صفحه 3 از 32 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 311

موضوع: بازاریابی (Marketing)

پیش فرض پاسخ : بازاریابی (Marketing)

تا جایی که من میدونم همچین گرایشی نه در مقطع ارشد داریم و نه دکترا. International business داریم اما International marketing نه
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_estaji نمایش پست ها
    مرسي دوستان كه حداقل پرچم بازاريابي رو بالا نگه داشتين.كسي از دوستان راجب بازاريابي بين الملل اطلاعات داره خصوصا
    براي گرفتن پذيرشش در مقطع فوق ليسانس

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

نقل قول نوشته اصلی توسط shm2008 نمایش پست ها
    سلام
    من به چند تا از بچه های اینجا پیام خصوصی زدم ، لطف کردن جواب دادن. چون دیدم در مورد ارشد مارکتینگ اینجا زیاد صحبت نشده ،حالا دوباره سوالمو با کمی تغییر مطرح می کنم که بقیه دوستان هم استفاده کنن:

امیدوارم حالتون خوب باشه. من دانشجوی لیسانس صنایع (تحلیل سیستم) امیرکبیر هستم. (حدودا 20 واحد مرتبط با مباحث بازرگانی داریم) و خیلی دوست دارم که در رشته marketing در خارج ادامه تحصیل بدم(برای ارشد سال بعد نه امسال). معدلم رو می تونم برای اپلای به نزدیک 17 برسونم و روی مقاله کار کردن هم دارم وقت می ذارم در مورد مارکتینگ . روی زبان هم کار می کنم. مسئله ای که دارم اینه که تقریبا هیچ کسی رو نمی شناسم که در دانشگاه های خارج مارکتینگ بخونه یا حتی به دنبال رفتن به این رشته باشه به خاطر همین هم خیلی دوست داشتم کسی رو پیدا کنم که اطلاعات خوبی در این زمینه داشته باشه. لطف کنید به این سوالات من اگه اطلاع دارید پاسخ بدید:
    1- من خیلی مصمم هستم که فاند بگیرم و خودم پول دانشگاه رو ندم ، اصلا واسه ارشد مارکتینگ به یکی مثل من به نظر شما جایی فاند می ده؟ فاند کامل چی؟
    2-ما درسی به اسم marketing در سیلابسمون نداریم ، این آیا مشکلی به وجود نمیاره؟من دیدم خیلی هاشون نوشتن درس های مرتبط با مارکتینگ باید پاس کرده باشی.
    3- فقط به دانشگاه های اروپا باید فکر کنم یا تو آمریکا و کانادا هم مارکتینگ( که به امثال من فاند بدن) هست؟
    4- رو کدوم دانشگاه ها بیشتر حساب باز کنم؟ می شه نام ببرین.
    5- من نمره هام خوبن ولی آمار رو به دلایلی خیلی خراب کردم، خیلی واسه پذیرش بد میشه؟
    6- اصلا شما کسی رو می شناسین که واسه ارشد مارکتینگ پذیرش گرفته باشه؟ میشه معرفیش کنید.
    سلام دوست خوبم،
    بنده نظرات خودم رو میگم، خوبه که بقیه دوستان مطلع و باتجربه تر هم نظراتشون رو بدن.

1. اصولا فاند برای ارشد کمتر از دکتراس و در بعضی جاها خیلی خیلی کمتره. ولی این به معنی این نیست که اصلا نباشه. با معدل بالای 17 از پلی تکنیک (که احتمالا جزو شاگرد اولا میشه دیگه!) و مقاله و زبان خوب و احیانا (در صورت نیاز) جیمت -که اگه خوب بشی- شانس داری، چرا نداشته باشی. با همین شرایط فول فاند از تورنتو گرفتن، البته در یک گرایش دیگه.

2. شما علاقه ات به مارکتینگ رو با یک مقاله می تونی نشون بدی و نداشتن درس مارکتینگ رو جبران کنی. ضمن اینکه خوبی رشته صنایع اینه که خیلی هم از مباحث مدیریتی دور نیست و میشه به بازاریابی هم ربطش داد حتی. اگه بتونی در درس هایی که هنوز داری پروژه ها و تکالیف درسیت رو مرتبط یا نزدیک به مارکتینگ تعریف کنی خیلی خوب میشه. مثلا اگه Datamining دارین روی کاربرد Datamining در CRM، یا در کنترل موجودی روی مباحث مربوط به کانال های توزیع، یا در MIS روی سیستم های اطلاعات بازاریابی، یا در مدیریت مالی روی مباحث قیمت گذاری محصولات و خدمات متمرکز شی و کار کنی. اگه هم درسی نمونده که بتونی ربطش بدی (که البته از یک مهندس صنایع انتظار میره که بتونه بین الیگودرز و شقیقه هم ارتباط برقرار کنه )، می تونی رو درس هایی مثل اصول مدیریت مانور بدی و مثلا بگی دکتر سیروس توش بهمون استراتژی های بازاریابی و اینام یه چیزایی گفته! اگر هم نمره درس های ریاضیت خوبه رو اونها مانور بده و به نظرم در اون حالت برو به سمت شاخه های Quantitative marketing.

3. در مورد وضعیت فاندای ارشد چون شامل حالم نمی شده بنده خیلی سرچ نکردم ولی به نظرم بجز اروپا حتما به آمریکای شمالی هم فکر کن.

4. یک موقعیت خیلی خوب برای فاند گرفتن در ارشد طرح اراسموس موندوس هستش. نمیدونم چقدر باهاش آشنایی داری ولی این طرح توسط اتحادیه اروپا برای ارتقای علمی دانشجوهای کشورهای خیلی فوق پیشرفته خاورمیانه مثل ما! اجرا میشه و هر سال به یه تعداد مشخصی از دانشجوها فاند میدن برای تحصیل در چند دانشگاه خاص اروپایی در کشورهایی مثل سوئد، آلمان، فرانسه، اسپانیا، لهستان، پرتغال و ... . فکر کنم امسال فاند خالصش برای ارشد 1000 یورو در ماه بود. ددلاینش معمولا تو نوامبره ولی بد نیست حتما شرایطش رو یه بررسی بکنین. بخصوص یکی از طرح هاش که برای ایران و عراق و یمن هست رو پیشنهاد می کنم در اینجا چک کنین. البته پلی تکنیک جزو Partner University های این طرح نیست ولی سرچ کنید حتما راه های دیگه ای هم داره.

5. گرچه عمده تحقیقات بازاریابی بر پایه تحلیل های آماری هست و در نتیجه نمره آمار اهمیت بیشتری پیدا می کنه ولی فکر نمی کنم نمره این یک درس به تنهایی تأثیر خاصی بذاره بخصوص که بقیه نمره های شما هم بالا هستند اون طور که فرمودین.

6. کسانی رو که یا برای دکتری مارکتینگ یا ارشد گرایش های دیگه پذیرش و فاند گرفته باشن یا برای ارشد Marketing در حال اقدام باشن می شناسم؛ ولی کسی که واسه ارشد مارکتینگ پذیرش و فاند گرفته باشه نمی شناسم متأسفانه!

موفق باشی..

Senior Member nima_AA آواتار ها

مرسي دوستان كه حداقل پرچم بازاريابي رو بالا نگه داشتين.كسي از دوستان راجب بازاريابي بين الملل اطلاعات داره خصوصا براي گرفتن پذيرشش در مقطع فوق ليسانس

http://www.hult.edu/Programs/Master/...onal-Marketing

http://www.ebslondon.ac.uk/courses/postgraduate/ma_in_international_marketing.aspx

MSC INTERNATIONAL MARKETING MANAGEMENT

LEEDS UNIVERSITY BUSINESS SCHOOL

ویرایش توسط nima_AA : February 1st, 2012 در ساعت 09:58 AM
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

سلام یه سوال دارم گرایشهای بازرایابی کدامند لطف توضیح بدید2نمره ممنونم

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alinosraty نمایش پست ها

عنوان برخی از رشته های دانشگاهی مرتبط با بازاریابی

Master Of Marketing
    MScEcon Advanced Marketing
    Master of Digital Marketing
    Marketing and Communication
    MASTER OF SCIENCE IN MARKETING (MSM)
    Master of International Marketing
    MSc Marketing Management & Communications
    Fashion Marketing and Communication
    Master of Marketing, Communication and New Media
    Master Short In Marketing And Sales Management
    Communication, Marketing And Advertising Intensive
    Operational Marketing And Sales Management
    Master Digital Marketing And Social Networks
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alinosraty نمایش پست ها
    سلام علی جان، استاد سوالتون بیشتر از 2 نمره داره ها
    ضمن تشکر از نیما بابت عنوان رشته هایی که گذاشت، خدمتتون عرض شود که یه تعداد از زیر شاخه های اصلی و زمینه های کاری بازاریابی به صورت تیتروار اینهاست:

-برنامه ریزی و استراتژی بازاریابی (Marketing Strategy & Planning)
    -رفتار مصرف کننده (Consumer behavior)
    -تقسیم بندی بازار و هدفگذاری (Segmentation & Targeting)
    -جایگاه یابی در بازار (Positioning)
    -ارتباطات بازاریابی (Integrated Marketing Communication )

• تبلیغات (Advertising)
    • روابط عمومی (Public relation)
    • پیشبرد فروش (Sales promotion)
    • فروش حضوری (Personal selling)
    • بازاریابی مستقیم (Direct Marketing)
    • بازاریابی الکترونیک و رسانه های اجتماعی (E-Marketing & Social Media Marketing)

- مدیریت محصول و سبد محصول (Product Management & Product portfolio Management)
    • برندینگ (Branding)
    • توسعه محصول جدید (New product Development)
    • بسته بندی (Packaging)
    • کیفیت محصولات (Quality)

- خرده فروشی (Retailing)
    - قیمت گذاری (Pricing)
    - مدیریت ارتباط با مشتریان (Customer relationship Management OR Relationship Marketing)
    - مدیریت فروش (Sales Management)
    • مدیریت نیروی فروش (Sales Force Management)
    • تخمین تقاضا (Demand Forecasting)
    • تحلیل فروش (Sales Analysis)
    • مهندسی فروش (Sales Engineering)

- بازاریابی صنعتی (Industrial Marketing OR B2B Marketing)
    - بازاریابی خدمات (Services Marketing)
    • بازاریابی خدمات آموزش عالی (Higher Education Marketing)
    • بازاریابی خدمات مالی و بانکداری (Bank Marketing & Financial Marketing)
    • بازاریابی خدمات گردشگری و رفاهی (Tourism & Hospitality)
    • بازاریابی خدمات درمانی (Medical Marketing)

- بازاریابی بین المللی (International Marketing OR Global Marketing)
    - تحقیقات بازاریابی (Marketing Research)
    • تحقیقات کمّی (Quantitative Research)
    • تحقیقات کیفی (Qualitative Research)

- سیستم های اطلاعات بازاریابی (Marketing Information systems)
    • هوشمندی بازاریابی (Marketing Intelligence)

- بازاریابی سازمان های غیر انتفاعی (Non-profit Marketing)
    - بازاریابی اجتماعی (Social Marketing)

همونطوری که اول هم گفتم اینها تعدادی از شاخه های بازاریابی هستند و به این لیست موارد دیگه ای رو هم میشه اضافه کرد: مباحثی مثل Destination Marketing، Public Sector Marketing، Word of mouth Communication، Events & Sponsorship، SEO و غیره. ضمن اینکه هر کدوم از اینها باز به زیر شاخه های تخصصی تری تقسیم میشن. ولی شما اگه زمینه های کاری و تحقیقاتی تمام مدیران و پروفسورهای بازاریابی دنیا رو هم که نگاه بکنی، شاید بالای 90 درصدشون در قالب همین آیتم ها می گنجه.
    موفق باشی
    ویرایش توسط vahidM : February 2nd, 2012 در ساعت 05:55 PM

Member shm2008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام
    من به چند تا از بچه های اینجا پیام خصوصی زدم ، لطف کردن جواب دادن. چون دیدم در مورد ارشد مارکتینگ اینجا زیاد صحبت نشده ،حالا دوباره سوالمو با کمی تغییر مطرح می کنم که بقیه دوستان هم استفاده کنن:

امیدوارم حالتون خوب باشه. من دانشجوی لیسانس صنایع (تحلیل سیستم) امیرکبیر هستم. (حدودا 20 واحد مرتبط با مباحث بازرگانی داریم) و خیلی دوست دارم که در رشته marketing در خارج ادامه تحصیل بدم(برای ارشد سال بعد نه امسال). معدلم رو می تونم برای اپلای به نزدیک 17 برسونم و روی مقاله کار کردن هم دارم وقت می ذارم در مورد مارکتینگ . روی زبان هم کار می کنم. مسئله ای که دارم اینه که تقریبا هیچ کسی رو نمی شناسم که در دانشگاه های خارج مارکتینگ بخونه یا حتی به دنبال رفتن به این رشته باشه به خاطر همین هم خیلی دوست داشتم کسی رو پیدا کنم که اطلاعات خوبی در این زمینه داشته باشه. لطف کنید به این سوالات من اگه اطلاع دارید پاسخ بدید:
    1- من خیلی مصمم هستم که فاند بگیرم و خودم پول دانشگاه رو ندم ، اصلا واسه ارشد مارکتینگ به یکی مثل من به نظر شما جایی فاند می ده؟ فاند کامل چی؟
    2-ما درسی به اسم marketing در سیلابسمون نداریم ، این آیا مشکلی به وجود نمیاره؟من دیدم خیلی هاشون نوشتن درس های مرتبط با مارکتینگ باید پاس کرده باشی.
    3- فقط به دانشگاه های اروپا باید فکر کنم یا تو آمریکا و کانادا هم مارکتینگ( که به امثال من فاند بدن) هست؟
    5- من نمره هام خوبن ولی آمار رو به دلایلی خیلی خراب کردم، خیلی واسه پذیرش بد میشه؟
    6- اصلا شما کسی رو می شناسین که واسه ارشد مارکتینگ پذیرش گرفته باشه؟ میشه معرفیش کنید.
    جواب دوستان:
    Sina Esteky عزیز:
    1. aval bayad bebini mikhay che reshtei bekhuni, baraye marketing dar sathe master 2 option dari: ya inke MBA begiri ba gerayesh marketing, ya inke MMR (Master of Marketing Research) bekhuni.
    baraye MBA mitunam tazmin konam ke tu US va Canada taghriban hich moghiyate fundi vojud nadare chon hame hazine tahsil ro vaam migiran va belafasele bade fareghotahsili (ba afzayesh daramadi ke peida mikonan) bazpardakht mikonan.
    MMR sharayetesh fargh mikone va bishtar be darde kasaei mikhore ke bad mikhan baraye PhD edame tahsil bedan.
    chon injoor programha bar-khalafe MBA research-based hastan chance ziadi hast ke adam betoone bakhshe zaidi az hazinasho ba fund cover kone.
    in moshakhaste MMR va daneshgahaiie ke in madrak ro midan: http://en.wikipedia.org/wiki/Master_...eting_Research
    tuye ina Columbia, Michigan State, UT Arlington, Wisconsin va York az baghiye behtaran.
    2. na, age paper dashte bashi kamelan in ghaziye jobran mishe. hatta be nafet ham hast chon mituni tu statement of purpose begi ke ba inke in dars ro daneshgahe ma eraee nemidad vali man kheyli alaghe dashtam va raftam donbale alagham va az in sohbata.....
    3. tu MMR US va canada ham hast, vali age bekhay MBA bekhuni fekr nakonam chanse fund gereftan bashe va europe va australia chanset bishtare
    4. age MMR khasti bekhuni inaei ke dar soale 1 javab dadam, age MBA khasti bekhuni ham in list ro nigah kon:
    http://grad-schools.usnews.rankingsa...eting-rankings
    5. age ghesmate Quant GMAT ro kheyli khub bedi kamelan jobran mikone 1 nomreye bad tu aamar ro
    6. irani kasi ro nemishnasam, tu PhD marketing albate gheyr az khodam ye 4,5 nafar dige ro mishnasam ke tu US va canada hastan. Kollan vali bachehaye irani bishtar soraghe finance ya operations management miran va marketing hanuz kheyli barashun na-shenakhtas.

Parisa1982 عزیز :
    راستش واسه فوق فکر نمیکنم به راحتی بتونید فاند بگیرید، یه جورایی احتمالش بیش از اندازه پایینه
    میدویند که تو رشته ما یعنی همین مارکتینگ منظورم هست ، نمره جی مت خیلی خیلی مهم هست
    واسه اینکه بتونی دانشگاه مورد نظرت رو پیدا کنی، یه سر به این لینک که میدم بزنم
    اکثر بیزینس اسکول هایی که مورد تایید AACS باشند اینجا میبینی
    https://www.aacsb.net/eweb/DynamicPa...7-0A92E98DF5C6
    میتونی بری به وبسایت هر دانشگاه و هرچیزی رو کامل چک کنی
    هر چی مقاله بیشتر باشی، خوب بالطبع بسیار بسیار تاثیر مثبت داره
    من خودم به فکر این هستم که واسه دکترا از آمریکا پذیرش با فاند بگیرم ولی خوب باید دونست که راهی بسی دشوار در پیش است
    شاد باشی و موفق

Member shm2008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام

جواب دوستان:

86125038 عزیز:
    ببین زیاد به فکر مقاله نباش. رک بهت بگم. مقاله درست و حسابی دادن توو زمینه مارکتینگ کار دانشجوهای لیسانس نیست. مگر این که بخوای توو این کنفرانسها یه چیزی بدی که اونام به خاطر منافع مالی خودشون هر چیزی رو میپذیرن. بنابراین مقالات کنفرانسی (مگر کنفرانسهای معتبر که روند پذیرش مقالاتشون در حد ژورنال ها سخته) عملا مزیتی واست ایجاد نخواهد کرد. توصیم اینه که متمرکز شو رو جیمت. با نمره بالای جیمت میتونی شانس فاند گرفتن هم داشته باشی. اینم که میگی کسی رو نمیشناسی که دنبال رفتن به مارکتینگ باشه خیلی غیرمنطقیه. خیلیا هستن حتی توو همین فروم که دنبال این داستانن.
    1. فول فاند خیلی احتمالش کمه که بتونی بگیری مگر با جیمت بالا و معدل بالا
    2. نه مشکلی نیست. خود من نه توو لیسانس نه توو ارشد مارکتینگ نداشتم، و همین الانم واسه دکترای مارکتینگ از دانشگاه ایالتی فلوریدا پذیرش گرفتم
    3. من از اروپا خبر ندارم، اما اگه قطعا توو امریکای شمالی مورد بیشتری هست که دانشگاها فاند میدن.
    4. کاملا بستگی به معدل و نمره جیمتت داره. اگه جیمت 650+ بیاری و معدلتم بالا باشه، یکی از گزینه های خوب میتونه Boston University باشه.
    5. سیگنال بسیار بدیه، اما اگه نمره جیمتت خوب باشه و معدلت 17+ باشه، میتونه cover بشه
    6. نه، چون شانس فاند واسه ارشد کمه اکثرا بچه ها واسه دکترا اقدام میکنن، اگرم کسی میره با هزینه خودش میره که میارزه به نظرم.
    تا وقتی نمره جیمتت مشخص نشده دنبال این نباش که از این و اون بپرسی شانست واسه فلان جا چقدره. همه راه ها به جیمت ختم میشه.
    سوالی بود همینجا بپرس جواب میدم.

Roberto 048 عزیز:
    در مورد فاند این رو باید بگم که کلا دانشگاهای انگلیس واسه مستر فاند بده نیستند. تعداد خیلی خیلی کمی از بچه ها اینجا فاند می گیرن.برخلاف امریکا و کانادا که برای مستر خیلی فاند می دند. در مورد این که باید درس هاتون مرتبط باشه ، باز بستگی به کشورش داره . تو انگلیس خیلی براشون مهم نیست و لیسانس صنایع رو مرتبط می دونند ، اما شاید تو کشوری مثل سوئد یکم سخت گیری بیشتری کنند. چون سوئدی ها روی این مسئله که لیسانس با مستر هم رشته باشه ، خیلی حساس تراند. انگلیسی ها نه.
    سیستم انگلیس این خوبی رو داره که مستر کلا یک ساله و سریع تر تموم می شه. اما سوئد یا امریکا دو ساله اند.

Hagh عزیز:
    1- کمتر دانشگاهی برای مستر فاند میده تو مارکتینگ
    2- نه مشکلی نیست. فقط تو sop باید نشون بدی که به مارکتینگ علاقه مندی و چرا میخواهی مارکتینگ بخونی
    3- در رابطه با غیز ار امریکا/کانادا اطلاعای ندارم. در رابطه با کانادا/امریکا هم رجوع شود به پاسخ سوال یک
    4- معدل، نمره زبان و جیمت رو هر وقت داشتید بعد اونوقت میشه رو این زمینه بحث کرد.
    5- نه. مشکلی نیست. معدل خوب نمره های پایی رو جبران میکنه.
    6- من کسی رو نمیشناسم اما این دلیلی بر عدم وجودش نیست. به نظرم بد نیست یک نگاه به سایت دانشگاههایی که دوره مستر رو دارند بندازید، اطلاعاتی زیادی دستگیرتون میشه.

Sysco عزیز:
    حتما سعی کنید در زمینه مارکتینگ مقاله داشته باشید. به طور کلی هر چی لاتین تر بهتر یعنی کنفرانس خارجی داشته باشید بهتر از مقاله فارسی هست. لزوما ISI هم نباشند باز لاتین بهتره. حداقل یک ISI هم بهتر از چند مقاله لاتینه معمولیه به نظر من.
    از بابت نمره یک درس اصلا نگران نباشید...
    برای ارشد کلا پذیرش در آمریکا و کانادا همراه با فاند خیلی سخته، اما در اروپا گزینه هایی هست،
    سعی کنید GMAT و نمره زبان خوبی هم بیارید که به نظرم مورد شما را تکمیل می کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA.Marketing_دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط 86125038 نمایش پست ها
    تا جایی که من میدونم همچین گرایشی نه در مقطع ارشد داریم و نه دکترا. International business داریم اما International marketing نه
    چطور ميشه نداشته باشيم؟ من همين الان خيلي از دوستام دارن تو همين ايران دارن فوق ميخونن تو همين رشته بازاريابي بين الملل!
    آنکه می‌خواهد روزی پریدن آموزد، نخست می‌باید ایستادن، راه رفتن، دویدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه

چطور ميشه نداشته باشيم؟ من همين الان خيلي از دوستام دارن تو همين ايران دارن فوق ميخونن تو همين رشته بازاريابي بين الملل!
    همونطور که علیرضا هم گفت رشته International Business بیشتر هست، ولی اینطور نیست که اصلا مستر International Marketing وجود نداشته باشه. همونطور که خودتونم گفتین در دانشگاه های معتبر ایران (!) هم این رشته وجود داره و ازونجایی که ما خیلی نوآوری داریم و اصولا رشته های ما ترجمه شده ی رشته های اونا هستن میشه نتیجه گرفت که اونا هم دارن. برای نمونه میتونین این لینک یا لینک های زیر که اغلب از دانشگاه های اروپا هستن رو ببینین:
    دانشگاه Sussex، انگستان
    دانشگاه Lund، سوئد
    دانشگاه Boston (آموزش از راه دور)، ماساچوست، ایالات متحده
    دانشگاه Sheffield، انگلستان
    دانشگاه Applied science، اتریش
    دانشگاه صنعتی Lappeenranta، فنلاند
    دانشگاه اقتصاد و بیزنس آتن، یونان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)