صفحه 32 از 80 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh71 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من مدرسه رشته ریاضی خوندم و معدل دیپلم 17/43 و معدل پیش 13/30 هستش. و برای رشته کامپیوتر میخام اپلای کنم. نامه ای که برای دانشجو بودن لازمه باید از دانشگاه صادر شه یا ...؟ و اینکه فقط سراسری روزانه وشبانه قبوله؟پیام نور و ... چطور؟ و زبان هم حداقل در چه سطحی باید باشه. و با توجه به رشته ای که میخام بخونم کدوم کالج بهتره که تو کلن و یا نزدیک باشه. ببخشید سوالام زیاد شد ممنون میشم راهنمایی کنین.
    نامه ای برای دانشجو بودن لازم نیست.
    من فکر میکنم قبولی کنکور در یک رشته کارشناسی در کلیه دانشگاه هایی که در سایت آنابین رتبه H+ داره مورد قبوله. که در ایران تمامی دانشگاه های سراسری و اکثر دانشگاه های پیام نور این رتبه رو دارن. پس پیام نور هم قبوله.
    تنها کالج در ایالت Nordhein Westfallen کالج بوخوم هست که جدا براش باید اپلای کنید. این لیست تمام کالج های دانشگاهی آلمانه. کالج های خصوصی در اینجا لیست نشده.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

من همین الان یه مطلبی رو متوجه شدم، و خب از سایت آنابین خوندم که معتبرترین منبعه! اگر کسی قبولی کنکور سراسری نداشته باشه، و مدرک پیش دانشگاهیش رو از سال 2011 به بعد گرفته باشه، و معدل دیپلمش بالای 15 باشه هم میتونه برای کالج درخواست بده و نیازی به قبولی کنکور سراسری نیست.

باورتون میشه؟!! این لینک سایت آنابین برید به کشور ایران و قسمت
    Abschlusszeugnis einer Sekundarschule - dreijährig - شرط دوم یعنی IRN-BV04 رو بخونید(یا قسمت Nachweis über den Abschluss des "Pre-University Course" ab 2011) برید حالشو ببرید:دی هرچی سختی بوده مال ما دهه شصتیا بوده، شما دیگه حتی لازم نیست کنکور قبول شید!
    ویرایش توسط sepidehreg : March 16th, 2015 در ساعت 08:47 PM

Junior Member

سلام دوستان
    من بیشتر صفحات این تاپیک رو خوندم ولی موردی مشابه کیس خودم ندیدم.
    من برای دکترا از المان پذیرش با بورس دارم. همسرم لیسانس دانشگاه ازاد دارند و قرار هست که همراه من بیان و اونجا برای ادامه تحصیل تو کارشناسی ارشد اقدام کنن. سوالی که ذهن ما رو مشغول کرده این هست: همسر من دیپلم فنی و حرفه ای گرفته بعدش کاردانی خونده بدون گرفتن مدرک پیش دانشگاهی و بعد از اون هم کارشناسی و فارغ التحصیل شده. کاردانی و کارشناسی هر دو از دانشگاه ازاد هستن. حالا ما میخواییم بدونیم که اگر همسرم بخواد اونجا ارشد بخونه ایا مدرک پیش دانشگاهی براش لازمه؟ اگر نداشته باشه دوره کالج باید بره؟
    ممنونم

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maria80 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بیشتر صفحات این تاپیک رو خوندم ولی موردی مشابه کیس خودم ندیدم.
    من برای دکترا از المان پذیرش با بورس دارم. همسرم لیسانس دانشگاه ازاد دارند و قرار هست که همراه من بیان و اونجا برای ادامه تحصیل تو کارشناسی ارشد اقدام کنن. سوالی که ذهن ما رو مشغول کرده این هست: همسر من دیپلم فنی و حرفه ای گرفته بعدش کاردانی خونده بدون گرفتن مدرک پیش دانشگاهی و بعد از اون هم کارشناسی و فارغ التحصیل شده. کاردانی و کارشناسی هر دو از دانشگاه ازاد هستن. حالا ما میخواییم بدونیم که اگر همسرم بخواد اونجا ارشد بخونه ایا مدرک پیش دانشگاهی براش لازمه؟ اگر نداشته باشه دوره کالج باید بره؟
    ممنونم
    من فکر نمیکنم مدرک پیش دانشگاهی لازم داشته باشن. ممکنه دانشگاه های سخت بگیره ولی عموما لازم نیست و میتونن برای ارشد اپلای کنند. شما کدوم شهر میخواید برید و چه دانشگاهی؟ دانشگاه های معروف غرب ممکنه سخت گیری داشته باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    من همین الان یه مطلبی رو متوجه شدم، و خب از سایت آنابین خوندم که معتبرترین منبعه! اگر کسی قبولی کنکور سراسری نداشته باشه، و مدرک پیش دانشگاهیش رو از سال 2011 به بعد گرفته باشه، و معدل دیپلمش بالای 15 باشه هم میتونه برای کالج درخواست بده و نیازی به قبولی کنکور سراسری نیست.

باورتون میشه؟!! این لینکش برید به کشور ایران و قسمت
    Abschlusszeugnis einer Sekundarschule - dreijährig - شرط دوم یعنی IRN-BV04 رو بخونید(یا قسمت Nachweis über den Abschluss des "Pre-University Course" ab 2011) برید حالشو ببرید:دی هرچی سختی بوده مال ما دهه شصتیا بوده، شما دیگه حتی لازم نیست کنکور قبول شید!
    ینی اگه پیشتو سال 2015 بگیری اما معدل دیپلم کمتر از 15 باشه بازم قبولی کنکور لازمه ؟؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidT نمایش پست ها
    ینی اگه پیشتو سال 2015 بگیری اما معدل دیپلم کمتر از 15 باشه بازم قبولی کنکور لازمه ؟؟؟
    احتمالا همینطوره.
    خیلی جالبه که کسی تا حالا متوجه این موضوع نشده بوده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    من فکر نمیکنم مدرک پیش دانشگاهی لازم داشته باشن. ممکنه دانشگاه های سخت بگیره ولی عموما لازم نیست و میتونن برای ارشد اپلای کنند. شما کدوم شهر میخواید برید و چه دانشگاهی؟ دانشگاه های معروف غرب ممکنه سخت گیری داشته باشند.
    ممنونم از جوابتون. دانشگاه صنعتی دارمشتات مد نظر ما هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام
    میخواستم در رشته ی پزشکی از المان پذیرش بگیرم
    ولی با چند نفر که مشورت کردم بم گفتم معدلت کمه (معدل کل دیپلم( ریاضی بوده) 15.63 سال 2011 و معدل کتبی پیش(تجربی بوده) 14.37 و کل پیش 14.48 سال 2012)
    من خدمت رفتم و لیسانس مکانیک با معدل 17.65 و تقریبا 25 سالمه
    به نظر شما میتونم برا کالج پذیرش بگیرم و این فایده ای به حال من داره برا پذیرش پزشکی؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم در رشته ی پزشکی از المان پذیرش بگیرم
    ولی با چند نفر که مشورت کردم بم گفتم معدلت کمه (معدل کل دیپلم( ریاضی بوده) 15.63 سال 2011 و معدل کتبی پیش(تجربی بوده) 14.37 و کل پیش 14.48 سال 2012)
    من خدمت رفتم و لیسانس مکانیک با معدل 17.65 و تقریبا 25 سالمه
    به نظر شما میتونم برا کالج پذیرش بگیرم و این فایده ای به حال من داره برا پذیرش پزشکی؟
    معدل شما خیلی پایین هست و حتی اگه معدل کالتون هم عالی بشه باز هم شانس خیلی زیادی واسه پذیرش ندارید. شما که رشتتون ریاضی بوده چرا برای رشت های مهندسی که شرط معدل پایین تر و ظرفیت بیشتر دارن اقدام نمیکنید؟

Junior Member

سلام.
    من هرچی گشتم موردی که جواب سوالم رو داده باشه پیدا نکردم. من 18 سالمه و دیپلم انسانی و پیش دانشگاهی و مدرک قبولی در کنکور سراسری رو دارم تا اونجایی که تحقیق کردم باید کالج بخونم. میخواستم بدونم میشه از یه دانشگاه پذیرش بگیرم (به شرط اینکه کالج رو بگذرونم) و بعد از گذروندن کالج بدون امتحان feststellung وارد دانشگاه بشم؟
    اگه کسی اطلاعات یا تجربه ای داره ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)