صفحه 1 از 80 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

Post معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

دوره‌ی یک ساله کالج در آلمان غالبا رایگان است. این دوره‌ها را می‌توان با دوره‌ی پیش دانشگاهی در ایران مقایسه کرد. اما ورود به دوره‌های کالج برای کدام دسته از متقاضیان تحصیل در آلمان الزامی است و چه شرایطی دارد؟

شرکت در دوره‌های کالج برای دو دسته از علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان پیش از پذیرش از دانشگاه الزامی است.
    دسته‌ی اول داوطلبانی هستند که پس از ورود به دانشگاه‌های ایران و گذراندن چند ترم تحصیلی، دانشگاه را‌‌ رها کرده‌اند و مدرک پایانی تحصیل (کار‌شناسی) دریافت نکرده‌اند.
    دسته‌ی دوم شامل افرادی می‌شود که پس از دوران تحصیلات متوسطه بدون تحصیل در دانشگاه‌های ایران، قصد ورود به دانشگاه‌های آلمان را دارند. این افراد نیز به شرط قبولی در آزمون سراسری دانشگاه‌های دولتی ایران می‌توانند برای ورود به دوره‌های کالج در آلمان اقدام کنند.
    هدف از شرکت در دوره‌های کالج برای هر دو دسته از داوطلبان، هم‌سطح شدن مدرک تحصیلی آن‌ها با افرادی است که مدرک دیپلم خود را از مدارس آلمان دریافت کرده‌اند. البته در ارتباط با داوطلبان دسته اول، گذراندن دو ترم تحصیلی در دانشگاه دولتی برای معافی از دوره کالج کفایت می‌کند.

پذیرش از کالج؛ مدارک لازم و زمان ارسال

اما شرایط لازم برای ورود به دوره‌های کالج در آلمان چیست؟ شرط اول دانستن زبان آلمانی در سطح B1 است. داوطلبان بایستی مدرک دال بر تسلط به زبان آلمانی در سطح ذکر شده را پیش از درخواست پذیرش از کالج دریافت کرده باشند.
    این بدان معناست که شروع به یادگیری زبان آلمانی بایستی از ایران صورت گیرد. یکی از واحدهایی که به طور یکسان در تمامی دوره‌های کالج ارائه می‌شود، واحد زبان آلمانی است. اما با این حال تسلط مقدماتی به زبان به هنگام ارسال مدارک الزامی است.
    پس از ارسال مدارک و دریافت پذیرش از کالج، داوطلب می‌بایست با مراجعه به سفارت آلمان در تهران جهت اخذ ویزای دانشجویی اقدام نماید. قابل توجه آنکه ثبت نام در دوره‌های کالج با ویزای توریستی و یا تبدیل ویزای توریستی به دانشجویی در آلمان ممکن نیست و بایستی داوطلب با ویزای دانشجویی برای شرکت در دوره‌های کالج به آلمان سفر کند.
    محل و زمان ارسال مدارک نیز از جمله نکات مهم برای متقاضیان شرکت در دوره‌های کالج است. ارسال مدارک به برخی از کالج‌ها در آلمان به صورت مستقیم صورت می‌گیرد.
    از همین رو داوطلبان می‌توانند پیش از ارسال مدارک از طریق مکاتبه با کالج از زمان ارسال و مدارک لازم مطلع شوند. زمان ارسال مدارک در همه کالج‌ها در آلمان یکسان نیست و در مواقعی با زمان ارسال مدارک برای دانشگاه‌ها تفاوت دارد.

نکته‌ی دیگر در مورد کالج‌هایی است که تحت پوشش دانشگاه‌های شهر محل تحصیل هستند. در این مورد مدارک را می‌بایست مستقیم به دانشگاه ارسال کرد. توصیه می‌شود داوطلبان پیش از ارسال مدارک در مکاتبه مستقیم با دانشگاه و یا کالج شهر محل تحصیل از مرکز ارسال مدارک مطلع شوند.

منبع :
    دویچه وله - 25.01.2012

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

با سلام به همه دوستان من کاردانی دانشگاه آزاد دارم معدلم هم تعریفی نداره سربازی هم رفتم واسه چند تا کالج درخواست دادم اما ریجکت کردن ازم مدرک پیش دانشگاهی خواستن اما من هنرستان بودم و فقط چند تا واحد پیش ترم اول دانشگاه گذروندم میخواستم بدونم اگه دوستان تجربه ای دارن لطفا راهنمایی کنن که کسانی که مثل من هنرستان بودن و مدرک کاردانی دارن و واسه کالج میخوان اقدام کنن اصلا امیدی به گرفتن پذیرش هست یا...؟ با تشکر فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط hrb136 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان من کاردانی دانشگاه آزاد دارم معدلم هم تعریفی نداره سربازی هم رفتم واسه چند تا کالج درخواست دادم اما ریجکت کردن ازم مدرک پیش دانشگاهی خواستن اما من هنرستان بودم و فقط چند تا واحد پیش ترم اول دانشگاه گذروندم میخواستم بدونم اگه دوستان تجربه ای دارن لطفا راهنمایی کنن که کسانی که مثل من هنرستان بودن و مدرک کاردانی دارن و واسه کالج میخوان اقدام کنن اصلا امیدی به گرفتن پذیرش هست یا...؟ با تشکر فراوان
    بله دوست عزیز . شما میری و پیش دانشگاهی شبانه ثبت نام میکنی ( غیر حضوری یا حضوری ) دو ترم امتحان میدی مدرکت رو میگیری تو این یک سال زبان المانی هم میخونی و پذیرش میگیری ... تنها راهش هست !
    همیشه انتهای قصه تلخ است
    و شاعری که حکمش ...

اگر فردی لیسانس دانشگاه غیر انتفاعی یا سه سال خونده باشه و بگیره هم قبوله یا اصلا هیچ تاثیری نداره و باید بره به کالج و نمیتونه برای دانشگاه apply کنه ؟

Junior Member

من می خوام شرایط ورود به کالج های المان رو بدونم و اینکه من که کنکور ندادم و باسد سال بعد ثبت نام کنم و اینکار منو 1 سال عقب میندازه راهی هست ؟ من دیپلم گرفتم معدل دیپلممم 19.05 بود الان دارم پیش دانشگاهی می خونم ترم اول به جز دینی که 14.75 شدم بقیه نمره هام بالای 19 بود الان تو مالزی هستم و مشکل سربازی ندارم
    لطفا منو راهنمایی کنید هزینه ی کالج ها ؟ و شرایط پذیرش ؟ و اطلاعاتی درباره ی کار در اونجا و .... اگر می تونید منو راهنمایی کنید من ریاضی فیزیک می خونم و اینکه چه تفاوتی بین کالج های مختلف وجود داره ؟

Question معرفی کالج های آلمان، نحوه ثبت نام و شرایط لازم برای ورود به کالج

دوستان عزیز
    1 شرایط ثبت نام در کالج چیه
    2 چند کالج برای M kurs وجود داره
    3 نحوه ثبت نامشون چجوریه

من خیلی گیج شدم آخه میخوام الان آلمانی بخونم ولی نمیدونم آیا مفیده یا نه؟

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و نحوه ی ثبت نام

سلام
    اطلاعاتی از کالج های موجود توی آلمان هست کسی داره؟
    یا دانشگاه هایی که به کالج های وابسته به خودشون میفرستن

با سلام به همه دوستانی که بی منت راهنمایی میکنن.
    من دیپلم فنی کامپیوتر دارم و فوق دیپلم IT و می خوام اگه بشه تو المان پزشکی بخونم .می خواستم بدونم اگه بخوام تو کالج شرکت کنم و بعد از اون یک دانشگاه رو برای تحصیل انتخاب کنم باید چه کاری انجام بدم .ضمن اینکه همسرم کارشناسی الکترونیک داره و اون هم می خواد تو المان ارشد بخونه .ایا امکانش هست که بتونیم هر دو باهم اینکارو انجام بدیم . لطفاً راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhtarifar نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستانی که بی منت راهنمایی میکنن.
    من دیپلم فنی کامپیوتر دارم و فوق دیپلم IT و می خوام اگه بشه تو المان پزشکی بخونم .می خواستم بدونم اگه بخوام تو کالج شرکت کنم و بعد از اون یک دانشگاه رو برای تحصیل انتخاب کنم باید چه کاری انجام بدم .ضمن اینکه همسرم کارشناسی الکترونیک داره و اون هم می خواد تو المان ارشد بخونه .ایا امکانش هست که بتونیم هر دو باهم اینکارو انجام بدیم . لطفاً راهنمایی کنید.

درود بر شما
    منظورتون از دیپلم فنی هنرستان هست ؟
    تا چند سال پیش دیپلم هنرستان در آلمان اصلآبرای راه یابی به دانشگاه و کالج قبول نمیشد از طریق فوق دیپلم کامپوتر هم من بعید میدونم پزشکی پذیرش بگیرید

Junior Member

سلام من تو ایران پیش تجربی خوندم میخوام برم کالج چکار باید بکنم از کجا میشه لیست این کالج ها را گپیدا کرد؟ قبولی تو کنکور ایران هم پیام نور و آزاد دارم

صفحه 1 از 80 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)