صفحه 5 از 80 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط xyzsh نمایش پست ها
    سلام
    من دیپلم هنرستان رشته ی کامپیوتر دارم سال 88 تو دانشگاه دولتی دوره ی کاردانی قبول شدم و 3 ترم در داتشگاه تحصیل کردم و به دلایلی دانشگاه رو ترک کردم
    ایا با گرفتن دیپلم دبیرستان و مدرک B1 زبان آلمانی می تونم پذیرش کالج در آلمان رو بدست بیارم؟
    قصد دارم در رشته ی Sound Engineer تحصیل کنم
    دوست عزیز مهمترین نکته داشتن گواهی قبولی در دانشگاه-کارشناسی پیوسته هست! درضمن پیش دانشگاهی را هم باید داشته باشید. جدیدا یه حرفایی شنیدم که شرایط کالج رفتن آسون تر شده اما خودم جایی ندیدم که در سایتاشون این مورد را اشاره کرده باشه.چون شک دارم اگه خاصی بدونی پیام خصوصی بده
    یه سر به این قسمت بزن:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%84%D8%AC

نقل قول نوشته اصلی توسط persevering نمایش پست ها
    من مهندسی خوندم دانشگاه قبول میشم ولی میخواستم پیش خواهرم باشم امکانش هست که برای کالج اقدام کنم که خواهرم قبول شده ؟ که هم مدرک زبان نمی خواد هم تو اون یکسال برای انتخاب گرایش وقت داشته باشم؟ چه موقع ورودی دارند کالجها؟
    واقعا مرسی که جواب میدید
    اگه لیسانستون نصفه نیمه باشه که اصولا نباید مشکلی برای پذیرش از کالج داشته باشید(می تونید برای دانشگاه هم پذیرش بگیرید). اگه لیسانس داشته باشید دیگه نیازی به دوره ی کالج نیست، مستقیم دانشگاه.برای کالج شرایط سنی کمکی مهمه! اگه حتما کالج می خواهید(حالا به هر دلیلی) می تونید مدرک لیسانستون را ارائه ندید!البته کارتون شاید یه کم مشکل بشه بخاطر سنتون. بهترین کار مکاتبه با کالج مورد نظر هست
    راستی چه کالجی مدرک زبان نمی خواد؟
    اطلاعات کالج ها را در سایتhttp://www.studienkollegs.de/de/ می تونی پیدا کنی.

Junior Member

در صفحه ای از سایت uni assist نوشته شده که 1 سال تحصیل موفق در دانشگاه سراسری = امکان گرفتن پذیرش مستقیم از دانشگاه ، یعنی بدون گذراندن 1 سال دوره کالج. من تحصیلات دانشگاه ازاد دارم اما به دلیل کمی معدل اصلا نمی خوام مدارکش رو برای دانشگاه های المان ارسال کنم، اگر این 1 سال تحصیل در دانشگاه سراسری ما را از کالج رفتن معاف می کنه، ایا می توان ریز نمرات 1 سال را به طور رسمی( تمبر و مهززده شده از وزارت خانه های مربوطه) به دست اورد؟ من هرچه در سایتهای ایران میگردم برای تحویل ریز نمران و دانشنامه باید هزینه دوره خدمت طرح رشته های علوم پزشکی رو پرداخت کرد، برای این 1 سال باید چه کرد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yasssor نمایش پست ها
    در صفحه ای از سایت uni assist نوشته شده که 1 سال تحصیل موفق در دانشگاه سراسری = امکان گرفتن پذیرش مستقیم از دانشگاه ، یعنی بدون گذراندن 1 سال دوره کالج. من تحصیلات دانشگاه ازاد دارم اما به دلیل کمی معدل اصلا نمی خوام مدارکش رو برای دانشگاه های المان ارسال کنم، اگر این 1 سال تحصیل در دانشگاه سراسری ما را از کالج رفتن معاف می کنه، ایا می توان ریز نمرات 1 سال را به طور رسمی( تمبر و مهززده شده از وزارت خانه های مربوطه) به دست اورد؟ من هرچه در سایتهای ایران میگردم برای تحویل ریز نمران و دانشنامه باید هزینه دوره خدمت طرح رشته های علوم پزشکی رو پرداخت کرد، برای این 1 سال باید چه کرد؟؟
    در صورتی که بخواهید کالج نروید، باید مدرک زبان بالاتری ارائه دهید! یا اینکه تشریف ببرید المان زبانتون را کامل کنید.
    ریزنمرات هم میشه گرفت و فرستاد اما توجه داشته باشید که حداقل وزارت علوم شرایط را برای دانشجویان دولتی سختتر کرده و اصلا ریزنمرات را تایید نمی کنه! دانشگاه آزاد فکر کنم راحتتر بتونید بگیرید اما باید تعداد واحدهای مشخصی را گذرونده باشید تا مورد تایید دانشگاه ها ی آلمان باشه. توجه کنید که باید به اندازه دو ترم درسی آلمان واحد پاس کرده باشید! باید بیشتر از دو ترم اینجا خونده باشید... دوست من حدود 60 واحد اینجا دانشگاه دولتی پاس کرده اما تعداد دانشگاه هایی که قبول می کنند کمه!
    نکته بعدی اینکه با ارسال ریزنمرات شما باید در همان رشته تحصیل کنید! و پذیرش برای رشته ی دیگه امکان پذیر نیست
    در کل کالج می تونه خوب باشه چون هم با محیط آشنا می شوید و هم سطح زبان بالا میره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و نحوه ی ثبت نام

سلام من چند وقت پیش شنیدم که اگه رشته ای را که تو ایران قبولی سراسری داریم را پذیرش نگیریم سفارت ممکنه برای ویزا گیر بده.ایا کسی اطلاعات دقیق در این رابطه داره؟

Junior Member

سلام روز خوش
    من مدرکم پیش دانشگاهی هست الان دانشگاه ازاد داره بدون کنکور در مقطع کارشناسی ثبت نام میکنه
    میخواستم بدونم اگه من ثبت نام کنم و یک ترم بخونم میتونم بعد 1 ترم یکی از کالج های المان منو قبول میکنند یا بهتره بگم مدرکم رو قبول میکنند
    و اینکه پذیرش تو کالج شرایط سنی داره
    خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khoshans نمایش پست ها
    سلام روز خوش
    من مدرکم پیش دانشگاهی هست الان دانشگاه ازاد داره بدون کنکور در مقطع کارشناسی ثبت نام میکنه
    میخواستم بدونم اگه من ثبت نام کنم و یک ترم بخونم میتونم بعد 1 ترم یکی از کالج های المان منو قبول میکنند یا بهتره بگم مدرکم رو قبول میکنند
    سلام نه شما باید لیسانس دانشگاه آزاد داشته باشین و یا قبولی کنکور سراسری.

نقل قول نوشته اصلی توسط khoshans نمایش پست ها
    سلام روز خوش
    فکر کنم از این طریق بتونید برای اتریش اقدام کنید!
    برای آلمان قبولی دانشگاه سراسری ملاک هست!

Junior Member

سلام به همگی والا من یه چند تا سوال داشتم
    1. من الان پیش دانشگاهیم میخواستم ببینم که من میتوونم دیپلمم رو زود تر بگیرم؟ چون فک کنم اخره سال بعد از کنکوور میدن نمیدوونم بازم شما با تجربه ترین
    2.میخواستم بدونم من کلا واسه ترجمه بهترین جا کجا هست
    اگر میشه کله پروسه ی اوونو به من توضیح بدید ؟
    3.این که کلا چه مدارکی رو باید ببرم بدم ترجمه و این که واسه پذیرش باید این مدارک رو به تاییده سفارت المان برسوونم ؟
    ممنون میشم اگر جوابمو بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط hadiemami نمایش پست ها
    سلام به همگی والا من یه چند تا سوال داشتم
    1. من الان پیش دانشگاهیم میخواستم ببینم که من میتوونم دیپلمم رو زود تر بگیرم؟ چون فک کنم اخره سال بعد از کنکوور میدن نمیدوونم بازم شما با تجربه ترین
    2.میخواستم بدونم من کلا واسه ترجمه بهترین جا کجا هست
    اگر میشه کله پروسه ی اوونو به من توضیح بدید ؟
    3.این که کلا چه مدارکی رو باید ببرم بدم ترجمه و این که واسه پذیرش باید این مدارک رو به تاییده سفارت المان برسوونم ؟
    ممنون میشم اگر جوابمو بدید
    سلام،
    خوب مدت زمان صدور دیپلم کمکی طولانیه. اما نگران نباشید!
    تا قبل از مرحله ویزا، کار شما با مدارک موقتی که به راحتی می تونید بگیرید حل میشه.
    شما در ضمن قبولی در کنکور سراسری هم نیاز دارید! قبولی در دانشگاه دولتی(روزانه و شبانه). بعضی بچه ها هم بودند که با قبولی غیرانتفاعی پذیرش گرفته اند!
    اما قبولی آزاد مورد قبول نیست!
    این مدارک برای ترجمه نیازه:
    ریزنمرات دبیرستان
    ریزنمرات پیش دانشگاهی
    دیپلم یا گواهی موقت
    مدرک پیش یا گواهی موقت
    گواهی قبولی در کنکور سراسری

بله، باید سفارت مدارک را تایید کنه

سوالی بود باز بپرسید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)