صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 63

موضوع: معرفی منابع دیداری و شنیداری برای آشنایی با زبان و فرهنگ قشر Intellectual آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض معرفی منابع دیداری و شنیداری برای آشنایی با زبان و فرهنگ قشر Intellectual آمریکا

سلام.
    فصل اپلای داره تموم میشه یواش یواش و خیلی ها مثل من که درسشون هم تموم شده وقت آزاد بیشتری برای تقویت زبان دارن.
    من خودم همیشه دوست داشتم به منابعی (فیلم سریال مستند و ....) دسترسی داشته باشم که مکالمات، collocations طرز برخورد و رفتار قشر Intellectual آمریکا رو تو محیط های کاری و آکادمیک رو به طور واقعی و مستند و به دور از چاشنی های هنری و سینمایی نشون بده. چون واقعا از کلاس زبان رفتن با لهجه ی ایرانی دیگه خسته شدم و فیلمها هم که اکثرا" پر از ُSlang هستن.
    البته مسلما بهترین راه قرارگیری تو محیطه اما چون خودم حداقل 6 ماهی وقت دارم، دوس دارم هر کاری که از دستم برمیاد انجام بدم تا زبانم قوی تر بشه، به ویژه اسپیکینگ.
    ضمنا من اکثر منابع تافل رو خوندم و دنبال چیزای جدیدترم.

اگه دوستان سراغ دارن معرفی کن خودمم تلاش می کنم منابع خوبی در این زمینه پیدا کنم و اینجا بذارم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

پیش فرض پاسخ : معرفی منابع دیداری و شنیداری برای آشنایی با زبان و فرهنگ قشر Intellectual آمر

خیلی تاپیک خوبیه. منم همیشه به این فکر میکنم که اینجا متاسفانه در بخش زبان همه تمرکز فقط روی امتحانات هستش... ولی دیر یا زود با هر نمره تافل یا آیلتسی ما قراره توی محیطی با این زبان زندگی کنیم. و به قول شما شاید خیلی های ما هم با توجه به اینکه فکر میکنیم امتحان دادیم و نمره زبانمونو گرفتیم حوصله کلاس زبان رفتن رو نداریم... منم بی صبرانه منتظر معرفی منابع از جانب دوستان هستم

پیش فرض پاسخ : معرفی منابع دیداری و شنیداری برای آشنایی با زبان و فرهنگ قشر Intellectual آمر

من خودم مدتیه میزگردهای تلویزیون بلومبرگ رو دنبال می کنم. هم بحثهاشون خیلی به روز و جالبه و هم اینکه آدمهایی که میان صحبت می کنن اینترنشنال، فرهیخته و دارای مناصب مدیریتی بالا هستن. همین چند وقت پیش رییس دانشگاه کرنل رو آورده بودن. یه بارم ریس یکی از بخشهای کارآفرینی MIT اومده بود و صحبت می کرد. چندین بار هم شهردار یکی از شهرهای ماساچوست رو دعوت کرده بودن که بسیار آدم پری بود. جالب ابنه که این تیپ آدمها بسیار سلیس و روان و به دور از slang فیلمها صحبت می کنن و تو صحبتهاشونم نکات گرامری رو خیلی رعایت میکنن. در ضمن کالوکیشنهای فراوانی هم من ازشون یاد گرفتم که قبلا جایی ندیده بودم.

در واقع اینجوری فقط زبان یاد نمیگیرین بلکه با آداب صحبت کردن و مذاکره و ... هم آشنا میشید. البته ممکنه بعضی ها دوست نداشته باشن، ولی به نظر من برای موفقیت تو همه ی مشاغل به ویژه مشاغل مدیریتی و آکادمیک خیلی پوئن بزرگیه که آدم فصاحت و بلاغت داشته باشه.

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من خودم مدتیه میزگردهای تلویزیون بلومبرگ رو دنبال می کنم. هم بحثهاشون خیلی به روز و جالبه و هم اینکه آدمهایی که میان صحبت می کنن اینترنشنال، فرهیخته و دارای مناصب مدیریتی بالا هستن. همین چند وقت پیش رییس دانشگاه کرنل رو آورده بودن. یه بارم ریس یکی از بخشهای کارآفرینی MIT اومده بود و صحبت می کرد. چندین بار هم شهردار یکی از شهرهای ماساچوست رو دعوت کرده بودن که بسیار آدم پری بود. جالب ابنه که این تیپ آدمها بسیار سلیس و روان و به دور از slang فیلمها صحبت می کنن و تو صحبتهاشونم نکات گرامری رو خیلی رعایت میکنن. در ضمن کالوکیشنهای فراوانی هم من ازشون یاد گرفتم که قبلا جایی ندیده بودم.

در واقع اینجوری فقط زبان یاد نمیگیرین بلکه با آداب صحبت کردن و مذاکره و ... هم آشنا میشید. البته ممکنه بعضی ها دوست نداشته باشن، ولی به نظر من برای موفقیت تو همه ی مشاغل به ویژه مشاغل مدیریتی و آکادمیک خیلی پوئن بزرگیه که آدم فصاحت و بلاغت داشته باشه.
    فکر کنم منظورت برنامه Charlie Rose باشه. منم یکی دو سالی هست که این برنامه را دنبال میکنم.

به راحتی می تونم بگم که یکی از آموزنده ترین برنامه هایی هست که در حال حاضر در هر جایی تولید میشه.

خود شخص Charlie Rose هم واقعا آدم فهمیده و فرهیخته ایه و من که خیلی قبولش دارم.

تقریبا تمامی قسمت های این برنامه روی سایتش به صورت رایگان وجود داره که واقعا مجموعه کاملی هست. تو این آرشیو می تونید گفتگو هایی با افراد متفاوت از رئیس جمهور(حتی احمدی نژاد) و وزیر گرفته تا بازیگر و حتی دانشمند را پیدا کنید.

من مخصوصا گفتگو های مربوط به Brain Series را به همه توصیه می کنم که 12 قسمت سری اول اون در سال 2010 پخش شد و سری دومش هم چند وقته شروع شده و هنوز هم ادامه داره.

همین چند روز پیش هم با نماینده ایران در سازمان ملل گفتگو داشت که درباره مواردی مثل برنامه هسته ای، تحریم ها، بستن تنگه هرمز و ... صحبت کردند.

یه برنامه دیگه که من می تونم معرفی کنم برنامه 60Minutes یا 60 دقیقه هست که هر هفته از شبکه CBS آمریکا پخش میشه که معروف ترین و معتبر ترین برنامه مجله خبری دنیاست. حتی یک فیلم با بازی آل پاچینو و راسل کرو هم درباره این برنامه ساختند.
    ویرایش توسط سپهر : January 25th, 2012 در ساعت 07:44 PM
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

Junior Member

سریال The Big Bang Theory توصیه میشه
    4تا دانشجوی PhD از Caltech هستند که نرمال نیستن...اصطلاح زیاد کاربرده میشه...کمدی هم هست
    کلاً عالیه، فقط بدون خانواده دیده شود :دی

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fcbavaria نمایش پست ها
    سریال The Big Bang Theory توصیه میشه
    4تا دانشجوی PhD از Caltech هستند که نرمال نیستن...اصطلاح زیاد کاربرده میشه...کمدی هم هست
    کلاً عالیه، فقط بدون خانواده دیده شود :دی
    معلومه خوب دنبال نمیکنی. چون اولا محقق هستند و دوما Howard (مو قشنگه) ارشده و PhD نداره!

ولی در کل با توجه به اینکه طنزه فکر نکنم مورد نظر شروع کننده تاپیک باشه.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

مرسی سپر جان بابت لینکهای خوبت

در مورد big Bang Theory من دیدم چند قسمتشو ولی واقعا به درد زبان آموزی نمی خوره. یا خیلی سلنگ صحبت می کنن یا خیلی فضایی!!! البته مشکلی با کمدی بودنش ندارم.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    فکر کنم منظورت برنامه Charlie Rose باشه. منم یکی دو سالی هست که این برنامه را دنبال میکنم.

به راحتی می تونم بگم که یکی از آموزنده ترین برنامه هایی هست که در حال حاضر در هر جایی تولید میشه.

تقریبا تمامی قسمت های این برنامه روی سایتش به صورت رایگان وجود داره که واقعا مجموعه کاملی هست. تو این آرشیو می تونید گفتگو هایی با افراد متفاوت از رئیس جمهور(حتی احمدی نژاد) و وزیر گرفته تا بازیگر و حتی دانشمند را پیدا کنید.
    .
    از روی سایتش قابل داونلود نیستند نه؟ و فقط میشه live نگاه کرد؟
    inactive account

sysco جان IDM نصب کنی grab میکنه ویدیو رو به محض شروع پخش و میتونی دانلود کنی.

به نظر من اینچنین برنامه های مستند از فیلم های سینمایی بهترن، نمی دونم من اینجوری فکر می کنم یا نه ولی کلا فیلمها برای شروع خوب نیستن، خیلی بریده صحبت می کنن و یه جورایی گرامر آدم رو به فنا میدن. البته کلا هرچقدر آدم نگاه کنه کمه و هرچی ببینی خوبه ولی خودم دنبال اینم که با اولویت از این منابع استفاده کنم. تا نظر بقیه چی باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering, M.Sc.

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها

خود شخص Charlie Rose هم واقعا آدم فهمیده و فرهیخته ایه و من که خیلی قبولش دارم.

من مخصوصا گفتگو های مربوط به Brain Series را به همه توصیه می کنم که 12 قسمت سری اول اون در سال 2010 پخش شد و سری دومش هم چند وقته شروع شده و هنوز هم ادامه داره.

همین چند روز پیش هم با نماینده ایران در سازمان ملل گفتگو داشت که درباره مواردی مثل برنامه هسته ای، تحریم ها، بستن تنگه هرمز و ... صحبت کردند.

یه برنامه دیگه که من می تونم معرفی کنم برنامه 60Minutes یا 60 دقیقه هست که هر هفته از شبکه CBS آمریکا پخش میشه که معروف ترین و معتبر ترین برنامه مجله خبری دنیاست. حتی یک فیلم با بازی آل پاچینو و راسل کرو هم درباره این برنامه ساختند.
    سلام دوستان
    ممنون
    تاپیک جالبه ای!
    من این برنامه که فرمودید را سرچ کردم و از سایتش تکه از برنامه شان را دیدم و خیلی خوشم آمد! عالی بود!
    میشه بفرمایید این برنامه را به جز سایتش می تونیم از طریق دیگه هم ببینیم؟

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین