صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: آیا کسی به دلیل نداشتن مقالهISI ریجکت شده؟ آمریکا

پیش فرض پاسخ : آیا کسی به دلیل نداشتن مقالهISI ریجکت شده؟ آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl.paniz نمایش پست ها
    بیشترین تعیین کننده ها نمرات زبان TOEFL GRE هستند
    معدل رو هم بهش اضافه کنین...

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    معدل رو هم بهش اضافه کنین...
    دادا ممنون.ولی فرض بر این بود که معدل کارشناسی 14 خورده ایو ارشد 15 خورده ای باشه پیشنهاد دیگه ای داری
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical and Control

سلام بچه ها

من خواستم با تجربه اندكم نظرم رو بدم چون تقريباً با 20 30 نفري كه پذيرش گرفتن صحبت كردم!

ببينيد تقريباً همه اونا ميگن مقاله نويسي كار دانشجوي دكتراست نه ارشد و ليسانس! نميدونم چرا اينجا مد شده مثلاً ميگن طرف 5 تا isi داره!! ببينيد استاداي اونور خيلي زرنگتر از اينان، ميدونن كه مثلاً توي فلان زمينه راحت ميشه مقاله داد پس تعدا مقاله ملاك نيست ولي خب 1000000% اگه شرايط كسي با كسي كه مقاله داره برابر باشه خب استاد ميره اوني كه مقاله داره رو بر ميداره اين كه معلومه!
    نظر من طبق شنيده هايم كسايي كه پذيرش گرفتن:
    زبان 50%
    معدل 25%
    شانس! 10%
    استاد باهاتون حال كنه! حالا به هر دليلي! 10%
    مقاله 5%

اين براي شرايطيه كه چند نفر شرايط يكساني ندارند و اگه مثلاً زبان و معدل يكسان باشه، استاد مسلماً 90% رو ميذاره رو مقاله.

نقل قول نوشته اصلی توسط dr-data نمایش پست ها
    ببينيد تقريباً همه اونا ميگن مقاله نويسي كار دانشجوي دكتراست نه ارشد و ليسانس!
    پس این همه آدم که تو ارشد مقاله میدن از کجا اومدن؟! شما یه آمار از بچه های ارشدی که دور و برت میشناسی بگیر...90% مقاله دارن یا در حال مقاله دادن هستن...به نظر من تو هر سه مقطع، افراد میتونن مقاله بدن حالا کیفیتش شاید فرق بکنه...من یه رفیق دارم الان آلمانه...تو کارشناسی 12 تا مقاله تو مدلینگ کار کرده بود...

ApplyAbroad Hero

سلام بچه ها

من خواستم با تجربه اندكم نظرم رو بدم چون تقريباً با 20 30 نفري كه پذيرش گرفتن صحبت كردم!

ببينيد تقريباً همه اونا ميگن مقاله نويسي كار دانشجوي دكتراست نه ارشد و ليسانس! نميدونم چرا اينجا مد شده مثلاً ميگن طرف 5 تا isi داره!! ببينيد استاداي اونور خيلي زرنگتر از اينان، ميدونن كه مثلاً توي فلان زمينه راحت ميشه مقاله داد پس تعدا مقاله ملاك نيست ولي خب 1000000% اگه شرايط كسي با كسي كه مقاله داره برابر باشه خب استاد ميره اوني كه مقاله داره رو بر ميداره اين كه معلومه!
    زبان 50%
    معدل 25%
    شانس! 10%
    مقاله 5%

اين براي شرايطيه كه چند نفر شرايط يكساني ندارند و اگه مثلاً زبان و معدل يكسان باشه، استاد مسلماً 90% رو ميذاره رو مقاله.
    دوست عزیز این درصدهارو چطور حساب میکنید؟ زبان 50% تاثیر داره؟؟ پس بفرمایید اپلیکنت های اینترنشنال 50% شانسشون رو از همون مرحله اول از دست دادن!
    زبان (تافل/ایلتس) صرفا یه مینیمم هست و از مینیمم رد کنه دیگه تموم! مگر برای فاند TA دادن که نمره اسپیکینگ براشون مهم هست.
    در مورد بقیه ایتم ها دانشگاههای مختلف سیاست های کاملا متفاوتی دارن. میتونم دانشگاههایی رو برات مثال بزنم که رو GRE خیلی خیلی حساسن یا دانشگاههایی که رو مقاله خیلی حساسن. معدل و دانشگاه هم که برای همشون مهمه. تجربه شخصی من میگه وقتی که به استادا ایمیل میزنی سه ایتم "دانشگاه محل تحصیل"، "معدل" و "مقاله" اصلی ترین مواردی هستن که نظر استاد رو جلب میکنن. تو این 3 مورد هم تجارب خوب داشتم هم بد. وقتی نظر استادی رو جلب میکنی معمولا ریز نمرات، مقالاتت و نمره GRE تو ازت میخواد. موفق باشید.

سلام بچه ها

زبان 50%
    معدل 25%
    شانس! 10%
    مقاله 5%

ببينيد درست ميگن كه مقاله دادن كار دانشجوي دكتراست اما نه به اين معنا كه دانشجوي ارشد نميتونه مقاله بده, يا نبايد بده. اول اينكه اين ارشدي كه اينجا ما ميخونيم course + research هست و نه فقط course. به همين دليل انتظار ميره كه كار تحقيقاتي يه نتيجه اي داشته باشه كه نتيجه اش ميشه همون مقاله. تعداد مقاله اصلا مهم نيست. كيفيت مقاله مهمه و جايي كه منتشر ميشه. يك مقاله ژورنال كافيه كه استاد بدونه شما كار تحقيقاتي بلديد. طبق گفته يكي از مسئولين بورس استراليا كسي كه معدل 18 اينجا باشه و يه مقاله ژورنال داشته باشه به احتمال 90 درصد بورس ميگيره و كسي كه دو تا مقاله ژورنال داشته باشه 100 درصد.
    به نظر من كساني كه بيشتر از اين مقاله ژورنال داشته باشن كارشون شك برانگيزه (اگر كارهاي گروهي نباشه) بيشتر. توي اپليكيشن شما همه چي با هم مهمه. مقاله هم يك فاكتورشه. البته طبق تجربه دوستان براي ادميشن كاميتي معدل و زبان و ... مهمتر از مقاله و براي استاد مقاله مهمتر از معدل و زبانه. با شانس 10% كاملا مخالفم. شانس رو من خودم بالاي 25% ميدونم. متاسفم كه بگم معدل و زبان اكثر مواقع يكسان هستن. يعني معدل ها و زبان هاي نزديك مشخصا يكسان در نظر گرفته ميشن. بازم دانشگاه با دانشگاه فرق ميكنه.

رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

سلام بچه ها

زبان 50%
    معدل 25%
    شانس! 10%
    مقاله 5%

امیدو ارم اما فکر میکنم این درصد ها تجربی هستند.البته همانطور که میدونی خیلی ها بدون مقاله آی اس آی پذیرش با فاند گرفتن من که خیلی ها رو میشناسم اینطوری بودن اما این موضوع بی تاثیر نیست
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    ببينيد درست ميگن كه مقاله دادن كار دانشجوي دكتراست اما نه به اين معنا كه دانشجوي ارشد نميتونه مقاله بده, يا نبايد بده. اول اينكه اين ارشدي كه اينجا ما ميخونيم course + research هست و نه فقط course. به همين دليل انتظار ميره كه كار تحقيقاتي يه نتيجه اي داشته باشه كه نتيجه اش ميشه همون مقاله. تعداد مقاله اصلا مهم نيست. كيفيت مقاله مهمه و جايي كه منتشر ميشه. يك مقاله ژورنال كافيه كه استاد بدونه شما كار تحقيقاتي بلديد. طبق گفته يكي از مسئولين بورس استراليا كسي كه معدل 18 اينجا باشه و يه مقاله ژورنال داشته باشه به احتمال 90 درصد بورس ميگيره و كسي كه دو تا مقاله ژورنال داشته باشه 100 درصد.
    به نظر من كساني كه بيشتر از اين مقاله ژورنال داشته باشن كارشون شك برانگيزه (اگر كارهاي گروهي نباشه) بيشتر. توي اپليكيشن شما همه چي با هم مهمه. مقاله هم يك فاكتورشه. البته طبق تجربه دوستان براي ادميشن كاميتي معدل و زبان و ... مهمتر از مقاله و براي استاد مقاله مهمتر از معدل و زبانه. با شانس 10% كاملا مخالفم. شانس رو من خودم بالاي 25% ميدونم. متاسفم كه بگم معدل و زبان اكثر مواقع يكسان هستن. يعني معدل ها و زبان هاي نزديك مشخصا يكسان در نظر گرفته ميشن. بازم دانشگاه با دانشگاه فرق ميكنه.
    ممنون از جواب پر مهرت، ولی اصلا موضوع اینه که داد مثلا کسی نتونسته مقاله آی اس آی بده اصلا فرض کنید دیتا های پایان نامش کم بوده و نتونسته مقاله بده تو ژورنال اما مقالات زیادی تو داخل داره (همانطور که میدونی یه سری رشته ها نیاز به آزمایش های با هزینه بالا داره و خیلی از مسائل که نمیزاره شما تو دانشگاه هم انجام بدید) با معدلی که تو پست بالا گذاشتم و با نمره زبان بالا آیا فقط صرف ISI نداشتن ممکن هست ریجکت بشه؟؟؟ موضوع اینه دوست گلم
    Steve Jobs

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl.paniz نمایش پست ها
    ممنون از جواب پر مهرت، ولی اصلا موضوع اینه که داد مثلا کسی نتونسته مقاله آی اس آی بده اصلا فرض کنید دیتا های پایان نامش کم بوده و نتونسته مقاله بده تو ژورنال اما مقالات زیادی تو داخل داره (همانطور که میدونی یه سری رشته ها نیاز به آزمایش های با هزینه بالا داره و خیلی از مسائل که نمیزاره شما تو دانشگاه هم انجام بدید) با معدلی که تو پست بالا گذاشتم و با نمره زبان بالا آیا فقط صرف ISI نداشتن ممکن هست ریجکت بشه؟؟؟ موضوع اینه دوست گلم
    سلام،،،نه دوست عزیز،،،باعث ریجکت نمی‌شه،،، انگار بخوای بگی‌ من معدلم ۱نمره از بقیه پایینتره باعث ریجک نشه!!!،،،یا مقالم ISI نیست IEEE هست باعث ریجک می‌شه؟؟؟! ۴فاکتور اصلی‌ جی‌آرای،معدل مقاله و زبان هستند،،، ضمنا هیچ دانشگاهی هم ننوشته حتما مقاله داشته باشید،،،،اگه مقاله معتبر داشته باشید نکتهٔ مثبت هست،،،خیلی ها بدون مقاله با بقیهٔ موارد بالا تو رزومشون فول فاند هم شدن،،،پس تاکید می‌کنم صرفاً نداشتن ISI باعث ریجک شما نمی‌شه

Junior Member

سلام

به نظرم الان پذیرش گرفتن خیلی‌ رقابتی شده و خیلی‌ از فاکتورها تاثیر گذااره. و برای پذیرش همهٔ فاکتورها را نگاه می‌کنن. بنظرام الان تقریبا همه معدل ، زبان و جی‌آرای بالا دارن و داشتن مقاله در این شرایط میتونی خیلی‌ تاثیر گذر باشه. البته لازم نیست که حتما isi باشه! مهم اینه که توی high-/quality venues منتشر شده باشه.من خودم برا یه پوزیشن توی اروپا اپلی‌ کرده بودم ، در کل حدود ۷۰ نفر اپلی‌ کرده بودن. برای انتخاب ، اولین *****شون این بود که کندیدها باید حداقل ۶ تا مقاله داشته باشن، با این حال ۷ نفر انتخاب شدن.

البته برا آمریکا مقاله اینقدر مهم نیست. دوست من حتا بدون مقاله هم از دانشگاه خوب پذیرش گرفت ، چون شاگرد اول شریف بود. در کل نمیشه قانون کلی‌ صادر کرد که بدون مقاله نمی‌شه پذیرش گرفت. کل پکیج مهمه. ولی‌ یه نتیجه که من رسیدم اینه که مقاله برا اروپا خیلی‌ مهمتر از آمریکاست

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)