صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 87

موضوع: reject شدن ویزا و اقدامات پس از آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : reject شدن ویزا و اقدامات پس از آن

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    نگران نباش . دوستان این سایت خیلی با مرامند . حتما دارن فرم ها رو برات آماده میکنن ببری نشون بدی . ولی بنظر من شما اینو نباید قبول میکردی . تو این موقعیت شما ریسک کردید و قبول کردید نمونه ببرید ولی با این حال تا زمانی که دوستان مثل شما فرم ها رو براتون آماده کنند شما برید تو سفارت و هر فکری به ذهتون میرسه رو پیاده کنید . اگر تو نامه دانشگاه ذکر شده (که حتما شده) شما مدارک رو موقع ثبت نام باید ببرید ، اون نامه رو ببرید اونجا و نشونشون بدید . اگر نفر اول جواب نداد حتما برید از یکی دیگه کمک بخواهید ، هرچند سمتش مربوط نباشه ولی میتونه یا صحبت کنه باهاشون یا راه بزاره جلو پات . خود من تو سفارت کانادا اطلاعات خیلی خوبی رو از یه خانوم دیگه ای که نمیدونم سمتش چی بود بدست آوردم ولی هی هم میگفت من نباید اینا رو بهت بگما
    من تمام مدارکمو دیروز براشون برده بودم و واقعا با هر کدومشون که دیدمش کلی بحث کردم و به همشون اون مدرک استودرا که توش ذکر شده که من باید زمان ثبت نام مدارکمو ارائه بدم هم نشون دادم. این مسئله 100% یه اشتباه از طرف خودشون هست و بهترین پیشنهادی که به من داد این بود که یه چند مورد دیگه پیدا کنم که بتونن روش مانور بدن و خودشون راساً با سوئد تماس بگیرن و براشون توضیح بدن.در ضمن وقتی این پیشنهادو داد من مطمئن بودم که حتما یه چند نفری رو گیر میارم که بتونم باهاشون به اینا ثابت کنم که دارن اشتباه می کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

اونا خودشون بهتر میدونن چند نفرو بصورت مشروط ویزا دادن . اصلا میخوان تماس بگیرند به سوئد بگن چی ؟ شما باید میگفتید همون موقع تماس بگیرند اگر میخوان سوال کنن . حالاهم دیر نشده . فردا صبح اول وقت برید اونجا باز هم باهاشون صحبت کنید . بگید که چند نفر مشابه همکاری نکردند ولی بودن که ویزا گرفتن . باید حرف بزنید . باید جوری جرف بزنید که فکر کنن شما قوانین اونا رو تصویب کرده بودید
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    اونا خودشون بهتر میدونن چند نفرو بصورت مشروط ویزا دادن . اصلا میخوان تماس بگیرند به سوئد بگن چی ؟ شما باید میگفتید همون موقع تماس بگیرند اگر میخوان سوال کنن . حالاهم دیر نشده . فردا صبح اول وقت برید اونجا باز هم باهاشون صحبت کنید . بگید که چند نفر مشابه همکاری نکردند ولی بودن که ویزا گرفتن . باید حرف بزنید . باید جوری جرف بزنید که فکر کنن شما قوانین اونا رو تصویب کرده بودید
    دقیقا منم برای همین انقدر دارم حرص می خورم . چون مطمئنم که خودشونم می دونن اوضاء از چه قراره ولی نمی دونم چرا دارن منو اذیت می کنن. البته در هر صورت فردا می رم سراغشون ولی اگه یه مدرکی هم داشتم که من دارم درست می گم خیلی خیلی جلو می افتادم.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

سلام ..

اولا نگران نباش ! ریجکت به معنی این نیست که نمیتونی با ارایه مدارک دلیلتو اثبات نکنی. پارسال هم از این دست ریجکت ها بوده که بعدا درست شده.
    راستش من فارغ التحصیل هستم و شرایطم مثل شما نیست که بهتون کمک کنم . اما پیشنهاد میکنم که :
    حتما با سوئد تماس تلفنی و ایمیلی بگیرید و بهشون بگید مشکلو . نمونه کسانی که سال آخر بودن و واسه همین conditional هستن کم نیست. شاید حتی نیاز به ارایه نمونه هم نباشه (مشخصه یه گاف از طرف اوناست این کار) . فقط توجه داشته باشید که حتما با خود سوئد تماس بگیرید .
    اگه case officer پروندتونو میشناسید (اگه نمیدونید کیه از سفارت بخواید اسمشو بهتون بگه ) همین الآن بهش ایمیل بزنید و واسش توضیح بدید ....

امیدوارم مشکلتون هر چه سریعتر حل بشه
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

دوست عزیز بهترین و بهترین و بهترین کار اینکه با سوئد تماس بگیری. ایمیلش صفحه قبل هست ( فکر کنم شمارشم یه جایی تو همین فروم دیدم ). شما اگه فردا رفتی سفارت و مشکلت حل نشد در درجه اول با migrationsverket و در درجه بعد با دانشگاهت تماس بگیر و بهشون توضیح بده. مطمئن باش که مشکلت حل میشه. نگران نباش

راستی یه سوالی برام پیش اومد : مگه migrationsverket از دانشگاه در مورد پذیرش استعلام نمیکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SHERVIN2
    راستی یه سوالی برام پیش اومد : مگه migrationsverket از دانشگاه در مورد پذیرش استعلام نمیکنه؟
    آره استعلام میکنه. این بنده خدایی که اصل کاری هم بود همون اول که برگه پذیرش رو دید گفت احتمالا case officer ی که پروندتو بررسی کرد اشتباه کرده. ولی بعدش گفت "دانشگاه که از ویزا دادن سر در نمیاره اون فقط پذیرش می ده" ! :-\ یعنی من هنوز تو کف این جملشم. یعنی تابلو بود داره ایرانی بازی در می یاره و نمی خواد کار راه بندازه. حالا یه خانمی هم بود که اون ردش پایین تر بود ولی خیلی کار راه انداز تر بود و مثل اون مرده که اصل کاری بود ایرانی بازی در نمیورد و می خواست کار راه بندازه. حالا فردا برم ببینم چی می گه. حتی یه نفر از بچه های فروم هم تا الان برام مشخصات نفرستاده! اگه حداقل یه نفر می فرستاد الان خیلی قوی تر می تونستم پیش برم.

Junior Member

سلام.
    آقا به نظر من شما اول که از طریق سفارت اقدام کن. بعدش اگه جواب نداد ببین case officer پروندت کی بوده و باش تماس بگیر.
    من خودم شرایط مثل شماست و سال آخری بودم که اقدام کردم. توی نامه پذیرشم برای اون رشته ای که قبول شدم اینو زده :

You have been granted an exemption from the general requirement of a completed academic degree comprising of at least 180 ECTS credits or equivalent. The decision only applies to this programme/course, this term.

البته ویزای منم هنوز نیموده. من 9june اقدام کرده بودم. اینشالا که مشکلت حل شه.

سلام دوست عزیز
    امروز صبح به من هم زنگ زدن از سفارت و درست به دلیل شما گفتن که ریجکت شدم. من هنوز اقدام خاصی نکردم اما لطفا هروقت پست منو دیدی بهم پیغام خصوصی بده که لااقل از اخبار و اقدامات همدیگه باخبر بشیم.

یه چیز دیگه هم اینکه اون موقع که من پذیرش گرفتم از چالمرز به من گفتن که امسال خیلی ها رو چالمرز به دلیل اینکه هنوز درسشون تموم نشده پذیرش نداده. اما من فکر می کنم به محض اینکه دانشگاه پذیرش بده دیگه قضیه ی ویزا مربوط به اداره ی مهاجرت میشه...

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

دوستانی که ریجکت شدن توجه کنن که همونطور که یکی از دوستان گفت، این به این معنا نیست که دیگه کارتون تموم شده و باید قید سوئد رو بزنید!
    حتما" پیگیری کنید! این سوئدی ها اتفاقا" به خاطر ماشینی بودن کارهاشون زیاد غیرمنطقی اشتباه می کنن (من خودم بدون هیچ دلیلی امسال از دانشگاه ریجکت شدم ولی الان فکر می کنم، می بینم که پیگیری های من خیلی زیاد نبود)

یه اصل تو سوئد استواره:
    چونه بزن، مشکلت حل می شه...

حتما" با کیس آفیسرت تماس بگیر و خیلی آروم و شمرده براش توضیح بده که داره اشتباه می کنه... من بهت اطمینان می دم که با پیگیری مشکلت حل می شه....

از دوستانی که ویزاشون اومده و شرایطشون مثل این دوستمون بوده، تقاضا می کنم که اگه می تونن، کمکشون کنند! من بعید می دونم کسی که ویزاش اومده باشه دیگه براش مشکلی پیش بیاد (هرچند که می دونم خیلی سخته و توقع بالایی است)

در هر صورت مشکل از اونها بوده!

پ.ن: دوستانی که ریجکت شدن پیگیری کنن ببینن آیا کیس آفیسرشون مشترک بوده یا نه (این خیلی می تونه بهتون کمک کنه)
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)