکا با راه انداختن جنگ تو جا های مختلف و فروش اسلحه درآمد زیادی کسب می کنه.
    شما کاملاً در اشتباهی
    اول این که درصد زیادی از فاندها نظامی نیست و مربوط به خیلی نهادهای غیر نظامی از قبیل NSF و Department of Energy و ... هست.
    دوم این که تقریباً که نه، شاید بهتر باشه بگم دقیقاً هیچ کدوم از اون پروژه ها که نظامی باشه رو به دانشجوی اینترنشنال اونم از کشور ایران نمی دهند (خیالت راحت باشه، این مورد رو موقع ویزا دادن خود دولت آمریکا چک می کنه)
    سوم این که اگر فکر می کنید علم برای بشر مضر است که خوب بحث شما جداست، در غیر این صورت چرا این همه دستاور مثبت علمی که در همین آمریکای جنایتکار رخ داده است و سالانه جان میلیون ها آدم را نجات می دهد را نتیجه تحصیل در دانشگاه های آمریکا نمی دانید؟ (چرا ما همیشه نیمه خالی لیوان را می بینیم؟)
    چهارم این که شما از دکتر چمران که برکلی درس خونده بیشتر مته به خشخاش می گذاری؟
    "I have a dream"

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط royalfalcon نمایش پست ها
    شما کاملاً در اشتباهی
    اول این که درصد زیادی از فاندها نظامی نیست و مربوط به خیلی نهادهای غیر نظامی از قبیل NSF و Department of Energy و ... هست.
    دوم این که تقریباً که نه، شاید بهتر باشه بگم دقیقاً هیچ کدوم از اون پروژه ها که نظامی باشه رو به دانشجوی اینترنشنال اونم از کشور ایران نمی دهند (خیالت راحت باشه، این مورد رو موقع ویزا دادن خود دولت آمریکا چک می کنه)
    سوم این که اگر فکر می کنید علم برای بشر مضر است که خوب بحث شما جداست، در غیر این صورت چرا این همه دستاور مثبت علمی که در همین آمریکای جنایتکار رخ داده است و سالانه جان میلیون ها آدم را نجات می دهد را نتیجه تحصیل در دانشگاه های آمریکا نمی دانید؟ (چرا ما همیشه نیمه خالی لیوان را می بینیم؟)
    چهارم این که شما از دکتر چمران که برکلی درس خونده بیشتر مته به خشخاش می گذاری؟
    ۳ مورد اول صحبتتون درسته. ولی‌ دکتر چمران دقیقا به خاطر همین فکر‌ها بود که موقعیت شغلی‌ عالی‌ که در آمریکا داشت رو ول کرد و رفت جنوب لبنان چون معتقد بود تحقیقاتی‌ که داره میکنه در نهایت نتیجه اش به صنایع نظامی می‌رسه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    ۳ مورد اول صحبتتون درسته. ولی‌ دکتر چمران دقیقا به خاطر همین فکر‌ها بود که موقعیت شغلی‌ عالی‌ که در آمریکا داشت رو ول کرد و رفت جنوب لبنان چون معتقد بود تحقیقاتی‌ که داره میکنه در نهایت نتیجه اش به صنایع نظامی می‌رسه.
    ممنون
    در مورد دکتر چمران باید بگم اون بعد از اتمام دوره دکترا بوده (یعنی فاند دوره دکترا رو مشکلی نمی دید) و موقعیت شغلی‌ در آمریکا رو ول کرد نه موقعیت تحصیلی!
    منم می گم هر کی دوست نداره به دولت آمریکا مالیات بده می تونه بعد تحصیل برگرده ایران، اما درس خوندن و گرفتن فاند هیچ ربطی به کمک به کارهای نظامی آمریکا ندارد.
    "I have a dream"

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط royalfalcon نمایش پست ها
    ممنون
    در مورد دکتر چمران باید بگم اون بعد از اتمام دوره دکترا بوده (یعنی فاند دوره دکترا رو مشکلی نمی دید) و موقعیت شغلی‌ در آمریکا رو ول کرد نه موقعیت تحصیلی!
    منم می گم هر کی دوست نداره به دولت آمریکا مالیات بده می تونه بعد تحصیل برگرده ایران، اما درس خوندن و گرفتن فاند هیچ ربطی به کمک به کارهای نظامی آمریکا ندارد.
    دکتر چمران به مرور زمان ذهنیتش عوض شد. در طول تحصیل با دولت ایران مشکل پیدا کرد که بورسش رو قطع کردن. بعد که دکتراش رو گرفت، بیشتر به این فکر کرد که اصلا برای چی‌ داره توی آمریکا کار تحقیقاتی‌ میکنه. بعدش هم که همه چی‌ رو ول کرد و رفت. توی نوشته‌های خودش خیلی‌ در مورد این چیزا گفته.

در ضمن هر کی‌ دوست نداره به دولت آمریکا مالیات بده، حتی برای تحصیل هم نباید بره آمریکا، چون اگه از دانشگاه حقوق و هر نوع فاند بگیره، همون زمان تحصیل هم باید قسمتی‌ از اون حقوق رو مالیات بده به دولت آمریکا.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    دکتر چمران به مرور زمان ذهنیتش عوض شد. در طول تحصیل با دولت ایران مشکل پیدا کرد که بورسش رو قطع کردن. بعد که دکتراش رو گرفت، بیشتر به این فکر کرد که اصلا برای چی‌ داره توی آمریکا کار تحقیقاتی‌ میکنه. بعدش هم که همه چی‌ رو ول کرد و رفت. توی نوشته‌های خودش خیلی‌ در مورد این چیزا گفته.

در ضمن هر کی‌ دوست نداره به دولت آمریکا مالیات بده، حتی برای تحصیل هم نباید بره آمریکا، چون اگه از دانشگاه حقوق و هر نوع فاند بگیره، همون زمان تحصیل هم باید قسمتی‌ از اون حقوق رو مالیات بده به دولت آمریکا.
    ببین من حرفم اینه که دکتر چمران در مدت تحصیل دکتری، RA دانشگاه برکلی بود (بعد از قطع شدن بورس از ایران) و وقتی داشت این پول رو می گرفت احساس نمی کرد داره سرمایه گذاری در صنعت نظامی آمریکا می کنه.
    بگذار یک بار دیگه بگم اگه سوال کسی اینه که چرا درس، چرا تحقیقات؟ هدف؟ آخرش که چی؟ خب اون یک بحث جداست. دکتر چمران آخر سر به این نتیجه رسید که درس و تحقیق اولویت اول زندگی نیست و ارزش زندگی در کارهای دیگر است . اما تا وقتی که درس و تحقیق براش اولویت اول بود آمریکا رو ول نکرد!

اگه ممکنه راجع به دکتر در پیام خصوصی بحث کن، چون داره از مسیر تاپیک خارج می شه!
    ویرایش توسط royalfalcon : August 19th, 2013 در ساعت 10:54 AM
    "I have a dream"

دوست عزیز
    من می گم که زندگی همین دو رز دنیا که نیست ، اگه دنبال رفاهی باید به این هم فکر کنی که داری چیکار می کنی و کارهات در چه جهتیه ، واقعا خدا دوس داره؟؟ در مورد علم هم که اگه نتیجش منفی باشه نباید دنبال اون علم رفت.
    اعُوذُ بِکَ مِن عِلمٍ لایَنفَع
    خدایا به تو پناه می برم از علمی که نفعی نمی رساند.
    به نظرم درس خوندن توی اروپا یا کانادا مناسب تره.

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

دوستان من ٥٠-٦٠ صفحه اين تاپيك خوندم.
    واقعا سخته تصميم گرفتن.
    من خودم ليسانس عمران دارم از ازاد و فوق راه از مالزي ١ماهي هست امدم ايران برم سربازي و بعد ..... بزنم بيرون يا نه؟
    كجا؟ البته من امريكا گرينه اولمه ولي لعنتي ويزاي كار يا اقامت نميده البته اين وسطه از اقامت استراليا هم بدم نمياد دردسراش از امريكا راحتتره و ...

براي ادمي تو موقعيت من كه كم هم نيستيم اگه بخواييم بريم امريكا يعني حتما من بايد و تقريبا فقط تحصيلي برم
    ولي خب استراليا ميتونم بعد سربازي ام ابلاي كنم براي اقامت
    از ان ور phd ٤ سال طول ميكشه با اپلاي و ... بگو 5 سال
    بعد ٥سال دقدقه الانتو ميگيري براي ويزا كه چطوري تو امريكا بموني
    بنظر من اين خيلي ريسكه و نميشه هم كاريش كرد
    گرچه همه ما ميخواهيم با كرفتن دانش و اوضاي اونور اين ريسكو كم كنيم ولي باز هم اين خيلي ريسكه اينكه بري امريكا بزنه و كار كيرت بياد يا نه؟
    حقوقت جي ميشه؟ويزات و....
    راستش يه بار تصميم كرفتم رفتن مالزي الان زياد راضي نيستم ًًيعني بد هم مشد ولي اصلا ارضام نكرد دوست ندارم دوياره اينجوري بشه.
    واقعا موندم چكار كنم!!!
    روزی پس از انکه بر نیروی بادها ، امواج،جزر و مد یا جاذبه مسلط شدیم ، نیروی عشق را متوجه خداوند خواهیم کرد. آنگاه برای دومین بار در تاریخ جهان ، انسان آتش را کشف خواهد کرد. تیلارد دوشاردن

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط blueroze4you نمایش پست ها
    با سلام
    عمده این اقدامات در جهت رفاه بشریت هست بدبخت کردن آدمهای دیگه! برای لحظه ای فکر کنید اگر این تجهیزات و علم نوین مدیریتش و دانشگاهاش و ......در اختیار کره شمالی1 میبود به نظرت دنیا اوضاعش چطور بود؟
    کار کردن در اون سیستم عین همنوع دوستی و خدمت به بقیه افراد همزیست ما در زمین! هست.