صفحه 2 از 20 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 193

موضوع: اقامت در فرانسه

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزا تحصیلی به اقامت دائم در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    برای فارغ التحصیل هایی که لیسانس بگیرن چی؟ بار هم دوره لیسانس فقط دو سال حدااقل را اوکی می کنه. و بعد دو سال دیگه؟
    من شنیدم که مدت اقامت با خارج شدن از کشور فرانسه مجددا از اول محاسبه میشه. گرچه برای خودمم عجیبه. مثلا اگه وسط دوره لیسانس یا فوق یه مدت برای دیدن خانواده برگردم، همه مدت اقامتم صفر میشه. یا مثلن بعدا در مدت کار کردن باید دو سال تموم از مرز رد نشم؟

چرا این مدت ها متفاوت هستن؟ babyblue میگه 10 سال، یه جا تو همین سایت دیدم هشت سال، همین صفحه هم که گفتین پنج سال و چهار سال.
    قانون دو ساله برای کسایی که تحصیلات عالی داشته باشند و منظورشون فوق لیسانس به بالاست. یعنی با لیسانس نمیشه. شما اگر M1 و M2 رو بگیرید در فرانسه میتوانید بعد از شروع دکترا برای این موضوع اقدام کنید. سایت های خود دولت که من لینکش رو گذاشتم این موضوع رو نشون میده.

ApplyAbroad Veteran

ببخشید یعنی کسی که M2 رو گذرونده و الان دانشجوی سال سوم دکترا هست میتونه درخواست بده یا باید این سال چهارم هم بگذره؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    ببخشید یعنی کسی که M2 رو گذرونده و الان دانشجوی سال سوم دکترا هست میتونه درخواست بده یا باید این سال چهارم هم بگذره؟

ممنون
    فکر کنم شما باید دکترا رو بگیرید چون باید دو سال درس در سطح عالی خونده باشید و بعدش نشون بدید که تو فرانسه دارید کار می کنید. وقتی M1 و M2 میگیرید و بعدش میرید دکترا، دکترا یه طوری برای شما کار حساب میشه و میتونید در حین دکترا اقدام کنید. در مورد شما من واقعیتش مطمئن نیستم و به نظرم از مراجع قانونی همونجا و یا از دانشگاه بپرسید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

ممنون، راجب اون صفر شدن مدت اقامت هم لطفا راهنمایی کنین. اون دو سال باقیمونده باید پشت سر هم در فرانسه باشم؟ یا طول دوران اقامت در حین کار را جمعا محاسبه می کنن؟

و اگه فوق در فرانسه تموم بشه و بعد دکتری هم همونجا ادامه بدم باز هم فقط دو سال اول را اوکی می کنه؟ چون به نظرم اومد قضیه دادن اقامت دایم با کار کردن و دادن مالیات به دولت فرانسه مرتبطه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Comboy نمایش پست ها
    ممنون، راجب اون صفر شدن مدت اقامت هم لطفا راهنمایی کنین. اون دو سال باقیمونده باید پشت سر هم در فرانسه باشم؟ یا طول دوران اقامت در حین کار را جمعا محاسبه می کنن؟

و اگه فوق در فرانسه تموم بشه و بعد دکتری هم همونجا ادامه بدم باز هم فقط دو سال اول را اوکی می کنه؟ چون به نظرم اومد قضیه دادن اقامت دایم با کار کردن و دادن مالیات به دولت فرانسه مرتبطه.
    من در مورد خروج شما از فرانسه و اقامت اطلاع درست ندارم شرمنده. ولی اگر فوق بگیرید و برای دکترا برید میتونید اقدام کنید.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها

ممنون
    توضیح کامل رو دوستم Babyblue داده بود. شما الآن دارای کارت اقامت دانشجویی هستید و تا زمانی که در حال تحصیل هستید، تیتر اقامتتون étudiant هست که با این عنوان نمیتونید تقاضای ملیت و این مسائل رو بکنید.

همونطور که گفته شده بود اول باید status شما از دانشجویی به کاری تغییر کنه، و این اقامت کاری هم یکساله است. اگر بتونید کار بصورت CDI پیدا بکنید و اون یکساله رو چندین سال تمدید کنید بعدش ده ساله میدن که تو اون مدت میشه برای تابعیت هم تقاضا داد و بررسی بشه که آیا موافقت بکنن یا نکنن.
    همونطور که ملاحظه می کنید یه پروسۀ چندین ساله است که تازه اما و اگر و شاید و باید توش خیلی زیاده.
    چون من خودم تا الآن یکسال اونجا تحصیل کردم و شرایط رو بررسی میکردم، مثلاً یکی از موانع اصلی همون داشتن کار CDI هست که بتونه آیندۀ شغلی شما رو واسه چندین سال تضمین کنه، اما چون اولویت کار برای بومیان خودشون هست و بعد اروپاییها و ... دیگه واسه جهان سومیها شانس کمتره و مشکل دیگه اینکه شرکت و سازمانی که یه کارمند غیر اروپایی مثل مارو استخدام کنه، باید هزینه های بیشتری به دولت بده و معمولاً شرکتها تن به این مسائل نمیدن و این چیزا مشکلات کاری رو بیشتر میکنه.
    درهرحال تابعیت گرفتن وابستگی زیادی به وضعیت کاری و مالی متقاضی بعد از اتمام تحصیل داره که با این مشکلات موجود و پروسۀ طولانی، واقعیتی نیست که تضمین شده باشه!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    توضیح کامل رو دوستم Babyblue داده بود. شما الآن دارای کارت اقامت دانشجویی هستید و تا زمانی که در حال تحصیل هستید، تیتر اقامتتون étudiant هست که با این عنوان نمیتونید تقاضای ملیت و این مسائل رو بکنید.

همونطور که گفته شده بود اول باید status شما از دانشجویی به کاری تغییر کنه، و این اقامت کاری هم یکساله است. اگر بتونید کار بصورت CDI پیدا بکنید و اون یکساله رو چندین سال تمدید کنید بعدش ده ساله میدن که تو اون مدت میشه برای تابعیت هم تقاضا داد و بررسی بشه که آیا موافقت بکنن یا نکنن.
    همونطور که ملاحظه می کنید یه پروسۀ چندین ساله است که تازه اما و اگر و شاید و باید توش خیلی زیاده.
    چون من خودم تا الآن یکسال اونجا تحصیل کردم و شرایط رو بررسی میکردم، مثلاً یکی از موانع اصلی همون داشتن کار CDI هست که بتونه آیندۀ شغلی شما رو واسه چندین سال تضمین کنه، اما چون اولویت کار برای بومیان خودشون هست و بعد اروپاییها و ... دیگه واسه جهان سومیها شانس کمتره و مشکل دیگه اینکه شرکت و سازمانی که یه کارمند غیر اروپایی مثل مارو استخدام کنه، باید هزینه های بیشتری به دولت بده و معمولاً شرکتها تن به این مسائل نمیدن و این چیزا مشکلات کاری رو بیشتر میکنه.
    درهرحال تابعیت گرفتن وابستگی زیادی به وضعیت کاری و مالی متقاضی بعد از اتمام تحصیل داره که با این مشکلات موجود و پروسۀ طولانی، واقعیتی نیست که تضمین شده باشه!!
    دوست عزیز من اگه بخواهید میتونید آدرس ایمیل دوستام رو بدم که بدون اینکه کار دائم داشته باشند الان شهروند فرانسه هستند. همشون M1 و M2 رو در فرانسه گذروندند و بعد از ورود به دکترا چون دکتراشون با بورس بوده و حالت کاری داشته و مالیات میدادند ادعا کردند که دارند کار می کنند و تقاضای شهروندی دادند. درنتیجه اصلا این پروسه طولانی که شما میگید نیست و متن سایت های مربوطه رو هم دیدید که در همشون زمان تقاضا برای کسی که تحصیلات عالی در فرانسه داره دو سال قید شده بود.

به همین دلیل اون دوستمون که از دکترا رفته فرانسه شاید مشکل داشته باشه ولی کسی که از M1 رفته مشکل کمتری داره. حتی اگر شما از روش کاری هم بخوای اقدام کنی کافیه 5 سال کار کنی و نیازی به ده سال نیست. باز هم میگم مرجع همون سایت های دولتیه که در پست های بالاتر گذاشته شده و درنتیجه بحث خاصی در این مورد وجود نداره. اینکه حالا شاید ندند خوب در همه کشورهای دنیا اینطوریه. در همون استرالیا و کانادا که شما با اقامت دائم میرید هزار تا اما و اگر داره تا بخواهید شهروند بشید.

ApplyAbroad Guru

باز هم لینک رو میذارم برای بقیه دوستان که از سایت های رسمی دولت فرانسه استخراج شده و گفتم من حداقل 4 نفر رو میشناسم که الان با این روش شهروند فرانسه هستند. هیچ کدومشون تاحالا بیش از 5 سال در فرانسه زندگی نکردند و هیچ کدوم هم کار دائم ندارند. اصلا این مساله ده سال رو من نمیدونم کی از کجا داره میگه که همه تکرار می کنند. متاسفانه ایرانی ها در مسایل مربوط به مهاجرت یک کمی کند هستند. مثلا در مورد انگلستان که تخصص منه هنوز خیلی از وکیل های مهاجرت براساس قوانین قدیمی مشاوره میدند و کلی ملت رو گمراه می کنند:
    http://vosdroits.service-public.fr/F2213.xhtml

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    باز هم لینک رو میذارم برای بقیه دوستان که از سایت های رسمی دولت فرانسه استخراج شده و گفتم من حداقل 4 نفر رو میشناسم که الان با این روش شهروند فرانسه هستند. هیچ کدومشون تاحالا بیش از 5 سال در فرانسه زندگی نکردند و هیچ کدوم هم کار دائم ندارند. اصلا این مساله ده سال رو من نمیدونم کی از کجا داره میگه که همه تکرار می کنند. متاسفانه ایرانی ها در مسایل مربوط به مهاجرت یک کمی کند هستند. مثلا در مورد انگلستان که تخصص منه هنوز خیلی از وکیل های مهاجرت براساس قوانین قدیمی مشاوره میدند و کلی ملت رو گمراه می کنند:
    http://vosdroits.service-public.fr/F2213.xhtml
    آیا در بین دوستان شما کسانی بوده اند که بعد از گرفتن مدرک M1 یا M2 و در زمانی که دانشجوی دکترا بوده اند ( با ویزای Scientifique و بعد از دو سال) توانسته باشند اقامت فرانسه را بگیرند؟ اگر جواب مثبت بود، آیا از شرایط مصاحبه آنها خبری دارید؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام به همه،
    نمیدونم این موضوع قبلاً مطرح شده بود تو تاپیک ویزا یا جاهای مرتبط. درهرصورت مطلبی بود که میتونه خیلی مفید باشه برای دوستانی که هم دورۀ خود من اومدن فرانسه یا دوستان دیگری که به امیدخدا میان برای تحصیل و بعد ازون دنبال آلترناتیوی هستن برای ادامۀ راه در این کشور.

این مطلب زیاد جاهای دیگه مطرح نشده و حتی در خود فرانسه هم خیلیا ازش آگاه نبودن برای همین لازم میدونم به عرض دوستان برسونم.

دولت فرانسه از سال 2009 یه گزینه ای برای دانشجویان درشرف فارغ التحصیلی قرار داده که بهشون اجازه میده تا مدت محدودی اقامتشون تمدید شه.

"Autorisation provisoire de séjour "Première expérience professionnelle

همونطور که از موضوع بر میاد "اجازۀ اقامت به فارغ التحصیلان جوان با مدرک معادل مسترز" / حداقل فوق لیسانس میشه. این مجوز دارای اعتبار 6 ماهه و غیر قابل تمدید هست تا فارغ الحصیلان مربوطه بتونن از موقعیت استفاده کنن تا بعنوان اولین تجربۀ حرفه ای به دنبال شغل باشن و حتی تو این فرصت در شرکتی استخدام شده و changement de status بدن و به تیتر salarié برسن که میتونه برای ادامۀ اقامت استفاده بشه و همیشه قابل تمدید هست.
    این مجوز شامل دارندگان مدارک زیر میشه:

Diplômes conférant le grade de Master
    (Master, DEA, DESS, ingénieur, IEP, établissements d’enseignement supérieur technique privés et consulaires, deuxième cycle de l’Ecole du Louvre, Restaurateur du patrimoine, Saint-Cyr, docteur vétérinaire, architecte)

و تعدادی دیگری دیپلم که میشه تو لینک زیر جزئیاتش رو دید.
    http://www.somme.gouv.fr/medias/etra...APS_112010.pdf

نکتۀ مهم اینه که این تقاضا حتماً باید پیش از 4 ماه از انقضای تیتر سژور فعلی دانشجو به پرفکتور مربوطه تحویل بشه تا ترتیب اثر داده بشه. پس دوستانی که مثل بنده فارغ التحصیل اواسط سپتامبر به بعد میشن، ددلاینشون نزدیکه و باید بزودی اقدام کنن.

لینک و جزئیات کامل این مجوز اقامت http://vosdroits.service-public.fr/F17319.xhtml

موفق باشین.
    ویرایش توسط massoud : June 8th, 2011 در ساعت 02:03 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)