صفحه 53 از 80 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

ممنون از راهنمایتون،ولی من از یکی از اشنایایان نزدیک شنیدم که داشتن مدرک زبان المانی نیاز نیست و در یک سال اول تحصیل به زبان انگلیسی درس میدن و توی این یک سال زبان المانی رو هم بهت یاد میدن و از سال دوم شروع به اموزش به زبان المانی میکنند.
    در ضمن این یک طرح برای کشور های نه چندان پیشرفته ی اسیا مثل پاکستان و هند و ایران ... است و نیازی به کنکور دادن نیست چون کنکور ازمونی داخلی است که در ایران اعتبار دارد....در این طرح تنها معدل دیپلم و معدل پیشدانشگاهی تاثیر داره.
    این اشنایای ما یکی از هم دانشگاهی هایشان که اهل پاکستان بود همین کار را برای یکی از اقوام پاکستانی خود کرده بود.!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzam_adn نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون،ولی من از یکی از اشنایایان نزدیک شنیدم که داشتن مدرک زبان المانی نیاز نیست و در یک سال اول تحصیل به زبان انگلیسی درس میدن و توی این یک سال زبان المانی رو هم بهت یاد میدن و از سال دوم شروع به اموزش به زبان المانی میکنند.
    در ضمن این یک طرح برای کشور های نه چندان پیشرفته ی اسیا مثل پاکستان و هند و ایران ... است و نیازی به کنکور دادن نیست چون کنکور ازمونی داخلی است که در ایران اعتبار دارد....در این طرح تنها معدل دیپلم و معدل پیشدانشگاهی تاثیر داره.
    این اشنایای ما یکی از هم دانشگاهی هایشان که اهل پاکستان بود همین کار را برای یکی از اقوام پاکستانی خود کرده بود.!
    من از این موضوعی که گفتین اطلاع ندارم... پیشنهاد میکنم برای اطلاعات اولیه بروشور تحصیل در آلمان رو از سایت سفارت آلمان دانلود کنید و بخونین. دیگه فکر نکنم چیزی معتبر تر از اطلاعات خود سفارت باشه.
    توی اون سایتی هم که معرفی کردم لیست تمام کالج های دولتی آلمان هست که اگه تو سایتشون مثل اینجا نگاه کنین مدرک B1 و (Hochschulahfnahmeprüfung (University entrance exmination جزء مدارک مورد نیازشون هست
    اینم سایت یونی اسیست که نوشته گواهی قبولی کنکور نیاز هست...
    ویرایش توسط musketeer : November 4th, 2015 در ساعت 05:43 PM

Junior Member

سلام دوستان ، سایتی میشناسید مثل DAAD برای دانشگاه ها که لیست و ویژگی های همه ی کالج های آلمان رو داشته باشه؟
    ممنون

Junior Member

درود

دوستان در سایت یونی اسیست نوشته که:
    دوره ٣ ساله دبیرستان باید با حداقل معدل کل ١٥ (پانزده) قبول شده باشد.

من از اواسط دوره دبیرستان مشکلی برام پیش اومد که معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم از 15 کمتر شد ، شانسی دارم که بتونم کالج برم ؟ فکر کنم تو همین تاپیک بود که خونده بودم ایالت بایرن شرط معدل نداره ، این موضوع صحت داره ؟ من قصد دارم با مدرک B2 پذیرش بگیرم ، ممکنه از معدلم چشم پوشی کنن ؟
    سوال دیگه اینکه ، با توجه به اینکه سربازم ، 22 سالگی خدمتم تموم میشه و در این سن میتونم پذیرش بگیرم ، ممکنه این موضوع مشکلی ایجاد کنه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Invincible نمایش پست ها
    درود

دوستان در سایت یونی اسیست نوشته که:
    دوره ٣ ساله دبیرستان باید با حداقل معدل کل ١٥ (پانزده) قبول شده باشد.

من از اواسط دوره دبیرستان مشکلی برام پیش اومد که معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم از 15 کمتر شد ، شانسی دارم که بتونم کالج برم ؟ فکر کنم تو همین تاپیک بود که خونده بودم ایالت بایرن شرط معدل نداره ، این موضوع صحت داره ؟ من قصد دارم با مدرک B2 پذیرش بگیرم ، ممکنه از معدلم چشم پوشی کنن ؟
    سوال دیگه اینکه ، با توجه به اینکه سربازم ، 22 سالگی خدمتم تموم میشه و در این سن میتونم پذیرش بگیرم ، ممکنه این موضوع مشکلی ایجاد کنه ؟
    در تمام ایالت ها شرط معدل وجود داره
    سحر نزدیک است...

*دوستان عزیز؛لطفا قبل از ارسال پیام،اول وبسایت مربوط به حیطه سوالتون(سفارت،دانشگاه،...) و بعد فروم و تاپیکهای مربوط رو کامل بخونید.*

Junior Member

یعنی من شانسی برای پذیرش کالج ندارم ؟ الان این همه ایرانی که کالج رفتن همه معدلشون بالای 15 بوده ؟ من که خیلی بعید میدونم ... شنیدم بعضی دانشگاهای آمریکا هم شرط معدل دارن در ظاهر ولی پایین تر از اون معدل رو هم قبول کردن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Invincible نمایش پست ها
    یعنی من شانسی برای پذیرش کالج ندارم ؟ الان این همه ایرانی که کالج رفتن همه معدلشون بالای 15 بوده ؟ من که خیلی بعید میدونم ... شنیدم بعضی دانشگاهای آمریکا هم شرط معدل دارن در ظاهر ولی پایین تر از اون معدل رو هم قبول کردن.
    دوست عزیز.. توی سایت Uni-assist نوشته که معدل باید بالای 15 باشه. نمیدونم اگه معدلت پایین تر باشه آیا درخواستتون رو رد میکنن یا نه. ولی به طور معمولش اینه که معدلتون بالای 15 باشه..حالا یه ترم ممکنه متقاضی زیاد باشه و کسی که معدل 15 هم داره نتونه پذیرش بگیره و کسایی که معدلشون بهتره پذیرش بگیرن و یا برعکس...بازم بستگی به خود کالج داره. هیچی غیر ممکن نیست.
    اون چیزی هم که درباره ایالت بایرن شنیدین درسته ولی اون برای امتحان FSP هستش.. یعنی آخر کالج وقتی امتحان FSP رو میدین. دیگه نمره این امتحان با معدل دبیرستان میانگین گرفته نمیشه
    برای اطمینان با یه دانشگاه یا کالج مکاتبه کن و ازشون بپرس بعد اقدام کن.

Junior Member

سلام
    دوستان آیا کسی اطلاع داره با پذیرش رشته های zulassungsfrei دانشگاه هانوفر ، میشه رفت کالج این دانشگاه یا نه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Management und Marketing

لام دوستان. ضمن تشکر از همه ی دوستانی که به سوال های قبلی جواب داده بودن.

یکی از دوستان من می خواد برای لیسانس اقدام به گرفتن پذیرش کنه. معدل ریاضی دبیرستانش 18، معدل پیش دانشگاهیش 15، و مدرک ب1 رو با نمره های خیلی خوب گرفته،گواهی کنکور سراسری رو هم داره.
    با توجه به اینکه دو سال هم پیام نور شیراز رشته ی هوا و فضا درس خونده ولی معدل هاش اینجا اصلا خوب نبوده. یعنی هر ترم حدود 13 بوده معدلش. الانم در صدد گرفتن مدرک فوق دیپلم هست.

یکسری از سوالایی که داشتم با خوندم صفحات قبل بر طرف شد اما چند سوال موند.
    1- ایشون از یه طرف با کنکور وارد دانشگاه شده اما از طرف دیگه نمره های دانشگاهش خوب نبوده! فکر می کنید هنوز به کلاج احتیاج داشته باشه؟! می شه دانشگاه رو راضی کرد که نمره های دبیرستانش و زبانش خوب بوده و بگیم اصلا این رشته رو دوست نداشته و ازاول قصد داشته آلمان درس بخونه؟!

2- من امروز از دانشگاه خودم پرسیدم، شهر ووپرتال، گفتن که باید حتما همون رشته ای که توی ایران شروع کرده رو بخونه!
    البته این خانمه یه کم بد اخلاق هستن معمولا و درست جواب من رو ندادن. اما گفتن اگه میخواد کالج رو نگذرونه، باید حتما همون رشته ای که توی ایران شروع کرده رو بخونه، حتی اگه اولش بخواد برای کورس زبان بیاد، باید همزمان پذیرش هوا و فضا بگیره!!
    می خواستم بدونم دانشگاه های دیگه هم همینجوری هستن؟!

3- آیا اینکه بگیم رشته ی ایرانش رو دوست نداشته و می خواد تغییر رشته بده، برای سفارت و دانشگاه نکته ی منفی هست؟! (به همون اندازه منفی هست که توی کارشناسی ارشد تغییر رشته بدیم؟!)

با سپاس

دوستان،
    آیا پذیرش کالج به شرط امتحان ورودی کافیه؟ یا باید پذیرش دانشگاه هم باشه تا سفارت ویزا بده؟!
    ویرایش توسط omid2015 : December 10th, 2015 در ساعت 12:14 AM دلیل: ترکیب پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arefe_th نمایش پست ها
    دوستان،
    آیا پذیرش کالج به شرط امتحان ورودی کافیه؟ یا باید پذیرش دانشگاه هم باشه تا سفارت ویزا بده؟!
    پذیرش کالج دقیقا همون امتحان ورودیه‌ بله ویزا میده سفارت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)