صفحه 42 از 80 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

سلام دوستان
    من چند وقت پیش از کسی شنیدم که یه سری کالج های خصوصی هست که کلاساشون فرقی با کالجای دولتی نداره فقط شهریه شون بیشتره و بعد از تموم کردن کالج میتونی وارد اون دانشگاهی که توش کالج روخوندی بشی و نیازی نیست امتحان Feststellung بدی (ولی برای دانشگاه های دیگه باید امتحانو بدی) میخواستم ببینم این درسته یا نه؟ اگه کسی اطلاعی راجع به این موضوع داره ممنون میشم راهنمایی کنه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط musketeer نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند وقت پیش از کسی شنیدم که یه سری کالج های خصوصی هست که کلاساشون فرقی با کالجای دولتی نداره فقط شهریه شون بیشتره و بعد از تموم کردن کالج میتونی وارد اون دانشگاهی که توش کالج روخوندی بشی و نیازی نیست امتحان Feststellung بدی (ولی برای دانشگاه های دیگه باید امتحانو بدی) میخواستم ببینم این درسته یا نه؟ اگه کسی اطلاعی راجع به این موضوع داره ممنون میشم راهنمایی کنه
    من هم چنین چیزی شنیدم اتفاقا دیدم برخی هم به عنوان وکیل!!!همون دلال و موسسه و اینها براش کار میکردند ولی وقتی پرس و جو کردم از افراد مورد اطمینان گفتند نین چیزی نشنیدیم! مخصوصا شرایطی که میشنیدم خیلی اوکازیون بود!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    من هم چنین چیزی شنیدم اتفاقا دیدم برخی هم به عنوان وکیل!!!همون دلال و موسسه و اینها براش کار میکردند ولی وقتی پرس و جو کردم از افراد مورد اطمینان گفتند نین چیزی نشنیدیم! مخصوصا شرایطی که میشنیدم خیلی اوکازیون بود!
    با تشکر از پاسختون
    من هم الان اینو توی یکی از این سایتای اعزام دانشجو خوندم ولی نمیدونم منظورش از تضمینی چیه؟ ینی مثلا امتحان نداره؟ یا مثل کلاس کنکور میمونه؟

همانند کالج های دولتی دانشجو باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشد و دانشجو باید سطح B1 زبان آلمانی را گذرانده باشد که البته نیازی به ارائه مدرک نیست اما داشتن سطح مورد نظر الزامی است.کالج های خصوصی آلمان با هزینه همراه است که دانشجو پس از یک سال به صورت تضمینی وارد دانشگاه رایگان آلمان با رنکینگ بالا می شود.

اما بازم نمیشه به حرف اعتماد کرد

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط musketeer نمایش پست ها
    با تشکر از پاسختون
    من هم الان اینو توی یکی از این سایتای اعزام دانشجو خوندم ولی نمیدونم منظورش از تضمینی چیه؟ ینی امتحان نداره یا مثل کلاس کنکور میمونه

همانند کالج های دولتی دانشجو باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشد و دانشجو باید سطح B1 زبان آلمانی را گذرانده باشد که البته نیازی به ارائه مدرک نیست اما داشتن سطح مورد نظر الزامی است.کالج های خصوصی آلمان با هزینه همراه است که دانشجو پس از یک سال به صورت تضمینی وارد دانشگاه رایگان آلمان با رنکینگ بالا می شود.

اما بازم نمیشه به حرف اعتماد کرد
    این تضمین دقیقا از کجا اومده؟ آلمان اینقدر متقاضیش کمه همه تضمینی وارد دانشگاههای رنکینگ بالا بشن!!! چه حرفا.
    احتمالا یک کلاهبرداری خیلییی ظریف و فنی هست. روال کار برای آلمان اینطوری
    قبول کنکور
    مدرک زبان
    ویزا
    کالج
    جمع معدل های دیپلم و پیش و کالج
    اپلای برای دانشگاههای مختلف . همه هم نهایتا ترمی 750 یورو که اکثرا همین 350-400 هست هزینه دارند.

Junior Member

آره مخصوصا برای من که اطلاعات کمی دارم واقعا مبهم بود.
    من دیپلم انسانی و قبولی در کنکور سراسری دارم و ب 1 هم گرفتم. میخوام W-kurs بخونم از اونجایی که ریاضیم اصلا قوی نیست.. میترسم توی امتحان ورودیشون قبول نشم.
    چیکار میتونم بکنم؟ یکی پیشنهاد کرد از چند جا پذیرش بگیرم ولی هیچکدوم زمان امتحان ورودیشون نزدیک به هم نیست..
    یه سوالم دیگم داشتم.. تو آلمان برای کسایی که آلمانی نیستن و حسابداری یا مدیریت و شاخه های W-kurs میخونن آینده شغلی خوبی هست؟
    ممنون از راهنماییتون

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

سلام
    ممنون از معرفی سایت مفید studienkollegs in deutschland
    من یه مشکل دارم که سنم خیلی زیاده .29 سالمه
    ولی مدرک کارشناسی ناپیوسته غیرانتفاعی دارم و معدل دیپلمم تقریبا 20 است
    فکر کنم مدرک زبانم هم با نمره عالی قبول شم
    به نظرتون در پذیرش از کالج ویا ویزا از سفارت به سنم ایراد نمی گیرن ؟
    اینو بگم که مدرک فنی حرفه ای 18 ماهه برق صنعتی دارم و کلی در زمینه مهندسی برق مهارت دارم.
    لطفا جواب بدید خیلی مهمه واسم .

نقل قول نوشته اصلی توسط Ab0ozar نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از معرفی سایت مفید studienkollegs in deutschland
    من یه مشکل دارم که سنم خیلی زیاده .29 سالمه
    ولی مدرک کارشناسی ناپیوسته غیرانتفاعی دارم و معدل دیپلمم تقریبا 20 است
    فکر کنم مدرک زبانم هم با نمره عالی قبول شم
    به نظرتون در پذیرش از کالج ویا ویزا از سفارت به سنم ایراد نمی گیرن ؟
    اینو بگم که مدرک فنی حرفه ای 18 ماهه برق صنعتی دارم و کلی در زمینه مهندسی برق مهارت دارم.
    لطفا جواب بدید خیلی مهمه واسم .
    متاسفانه سنتون زیاده و سفارت بعید میدونم برای کالج بهتون ویزا بده به نظر من شما واس دانشگاه اقدام کنید و بعد از گرفتن پذیرش اقدام کنید برای ویزا و بعد از گرفتم ویزا در خاک آلمان واس کالج اقدام کنید .البته اینم تئوری منه و امکان رد شدنش هست .

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidT نمایش پست ها
    متاسفانه سنتون زیاده و سفارت بعید میدونم برای کالج بهتون ویزا بده به نظر من شما واس دانشگاه اقدام کنید و بعد از گرفتن پذیرش اقدام کنید برای ویزا و بعد از گرفتم ویزا در خاک آلمان واس کالج اقدام کنید .البته اینم تئوری منه و امکان رد شدنش هست .
    یعنی شما میگید کالج برا سن من ایرادی نمی گیره ؟ و فقط مشکل سفارته ؟ من بر عکسشو احتمال میدادم !
    شما که می گید برا دانشگاه اقدام کن به نظرت من اصلا شانسی دارم برا پذیرش دانشگاه ؟ ( با مدرک کارشناسی ناپیوسته برق با معدل 12.7 از دانشگاه غیرانتفاعی خیام )

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

سلام من دانشگاه آزاد درس میخونم بیست ویک سالمه وچهارترم دانشگاه خوندم.معدل دیپلمم افتضاح بودامادانشگاهم بهتره.به زبان انگلیسی مسلطم وتوکنکور زبانمو بالای نوددرصدزدم.امامدرکی ندارم ازش.میخوام برای کالج آلمان اقدام کنم.احتمال پذیرش دارم؟باید چکارکنم خواهشاکمکم کنید

سلام
    من كنكور سراسري ٩٤ رشته رياضى شركت كردم رتبه ام احتمال زياد زير ٣٠٠ منطقه ١ ميشه. از نظر شرط معدل مشكلي ندارم فقط ميمونه زبان، كه الان اواخر كتاب a2 هستم و احتمالا به امتحان مرداد B1 خواهم رسيد. مشكل من اينجاست كه نميدونم براى اقدام كردن بايد از كجا شروع كنم و چطور پيش برم كه سريع ويزا صادر بشه و كمترين معطلى رو داشته باشم.

پيشاپيش ممنون از كمكتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)