صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 81

موضوع: امور بانکی در فنلاند و انتقال وجه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اسکان دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط Bsc نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من یه سوالی دارم ازتون در مورد واریز پول جهت Deposit. آیا با وضعیت فعلی تو تبادلات ارزی، جایی هست که بشه از طریقش پول رو به اون حساب بانکی داخلی تو فنلاند واریز کرد؟
    آخه تو این بخش دیدم کسانی که تو سالای قبل اپلای کرده بودند اکثرا از طریق بانک پارسیان ارسال کردند و...
    آیا در حال حاضر جایی این کار رو میکنه؟

میدونم سوالم کمی مبتدی هست. اما خواهش می کنم که جواب بدین

متشکرم
    سوالت اصلا هم مبتدی نیست، با این اوضاع کشور که قوانین بانکی روزی دوبار عوض میشه. من از یک از شعب پاسارگاد پرسیدم، گفت اسم بانک رو بگو، باید برات چک کنیم و گفت که همون موقع که می خوای پول رو بریزی باید برات چک کنیم چون اگه الان باش کار کنیم معنیش این نیست که فردا هم باش کار می کنیم و قسمت بدش این بود که گفت ما پول را می فرستیم به یک بانک تو دبی اونا می فرستند فنلاند و ما تا رسیدن به دبی را تضمین می کنیم!!!
    و در ضمن گفت که باید ارز را هم با خودم ببرم بانک!

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rezabsb نمایش پست ها
    سوالت اصلا هم مبتدی نیست، با این اوضاع کشور که قوانین بانکی روزی دوبار عوض میشه. من از یک از شعب پاسارگاد پرسیدم، گفت اسم بانک رو بگو، باید برات چک کنیم و گفت که همون موقع که می خوای پول رو بریزی باید برات چک کنیم چون اگه الان باش کار کنیم معنیش این نیست که فردا هم باش کار می کنیم و قسمت بدش این بود که گفت ما پول را می فرستیم به یک بانک تو دبی اونا می فرستند فنلاند و ما تا رسیدن به دبی را تضمین می کنیم!!!
    و در ضمن گفت که باید ارز را هم با خودم ببرم بانک!
    من که به شخصه نه بانکی رو پیدا کردم نه صرافی ٬ البته پارسال و می گم ٬ اما ممکنه صرافی باشه که این کارو انجام بده اما با کارمزد خیلی بالا ٬ باید تک تک بری بپرسی ٬ اسم بانک هم خواستن بگو بانک Nordea !

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط OSX نمایش پست ها
    من که به شخصه نه بانکی رو پیدا کردم نه صرافی ٬ البته پارسال و می گم ٬ اما ممکنه صرافی باشه که این کارو انجام بده اما با کارمزد خیلی بالا ٬ باید تک تک بری بپرسی ٬ اسم بانک هم خواستن بگو بانک Nordea !

اگه درست یادم باشه بانک Sampo Pankki ه، نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    برای من تو نامه ام هم بانک Nordea رو نوشته هم Sampo Pankki و نوشته که optional هستش

ببخشید پارسال که جایی رو پیدا نکردید چطوری پرداخت را انجام دادید اگه می شه ما از تجربتون استفاده کنیم. نهایتا بگیم از خارج از ایران برامون بریزن.

رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    Sampo Pankki یه بانکه ٬ Nordea یه بانکه دیگه که خیلی بزرگتره!

رشته و دانشگاه

برای من تو نامه ام هم بانک Nordea رو نوشته هم Sampo Pankki و نوشته که optional هستش

ببخشید پارسال که جایی رو پیدا نکردید چطوری پرداخت را انجام دادید اگه می شه ما از تجربتون استفاده کنیم. نهایتا بگیم از خارج از ایران برامون بریزن.
    خوشبختانه من پارسال نیاز پیدا نکردم که از ایران پول بفرستم اما بقیه بچه ها با بد بختی 1-2 تا صرافی پیدا کرده بودن که این کارو انجام داده بود !

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط Bsc نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من یه سوالی دارم ازتون در مورد واریز پول جهت Deposit. آیا با وضعیت فعلی تو تبادلات ارزی، جایی هست که بشه از طریقش پول رو به اون حساب بانکی داخلی تو فنلاند واریز کرد؟
    آخه تو این بخش دیدم کسانی که تو سالای قبل اپلای کرده بودند اکثرا از طریق بانک پارسیان ارسال کردند و...
    آیا در حال حاضر جایی این کار رو میکنه؟

میدونم سوالم کمی مبتدی هست. اما خواهش می کنم که جواب بدین

متشکرم
    اولین توصیه ام اینه که سعی کنید با بچه هایی که توی شهری که پذیرش گرفتید هستن تماس بگیرید و بخواین که اونها براتون پرداختها رو انجام بدن و شما وقتی که رفتید به یورو بهشون پرداخت کنید... البته کمی اعتماد سخته ولی به هر حال سریعترین، بهترین و مطمئن ترین راه هستش
    روش دوم اینه که بگردید ببینید کدوم صرافی ها پرداخت ها مبالغ پایین رو انجام میدن... همونطور که OSX هم گفت صرافی ها هم در صورتی که این پرداخت ها رو انجام بدن کارمزد زیادی (در مقایسه با اصل پول) دریافت میکنن...
    فراموش نکنید که هزینه deposit باید wire transfer بشه یعنی امکان پرداخت آنلاین توسط کارت اعتباری یا کارت نقدی نداره
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امور بانکی فنلاند- انتقال وجه و خرید ارز

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    یه موضوعی که بسیار مبهم به اون پرداخته شده (در کل فروم) قوانین مربوط به دریافت ارز دولتی برای دانشجویان بابت هزینه های زندگی، هزینه های تحصیلی، هزینه شرکت در کنفرانسها و غیره هستش... اول از همه به مدیران محترم توصیه میکنم که یه جای مناسب برای این موضوع به طور جداگونه باز بشه توی فروم (در حال حاضر موضوع هر کشور زیرموضوعی با عنوان نحوه تامین ارز و این ماجراها داره) چون موضوع مستقلی برای این ماجرا به طور خاص وجود نداره.
    بعدش هم اینکه یه چیزهایی قانون هستند و بانکها نمیتونن که ازشون عدول کنن در صورتی که اطلاعات دقیق در مورد قانون مربوطه داشته باشید با کمی تلاش میتونید ارز رو با قیمت دولتی تهیه کنید... این لینک مجموعه ی مقررات ارزی بانک مرکزی هستش که کلیه بانکها موظف به رعایت اون هستن... حتی اگر بانکی اعلام کنه که ارز مورد نیاز شما رو نداره، میتونید یه درخواست رسمی برای بانک بنویسید (بهتره شعبه مرکزی باشه و باز هم بهتره که خودتون اونجا حساب داشته باشید) و این مقررات و معرفی نامه وزارت علوم رو ضمیمه اش کنید و به طور رسمی تسلیم واحد ارزی و یا حتی رئیس شعبه کنید... بانک موظفه که از خزانه برای شما ارز تامین کنه... تهیه معرفی نامه از وزارت علوم هم این روزها خیلی ساده شده .... با مراجعه به این سایت میتونید بعد از یک هفته معرفی نامه رسمی وزارت علوم رو دریافت کنید. البته یادتون باشه که این ماجرا فقط مختص دانشجوهایی هست که بورسیه نیستن و هزینه تحصیل و زندگیشون رو خودشون تامین میکنن.
    با توجه به تفاوت میزان قیمت واقعی و دولتی دلار که علیرغم تلاشهای دولت، همچنان در حدود 100 تومن باقی مونده، به نظر میرسه که دریافت 12000 دلار در سال هم مبلغی حدود 1 میلیون و دویست هزار تومن به نفع دانشجوها خواهد شد که خودش هزینه یه ماه زندگی نسبتاً خوب هستش و حتی دو ماه زندگی با صرفه جویی رو تامین کنه که در طول دو سال (عدد رو دو برابر کنید) میشه حداقل سه ماه رو باهاش زندگی کرد!
    ظاهرا امسال آدرس سایت تغییر کرده و لینک دوم که دوست عزیز گذاشتند کار نمی کنه، آدرس زیر الان فعاله:
    http://nesha.msrt.gov.ir/

Junior Member

سلام
    بین بچه های ورودی 2012 آیا کسی هست که نیاز به پرداخت از طریق حواله بانکی داشته باشه؟
    من برای Student Union Fee لازمه که حواله بانکی بزنم. بعد از کلی گشتن، دو تا صرافی تو کل تهران پیدا کردم که این کار رو می کنن. با یکیشون تونستم تلفنی صحبت کنم، برای حوالیه کردن 92 یورو ، 200 یورو هزینه می خواد ازم بگیره + 35 یورو مالیات (یعنی 92+35+200). تازه اصل رسید بانکی رو هم نمی ده.
    می خواستم ببینم اگر کسی گزینه بهتری داره لطفا تا قبل از شنبه معرفی کنه.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

سلام
    بین بچه های ورودی 2012 آیا کسی هست که نیاز به پرداخت از طریق حواله بانکی داشته باشه؟
    من برای Student Union Fee لازمه که حواله بانکی بزنم. بعد از کلی گشتن، دو تا صرافی تو کل تهران پیدا کردم که این کار رو می کنن. با یکیشون تونستم تلفنی صحبت کنم، برای حوالیه کردن 92 یورو ، 200 یورو هزینه می خواد ازم بگیره + 35 یورو مالیات (یعنی 92+35+200). تازه اصل رسید بانکی رو هم نمی ده.
    می خواستم ببینم اگر کسی گزینه بهتری داره لطفا تا قبل از شنبه معرفی کنه.
    رسید student union fee رو در هنگام ثبت نام احتیاج دارید و به همین خاطر میتونید یه جوری برنامه ریزی کنید که حداقل یه روز زودتر برسید اینجا... حواله رو هم همه ی بانکها انجام میدن
    Winners are simply willing to do what losers won't

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)