صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 51

موضوع: بهترین دانشگاه های ایران در رشته عمران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهترین دانشگاه های ایران در رشته عمران

دانشگاه فردوسی رو جا انداختید. به جرات میتونم بگم که در کارشناسی با دانشگاه شریف و تهران رقابت میکنه. مفاهیم پایه ای رو بسیار خوب اموزش می دهند. دانشگاه فردوسی مشهد در مهندسی عمران 4 استاد کامل دارد که نشانه کیفیت بالای این دانشگاه می باشد.

Junior Member

دوستان کم لطفی نکنند و بعضی از دانشگاه ازادها رو دست کم نگیرند...مثلا دانشگاه تهران جنوب و حتی دانشگاه ازدا قائمشهر هم خوب دارن کار میکنند و هم استاد های خوبی دارند که حتی تو سراسری هم درس میدن
    مثلا توی اردش حمل و نقل دکتر سید حسینی که مدیر گروه هست توی علم و صنعت هم زو هیت علمی هست
    دکتر صفارنیا هم توی دانشگاه ازاد تدریس میکنه که رئیس دانشکده تربیت مدرس هست
    یا دکتر غلامپور که مدیر گروه ازاد قائمشهر هست در دانشگاه صنعتی بابل هم تدریس میکنه
    دانشگاه های ازاد هم برای خودش سختی های خاص خودش رو داره و رتبه های خوبی توی مقالات داره

Junior Member

به نظر من گرفتن پذیرش هیچ ارتباطی به اینکه کدوم دانشگاه ایران درس خوندین نداره، در درجه اول ریز نمرات و معدل و بعد هم نمره زبان موثر هست. برای استادی که دانشجوی PhD یا MSc می گیره بیشتر رزومه دانشجو مهمه، نه اینکه شریف، تهران یا آزاد درس خونده باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

چرا خنده دار؟بدم نبود ولی باید خواجه نصیر و امیرکبیر بیان زیر شریف.به عبارتی میشه گفت
    .تهران
    .علم و صنعت
    شریف
    امیرکبیر
    خواجه نصیر

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

نقل قول نوشته اصلی توسط ARMER نمایش پست ها
    چرا خنده دار؟بدم نبود ولی باید خواجه نصیر و امیرکبیر بیان زیر شریف.به عبارتی میشه گفت
    .تهران
    .علم و صنعت
    شریف
    امیرکبیر
    خواجه نصیر
    بله. درست میفرمایین.اصلاح میکنم
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    هممون می دونیم که دانشگاه های تهران از دانشگاه های Top ایرانند.
    دوستان اگه بشه نظراتتونو درباره بهترین دانشگاه های عمران شهرستان ها با دلیل بدین.(مثلا استاداش خوبن یا دانشجوهاش فعال هستندو...)
    البته نسبت به رده بندی دانشگاه های تهران هم نظر بدین که کدوم قوی تره مشکلی نیست.
    لطفا جواباتونو به صورت لیست بنویسین.(حداقل 5 تا دانشگاه).
    ممنون.
    سلام دوست عزیز .طی سال های گذشته دانشگاه آزاد در مسائل عملی مثل مسابقات و .... از سراسری جلو افتاده.ولی در کل apply کردن دانشگاه شریف برای امریکا ،تهران برای کانادا و امیرکبیر برای استرالیا بیشتر جواب داده.لازم به ذکره در صورت تحصیل در دانشگاه تهران و امیرکبیر میتونید به راحتی ویزای کار در استرالیا بگیرید.من خودم لیسانس چمران بودم با معدل 13(آب چمران استاد تمام داشت خدا بودن واسه معرفی نامه)الانم امیرکبیرم.برای رشته خودم که ژئوتکنیکه تهران و امیرکبیر خیلی خوبن.واسه آب، تهران و تربیت مدرس الان بهترن. واسه راه و حمل و نقل هم که علم و صنعت و......

Junior Member

لازمه 2 نکته رو یادآوری کنم
    1- مطمئن باشید رتبه های برتر آزمون ها بیشتر از افراد دیگه شرایط دانشگاههارو بررسی می کنند چون ازطرفی قدرت انتخاب بیشتری دارند (لازم به توضیح نیست که مثلا رتبه 150 حتی اگر بخواهد نمی تواند در سازه شریف تحصیل کند و به علاوه کمتر مشاهده شده که رتبه تک رقمی در دانشگاه علم و صنعت و حتی دانشگاه تهران ارشد بخونن - برای مثال پارسال فقط رتبه 7 در سازه تهران قبول شد و مابقی تک رقمی ها در صنعتی شریف بودند) و همینطور نمی خواهند زحمتی که برای رتبه شان کشیده اند هدر بشه، بنابر این معیار قابل قبولی برای سطح دانشگاه ها رتبه های قبولی اونهاست.
    2- خودمون رو در مقابل ارائه رده بندی یا هر مشورتی که می دهیم مسئول بدونیم چرا که ممکنه مسیر اشتباهی رو به خیلیا نشون بدیم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashzed نمایش پست ها
    اگر بین ۳ رشته :۱) سازه‌های دریایی . ۲) سازه‌های دریایی . ۳) آب. کدوم گرایش رو و با چه دلائلی انتخاب می‌کردین؟
    سازه دريايي يه رشته من در آوردي ايرانه و به نظر من دو تاي ديگه بهترن مخصوصا آب

اگه هدف اپلایه، فقط شریف و لاغیر.... اگه هدف کار کردن تو ایرانه، هر جایی جز شریف!!
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

با سلام این تابیک با عرض پوزش بی جهت ترین تاپیک هست پون در پذیرش این که استاد راهنما و تز چی هست مهمه همه دایشگاه های ایران جز شریف و تهران ناشناخته هستن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)