صفحه 31 از 80 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

سلام من معدل کل پیش دانشگاهیم خیلی‌ کمه دوازده و پنجا پنج و معدل کل دیپلمم ۱۶ هست
    می‌خواستم بدونم با این معدل کالج قبولم می‌کنن؟ مدرک زبانم مال آلمانه رشتم هم ریاضیه

سلام خسته نباشید.
    ببخشید من از چند جا سوال کردم گفتن که فقط برای کسانی که توی ایران در دانشگاه سراسری رشته ی پزشکی ، دندان و یا دارو قبول شدن میشه پذیرش گرفت . یعنی با اینکه من معدلم 19.36 هست گفتن فایده نداره و باید حتما اینجا داروسازی قبول بشم که بتونن برام پذیرش بگیرن . اما شما منظورم sepidehreg هست فرمودید که نیازی به قبولی نیست . شما موسسه ای رو می شناسید که بدون قبولی توی رشته داروسازی بتونن برام پذیرش بگیرن ؟
    فقط معدل پیش دانشگاهی و سوم دبیرستان مهمه یا کل دوران تحصیلی ؟ چون یه جا به من گفتم از اول ابتدایی همه ی معدل هام مهمه .
    مرسی امیدوارم بتونید راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaneh123 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    ببخشید من از چند جا سوال کردم گفتن که فقط برای کسانی که توی ایران در دانشگاه سراسری رشته ی پزشکی ، دندان و یا دارو قبول شدن میشه پذیرش گرفت . یعنی با اینکه من معدلم 19.36 هست گفتن فایده نداره و باید حتما اینجا داروسازی قبول بشم که بتونن برام پذیرش بگیرن . اما شما منظورم sepidehreg هست فرمودید که نیازی به قبولی نیست . شما موسسه ای رو می شناسید که بدون قبولی توی رشته داروسازی بتونن برام پذیرش بگیرن ؟
    فقط معدل پیش دانشگاهی و سوم دبیرستان مهمه یا کل دوران تحصیلی ؟ چون یه جا به من گفتم از اول ابتدایی همه ی معدل هام مهمه .
    مرسی امیدوارم بتونید راهنماییم کنید
    قبولی در کنکور سراسری در رشته های کارشناسی مهمه، در هر رشته ای! نیازی نیست حتما قبولی در رشته دندونپزشکی یا دارو یا پزشکی باشه. با توجه با اینکه معدلتون تقریبا 1.2 هست شانس خوبی دارید برای پذیرش در کالج های پزشکی.
    معدل پیش دانشگاهی مهمه و معدل دیپلم ولی جز مدارکی که میفرستید باید کارنامه سه سال دبیرستان هم باشه.
    نیازی به موسسه برای گرفتن پذیرش نیست شما اگر زبانتون رو در حد B1 و B2 برسونید کاری نیست که خودتون نتونید بکنید.
    در این تاپیک دوستان اطلاعات خوبی رو نوشتن:
    تمامی رشته های تجربی (دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی ...) در دانشگاههای آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    قبولی در کنکور سراسری در رشته های کارشناسی مهمه، در هر رشته ای! نیازی نیست حتما قبولی در رشته دندونپزشکی یا دارو یا پزشکی باشه. با توجه با اینکه معدلتون تقریبا 1.2 هست شانس خوبی دارید برای پذیرش در کالج های پزشکی.
    معدل پیش دانشگاهی مهمه و معدل دیپلم ولی جز مدارکی که میفرستید باید کارنامه سه سال دبیرستان هم باشه.
    نیازی به موسسه برای گرفتن پذیرش نیست شما اگر زبانتون رو در حد B1 و B2 برسونید کاری نیست که خودتون نتونید بکنید.
    در این تاپیک دوستان اطلاعات خوبی رو نوشتن:
    تمامی رشته های تجربی (دندانپزشکی، پزشکی، داروسازی ...) در دانشگاههای آلمان
    خیلی ممنون از راهنماییتون ، یک سوال دیگه هم دارم من از یک موسسه که مجوز وزارت علوم هم دارن سوال کردم گفتن بدون قبولی در کنکور با آزمون فرشمن (Freshman) برای پذیرش کالج اقدام می کنن و هزینه ی کالج 17000 یورو هست و آزمون شامل زبان آلمانی و ریاضی دوره ی دبیرستان هست. میخواستم بدونم این آزمون معتبر هست؟ گفتن بعد از پذیرفته شدن توی کالج با توجه به نمره هایی که توی کالج کسب کنم می تونم دانشگاهم رو انتخاب کنم که هرچه نمرم بهتر باشه دانشگاه هم بهتر میشه . اما من یکجا پرسیدم گفتن با آزمون فرشمن فقط دانشگاه آخن پذیرش میده.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezvaneh123 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون ، یک سوال دیگه هم دارم من از یک موسسه که مجوز وزارت علوم هم دارن سوال کردم گفتن بدون قبولی در کنکور با آزمون فرشمن (Freshman) برای پذیرش کالج اقدام می کنن و هزینه ی کالج 17000 یورو هست و آزمون شامل زبان آلمانی و ریاضی دوره ی دبیرستان هست. میخواستم بدونم این آزمون معتبر هست؟ گفتن بعد از پذیرفته شدن توی کالج با توجه به نمره هایی که توی کالج کسب کنم می تونم دانشگاهم رو انتخاب کنم که هرچه نمرم بهتر باشه دانشگاه هم بهتر میشه . اما من یکجا پرسیدم گفتن با آزمون فرشمن فقط دانشگاه آخن پذیرش میده.
    آزمون فرشمن تا حالا نشنیدم، و اکثر کالج های معتبر آلمان رایگان هستند و دلیلی برای ثبت نام در کالج های پولی نیست. و در نهایت با توجه با معدل کالج و معدل های قبلیتون میتونید رشته و دانشگاه رو انتخاب کنید.

Junior Member

سلام دوستان. من مدرسه رشته ریاضی خوندم و معدل دیپلم 17/43 و معدل پیش 13/30 هستش. و برای رشته کامپیوتر میخام اپلای کنم. نامه ای که برای دانشجو بودن لازمه باید از دانشگاه صادر شه یا ...؟ و اینکه فقط سراسری روزانه وشبانه قبوله؟پیام نور و ... چطور؟ و زبان هم حداقل در چه سطحی باید باشه. و با توجه به رشته ای که میخام بخونم کدوم کالج بهتره که تو کلن و یا نزدیک باشه. ببخشید سوالام زیاد شد ممنون میشم راهنمایی کنین.

Junior Member

سلام و خسته نباشید
    دوستان من دیپلم فنی معماری دارم و دارم فوق دیپلم میخونم. میخواستم ببینم اگه برای کالج بخوام اقدام کنم باید برای T-Kurs اقدام کنم یا برای TI-Kurs ؟

Junior Member

می‌شه رشته‌ای رو ک تو ایران خوندیم تغییر بدیم؟مثلا از ریاضی‌ به کالج تجربی‌ ؟و این که اگه ممکن درموردW,G,S;TI;WWتوضیح بدین،

نقل قول نوشته اصلی توسط jeilo نمایش پست ها
    می‌شه رشته‌ای رو ک تو ایران خوندیم تغییر بدیم؟مثلا از ریاضی‌ به کالج تجربی‌ ؟و این که اگه ممکن درموردW,G,S;TI;WWتوضیح بدین،
    سوال منم همینه. منتها من تو ایران هم مهندسی خوندم و بعد اومدم اینجا که کالج علوم پزشکی برم. یه نفر بهم گفت که مدارک دانشگاهمو نشون ندم. اما خب کنکور که فنی بوده که باید مدرکشو نشون بدم. اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه ممنون میشم.
    سحر نزدیک است...

*دوستان عزیز؛لطفا قبل از ارسال پیام،اول وبسایت مربوط به حیطه سوالتون(سفارت،دانشگاه،...) و بعد فروم و تاپیکهای مربوط رو کامل بخونید.*

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jeilo نمایش پست ها
    من فکر میکنم مهم نیست دیپلم چی بوده، مهم اینه که قبولی کنکور سراسری در یه رشته مرتبط با تجربی داشته باشین!

Welche Schwerpunktkurse gibt es?

Die Universitätskollegs bieten folgende Schwerpunktkurse als Vorbereitung auf ein Studium an:
    M-Kurs: für medizinische, biologische und pharmazeutische Studiengänge
    T-Kurs: für mathematisch-naturwissenschaftliche oder technische Studiengänge
    W-Kurs:für wirtschafts- und sozialwissenschaftliche Studiengänge
    G-Kurs: für geisteswissenschaftliche Studiengänge oder Germanistik
    S-Kurs: für ein Sprachstudium

Die Fachhochschulkollegs bieten folgende Schwerpunktkurse als Vorbereitung auf ein Studium an:
    TI-Kurs: für technische und ingenieurwissenschaftliche Studiengänge
    WW-Kurs: für wirtschaftswissenschaftliche Studiengänge
    GD-Kurs:für gestalterische und künstlerische Studiengänge
    SW-Kurs: für sozialwissenschaftliche und gesellschaftswissenschaftliche Studiengänge

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)