صفحه 83 از 178 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1772

موضوع: چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    اکثر مرزبندی های دنیا در گذشته صورت گرفته، جوامع مدرن امروزی در این قرن اخیر 180 درجه تغییر کردند و اینکه دلیل اون مرزبندی ها در گذشته چه بوده ربطی به شرایط اجتماع امروزی اروپا نداره. الان که در اروپا بین خودشون عملا اصلا مرزی ندارند.
    تفکر تفکیک نژادی شون که پا برجاست، فقط راهی دیگه ای برای مقاومت در برابر دلار و تفکر فارغ از نژاد آمریکا نداشتن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    این رو کاملا قبول دارم، فقط منظور من از به کار بردن لفظ کلیسا اصلا مقایسه ی آمریکا و اروپا نبود. یک ذره در لفافه صحبت کردم. من آمریکا رو یه جامعه ی سرمایه داری بر پایه ی دلار مببینم و اروپا رو یه پازل نژادی، و طبعا انواع دیگر حکومت جاهای دیگه دنیا وجود داره.

حالا گذشته از این، سکولار شدن اروپا هم به نظر من ریشه تو همون نژاد پرستی داره. چون اصولا ادیان الهی نژاد رو ارزش به حساب نمیارن و طبیعیه همچین چیزی تو اروپا سریعتر از بین بره.
    تفکر تفکیک نژادی شون که پا برجاست، فقط راهی دیگه ای برای مقاومت در برابر دلار و تفکر فارغ از نژاد آمریکا نداشتن.
    شما بایاس عجیبی درباره نژادپرستی اروپا دارید که به نظر من اصلا دقیق و واقعی نیست. این چیزهایی که میگید به نظر من در حد مقایسه با ریپورت های روزنامه کیهان درباره غرب است!

شما بایاس عجیبی درباره نژادپرستی اروپا دارید که به نظر من اصلا دقیق و واقعی نیست. این چیزهایی که میگید به نظر من در حد مقایسه با ریپورت های روزنامه کیهان درباره غرب است!
    البته دقت کنید که من به تنهایی‌ در مورد اروپا بحث نکردم. در مقایسه با سیستمی‌ که تو آمریکا جاریه بله، من در این حد بایاس دارم و اصلا سیستم و زیربنای اروپا رو در مقایسه با اینجا نمی‌پسندم.

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

آمریکا کشور مذهبیه و نفوذ مذهبی و کلیسا همونطور که مهراد گفت در کشور خیلی خیلی بیشتر از اکثر کشورهای اروپایی است. در اکثر کشورها این قضیه کم شدن اثر مذهب داره صورت می گیره ولی خیلی کشورهای اروپایی ده ها سال جلوتر از آمریکا هستند و یک جورایی اون شعارهایی که آمریکا باهاش شکل گرفت الان در خارج از آمریکا بهتر رعایت میشن تا داخل آمریکا.

الان حتی در سوئد خبرش منتشر شد که به خاطر وجود رفرنس های مذهبی در سرود ملی، دولت قصد داره این سرود رو به کل تغییر بده و یک مسابقه گذاشته برای شعر جدید که با محتوای سکولار باشه. الان دهه ها فاصله داریم تا همچین چیزی رو در آمریکا ببینیم. شما روی پول تنها کشور غربی که شعار و دعای مذهبی می بینید آمریکاست (که البته داستان درازی دارد)! حتی به ساختار مدارس و سیستم آموزشی کودکان هم نگاه کنید تفاوت های بسیار محسوس ریشه گرفته از مسیحیت هست بین آمریکا و اروپا و بحث هایی که شاید چند دهه پیش در فرانسه یا انگلیس شکل گرفت و حل و فصل شد الان کم کم داره در آمریکا مطرح میشه.
    به نظر من اصلا قضیه برعکسه خیلی چیزا تو آمریکا حل وفصل شده که تو اروپا و مخصوصا فرانسه سرش جنگه. یکی همین حجاب در دانشگاهها هست که جزو آزادی عقیده هست و تو فرانسه شدیدا با این مخالف هستن و کلی بحث و گفت و گو به نظر من کشورهای اروپایی فقط صورت چندین مسئله رو پاک کردن که ناچارند در آینده به اون تن بدهند.
    در مورد همین سوئد هم آیا دولت رفراندومی در این باره برگزار کرده یا به صورت خودکامه داره این کار رو انجام میده؟
    اگه به طور کامل تن به سکولار دادن و نادیده گرفتن بخشی از جامعه رو حل و فصل مسائل بدونیم اونوقت باید دی کت ات ور ی م ذهب ی رو هم جزو راه حل ها بدونیم. یعنی دو روی یک سکه.
    در ضمن در روی دلار فقط اون دعای مذهبی رو دیدن دید همراه با bias هستش به نظر من. چون چیز های دیگری هم وجود دارد.
    در یکی از صفحات این تاپیک یکی می گفت که فردای یکی از حملات تروریستی در آمریکا زنان با حجاب که نشان می داد مسلمان هستند با خیال آسوده در شهر می گشتند. آیا این در اروپا هم امکان پذیر است؟
    ویرایش توسط Caltech : August 27th, 2013 در ساعت 08:12 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    من اصلا نمیتونم درک بکنم که چرا اکثرا بچه ها آمریکا را بهشت تصور میکنن و اروپا را به شکل یک کلیسای قدیمی پر از افراد متعصب و نژادپرست می بینند !!!
    به نظرم دلیلش برمیگرده به تبلیغات گسترده ای که آمریکایی ها دارند.
    وگرنه کیفیت زندگی ، امنیت ، حقوق شهروندی و آزادی در کشورهایی مثل سوئد و نروژ و دانمارک و سوئیس و حتی در خارج از اروپا در کانادا و استرالیا به مراتب بالاتر از آمریکاست. (طبق اکثر آمارهای بین المللی ، نه نظر شخصی)
    در مورد دانشگاه هم ، همون طور که گفتم به نظرم فقط تاپ 10 آمریکا با بقیه متفاوت است و ارزش آمریکا رفتن را داره.
    و گرنه دانشگاه هایی مثل ETHZ ، EPFL ، KTH ، Toronto ، UBC ، Oxford ، Cambridge ، TU Munich ، Delft ، Melbourne ، Sydney و . . . از بقیه دانشگاه های آمریکا خییییلی بالاتر هستند و واقعا بی انصافیه که یک نفر بیاد و دانشگاه رنک 100 آمریکا را از اینها بهتر بدونه.
    بهتره در تصمیم گیری ها و قضاوت ها ، پیش زمینه های ذهنی مان را کنار بذاریم.

موفق باشید
    بنظر من این بحث اروپا بهتر است یا امریکا مثل همان بحث قدیمی کانادا بهتر است یا استرالیا میماند. این دو قاره ارزشها و جوامع متفاوتی را ارائه میکنند که هر کدام در نوع خودشان ویژه و پیشرفته هستند پس بستگی دارد دقیقا دنبال چه جیزی باشید.

بنده با دوستمان موافقم که از نظر کیفیت زندگی و امنیت و همینطور سطح فرهنگ و هنر اروپا بسیار جای مناسبی است و برعکس در امریکا از نظر پیشرفت شخصی و رفاه مادی. ولی مقایسه از نظر حقوق شهروندی و آزادی خیلی بستگی به تعریف دارد.

جوامع اروپایی سابقه تاریخی حکومتهای قدرتمند و جوامع "برنامه ریزی شده" را دارند که درآن تلاش بر یکسان سازی اجتماعی و فرهنگی و سیاسی است. این موضوع در اوایل قرن بیستم به رشد فاشیسم و بعد از جنگ جهانی دوم به رشد سوسیالیسم در اروپا منجر شد که هر دو بر مبنای حکومتهای مقتدر برنامه ریز و مرکزی هستند. رفاه اجتماعی بالای اروپا هم از همین امر ناشی میشود و تلاشهای مداوم سالهای اخبر برای همسان سازی فرهنگی و اجتماعی هم در راستای همین طرز تفکر است. در واقع جامعه اروپا یک جامعه نخبه گرا (elitist) است.

از طرف دیگر جامعه امریکا (و تا حدی کانادا) اولین و موفق ترین تجربه بشر در ساختن یک جامعه Libertarian ( بعبارتی "آزادمنش") بود که در آن قدرت حکومت در رده های مختلف بشدت محدود شد و عملا به مردم اجازه داده شد که هر طور دلشان میخواهد زندگی کنند، و نقش دولت در حمایتهای اجتماعی، کنترل اقتصاد و سیاست گذاری اجتماعی بسیار محدود شده با هدف اینکه از خودکامگی مرکزی جلوگیری شود. عبارت "مهندسی اجتماعی" هنوز در امریکا بعنوان منفورترین عبارت شناخته میشود و این نه بخاطر ضعف فرهنگی جامعه امریکا بلکه بعنوان سابقه و بنیان Libertarian این جامعه است و بهمین دلیل است که تنوع فرهنگی در امریکا بسیار بیشتر از جوامع اروپایی ست. اگر دوست دارید جایی زندگی کنید که حکومت کمترین دخالت و ممانعت را در راه طرز زندگی و پیشرفت شما داشته باشد امریکا جای مناسبی برای شماست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنظر من این بحث اروپا بهتر است یا امریکا مثل همان بحث قدیمی کانادا بهتر است یا استرالیا میماند. این دو قاره ارزشها و جوامع متفاوتی را ارائه میکنند که هر کدام در نوع خودشان ویژه و پیشرفته هستند پس بستگی دارد دقیقا دنبال چه جیزی باشید.

بنده با دوستمان موافقم که از نظر کیفیت زندگی و امنیت و همینطور سطح فرهنگ و هنر اروپا بسیار جای مناسبی است و برعکس در امریکا از نظر پیشرفت شخصی و رفاه مادی. ولی مقایسه از نظر حقوق شهروندی و آزادی خیلی بستگی به تعریف دارد.

جوامع اروپایی سابقه تاریخی حکومتهای قدرتمند و جوامع "برنامه ریزی شده" را دارند که درآن تلاش بر یکسان سازی اجتماعی و فرهنگی و سیاسی است. این موضوع در اوایل قرن بیستم به رشد فاشیسم و بعد از جنگ جهانی دوم به رشد سوسیالیسم در اروپا منجر شد که هر دو بر مبنای حکومتهای مقتدر برنامه ریز و مرکزی هستند. رفاه اجتماعی بالای اروپا هم از همین امر ناشی میشود و تلاشهای مداوم سالهای اخبر برای همسان سازی فرهنگی و اجتماعی هم در راستای همین طرز تفکر است. در واقع جامعه اروپا یک جامعه نخبه گرا (elitist) است.

از طرف دیگر جامعه امریکا (و تا حدی کانادا) اولین و موفق ترین تجربه بشر در ساختن یک جامعه Libertarian ( بعبارتی "آزادمنش") بود که در آن قدرت حکومت در رده های مختلف بشدت محدود شد و عملا به مردم اجازه داده شد که هر طور دلشان میخواهد زندگی کنند، و نقش دولت در حمایتهای اجتماعی، کنترل اقتصاد و سیاست گذاری اجتماعی بسیار محدود شده با هدف اینکه از خودکامگی مرکزی جلوگیری شود. عبارت "مهندسی اجتماعی" هنوز در امریکا بعنوان منفورترین عبارت شناخته میشود و این نه بخاطر ضعف فرهنگی جامعه امریکا بلکه بعنوان سابقه و بنیان Libertarian این جامعه است و بهمین دلیل است که تنوع فرهنگی در امریکا بسیار بیشتر از جوامع اروپایی ست. اگر دوست دارید جایی زندگی کنید که حکومت کمترین دخالت و ممانعت را در راه طرز زندگی و پیشرفت شما داشته باشد امریکا جای مناسبی برای شماست.
    شما این رو مقایسه کنید با وضعیتی که حکومت بر پایهٔ تفکرات پوچ نژادی و یا ادیان منحرف بنا شده باشه و مهندسی اجتماعی رو هم سر لوحهٔ کارش قرار بده!

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

بله. ولی کسانی که GRE خوندن می دونن که جمله extreme و general شدیدا قابل نقد هست. پس نمی شه گفت که اروپا بهتر است یا آمریکا. به نظر من جمله ghlobe کاملا منطقی و 6/6 می گیره!

ApplyAbroad Guru

شما این رو مقایسه کنید با وضعیتی که حکومت بر پایهٔ تفکرات پوچ نژادی و یا ادیان منحرف بنا شده باشه و مهندسی اجتماعی رو هم سر لوحهٔ کارش قرار بده!
    طبعا ولی ما اینجا در مورد جوامع موفق و پیشرفته صحبت میکنیم. آن نوع حکومتی که میفرمایید در نهایت موفق نخواهد شد. مهندسی اجتماعی موفق هم بدون پیشرفت امکان ناپذیر است (جدای از اینکه اصل مهندسی اجتماعی را مثبت بدانیم یا منفی).

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    طبعا ولی ما اینجا در مورد جوامع موفق و پیشرفته صحبت میکنیم. آن نوع حکومتی که میفرمایید در نهایت موفق نخواهد شد. مهندسی اجتماعی موفق هم بدون پیشرفت امکان ناپذیر است (جدای از اینکه اصل مهندسی اجتماعی را مثبت بدانیم یا منفی).
    مثل جامعه ی کانادا که من هنوز‌م که هنوزه هیچ حسی به سیستم کانادا ندارم و کلا نمیتونم آنالیزش کنم. اونجا مهندسی اجتماعی دارید؟

ApplyAbroad Guru

مثل جامعه ی کانادا که من هنوز‌م که هنوزه هیچ حسی به سیستم کانادا ندارم و کلا نمیتونم آنالیزش کنم. اونجا مهندسی اجتماعی دارید؟
    کانادا جامعه متنوعی داره. کبک تقریبا یک سیستم اروپایی است (و اخیرا هم دارند سعی میکنند قوانین منع حجاب مثل فرانسه آنجا بگذرانند و فقط ترس از دادگاه عالی کانادا مانع شده). بقیه کانادا تا حد زیادی مثل امریکاست با تنوعات خودش مثلا مناطق شهری انتاریو به فرهنگ نیویورک و شرق امریکا نزدیک تر است و آلبرتا بیشتر یک مدل کانادایی تگزاس است و بریتیش کلمبیا یک منطقه بقول خودشان "هیپ" مثل غرب امریکا از سیاتل تا کالیفرنیا. از نظر دخالت دولت در سیستمهای اجتماعی هم بینابین اروپا و امریکاست یعنی مثلا خدمات پزشکی و آموزشی همگانی وجود دارد ولی دخالت دولت در اقتصاد و هدایت امور اجتماعی نسبتا کم است.

از نظر فرهنگی کانادایی ها به انگلیسی ها بیشتر از همه شباهت دارند. آرام و محافظه کار و کم سر و صدا (برخلاف امریکایی ها) و تودار. از آن تبلیغات سیاسی پر زرق و برق و جنجالهای پر سر و صدای اجتماعی و ژورنالیستی و مدیا در کانادا خبری نیست.

تورنتو در این بین یک استثنا شاید در حد جهانی است چون تنها شهر کاملا چند هویتی است که من دیدم بدلیل جامعه عظیم مهاجر (بیش از 50 درصد) که هر گوشه اش یکجور است.