صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: Bachelor به PHD در Business School های امریکای شمالی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Bachelor به PHD در Business School های امریکای شمالی

بی خیال کلی که نمیشم. یه چند تایی اقدام میکنم ولی احتمالاً همین کار رو خواهم کرد، چون به master Project Mang هم علاقه دارم ، ولی master ها گویا فاند کمتری میدند و از طرفی مدیریت پروژه هم کمتر دانشگاهی ارائه میده.

Junior Member

دوره های اراسموس مونداس رو توی اروپا دیدید؟ چند تا مستر مدیریت پروژه داره که فاند هم می دند آدرسش اینه: http://ec.europa.eu/education/progra.../index_en.html
    البته بیشترشون دانشگاه های خیلی خفنی نیستند اما دوره های خوبی داره.

من هم لیسانس مهندسی صنایع هستم و می خوام رشته های مدیریتی apply کنم. تا اونجا که من می دونم چند تا رشته توی business school ها هست که بهتره آدم طرفش نره! مثل MBA و finance. و بعضی دیگه هستن که اگه قبلاً در اون زمینه کار کردی میتونی شانستو امتحان کنی ( گرچه باز هم پذیرش و فاند گرفتن چندان آسون نیست) مثل Strategic Mngmt & Organizational Behavior. به نظرم با این ترتیب بهتره آدم حتماً دانشگاهی apply کنه که بدونه قبلاً کسی admission و fund ازش گرفته وگرنه ریسکش زیاده...

Junior Member

من میگم توی حوزه مدیریت بهتره که اگه مهندسی خوندی قبلاً، بری سراغ مدیریت عملیات یا Supply chain چون پذیرش گرفتن توی حوزه های رفتاری سخته. اصلاً بچه هایی که مهندسی خوندن چند تا درس مثل جامعه شناسی و از این چیزا پاس کردن؟ البته اگه سابقه کار داشته باشین میشه یه کاراییش کرد. ولی استراتژی و Organizational behavior هم رقابتی هستش تقریباً. نیاز به یه GRE یا GMAT‌بالا در درجه اول و شرط تقریباً لازم هستش برای این رشته ها.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط poory
    من میگم توی حوزه مدیریت بهتره که اگه مهندسی خوندی قبلاً، بری سراغ مدیریت عملیات یا Supply chain چون پذیرش گرفتن توی حوزه های رفتاری سخته. اصلاً بچه هایی که مهندسی خوندن چند تا درس مثل جامعه شناسی و از این چیزا پاس کردن؟ البته اگه سابقه کار داشته باشین میشه یه کاراییش کرد. ولی استراتژی و Organizational behavior هم رقابتی هستش تقریباً. نیاز به یه GRE یا GMAT‌بالا در درجه اول و شرط تقریباً لازم هستش برای این رشته ها.
    کلا به چه چیزی میشه عنوان سابقه کار داد؟ اگه اصل رو بر صداقت بگذاریم کار مرتبط تو ایران و بویژه به اون فیلدی که کسی بخواد master یا PhD بخونه وجود نداره!
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

پیش فرض سؤال

سلام
    دوستان من لیسانس حسابداری و فوق MBA دارم می خوام برای PhD مدیریت Apply کنم الان یه مقاله کنفرانسی دارم و یکی برای یه ژورنال علمی پژوهشی و یکی برای یه ژورنال ISI فرستادم که under referee هستن . یکی هم تودستمه. اولویت اولم human resource و strategy تو دانشگاههای آمریکاست. می خواستم ببینم کسی اطلاعات داره که بتونه Background به من بده در ضمن واسه PHD مدیریت GRE قبول می کنن. نمره معقول (نه خیلی رویایی) واسه GMAT و GRE چنده؟
    ممنون
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member

سلام،

برای GMAT برای دکترای آمریکا باید بالای 650 بیاری تا بتونه نمره خوبی تلقی بشه. برای GRE هم باید بخش ریاضیشو که آسونه نزدیک به 800 بشی و بخش لغاتش رو هم دیگه زیر 400 نشی چون زیر 400 بشون میده که دامنه لغاتت محدوده.

سلام رفیق
    پس نظر شما اینه که برای PHD مدیریت می شه به جای GMAT آزمون GRE داد؟؟ تا چه حد مطمئن هستی؟
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

نقل قول نوشته اصلی توسط a.mba
    سلام رفیق
    پس نظر شما اینه که برای PHD مدیریت می شه به جای GMAT آزمون GRE داد؟؟ تا چه حد مطمئن هستی؟
    سلام
    کسی نمی تونه با اطمینان اینو بهتون بگه، بودن کسانی که که اینکارو کردن ولی برا اطمینان حتما با دانشگاه موردنظر مکاتبه کنید.

این سوال کلی هستش.
    اما 4 نکته:
    1- اکثر دانشگاه ها (شاید بیشتر از 95 درصد) GRE رو هم قبول می کنند و مشکلی نیست.
    2- با لیسانس از ایران بسیار سخته که بتونید برای PhD مدیریت پذیرش بگیرید. پذیرش تو مدیریت اصلا قابل مقایسه با رشته های مهندسی نیست. واقعا رقابت توش وحشتناکه و میزان پذیرش بسیار کم. شاید هر دانشگاه سالی 4-5 نفر دانشجو بگیره.
    3- اگر میخواهی دانشگاههای 1 تا 50 اپلای کنی فکر gmat بالای 740 باش. (البته اگر واقع نگر هستی، اگر به شانس و اینا اعتقاد داری یه بحث دیگه است) معادلش هم تو GRE.
    4- علاوه بر اون نمره تافل هم بسیار مهمه. اگه با نمره های حول و حوش 80-90 میخواهی اپلای کنی بهتره خیلی جدی نبینی قضیه رو. خیلی از دانشگاه های امریکا مینیمم 100 میخوان و با این شرط که speakingشما بالای 26 بشه.

همیشه استثنا وجود داره ه ه ه ه ه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)