صفحه 22 از 69 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 683

موضوع: ویزا کارت بانک پارسیان (توسط Tojik Sodirot Bank)

پیش فرض پاسخ : ویزا کارت بانک پارسیان (توسط Tojik Sodirot Bank)

من معمولا اگه کاری داشته باشم در مورد این کارتا با شماره تلفن شركت تجارت الكترونيك پارسيان که واسط همین کارتها هست تماس میگیرم... نمی دونم گذاشتن شماره ای که میشه روی گوگل هم سرچ کرد موافق یا مخالف قوانین فرومه یا نه؟ ولی شمارش رو بهتون پیام خصوصی میزنم....
    البته متاسفانه خیلی هم خودشون در مورد این کارت اطلاعات ندارن.... هم کارمندای بانک پارسیان هم این تجارت الکترونیک پارسیان... ولی یه تماس بگیر شاید تونستن کاری کنن... راهنمایی کنن........

نقل قول نوشته اصلی توسط shab.k نمایش پست ها
    با سلام

من 4-5 ماه پيش كارت ارزي پارسيان گرفتم الان توي مالزي هستم اين كارت را توي چند تا ATM گذاشتم پول ندادن آخرين بار هم دستگاه CIMB بانك كارتمو خورد
    زنگ زدم شركتشون گفتن كارت رو پس نمي ديم با كشور خودت تماس بگير!!!!!!!!!!!!!
    من اصلا نمي دونم بايد چي كار كنم هيچ نمايندگي هم اينجا از بانك پارسيان پيدا نمي كنم چند تا شماره پيدا كردم كه هيچ كدوم جواب نمي دن!!!!!!!!!!
    لطفا راهنمايي كنيد
    با تشكر
    ... و چه زود دير ميشود!

Junior Member king007 آواتار ها

نمی دونم خیلی بی حساب کتاب هست
    به خاطر ناهماهنگی بانک برای یک رزرو هتل کلی به مشکل خوردم
    بد نیست دوستانی که از این کارت استفاده کردند یک سایتی معرفی کنند که مثلا بشه با
    دو سه دلار خرید کرد حداقل مطمئن بشیم کارتمون درست کار می کنه نریم اونطرف رودستمون بمونه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط artima نمایش پست ها
    سلام
    نه ديگه لازم نيست اون 50 ميليون فقط واسه اوناييه كه مي خوان از ارز دولتي استفاده كنن شما كه خودتون دلار داريد پس مشكلي نيست..
    نه دوست من، متاسفانه با پررويي تمام مي گن كه حتي اگه شما خودت دلار بياري بخواي با اون كارت ات رو شارژ كني باز هم بايد 50 ميليون رو قبلش تقديم سپرده كرده باشي.

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-عمران

اگه اون 50 میلیونو بزاریم سالی چقدر میتونیم شارژ کنیم ؟

Junior Member

من چند روز قبل از اين بخشنامه مسخره 50 ميليوني تقاضاي كارت داده بودم و 1300 دلار = 200 دلار آبونمان، 1000 دلار وديعه (كه معلوم نيست براي چيه؟؟) و 100 دلار شار‍ژ اوليه پول ريخته بودم. بعد از اومدن بخشنامه 2-3 بار مراجعه كردم و از رييس شعبه پرسيدم كه آيا اين قانون شامل من هم ميشه يا نه كه در همه موارد فرمودند چون شما قبل از بخشنامه اقدام كردي، يكبار 5000 دلار برات شار‍ژ مي تونيم بكنيم و بعد از اون بايد براي ادامه شارژ و ... 50 ميليون بخوابوني به حساب. منم خيالم راحت شد كه لااقل 5000 تا رو مي گيرم كه كارم راه بيفته.
    تا امروز كه زنگ زدند كارت اومده و رفتم كارت رو گرفتم، بعد متصدي اش ميگه كه شما يه 100 دلار كه قبلاً شارژ كردي، و براي 4900 تاي باقي مونده بايد 50 ميليون پول بياري و ...
    خلاصه كلي جر و بحث و ... كه هيچ فايده اي هم نداشت و در عين پررويي و بي عرضگي از خودشون رفع مسئوليت مي كنند.
    بهشون ميگم كه طبق منطقي كه در همه سيستم هاي اداري دنيا وجود داره، شما نمي توني يك بخشنامه رو عطف به ماسبق بكني. من با فرض صحت اوراق و قراردادهاي كه با شما امضا كرده بودم به هواي اينكه اين كارت (حداقل يكبار) شارژ خواهد شد، آمدم و درخواست كارت كردم. حالا كه شما (مجموعه پارسيان) ميخواستيد كار خلاف قانون بكنيد و مي دومستيد كه كارت امثال من رو هم شارژ نخواهيد كرد، چرا تو اين بازه زماني قبل از صدور از ، به مشتري اطلاع نداديد كه كارت بدون 50 ميليون شارژ نخواهد شد تا اينكه درصورت عدم تمايل من نوعي اصلاً كارت صادر نمي شد و پول زور از جيب ما نمي رفت. كه طبعاً‌ هيچ جوابي ندارند. و الان من كارتي دارم كه هيچ جوره نمي تونم شارژش كنم و براي كنسل كردن اش و پس گرفتن اون 1000 تاي وديعه، بايد از خير اون 200 دلار آبونمان بگذرم. دزدي از اين واضح تر؟
    جالب تر از همه اينكه، زنگ زدم به شماره پشتباني مشتريان تو تاجيكستان و كاشف به عمل اومد كه كارت خاليه و حتي اون 100 دلار رو هم شارژ نكرده اند.
    ============
    به نظرم دوستاني كه نياز به كارت ويزا دارند و خودشون ميخوان با دلار آزاد شارژش بكنند،‌ لااقل ميتونند به بعضي صرافي ها مراجعه كنند كه با هرينه 150-200 دلاري براشون كارت از بانك هاي خارجي مي گيرند (مثل همين پارسيان) و با قيمت آزاد هم شارژش مي كنند. اينطوري لااقل 1000 دلار پول مفت آدم ( به عنوان وديعه) دست اينها نمي مونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط shab.k نمایش پست ها
    با سلام

من 4-5 ماه پيش كارت ارزي پارسيان گرفتم الان توي مالزي هستم اين كارت را توي چند تا ATM گذاشتم پول ندادن آخرين بار هم دستگاه CIMB بانك كارتمو خورد
    زنگ زدم شركتشون گفتن كارت رو پس نمي ديم با كشور خودت تماس بگير!!!!!!!!!!!!!
    من اصلا نمي دونم بايد چي كار كنم هيچ نمايندگي هم اينجا از بانك پارسيان پيدا نمي كنم چند تا شماره پيدا كردم كه هيچ كدوم جواب نمي دن!!!!!!!!!!
    لطفا راهنمايي كنيد
    با تشكر
    واقعا جای تاسف داره. امیدوارم مشکلتون حل شه. توصیه می کنم هر چه سریعتر به بانک اطلاع بدید چون این کارت تاجیکی visa verified یا هیچ نوع password ای برای خرید اینترنتی نداره و متاسفانه امکان سو استفاده از کارتتون وجود داره.
    یه سوالی هم داشتم. atm ای که کارتتون رو خورد به شبکه visa وصل بود؟

Junior Member

این پستی که دارم میزارم یکم طولانی هست اما خوندنش را بشدت به دوستانی که این کارت را دارند یا قصد گرفتن دارند، توصیه میکنم.
    من تقریبا یکسالی هست که این کارت را دارم. حالا میخواهم یه ماجرایی را تعریف کنم تا بیشتر حواستون باشه. ماجرا از این قراره که من یکسال پیش که این کارتو گرفتم برای کارهای اپلای استفاده کردم و مشکلی هم نداشت و قبل از اینکه بیام آمریکا، کارت را 5000 دلار شارژ کردم و اینجا استفاده میکردم. فقط همونطور که قبلا هم توی همین قسمت گفته بودم، بزرگترین ایراده این کارت اینه که سایت مشاهده موجودی tsb.tj اصلا به روز نیست و اطلاعات را دیر به دیر اپدیت میکنند و تازه فقط موجودی را هم نشان میده و جزییات transaction ها را نشون نمیده. خلاصه من توی این 4 ماهی که اینجا بودم از کارت هم برای خرید از فروشگاه و هم دریافت پول از ATM استفاده میکردم. حدود 1 ماهه پیش بود که حدود 3500 دلار توی کارت بود و تصمیم گرفتم مقداری از پول را از کارت خارج کنم و در حسابه بانکیم قرار بدم. برای این کار از ATM توی چهار روز متوالی 2400 دلار گرفتم و حدود 1050 دلار توی کارت باقی گذاشتم. جالب این بود که تا 10 روز بعد از برداشتن 2400 دلار، توی سایتش که میرفتم موجودی را 3500 نشان میداد. تقریبا 2 هفته بعد از این ماجرا، رفتم سایتش را چک کردم ، در کمال تعجب دیدم که سایت اپدیت شده بود و موجودی را 25 دلار نشون میداد. اولش گفتم چونکه سایتشون بی درو پیکره ، داره موجودی را اشتباه نشون میده ، برای همین رفتم از ATM موجودی گرفتم دیدم موجودی همون 25 دلاریه که سایت میگه. اون موقع روز هم بود که میشد شب ایران و تاجیکستان و کاری هم نمیتونستم بکنم. فرداش که زنگ زدم به شرکت بی درو پیکر تجارت پارسیان گفت که شما باید اول تقاضای ریز صورت حساب را بدید که ما بفرستیم تاجیکستان و اونها برای ما بفرستند و ما به شما ایمیل کنیم. منم گفتم باشه. بعدش دیدم که اگر بخواهم که منتظر اینا باشم معلوم نیست که کی به دستم برسه، برای همین خودم مستقیم زنگ زدم به شماره پشت کارت توی تاجیکستان. فارسی هم حرف میزدتد. بعد که جریان را براش گفتم ، برام پشت تلفن، دونه دونه transaction ها را میگفت، بعد در کمال تعجب دیدم که سه روز بعد از اینکه من از ATM پول برداشته بودم، با کارته من 1000 دلار توی روسیه!!!(مسکو) از فروشگاه خرید شده بود. بعد بهش گفتم که از کارته من سو استفاده شده، یارو میگفت نه حتما خودت رفتی یا کارتو به کسی دادی. بهش گفتم من الان آمریکام و اصلا تا حالا پامو روسیه نگذاشتم. خلاضه یارو گفت که من الان میتونم صورتحسابو برات ایمیل کنم و کارتو برات غیر فعال کنم. من بهش گفتم زحمت کشیدی دیگه الان پولی توش نیست. بعدش بهش گفتم من الان شکایت دارم باید چکار کنم گفت باید از بانک پارسیان فرم مغایرت (dispute) را بگیری و پر کنی و اونها برای ما بفرستند و ما بررسی کنیم ( به عبارت دیگه نخود سیاه). بعدش که خانواده من رفته بودند بانک پارسیان که این فرمو بگیرند، اولش که خود بانکی ها نمیدونستد چیه. بعدش هم یارو بانکیه گفته خودتون روزه اول یه فرم پر کردید که در صورت سو استفاده و دزدی از کارت ، بانک مسولیتی نداره. خلاصه به هر ترتیبی بوده، خانوادم این فرمو گرفته بوده و پرش کرده بودند و تحویل داده بودند. اما خود بانکیه گفته به نتیجه ای نمیرسید. جالبه هنوز بانک پارسیان صورتحساب درخواستی من را بعد از یکماه هنوز ایمیل نکردند چه برسه به ارسال فرم مغایرت به تاجیکستان.
    حالا در پایان 2 نکته و 2 نصیحت به دارندگان کارت:
    1- خود شرکت ویزا توی سایتش نوشته که در صورت هر گونه سو استفاده، بانکه صادر کننده موظف به پیگیری و پاسخگویی میباشد. مثلا توی امریکا یه قانون دارند که اگر از کارتهای ویزا و مسترکارد سو استفاده بشه، شما هیچ مسوولیتی ندارید و پوله شما را سریعا به حسابتون بر میگردونند. اما در مورده این کارت، گویا بانک تاجیکستان چونکه میدونه که شما بهش دسترسی ندارید و بانک پارسیان هم بی حسابو کتابه، اگر فرض کنیم که خودشون توی این سو استفاده و دزدی هیچ نقشی نداشته باشند(؟؟)، هیچگونه پیگیری هم نمی کنند.
    2- یه نکته دیگه اینکه، وقتی که شما یه خریدی با کارته ویزا انجام میدید، پول همون موقع از کارت کم میشه اما شرکت ویزا چند روزه بعد پول را به حساب فروشنده میریزه که اگر شما زود متوجه شدید میتونید جلوشو بگیرید. مثلا در مورده خودم بعد از اینکه صورتحسابمو دیدم، روزی که 1000 دلار از حساب من توی روسیه خرج شده بود ، حدوده 5 روزه بعدش transaction کامل شده بود و پول به حساب فروشنده ریخته شده بود در حالیکه متاسفانه سایته تاجیکستان بدلیل اپدیت نبودن ، موجودی لحظه ای را نشون نمیده و من تا 10 روز بعدش هنوز موجودیمو 3500 دلار میدیدم.
    3- در صورتی که توی این کارت پول دارید و امکان برداشت پول نقد دارید، پول را از کارت خارج کنید و در حسابتون بانکی دیگه ای بگذارید.
    4- در صورتی که توی کارت پول زیادی دارید و امکان برداشت نقد ندارید، هر چند وقت یکبار از ATM موجودی بگیرید یا با تماس مستقیم با شماره پشت کارت ازشون موجودی بگیرید و ازشون بخواهید که ریز صورتحساب را براتون ایمیل کنند.

عجب داستانی!
    حالا شما فکر می کنید چطور از حساب شما سو استفاده شده؟
    برای هر بار موجودی گرفتن چقدر برداشت می کنند؟
    ویرایش توسط king007 : April 28th, 2012 در ساعت 11:59 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط king007 نمایش پست ها
    عجب داستانی!
    حالا شما فکر می کنید چطور از حساب شما سو استفاده شده؟
    برای هر بار موجودی گرفتن چقدر برداشت می کنند؟
    من بجز پارسال که برای کارهای اپلای از کارت بصورت آنلاین استفاده کردم، توی 4 ماه گذشته 2 بار بصورت آنلاین و از سایتهای معتبر خرید کردم و بقیه موارد از دستگاههای pos خرید میکردم. در حالت خوشبینانه میگم یجور اطلاعات کارتم را از روی سیست ویزا بدست آورده اند و توی حالت بدبینانه میگم یکی از توی خود بانکه تاجیکستان اطلاعات کارت را به کسه دیگه ای داده. نکته جالبتر اینکه خرید توی روسیه هم با کارت من بصورت حضوری بوده و نه آنلاین!!!! یعنی با شماره کارت من و اسم من دقیقا یک کارت فیزیکی دیگه درست کردند و باهاش از فروشگاه خرید کردند.
    برای هر بار موجودی گرفتن از ATM مبلغ 0.5 دلار (50 سنت) از حسابتون کم میشه.

عجب! کارت فیزیکی ساختند؟!
    شاید رمز کارت رو هم بایستی تغییر داد البته نمی دونم امکان پذیر هست یا نه