صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35

موضوع: آیا کسی به دلیل نداشتن مقالهISI ریجکت شده؟ آمریکا

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

پیش فرض آیا کسی به دلیل نداشتن مقالهISI ریجکت شده؟ آمریکا

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    میخواستم ببینم آیا کسی به خاطر نداشتن مقاله آی اس آی ریجکت شده از دانشگاه های آمریکا! تا به حال البته نه همه رشته، آخه یه سری رشته ها واقعا سخت ISIدادن ؟ یا مثلا با داشتن مقاله داخلی و نمرات زبان بالا و معدل متوسط به پایین موفق به اخذ پذیرش با فاند شده در حالی که ISI نداشته؟
    یک دنیا ممنون اگر کسی تجربه ای داره لطف کنه ما رو هم در جریان بگذاره
    با احترام
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آیا کسی به دلیل نداشتن مقالهISI ریجکت شده؟ آمریکا

در این مورد مسئله صرفا مقاله نیست بلکه معدل متوسط به پائینه. بالاخره باید آدم یک چیزی داشته باشه که بتونه نظر استاد رو جلب کنه! نه معدل نه سابقه پژوهشی ... اونهم بین صدها و هزارها داوطلب از سراسر دنیا. احتمالش پائینه. یک GRE بالا البته کمک میکنه ولی باز هم قطعی نیست.

رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در این مورد مسئله صرفا مقاله نیست بلکه معدل متوسط به پائینه. بالاخره باید آدم یک چیزی داشته باشه که بتونه نظر استاد رو جلب کنه! نه معدل نه سابقه پژوهشی ... اونهم بین صدها و هزارها داوطلب از سراسر دنیا. احتمالش پائینه. یک GRE بالا البته کمک میکنه ولی باز هم قطعی نیست.
    بله کاملا موافقم اما بیشتر موضوع مقاله است حالا اگر 8 تا مقاله داخلی داشته باشه و نمرات بالا زبان معدل مثلا ارشد 15 و خورده ای و کارشناسی 14 خورده ای خوب حالا این چنین فردی ISI نداشته باشه آیا صرفا به خاطر ISI ریجکت میشه؟؟؟
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Junior Member

من فکر نمی کنم کسی رو صرفا به خاطر نداشتن آی اس آی ریجکت کنن، دادن پذیرش برآیند فاکتورهای زیادی هست. من آدم های زیادی رو میشناسم که بدون داشتن آی اس آی پذیرش با فاند گرفتن، و همچنین آدم های زیادی رو میشناسم که با داشتن آی اس آی ندونستن پذیرش با فاند بگیرن (البته در این مقایسه سطح دانشگاه مقصد رو باید لحاظ کرد).
    when it's your turn, don't doubt, do it.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    معیارهای تاثیرگذار و البته تعیین کننده در گرفتن پذیرش به ترتیب اولویت ،اول جی آر ای بعد تافل بعد معدل و مقاله است. اگرچه وضعیت کلی هم مهم هست ولی جی آر ای تا حد زیادی معدل رو جبران میکنه!

من یه پیام بازرگانی بیام این وسط...
    دوستان قدیمی شاید
    countdown رو بشناسن...14تا مقاله داخلی داشت ولی ISI نداشت...معدل کارشناسی و ارشد 16 و 17...جورجیا تک پذیرش گرفت با 26000تا فاند...
    نظر شخصی منه که پروسه ی اپلای 50% مربوط به معدل و زبان و مقاله و GRE و ... هست 50% دیگه اش شانسه!!
    مزاحم نمیشم...به گفت و گو ادامه بدین...!
    ویرایش توسط shamim65 : January 23rd, 2012 در ساعت 11:12 PM دلیل: درخواست کاربر

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

فراوان دور و برم دیدم که با جفت معدل بالا و GRE رقابتی بدون داشتن مقاله پذیرشهای خوبی گرفته اند. این برای لیسانسه ها 100 درصد حکم می کنه برای فوق به دکترا هم تا حدود زیادی صادقه اما به هر حال انتظار میره دانشجوی فوق conference paper حداقل داشته باشه اگرم ژورنال نداره. جواب من به تاپیک با شرایطی که گفتم نه هستش.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    فراوان دور و برم دیدم که با جفت معدل بالا و GRE رقابتی بدون داشتن مقاله پذیرشهای خوبی گرفته اند. این برای لیسانسه ها 100 درصد حکم می کنه برای فوق به دکترا هم تا حدود زیادی صادقه اما به هر حال انتظار میره دانشجوی فوق conference paper حداقل داشته باشه اگرم ژورنال نداره. جواب من به تاپیک با شرایطی که گفتم نه هستش.
    به هیچ وجه. کسی نمی تونه بگه که داشتن تمام معیارها (مقاله، GRE، معدل و . . .) لازم هستش یا کافی. چون بسیارن کسایی که با داشتن همشون، هیچ جا نگرفتن و بودن کسایی که با داشتن بخشی از اینا (باور کنید حتی هیچ کدوم) جاهای غیر قابل تصور گرفتند. اما اگه بخوایم نرمال فکر کنیم و قضیه شانسو بگذاریم کنار باز هم نداشتن مقاله هیچ تاثیر منفی در روند اپلای نمی گذاره به نظر من. اگر چه بعضی اوقات می تونه تاثیر مثبت داشته باشه. من خیلی خیلی کم (در حد 2-3 تا در 50 تا فرض کنید) دیدم که بچه های لیسانس که جاهای عالی پذیرش گرفتن مقاله درست حسابی داشته باشن. قبول دارم که قضیه در مورد فوق ها کمی فرق می کنه اما نه اینکه تعیین کننده باشه به هیچ وجه

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    نداشتن مقاله هیچ تاثیر منفی در روند اپلای نمی گذاره به نظر من. اگر چه بعضی اوقات می تونه تاثیر مثبت داشته باشه. من خیلی خیلی کم (در حد 2-3 تا در 50 تا فرض کنید) دیدم که بچه های لیسانس که جاهای عالی پذیرش گرفتن مقاله درست حسابی داشته باشن. قبول دارم که قضیه در مورد فوق ها کمی فرق می کنه اما نه اینکه تعیین کننده باشه به هیچ وجه
    مگه میشه مقاله تاثیر نداشته باشه یا تاثیر منفی داشته باشه؟ زمانی تاثیر منفی داره که از یه حدی بگذره مثلا طرف تو ارشدش 20 تا ISI داشته باشه خوب میفهمن یه مشکلی این وسط هست یا کیفیتش پایینه یا...
    نظر من: برای کارشناسی به ارشد که مقاله هر چی باشه تاثیر مثبت داره... برای ارشد به دکترا، داشتن زمینه ی پژوهشی خیلی مهمه...خوب زمینه ی پژوهشی با چی مشخص میشه؟ با مقاله و اختراع و اینا دیگه...شما که اپلای میکنی داری با شونصد نفر دیگه تو گرفتن پذیرش رقابت میکنی...اونوقت نداشتن مقاله میتونه خیلی بد باشه...یا در صورت داشتن مقاله، ISI بودنشون میتونه امتیاز بیشتری برای شخص داشته باشه...به نظر من داشتن مقاله ISI خیلی مهمه(نه تعیین کننده)

رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

بسیا ر ممنونم از دوستان عزیز و محترم که پاسخ های متنوعی دادن پس با این حساب داشتن مقاله ISI مهم هست اما تعیین کننده نیست اما بیشترین تعیین کننده ها نمرات زبان TOEFL GRE هستند من که اینطوری نتیجه گیری کردم باز هم منتظر نظرات دوستان عزیز صاحب نظر نیز هستیم
    Steve Jobs

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)