صفحه 23 از 80 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidT نمایش پست ها
    جالبه نشنیده بودم!!! فردا اول وقت زنگ میزنم ته تو شو در میارم ...

اما طبق اطلاعاتی که من خودم کسب کردم و دوستان در اختیارم گذاشتن, برای کالج غالبا نمیشه مستقیم درخواست پذیرش داد و خودشونم میگن که از طریق uni-assist اقدام کنید و uni-assist هم اگه مدرک پیشو براش نفرستین کسر مدرک میخوره و کارتونو انجام نمیدن, یعنی تو همو قدم اول که مدارکتونو میبینن پروندتونو کنسل میکنن ,و این مدارک لازم uni-assist تو سایت خودشون که تازه update شده و به زبان ساده پارسی بیان شده رو میتونید تو پست 214 ( همین صفحه که خودم نوشتم ) پیدا کنید.
    توی uni-assist اصلا حرفی از دانش اموزان فنی و هنرستان نزده. من پنجشنبه به سفارت رفتم ولی بخش اطلاعات تعطیل بود و این شماره (02188889721) رو دادن بهم و گفتن مشاوره تحصیلی سفارت هست و هر چی ازشون بخوای بهت میگن، منم همین شرایطی که به شما گفتم رو به اونا گفتم گفتن میشه ولی در مورد اینکه توی 6 ماه میشه م پذیرش گرفت و همین ویزا گفتن بستگی به شانست داره... دوست عزیز شما هم اگه زنگ زدید و پرسیدید لطفا خبر بدید... خیلی خیلی ممنون

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

سلام من یه سوال داشتم من دانش اموز مدرسه تیز هوشان هستم و الان اول دبیرستان هستم
    می خواستم بدونم که میشود که من با اتمام سال سوم دبیرستان سال اخر دبیرستان رو اونجا بگزرونم اگه میشه باید چی کار کنم برای اقدام کردن
    یا اگه باید دبیرستان رو تموم کنم بعد برم شرایطش چی هست ار که و باید چی جوری اقدام کنم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_ask نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم من دانش اموز مدرسه تیز هوشان هستم و الان اول دبیرستان هستم
    می خواستم بدونم که میشود که من با اتمام سال سوم دبیرستان سال اخر دبیرستان رو اونجا بگزرونم اگه میشه باید چی کار کنم برای اقدام کردن
    یا اگه باید دبیرستان رو تموم کنم بعد برم شرایطش چی هست ار که و باید چی جوری اقدام کنم
    نه نمیشه! حتما باید 4 سال دبیرستان، یا همون پیش دانشگاهی رو بگذرونید و حتما حتما باید قبولی کنکور سراسری داشته باشید.

Junior Member

سلام. 1 سوال دیگه داشتم، ممنون از جوابهاتون...
    طوری که تحقیق کردم باید برای گرفتن پذیرش از کالج های آلمان مدرک پیش دانشگاهی و قبولی در کنکور سراسری رو داشته باشیم. من رشته معماری از هنرستان دیپلم گرفتم و رشته ما هم پیش دانشگاهی نداره. (3 سال هست)میخواستم ببینم اگه مدرک فوق دیپلم رو داخل ایران بگیرم و قبولی در کنکور سراسری (شبانه-روزانه) مقطع لیسانس رو داشته باشم میتونم برای دانشگاه های آلمان اپلای کنم؟در این صورت مدرک پیش دانشگاهی لازم نیست یا بازهم مدرک پیش دانشگاهی رو میخوان؟
    خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط misan1 نمایش پست ها
    سلام. 1 سوال دیگه داشتم، ممنون از جوابهاتون...
    طوری که تحقیق کردم باید برای گرفتن پذیرش از کالج های آلمان مدرک پیش دانشگاهی و قبولی در کنکور سراسری رو داشته باشیم. من رشته معماری از هنرستان دیپلم گرفتم و رشته ما هم پیش دانشگاهی نداره. (3 سال هست)میخواستم ببینم اگه مدرک فوق دیپلم رو داخل ایران بگیرم و قبولی در کنکور سراسری (شبانه-روزانه) مقطع لیسانس رو داشته باشم میتونم برای دانشگاه های آلمان اپلای کنم؟در این صورت مدرک پیش دانشگاهی لازم نیست یا بازهم مدرک پیش دانشگاهی رو میخوان؟
    خیلی ممنون
    سلام
    من هنوز وقت نکردم با سفارت تماس بگیرم ....پس اون قضیه که سفارت بهتون گفته بود چی شد ؟؟؟ ( که برای رشته های فنی نیازی به پیش نیست )

و در جواب سوالتون میتونم بگم که: نه, در صورت داشتم مدرک فوق دیپلم نیازی به پیش دانشگاهی ندارین .... اما پیشنهاد من به شما اینه که: با مدرک پیش دانشگاهی برید بهتره تا با فوق دیپلم, چون وقت کمتری صرف میکینید و سنتون هم پایین تر میمونه و هم برای ویزا راحت ترید هم برای وقف گرفتن با محیط راحت ترین .

من رشته معماری از هنرستان دیپلم گرفتم و رشته ما هم پیش دانشگاهی نداره. (3 سال هست)
    و اینکه شما با داشتم دیپلم هر رشته ای میتونید پیش دانشگاهیه یکی از 3تا پیش ( تجربی-ریاضی- انسانی) رو بخونید , دبیرستانیها اجباریه خوندنش ولی برای هنرستانیها اختیاریه ... من خودم با دیپلم فنی برق دارم پیش میخونم الان .

و قبولی در کنکور سراسری (شبانه-روزانه) مقطع لیسانس رو داشته باشم میتونم برای دانشگاه های آلمان اپلای
    بله, ملاک قبولی کنکور سراسریه و شبانه یا روزانش مهم نیست.
    ویرایش توسط HamidT : October 22nd, 2014 در ساعت 06:53 PM

Junior Member

من هنوز وقت نکردم با سفارت تماس بگیرم ....پس اون قضیه که سفارت بهتون گفته بود چی شد ؟؟؟ ( که برای رشته های فنی نیازی به پیش نیست )
    حضوری به سفارت رفتم و گفتن که باید داشته باشید!

و در جواب سوالتون میتونم بگم که: نه, در صورت داشتم مدرک فوق دیپلم نیازی به پیش دانشگاهی ندارین .... اما پیشنهاد من به شما اینه که: با مدرک پیش دانشگاهی برید بهتره تا با فوق دیپلم, چون وقت کمتری صرف میکینید و سنتون هم پایین تر میمونه و هم برای ویزا راحت ترید هم برای وقف گرفتن با محیط راحت ترین .
    حمید جان خیلی ممنون.
    ولی من ساله 94 میخوام درخواست بدم برای اعزام به سربازی و تا اونجایی که من میدونم کالج شرایط سنیش زیر 20 سال هست (اگه درست فهمیده باشم) بخاطر همین میخوام فوق دیپلم رو بگیرم بعد برای پذیرش اقدام کنم. شرایط سنی کالج 20 ساله دیگه. درسته؟

و اینکه شما با داشتم دیپلم هر رشته ای میتونید پیش دانشگاهیه یکی از 3تا پیش ( تجربی-ریاضی- انسانی) رو بخونید , دبیرستانیها اجباریه خوندنش ولی برای هنرستانیها اختیاریه ... من خودم با دیپلم فنی برق دارم پیش میخونم الان .
    پیشنهاد شما کدوم یکی از این 3 هست؟؟

بله, ملاک قبولی کنکور سراسریه و شبانه یا روزانش مهم نیست.
    یعنی دیگه نیازی نیست که لیسانس رو اینجا تموم کنم؟ با همون فوق دیپلم پذیرش میدن؟

ا اونجایی که من میدونم کالج شرایط سنیش زیر 20 سال هست (اگه درست فهمیده باشم) بخاطر همین میخوام فوق دیپلم رو بگیرم بعد برای پذیرش اقدام کنم. شرایط سنی کالج 20 ساله دیگه. درسته؟
    کالج شرایط سنی نداره ( ولی نه دیگه ۳۰ سالت باشه ) بحث سن برای کالج سر دادن ویزاس نه خود کالج.

پیشنهاد شما کدوم یکی از این 3 هست؟؟
    این کاملا بستگی به شرایط شما داره - علاقه - ضریب هوشی و و و و و ( این چیزی نیست که من بهتون بگم فقط و فقط ۱ نفر متیونه اونم خود شمائید ).

یعنی دیگه نیازی نیست که لیسانس رو اینجا تموم کنم؟ با همون فوق دیپلم پذیرش میدن؟
    بله

من یکی از دوستام در کنکور دو سال پیش شرکت کرده (که آزاد و سراسری یکی شده بود) و مجاز به انتخاب رشته شده ولی انتخاب رشته نکرده و الان دانشجوی دانشگاه آزاد هست ترم دوم آیا میتونه برای پذیرش کالج اقدام کنه؟
    هیچ وقت به پایان نیندیش، بگذار تا پایان مانند آغاز تو را غافلگیر کند. " دکتر علی شریعتی"

نقل قول نوشته اصلی توسط amir13842010 نمایش پست ها
    من یکی از دوستام در کنکور دو سال پیش شرکت کرده (که آزاد و سراسری یکی شده بود) و مجاز به انتخاب رشته شده ولی انتخاب رشته نکرده و الان دانشجوی دانشگاه آزاد هست ترم دوم آیا میتونه برای پذیرش کالج اقدام کنه؟
    بنده اطلاع دقیقی در مورد این مورد ندارم اما با توجه به اینکه ایشون محصل دانشگاه آزاد هستند و مدرکشونو از دانشگاه آزاد دریافت میکنند فکر میکنم که کنکورشون, کنکور دانشگاه آزاد تلقی بشه در نتیجه قیولی کنکورشون قبولی سراسری حساب نشده اما بعد از گرفتن مدرکشو دلیلی نمیبینم که نتونن واس کالج اقدام کنند جز سنشون و شرایط ویزا که اون هم با مدرک زبان قابل قبول تا حدی قابل جبران است.

Junior Member

سلام
    دو سوال داشتم ممنون میشم اگر پاسخ بدهید
    با داشتن مدرک کاردانی (پیام نور) باز هم باید دوره کالج را بگذرانم؟
    زبان تدریس در کالج المانی است؟ برای ان حتمن باید مدرک زبان المانی ارائه بدهم حتی اگر کورس اصلی انگلیسی باشد؟
    سپاسگذار

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)