صفحه 49 از 80 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

نقل قول نوشته اصلی توسط Melika97 نمایش پست ها
    سلام من اين ترم از كالج هانوفر پذيرش گرفتم،امتحانش ١٠ سپتامبر يعني پنجشنبه ست.تاريخ و زمان امتحان توي سايت كالج بخش wichtige termin و نمونه سوالا و مباحث مورد سوال تو بخش aufnahmetest هستش.من بعد از مكاتبه با كالج متقاعدشون كردم كه امتحان رو تو ايران تو موسسه گوته بدم.ولي خودمم ميخوام بدونم كه سطح سوالا چطوره؟كسي تا حالا اين امتحان رو داده؟ اگه كسي راهنماييم كنه واقعا ممنون ميشم.
    چه خوب! اینجوری دیگه آدم استرس ویزا و امتحان رو باهم نداره.. من دیدم تو قسمت Aufnahmetest نوشته بود اگه تو کشورتون موسسه یا مدرسه ای باشه که بتونه برای امتحان یه اتاق در اختیارتون قرار بده و یه معلم آلمانی الاصل باشه که مراقب امتحان باشه در این صورت میتونین تو کشورتون امتحان بدین.. میشه بیشتر توضیح بدین چیکار کردین که ما هم دیگه انقدر مصیبت نکشیم
    در مورد تاریخ امتحان از مسئول سوالای کالج پرسیدم امروز جواب داد که امتحان ورودی ترم بعد در تاریخ 25.02.2016 برگزار میشه
    اطلاعات سایتم نگاه کردم آپدیت شده مثل اینکه... 2 روز پیش تو قسمت wichtige termin فقط اطلاعات wintersemester بود ولی امروز که ایمیل رو دریافت کردم سایتم چک کردم دیدم اطلاعات sommersemester هم اضافه کردند.
    با تشکر از دوستان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidT نمایش پست ها
    مگه میشه ؟؟؟

میشه یکم توضیح بدین که چطوزی متقاعدشون کردین ؟؟؟
    براي متقاعد كردنشون از يكي از آشناها كه آلمانيش فوله كمك گرفتم،چون اينجور كه معلومه وقتي آلماني درخواست ميكني بهتر نتيجه ميده تا انگليسي!بهشون توضيح داديم كه من شرايط مورد نيازشون داشتم كه تونستم پذيرش بگيرم ولي بدليل مشكلاتي كه هست سفارت تو ايران به اين راحتيا ويزا نميده و من نميتونم هيچ جوري اين مشكل رو حل كنم.اول پيشنهاد دادن كه بمونم براي ترم بعد ولي گفتم كه خيلي زحمت كشيدم و برام خيلي مهمه كه اين ترم امتحان بدم از طرفي ترم بعد اگه بخوام برم باز بايد منتظر يه پذيرش مخصوص ترم بعد باشم كه بازم تا پذيرش بياد و من بخوام براي ويزا اقدام كنم همين آشه و همين كاسه.يه كمم تعريف و تمجيد كردم كه من عاشق آلمانم و از اين حرفا و كلي اصرار!بعد از تقريبا يه ماه بعد از كلي جلسه و كميسيون ايميل زدن كه ميتوني تو مدرسه زبان آلماني يا موسسه گوته امتحان بدي به شرطي كه اونام موافقت كنن و باهات همكاري كنن،موافقت گوته رو هم همين اشنامون گرفت كه البته كار خيلي سختي نبوده و ٢-٣ روز پيش گوته اعلام كرد كه با دانشگاه مكاتبه كرده و امادست كه امتحان برگزار كنه.اميدوارم تجربه ي من بهتون كمكي بكنه،فقط دعا كنيد بعد اينهمه مصيبت امتحان قبول شم 😞

براي متقاعد كردنشون از يكي از آشناها كه آلمانيش فوله كمك گرفتم،چون اينجور كه معلومه وقتي آلماني درخواست ميكني بهتر نتيجه ميده تا انگليسي!بهشون توضيح داديم كه من شرايط مورد نيازشون داشتم كه تونستم پذيرش بگيرم ولي بدليل مشكلاتي كه هست سفارت تو ايران به اين راحتيا ويزا نميده و من نميتونم هيچ جوري اين مشكل رو حل كنم.اول پيشنهاد دادن كه بمونم براي ترم بعد ولي گفتم كه خيلي زحمت كشيدم و برام خيلي مهمه كه اين ترم امتحان بدم از طرفي ترم بعد اگه بخوام برم باز بايد منتظر يه پذيرش مخصوص ترم بعد باشم كه بازم تا پذيرش بياد و من بخوام براي ويزا اقدام كنم همين آشه و همين كاسه.يه كمم تعريف و تمجيد كردم كه من عاشق آلمانم و از اين حرفا و كلي اصرار!بعد از تقريبا يه ماه بعد از كلي جلسه و كميسيون ايميل زدن كه ميتوني تو مدرسه زبان آلماني يا موسسه گوته امتحان بدي به شرطي كه اونام موافقت كنن و باهات همكاري كنن،موافقت گوته رو هم همين اشنامون گرفت كه البته كار خيلي سختي نبوده و ٢-٣ روز پيش گوته اعلام كرد كه با دانشگاه مكاتبه كرده و امادست كه امتحان برگزار كنه.اميدوارم تجربه ي من بهتون كمكي بكنه،فقط دعا كنيد بعد اينهمه مصيبت امتحان قبول شم
    مرسی بابت توضیحات .
    این شرایط که شما داشتید چیان ؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من گواهی قبولی کنکورم پیام نوره. از یکی شنیدم که تو سفارت قسمت مدارک مورد نیاز جلوی گواهی قبولی کنکور زده فقط روزانه یا شبانه. صحت داره؟
    یعنی تو پذیرش یا ویزا به من اشکال میگیرن؟
    بعد گواهی قبولی کنکورم برای سال پیش هستش. قبول میکنن؟

Junior Member

سلام دوستان. من پذیرش کنکور سراسری رشته ی زبان انگلیسی رو دارم. ایا میتونم در المان تحصیل کنم توی رشته ی مهندسی کامپیوتر یا مدیریت با توجه به اینکه قبولی سراسریم برای کنکور زبان انگلیسیه؟

Junior Member

سلام دوستان من ١٩ سال سن دارم و يكسال خارج از كشور در كشور ارمنستان كالج رفتم بدليل داغون بودن و سطح پايين بودن دانشگاه حتي آزاد و پيام نور ايران انصراف دادم و معدل ديپلم ١٨.٩٠ دارم و پيش دانشگاهي هم امسال تموم ميكنم در حال حاضر در كلاس زبان آلماني گوته در سطح A1 هستم و تمام شرايط براي پذيرش رو ميدونم فقط چيزي كه نميدونم اينكه از كجا بايد شروع كرد و كي بايد شروع كرد! چون يكي از دوستان من كه بجاي دانشگاه اينجا رفته بود مدرسه ي ايراني هاي اينجا متاسفانه تازه اول سپتامبر يعني هفته ي پيش جوابش اومد نميدونم اين دوست من چيكار كرده كه گفت اين ترم كالج رو نرسيدم ولي گفتن ٧ يا ٨ ماه ديگه بايد برم يعني قبول شده ولي عقب افتاده و ميخواستم بدونم اصلا كالج ها در آلمان ترمشون كي شروع ميشه چون از خانمي كه تو آلمان بود گفت كالج ها تو ماه اوكتبر يا نوامبر شروع ميشن ولي اين دوست من ميكه نه گذشته ازش و الان من خيلي گيجم دقيق اگر دوستي ميدونه توضيح بده برام زمان ارسال مدارك و خود مدارك بايد چجوري باشن يا مثلا زمان مصاحبه و اين حرفا خيلي ممنون ميشم ازتون

Junior Member

دوست عزيز سلام مرسي بابت اطلاعات جالبتون منم پذرم ١٣ سال در آلمان زندگي كرده و خيلي خوب باهاشون آشناست ميشه بگين مداركتون چي بوده كه بهتون پذيرش دادن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra_a نمایش پست ها
    سلام دوستان من ١٩ سال سن دارم و يكسال خارج از كشور در كشور ارمنستان كالج رفتم بدليل داغون بودن و سطح پايين بودن دانشگاه حتي آزاد و پيام نور ايران انصراف دادم و معدل ديپلم ١٨.٩٠ دارم و پيش دانشگاهي هم امسال تموم ميكنم در حال حاضر در كلاس زبان آلماني گوته در سطح A1 هستم و تمام شرايط براي پذيرش رو ميدونم فقط چيزي كه نميدونم اينكه از كجا بايد شروع كرد و كي بايد شروع كرد! چون يكي از دوستان من كه بجاي دانشگاه اينجا رفته بود مدرسه ي ايراني هاي اينجا متاسفانه تازه اول سپتامبر يعني هفته ي پيش جوابش اومد نميدونم اين دوست من چيكار كرده كه گفت اين ترم كالج رو نرسيدم ولي گفتن ٧ يا ٨ ماه ديگه بايد برم يعني قبول شده ولي عقب افتاده و ميخواستم بدونم اصلا كالج ها در آلمان ترمشون كي شروع ميشه چون از خانمي كه تو آلمان بود گفت كالج ها تو ماه اوكتبر يا نوامبر شروع ميشن ولي اين دوست من ميكه نه گذشته ازش و الان من خيلي گيجم دقيق اگر دوستي ميدونه توضيح بده برام زمان ارسال مدارك و خود مدارك بايد چجوري باشن يا مثلا زمان مصاحبه و اين حرفا خيلي ممنون ميشم ازتون
    اول از همه مدرک B1 گوته رو بگیرید.
    بعد مدارکتون رو ترجمه کنید و از طریق uni-assist اپلای کنید(آنلاین)
    یه نامه از طرف اونا بهتون ایمیل میشه که درخواستتون رو گرفتن و حالا ازتون هزینه و مدارک تایید شده میخوان.با اون نامه مدارکتون رو + پنج سری کپی ازشون ببرید سفارت و تایید کنید.
    حالا یه سری از کپی های تایید شده رو برای uni-assist پست کنید.
    دوباره یه ایمیل براتون میاد که مدارکتون رو گرفتن و شما باید هزینه رو پرداخت کنید.وقتی پرداخت کردین،شروع به بررسی درخواستتون میکنن.

یه نکته خیلی مهم:

این مراحل حدود 4 تا 8 هفته ممکنه طول بکشه.تاریخ اپلای برای هر کالجی متفاوته.به موقع درخواست بدین که دیر نشه.همچنین زمان کافی هم برای درخواست ویزا داشته باشین.

کالج مثل دانشگاه نیست که همه تقریبا تو یه بازه زمانی مشخص شروع بشه.هرکدوم قوانین و زمان بندی خودشون رو دارن.مثلا ترم پاییز هامبورگ آگوست شروع میشه.در حالی که هایدلبرگ اکتبر.
    سحر نزدیک است...

*دوستان عزیز؛لطفا قبل از ارسال پیام،اول وبسایت مربوط به حیطه سوالتون(سفارت،دانشگاه،...) و بعد فروم و تاپیکهای مربوط رو کامل بخونید.*

Junior Member

با تشكر از شما براي جوابتون فقط چند سئوال داشتم:
    ١-از قسمت مدارك شما فقط مدرك زبان رو اسم برديد جز مدرك زبان يه سري مدارك ديگه هم بود كه هرجا يه چيزي كم يا اضافه گفته بود ميشه شما كه اقدام كرديد كاملشو بگين چون اين سايتا منو خيلي كيج كردن
    ٢-براي تاييد مدارك با توجه به اينكه من بعد از اتمام پيش دانشگاهي سرياز خواهم بود آيا سفارت مدارك من كه شامل گواهي موقت ديپلم و پيش دانشگاهي يا كنكور خواهد بود رو مهر ميكنه؟ چون اينجا براي دانشگاه ميخواستيم بريم مهر نكرد و اذيت كرد اصلا من بايد بهشون چي رو نشونو بدم كه اينا برام مهر كنن؟ اگر زحمتي نيست دقيق توضيح بفرمائيد
    ٣-نقل و انتقال مدارك به uni-assist بايد چگونه باشه؟ از طريق اسكن كردن و ايميل كردن يا اينكه پست كردن؟ بعد اين ٥ سري كپي كه گفتين همه ي پنج سري رو سفارت بايد تاييد كنه يا اينكه مدرك اصل رو تاييد كنه كه از مدرسه گرفتم بعد پنج سري ازشون بگيرم؟
    ٤-من حساب كردم از الان كه ميرم كه ١٢ سپتامبر هست تا سال ديگه ماه مي ميتونم مدرك B2 رو دريافت كنم آيا مشكلي پيش نمياد؟
    ٥-من درباره ي وقت خيلي نگرانم چون سال ديكه كنكور افتاده ٢٥ تير و يه مدتي هم طول ميكشه نتايج بياد ميوفته تو مرداد كه مصادفه با ماه جولاي آيا با توجه به اينكه من بايد انتخاب رشته بكنم و وايسم جوابش بياد اين حرفا دير نميشه ؟
    ٦-و درباره ي ويزا ميخواسنم بپرسم كه كي بايد براي وثت سفارت اقدام كنم چون اينجا يه سفارت آلمان هست و من براي مصاحبه بايد برم اونجا از نظرتون به ميلادي در كدام ماه بايد وقت بگيرم؟
    ٧-و در آخر اينكه كدام كالج رو ميشناسين كه ترمش از همه ديرتر شروع ميشه؟ چون ميخوام تا جايي كه ميشه وقت داشته باشم براي كاراي اپلاي؟
    با تشكر از صبرو بردباري شما مرسي

[QUOTE=Kasra_a;2089545]با تشكر از شما براي جوابتون فقط چند سئوال داشتم:

1.مدرک و ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی + گواهی قبولی کنکور
    2.شما اصل مدارک رو باید بدین ترجمه.گواهی موقت رو فکر نمیکنم قول کنن.
    3.شما اول اون ترجمه هارو اسکن کن توی پروفایلت.اما حتما باید "یک سری تایید شده" براشون پست کنین.شما با نامه ای که از اسیست میاد میتونین اصل مدارک + پنج سری کپی رو "مجانی" تایید کنید.فقط یه سری رو به اسیست میفرستین اما اکثر دانشجوها این کارو میکنن چون ممکنه بعدا مدارک تایید شده نیاز داشته باشن و تایید کردن مدارک هم هزینه اش زیاده.
    4.متوجه منظورتون نشدم
    5.میتونید برای ترم تابستون کالج ها اقدام کنید.
    6.به محض اینکه جوابتون اومد وقت بگیرین.
    7.توی وبسایت هر کالج نوشته هر ترم کی شروع میشه و زمان اپلای کی هست
    سحر نزدیک است...

*دوستان عزیز؛لطفا قبل از ارسال پیام،اول وبسایت مربوط به حیطه سوالتون(سفارت،دانشگاه،...) و بعد فروم و تاپیکهای مربوط رو کامل بخونید.*

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)