صفحه 46 از 80 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

نقل قول نوشته اصلی توسط Am_ir نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال دارم...
    بعد اینکه من دیپلم و گرفتم باید به فکر پذیرش گرفتن از کالج باشم یا دانشگاه؟!
    اگر به المانی میخواین تحصیل کنین کالج اگر به انگلیسی دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط musketeer نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوالی واسم پیش اومده. پیش دانشگاهی یه معدل کل داره یه معدل کتبی. کدومش مهمه؟ کدوم نباید زیر 15 باشه؟
    اونی که تو ترجمه بولد شده
    معمولا بهتر از اون یکی معدل هم هست

نقل قول نوشته اصلی توسط KaarenV نمایش پست ها
    دوستان. من هرچقدر فروم رو خوندم نتونستم شرایط خودم رو بسنجم.
    من معدل دیپلمم 14.50 است و معدل پیش دانشگاهیم 12.50 است. می خوام از دانشگاه که 5 ترم خوندم انصراف بدم (معدل فعلا 17) و برای کالج آلمان اقدام کنم. هدفش خوندن رشته روانشناسی است.

آیا اصلا مدارک من رو با این نمارت پایین دبیرستان بررسی می کنند؟ من به راحتی می تونم آیلتس حداقل 8 رو بگیرم شاید حتی 9. مدرک آلمانی بی2 رو هم می تونم بگیرم.

یک سوال جانبی: اگر مدرک GRE با نمره خوب بگیرم، هیچ فرقی می منه براشون؟
    یک سوال جانبی دیگه: من کنکور رو سه سال پیش قبول شدم. مدرک همون کنکور کافیه؟
    سوال آخر: من سه سال پیش مدرک پیشم رو گرفتم. یعنی بیش از سه سال فاصله میفته بین پیش و تلاش من برای رفتن به آلمان. این مشکلی ایحاد نمی کنه؟

خیلی ممنون می شم جواب بدید.
    دوست عزیز
    تمام کسایی که واسه کالج اقدام میکنن اکثرا ایران دانشجو بودن
    بنابراین از این نظر مشکلی ندارین ( اگر دانشگاهم همین رشته رو بخواین شاید بتونین یه مقدار از واحداتونو معادل کنین)
    برای پذیرشه کالج نمره مهم نیست! امتحان ورودیه که مهمه. ولی برای دانشگاه نمرات دیپلم و پیشتون مهم میشه. مگر اینکه تو استان بایرن کالجو بگذرونین که در اونصورت فقط نمرات کالجو در نظر میگیرن.
    بله همون کنکور کافیه
    خیر مشکلی ایجاد نمیکنه شما کارنامه های دانشگاتونو نشون میدین که گپ تحصیلیتونو توجیه کنه

دوستان برای کالج حتما باید پذیرش از دانشگاه روزانه و شبانه باشه یا اینکه پیام نور رو هم قبول میکنن و حتما باید دانشگاه رو ثبت نام کنیم یا همین که قبول شده باشیم کافیه ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa96 نمایش پست ها
    سلام...
    میخواستم بدونم گواهی قبولی در کنکور سراسری دقیقا چیه؟ فقط رتبه توش ذکر میشه یا اسم دانشگاه هم هست...آخه من امسال کنکور دادم رتبه ها اومده ولی نمیخوام انتخاب رشته کنم.امکانش هست بهم گواهی بدن؟
    سلام دوستمون کاملا درست میگه اما کامل میکنم: تا انتخاب رشته نکنین گواهی نمیدن بهتون.حتما هم ذکر میشه رتبه و رشته.

Junior Member

من سنجش تماس گرفتم گفت بر اساس کارنامه اولیه سنجش هیچ گواهی صادر نمی کنه . پس باید انتخاب رشته کرد و منتظر کانامه نهایی شد . از طرفی اگر روزانه قبول شیم نریم دیگه کنکور نمی شه داد . از طرف دیگه واسه خروج از کشور باید گواهی اشتغال به تحصیل برد که دبیرستان گفته چون پیش دانشگاهی تون تمام شده دیگه گواهی نمی ده . پس باید دانشگاه حتما ثبت نام کنیم و بریم که از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بگیریم . که در این صورت گواهی پایان پیش دانشگاهی و مدارک دیگه باید به دانشگاه تحویل داده بشه و نمیشه ترجمه و مهر کرد . همین جوری هم که دبیرستان مدارک را به علت نظام وظهفه به سختی می ده . من که کلی گیج شدم . ممکنه کسی که پذیرش گرفته و رفته بگه توی این شرایط چه کار کرده . خیلی ممنون .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط silence19 نمایش پست ها
    من سنجش تماس گرفتم گفت بر اساس کارنامه اولیه سنجش هیچ گواهی صادر نمی کنه . پس باید انتخاب رشته کرد و منتظر کانامه نهایی شد . از طرفی اگر روزانه قبول شیم نریم دیگه کنکور نمی شه داد . از طرف دیگه واسه خروج از کشور باید گواهی اشتغال به تحصیل برد که دبیرستان گفته چون پیش دانشگاهی تون تمام شده دیگه گواهی نمی ده . پس باید دانشگاه حتما ثبت نام کنیم و بریم که از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بگیریم . که در این صورت گواهی پایان پیش دانشگاهی و مدارک دیگه باید به دانشگاه تحویل داده بشه و نمیشه ترجمه و مهر کرد . همین جوری هم که دبیرستان مدارک را به علت نظام وظهفه به سختی می ده . من که کلی گیج شدم . ممکنه کسی که پذیرش گرفته و رفته بگه توی این شرایط چه کار کرده . خیلی ممنون .
    وقتی میخوای دانشگاه ثبت نام کنی مدرسه بهت گواهی "موقت" پیش دانشگاهی میده و گواهی اصل 6 رو ماه بعد میدن. البته شنیدم با همون گواهی موقت هم میتونی از کالج پذیرش بگیری. من خودم گواهی موقتم رو رفتم کپی برابر اصل کردم و کپی رو دادم به دانشگاه( یه کم گیر میدن ولی قبول میکنن..) بعدشم یه تعهد با سفته به دانشگاه میدی که اصلشو بیاری...
    اگرم اصل مدرک پیش دانشگاهیتو بخوای بعد از 6 ماه بری مدرسه کارت دانشجویی نشون بدی اصل رو بهت میدن البته دوستم بدون کارت دانشجویی هم گرفت , بستگی به مسئولش داره...
    البته این تجربه من واسه دانشگاه آزاده شاید سراسری این چیزا رو قبول نکنه...

Junior Member

سلام ...
    برای پذیرش از کالج (نه دانشگاه) دقیقا چه مدارکی باید ترجمه بشه؟ کارنامه های دبیرستان و ریز نمرات پیش دانشگاهی و ... هم لازمه؟ آخه تو خود سایت uni assist نوشته فقط دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی و قبولی کنکور...ولی هر جا دار الترجمه میرم میگن کارنامه های سال های قبلم رو هم باید ترجمه کنم
    اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khodakiii1374 نمایش پست ها
    سلام دوستمون کاملا درست میگه اما کامل میکنم: تا انتخاب رشته نکنین گواهی نمیدن بهتون.حتما هم ذکر میشه رتبه و رشته.
    من کنکور زبان هم دادم اگه اونو انتخاب رشته کنم چی؟ فرقی داره مگه؟بعد کالج میخوام پزشکی بخونم ، مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    ممنون از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa96 نمایش پست ها
    من کنکور زبان هم دادم اگه اونو انتخاب رشته کنم چی؟ فرقی داره مگه؟بعد کالج میخوام پزشکی بخونم ، مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    ممنون از راهنماییتون
    نه ربطی نداره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)