این سوال رو دوستان با تجربه که احتمالا مدت زیادی در خارج زندگی کردن بهتر درک می کنن و می تونن جواب بدن:

دوستان فکر می کنید که آیا صلاح هست وقتی خارج از ایران هستیم، از کارت اعتباری مجازی که شرکتهای ایرانی صادر می کنند برای خرید و سفارش در خارج از کشور استفاده کنیم؟

دلیل این سوالم رو شرح می دم:
این شرکتها یه کارت مجازی با نام و مشخصات یه فرد خارجی برای ما صادر می کنند. دلیل شک من به این کارت به خاطر این هست که چند بار نتونستم با اون پرداختی انجام بدم:

یه بار که توی هواپیما خواستم با کارت اعتباری مربوطه اینترنت خریداری کنم، بهم اجازه نداد و دلیل خاصی هم نگفت.
دفعه بعد که خواستم از گوگل اعتباری برای تلفن به کشورای دیگه اضافه کنم، دقیقا این پیام رو داد:
Your order references a fraudulent user
یعنی طرف کلاهبردار هست!! شک من زیاد شده. می دونید که شما حتی می تونید با کارت اعتباری خالی هم از خیلی جاها خرید کنید اما بعدا ممکنه براتون گرون تموم بشه. امکانش هست که این کارتها اصلا خالی باشه و وقتی ما از این کارتها استفاده می کنیم باعث بدحسابی و سابقه بد برای ما بشه؟؟
در این صورت که به نظر می رسه شرکت مربوطه داره کلاهبرداری می کنه. تکلیف چیه؟
حالا اگه ما در خارج از کشور یه کالایی خریداری کنیم که به آدرسمون بیاد ممکنه به جای کالا پلیس بیاد در خونه؟؟