صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 51

موضوع: بهترین دانشگاه های ایران در رشته عمران

Junior Member mohsen_msv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی زلزله دانشگاه های تهران

پیش فرض پاسخ : بهترین دانشگاه های ایران در رشته عمران

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    یعنی می گین درس خوندن تو شریف و تهران راحت تر از مثلا تبریزه؟
    منظورم دانشگاه های تهران بود تو شریف و دانشگاه تهران استادا منطقی تر هستن درسخوندنشون هدف داره !!!! می دونن که از دانشجو چی می خوان !!!!
    نمی فرستنت دنبال نخود سیاه !!!!!
    در ثانی سطح علمی دانشگاه تبریزم خوبه حتی تو خیلی رشته ها قابله مقایسه با دانشگاه های تهرانه !!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    AmirKabir University of Technology - Tehran

من امیر کبیر می خونم

فکر می کنم سطح دانشگاه تو عمران بالا است. تو مسابقات بتن سبک و سنگین هم که همیشه مقام اول برای امیر کبیری هاست . راستی همچین می گین تو سراسری بریز بپاشه که نگو !!! شاید یه زمانی بریز بپاش بوده ولی در حال حاضر که ما بریز و بپاشی برای دانشجو ها مشاهده نمی کنیم!!!! این یه ذهنیت غلطیه که همه دارن!
    البته صد در صد امکاناتی که در سراسری داریم عمرا در آزاد و .... پیدا بشه! امکاناتمون زیاد هست ولی اخیرا امکانات و ... کمتر شده ...

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

نقل قول نوشته اصلی توسط MostafaHRB نمایش پست ها
    من امیر کبیر می خونم

فکر می کنم سطح دانشگاه تو عمران بالا است. تو مسابقات بتن سبک و سنگین هم که همیشه مقام اول برای امیر کبیری هاست . راستی همچین می گین تو سراسری بریز بپاشه که نگو !!! شاید یه زمانی بریز بپاش بوده ولی در حال حاضر که ما بریز و بپاشی برای دانشجو ها مشاهده نمی کنیم!!!! این یه ذهنیت غلطیه که همه دارن!
    البته صد در صد امکاناتی که در سراسری داریم عمرا در آزاد و .... پیدا بشه! امکاناتمون زیاد هست ولی اخیرا امکانات و ... کمتر شده ...
    تو مسابقات بتن عوامل زیادی دخیله
    ولی تو همین مسابقات بتن هم همیشه امیر کبیر اول نبوده!!!!!
    شریف - علم و صنعت - امیر کبیر - تهران و حتی ازاد تهران جنوب هر سال رقابت سنگینی سر مسابقات بتن دارن و برنده با اختلاف بسیار کمی میبره...
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

میزان سطح سواد و کیفیت دانشگاه به عوامل زیادی بستگی داره و در اولین قدم مهم اینه که شما از دانشگاه چی میخوای؟
    روی کاغذ رتبه ی غیر رشته ای دانشگاه تهران اوله و از نظر اعتبار شریف اوله (تو برق که معروفه تو جهان(برای ایرانی ها))
    برای اپلای اینا بدردت میخوره
    نه مسابقات بتن نه پل ماکارونی نه....
    سواد هم که دانشگاه چیزی یادت نمیده باید بری روی عرشه ی پل تا بفهمی پل چیه!
    باید با قدم زدن تو کارگاه کار یاد بگیری
    بریز به پاش هم در دانشگاه های دولتی نسبت به ازاد زیاده عزیز! 1 هفته پاشو بیا ازاد تا بفهمی سراسری رفاه کامله!!
    تبریز و شهرستان های دیگه هم خوبه (کسی منکر مقالات زیادشون نیست) ولی همه ی ما میدونیم شریف کجاست
    هم ما میدونیم هم دانشگاه مقصد برای اپلای میدونن
    بحث من بزرگ کردن ازاد یا پایین اوردن سراسری نبود من فقط یکم از حاشیه هایی که دارم میبینم گفتم....
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

اگر بین ۳ رشته :۱) سازه‌های دریایی . ۲) سازه‌های دریایی . ۳) آب. کدوم گرایش رو و با چه دلائلی انتخاب می‌کردین؟

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

نقل قول نوشته اصلی توسط arashzed نمایش پست ها
    اگر بین ۳ رشته :۱) سازه‌های دریایی . ۲) سازه‌های دریایی . ۳) آب. کدوم گرایش رو و با چه دلائلی انتخاب می‌کردین؟
    گزینۀ 1 و 2 یکیه، ولی خوب برای من که آب رو انتخاب میکردم توفیری نداره
    خوب تنها دلیلش برای من اینه که از درسای این گرایش بیشتر خوشم میاد.
    درسته در مقایسه با گرایشهای سازه و زلزله، بازار کارش توی ایران تعریفی نداره ولی بدم نیست، گرایش آب هم بازار کار خودشو داره. در مقابل، برای اپلای کردن، پذیرش گرفتن توی این گرایش راحتتره تا سازه و زلزله. به نظر من موقع انتخاب گرایش ارشد، باید به گام بعدی که میخواید بردارید توجه کنید. اگه شما قصدتون موندن توی ایران و کار کردنه باید یه سری مسائل رو در نظر بگیرید و در مقابل اگه هدفتون ادامه تحصیل د رمقطع دکتراست (که در اون صورت هم دو گزینۀ دکترا در ایران و در خارج ایران مطرح میشه) دوباره باید نکات مربوط به خودشو بررسی کنید. گام بعدی خیلی تعیین کننده-ست.
    در مورد سازه های دریایی هم باید اینو مد نظر قرار بدید که درسته به خاطر بیس سازه ای این گرایش، خیلی طرفدار داره ولی کارش توی شهرای بندریه یعنی شما بعد از اتمام تحصیلات شاید مجبور شید محل زندگیتونو تغییر بدید.
    امیدوارم از انتخاب گرایش ارشد نگذشته باشه و این توضیحات هم مفید واقع شه

رشته و دانشگاه
    عمران

اگر بین ۳ رشته :۱) سازه‌های دریایی . ۲) سازه‌های هیدرولیکی . ۳ ) آب. کدوم گرایش رو و با چه دلائلی انتخاب می‌کردین؟ <۲ بعد ایران و خارج از کشور . هم کار هم ادامه تحصیل>

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

نقل قول نوشته اصلی توسط arashzed نمایش پست ها
    اگر بین ۳ رشته :۱) سازه‌های دریایی . ۲) سازه‌های هیدرولیکی . ۳ ) آب. کدوم گرایش رو و با چه دلائلی انتخاب می‌کردین؟ <۲ بعد ایران و خارج از کشور . هم کار هم ادامه تحصیل>
    با فرض اینکه خارج از ایران، کشورهایی باشه که عمدتاً هدف ما هستند برای اپلای (تقریباً میشه گفت تمام دنیا) گرایش عمران آب (شامل کلیۀ مباحث منابع آب) وضعیت کار بسیار بهتری داره در مقایسه با دو تا گرایش دیگه، لذا منطقیه که برای پذیرش تحصیلی هم مناسبتر باشه و هست (چون پروژه های دانشگاهی در ارتباط با نیاز صنعته، مثل اینجا نیست که استاد یه چیزی تعریف میکنه، آخرشم معلوم نیست نتایجش به درد کجا میخوره)
    یه چیزی رو همینجا در مورد گرایش سازه هیدرولیکی بگم که چارت درسیش تلفیقی از دروس سه گرایش منابع آب، سازه ، خاک و پی هست (یه چیزی تو مایه های شتر-گاو-پلنگ)، به خاطر همینم بیشتر کسانی که به دو گرایش محبوب سازه و خاک و پی علاقه دارند اما رتبۀ قبولی این دو گرایش رو ندارند، سازه هیدرولیکی رو انتخاب میکنند، و از این طریق جواز انجام پایان نامه هاشون در بخش سازه و یا خاک وپی رو به دست میارن (اکثر بچه های سازه هیدرولیکی، پایان نامۀ سازه ای یا خاک وپی انجام میدن). طبق نظر دوستان و حتی بعضی از استادها، این یه گرایش "من در آوردی" هست که فقط تو ایران و روسیه پیدا میشه و من توی لیست گرایشهای عمران در هیچ کدوم از دپارتمانهای عمران در امریکا و کانادا ندیدم گرایشی با این اسم باشه. فقط بعضی جاها دیدم مباحث و پروژه های مرتبط با این گرایش رو در Division ای به نام هیدرولیک قرار میدن.
    در مورد بازار کار توی ایران هم که سازه های هیدرولیکی و سازه های دریایی به دلیل بیس سازه ای، در کل وضعیتشون بهتر از عمران آبه. از نظر ادامه تحصیل در مقطع دکترا در ایران هم که من فکر میکنم فرقی بکنه چی بخونی. هر چی بخونی، آخرش بیشترین شانس برای دکترا رو با استاد پایان نامۀ ارشدت داری.
    فکر میکنم شما اطلاعاتی که لازم دارین رو از بین این توضیحات و نظراتی که بقیه دوستان بدن، برای تصمیمگری خودتون میتونید به دست بیارید. اما به هر صورت چون سؤال به شکلیه که پرسیده شما چی کار میکردین؟؟؟ من جوابم اینه، در هر صورت من دنبال اونچه که علاقه دارم بهش میرفتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط hamman نمایش پست ها
    نظر من اینه...اگه از اسم دانشگاهها چشم پوشی کنیم و براایندشونو ببینیم...توی نتایج پذیرش و مقالات علمی...البته این فقط یه دیدگاهه شخصیه
    1.امیرکبیر
    2.تهران
    3.خواجه نصیر
    4.علم و صنعت
    5.شریف
    اگه تو این دانشگاهها بودی, که میتونی از اسم دانشگاه هم برای خودت امتیاز استخراج کنی اگرم نبودی, اونوقت باید بشینی انقدر مقاله بدیو پژوهش داشته باشی و نمرات تافل جی ار ای و معدل خوبی داشته باشی که لازم نباشه بخوای از برند دانشگاهت استفاده کنی.
    خودتیو خودت
    خنده دار ترین رده بندی بود که تو زندگیم دیدم!!))

رشته و دانشگاه
    عمران

آیا گرایش ساز‌های دریایی مشکل هست ، چون من تو ساز یه کم ضعیف هستم و در ضمن بیشتر ابی هست یا سازه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)