صفحه 30 از 80 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

نقل قول نوشته اصلی توسط ShayesteM نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من دیپلم ریاضی و دیپلم فنی حرفه ای نرم افزار دارم. کاردانی (شبانه) و کارشناسی (غیر انتفاعی) نرم افزار هم دارم و در سال 88 فارغ التحصیل شدم.
    سال 92 هم یک سال دوره های عالی آزاد عکاسی رو تو پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران خوندم که مدرکش قابل ترجمه و معادل کاردانی هست.
    حالا اگه بخوام عکاسی رو از اول تو آلمان بخونم میشه؟ اگه می شه شرایطش چجوریه؟
    راستی محدودیت سنی که نداره؟ من الان 30 سالمه.
    فک نمیکنم شما نیازی با کالج داشته باشید، شرایط سنی برای سفارت مهمه که احتمال ریجکت برای مقطع کارشناسی با سن 30 سال هست، ولی خب درصورتی که مدرک زبان خوب داشته باشید، یا بار اول درخواست ویزا یا بار دوم حتما ویزا میگیرید.
    بهترین راه حل هم اینه که برای کارشناسی ارشد کامپیوتر پذیرش بگیرید و برید آلمان و اونجا بعد از گذروند دوره زبان عکاسی رو شروع کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    کاردانی مورد قبول نیست.
    قبولی در رشته های روزانه یا شبانه مقطع کارشناسی دانشگاه های سراسری
    پس باید قبولی کارشناسی باشه. اگه فوق دیپلم رو بگیرم پیش دانشگاهی هنوز هم لازمه؟
    یه سوال دیگه، مهم نیست کاردانی رو آزاد بخونم یا سراسری؟ فقط قبولی کنکور سراسری مقطع کارشناسی مهمه؟

خیلی ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط misan1 نمایش پست ها
    پس باید قبولی کارشناسی باشه. اگه فوق دیپلم رو بگیرم پیش دانشگاهی هنوز هم لازمه؟
    یه سوال دیگه، مهم نیست کاردانی رو آزاد بخونم یا سراسری؟ فقط قبولی کنکور سراسری مقطع کارشناسی مهمه؟

خیلی ممنون
    تا جایی که من میدونم کاردانی معادل هیچ مقطعی در آلمان نیست و اصن معتبر نیست!
    شاید کاردانی سراسری برای بعضی دانشگاه ها(شاید، من ندیدم) شما رو از رفتن به کالج معاف کنه.
    مدرک پیش دانشگاهی باید داشته باشید، مگر اینکه لیسانس داشته باشید. بدون مدرک پیش دانشگاهی هیچ کالجی قبول نمیکنه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    تا جایی که من میدونم کاردانی معادل هیچ مقطعی در آلمان نیست و اصن معتبر نیست!
    شاید کاردانی سراسری برای بعضی دانشگاه ها(شاید، من ندیدم) شما رو از رفتن به کالج معاف کنه.
    مدرک پیش دانشگاهی باید داشته باشید، مگر اینکه لیسانس داشته باشید. بدون مدرک پیش دانشگاهی هیچ کالجی قبول نمیکنه!
    ممنون بابت راهنمایی.
    یه سوال دیگه داشتم ممنون میشم جواب بدید.
    من اگر بخوام رشته معماری رو تو آلمان بخونم باید پیش دانشگاهی ریاضی بخونم یا رشته های تجربی و انسانی هم میتونم بخونم؟

Junior Member

با سلام
    من میخوام برای مهندسی مکانیک مقطع لیسانس در آلمان اقدام کنم منتهی قبولی سراسریم در رشته ی ریاضی محض دانشگاه شیراز دوره روزانه هست . خواستم بپرسم شانس گرفتن پذیرش دارم ؟

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

سلام.من الان پیش تجربی هستم.میخوام سال دیگه پزشکی المان بخونم.میخواستم بدونم باید تو کنکور حتما پزشکی سراسری قبول بشم که بتونم المان برم رشته مورد نظرم؟یه سوال دیگه به نظر شما بهتره که در مقطع های بالاتر برم یا قبل از دانشگاه.ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehkey نمایش پست ها
    سلام.من الان پیش تجربی هستم.میخوام سال دیگه پزشکی المان بخونم.میخواستم بدونم باید تو کنکور حتما پزشکی سراسری قبول بشم که بتونم المان برم رشته مورد نظرم؟یه سوال دیگه به نظر شما بهتره که در مقطع های بالاتر برم یا قبل از دانشگاه.ممنون
    نیازی به قبولی پزشکی نیست، قبولی دانشگاه سراسری در یک رشته تجربی هم کافیه، مثلا شیمی.
    فقط برای خوندن پزشکی در آلمان باید معدل نزدیک 1.2 داشته باشید. یعنی بالای 19
    دوستان در این صفحه و خصوصا این پست #422 توضیحات خوبی دادند.
    تمامی رشته های تجربی (دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی ...) در دانشگاههای آلمان

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr8868 نمایش پست ها
    با سلام
    من میخوام برای مهندسی مکانیک مقطع لیسانس در آلمان اقدام کنم منتهی قبولی سراسریم در رشته ی ریاضی محض دانشگاه شیراز دوره روزانه هست . خواستم بپرسم شانس گرفتن پذیرش دارم ؟
    بعله، مهم قبولی در یک رشته مرتبطه اگر میخواید مهندسی بخونید، که شما دارید:
    برای کالج های فنی T Kurs باید درخواست بدید. معدلتون هم البته مهمه.

Senior Member VividNed آواتار ها

دوستان به راهنمایی تون احتیاج دارم :
    با مدرک کار و دانش کامپیوتر (بدون کنکور و پیش دانشگاهی ) چه جوری میشه در آلمان برای درس خواندن اقدام کرد ؟
    من دوستم مشکل ویزا نداره و الان المانه . مدرکش رو به عنوان Hauptschuleabschluss تایید کردن در آلمان. تنها گزینه ای که اینجا بهش رسیدیم Abendgymnasium بوده که ۴ سال طول میکشه و شدنی نیست. میخواستم ببینم کسی تا حالا با مدرک کار و دانش تونسته وارد کالج بشه یا نه . اگر در کنکور کاردانی قبول شه کافیه یا حتمن پیش دانشگاهی هم لازمه یا ....
    پیشاپیش ممنون
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    دوستان به راهنمایی تون احتیاج دارم :
    با مدرک کار و دانش کامپیوتر (بدون کنکور و پیش دانشگاهی ) چه جوری میشه در آلمان برای درس خواندن اقدام کرد ؟
    من دوستم مشکل ویزا نداره و الان المانه . مدرکش رو به عنوان Hauptschuleabschluss تایید کردن در آلمان. تنها گزینه ای که اینجا بهش رسیدیم Abendgymnasium بوده که ۴ سال طول میکشه و شدنی نیست. میخواستم ببینم کسی تا حالا با مدرک کار و دانش تونسته وارد کالج بشه یا نه . اگر در کنکور کاردانی قبول شه کافیه یا حتمن پیش دانشگاهی هم لازمه یا ....
    پیشاپیش ممنون
    دوستتون در آلمان همونطور که خودتون گفتید مدرکش با Abitur مسلما معادل نیست و مدرکش رو معدل سال 8 ام اینا دادن!!! یعنی یا باید اونجا بره مدرسه، یا برگرده ایران پیش دانشگاهی بره و قبوی کنکور در یکی از رشته های کارشناسی روزانه یا شبانه دانشگاه های سراسری داشته باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)