صفحه 71 از 80 نخستنخست ... 216162636465666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

Senior Member VividNed آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    یه سوال دارم. اگر کسی کنکور دانشگاه سراسری نداده باشه (مثلا فوق دیپلم دانشگاه آزاد باشه) باید اول برای کالج آلمان اقدام کنه و بعدش میتونه لیسانس بخونه اونجا؟ درسته؟
    تا جایی که من اطلاع دارم قبولی در کنکور لازمه. البته شاید بعضی از کالج ها ازتون نخوان. بهترین کار اینه که با کالج مربوطه مکاتبه کنید.
    در مورد قبولی در کنکور هم اینو بگم که همینقدر که یه رشته (هر جا و هر دانشگاهی) قبول بشید کافیه.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کا

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    دوستان به تجربیاتتون نیاز دارم؛
    به نظرتون آسونترین راه برای گرفتن پذیرش کالج کدومه؛ از طریق uni-assisst و یا از طریق اپلای برای دانشگاه؟
    در مورد راه دوم مشکلی که به نظر من هست اینه که شما باید اول پذیرش بگیری از دانشگاه که بعد اونا بفرستن شما رو به کالج وابسته به دانشگاه. این پذیرش گرفتن از دانشگاه به نظرم ریسک بالایی داره. چون رشته هایی که اپلای میکنید محدودیت پذیرش دارند. به نظرتون یه نفر که فقط میخواد یه پذیرش کالج برای T-Kurs بگیره, از چه راهی اقدام کنه راحت تر پذیرش میگیره؟ (این دوستمون مشکل ویزا و اقامت نداره و الان آلمان هستش. دیپلم کار و دانش زمینه کامپیوتر با معدل ۱۳.۳۸ و پیش دانشگاهی ریاضی با معدل ۱۴.۱۱, کنکور سراسری هم قبول شده و یه رشته در اومده تو ایران)

مرسی از کمکتون
    بستگی به دانشگاهی که میخوان اقدام کنن داره که آیا به اسیست متصله و یا نه. به طور کلی دانشگاه هایی که به اسیست متصل نیستن و پذیرش مستقیم دارن راحت تر میشه اقدام کرد و زودتر جواب میده. چون برای متصل به اسیست ها باید چند ماه زودتر اقدام کنن. ضمن اینکه اونی اسیست در توضیحاتش نوشته که معدل دیپلم باید حداقل 15 باشه. پس پیشاپیش محدودیت گذاشته شده در دانشگاه های متصل به اسیست. ولی بازم شاید زیر 15 رو هم قبول کنن. البته برای T Kurs بعید میدونم مشکلی ایجاد بشه ؛ معمولا یا NC دار نیستن و یا معدل چندان بالایی نمیخوان.

Junior Member

با سلام.
    دوسنان عزیز مشورت میخواستم بابت چیزی که مدت هاست تو اینترنت تحقیق میکنم راجبش اما به نتیجه مشخصی نرسیدم.
    من دیپلم ریاضی از دبیرستان دارم و الان مهندسی کامپیوتر در یک دانشگاه دولتی میخونم و ترم ٣ هستم.
    قصد من تحصیل موسیقی در المان هست. از اونجایی که شنیدم امتحان ورودی لیسانس موسیقی در المان بسیار سخت هست, تصمیم گرفتم که یک سال رو در کالج بخونم تا راحت تر بتونم برای لیسانس و مدرک بالاتر اقدام کنم.
    اولا میخواستم بپرسم ایا اصلا ممکن هست ؟ دوما اگر هست دقیقا چطور و کار هایی که نیاز هست بکنم چی هست.
    ممنونم.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کا�

نقل قول نوشته اصلی توسط Ruttish نمایش پست ها
    با سلام.
    دوسنان عزیز مشورت میخواستم بابت چیزی که مدت هاست تو اینترنت تحقیق میکنم راجبش اما به نتیجه مشخصی نرسیدم.
    من دیپلم ریاضی از دبیرستان دارم و الان مهندسی کامپیوتر در یک دانشگاه دولتی میخونم و ترم ٣ هستم.
    قصد من تحصیل موسیقی در المان هست. از اونجایی که شنیدم امتحان ورودی لیسانس موسیقی در المان بسیار سخت هست, تصمیم گرفتم که یک سال رو در کالج بخونم تا راحت تر بتونم برای لیسانس و مدرک بالاتر اقدام کنم.
    اولا میخواستم بپرسم ایا اصلا ممکن هست ؟ دوما اگر هست دقیقا چطور و کار هایی که نیاز هست بکنم چی هست.
    ممنونم.
    سلام
    من راجع به موزیک اطلاع ندارم ولی اطلاعات کلی راجع به کالج ها در اینجا و در اینجا هم توضیحاتی داده شده. Musikhochschule هم مدنظر داشته باشید و این هم لیست.
    برای پاسخ به سوالاتی از قبیل چطور و... باید یک نفر (تقریبا) مشابه شرایط شما مسیر رو طی کرده باشه که بتونه شمارو دقیق راهنمایی کنه و در صورت نبود این اشخاص به نظر من بهترین کار تماس با کالج مدنظرتون هست مثلا در اینجا می بینید که خیلی کامل توضیح دادند. موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط xzc نمایش پست ها
    سلام
    آيا امكانش هست بدون قبولي در كنكور واسه كالج در المان اقدام كرد و بعدش براي ليسانس؟
    قبول کنکور سراسری نمیخواد اون قانون مال 4 5 سال پیش بود
    ویرایش توسط ffrreeee : October 15th, 2017 در ساعت 03:28 AM دلیل: اضافه کردن

سلام اینطور که متوجه شدم با تجربه دوستان کسانی که دانشگاه نرفتن برای ادامه تحصیل در خارج باید وارد کالج بشن
    دیپلم معماری(هنرستان) دارم سنم21 معدل 14/33 خدمت سربازیم هم تموم شده. مدارک لازم برای پذیرش؟و این که چطور باید کالجی رو پیدا کنم که با شرایط من یکی باشه رو میخواستم بدونم؟با توجه به این که دیپلم هنرستان مورد قبول در آلمان نیست.چطوری باید مدرک پیش دانشگاهی رو بگیرم؟
    کالج رو اتنخاب کردم بعدش باید ایمیل بزنم بهشون مدارک بفرستم؟
    سوال دیگ اینه ک من خیلی دیدم و شنیدم که میگن استادی رو تو فلان داشنگاه پیدا کردیم و ایمیل زدیم بهش و در حال مکاتبه هستیم!چطور استاد رو پیدا میکنن؟
    آیا این پیدا کردن استاد و اینه دانشجویی رو قبول کنه فقط برای دانشگاه ها هست یا کالج هم موارد مشابه این رو داره؟
    خیلی ممنون اگر راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط amirho3ein96 : October 25th, 2017 در ساعت 10:58 PM

Junior Member

سلام ببخشيد من مي خواستم يه كسي كه الان تو كالج پزشكي داره درس مي خونه راجع به شرايطش بپرسم نه شرايط ورود از اينجا به اونجا اينارو مي دونم اينكه چه درسايي دارن؟ اونجا چه امتحاني اولش ميدن؟ اينكه خيلي سخته كه به الماني درستشونو مي خونم يانه؟ كلن حس و تجربه اي كه دارنو بم بگن ممنونم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

منم اين سوالو از وكيلم كه پرسيدم گفتن اگر تو يه كالجي بري. اينجوري نيست كه دانشگاهمم حتما ماله همون كالجو بري بستگي به امتحان اخر داره كه بر اساس نمره كالج مي توني دانشگاهاي ديگه بري و درس بخوني

پیش فرض پاسخ : شرایط لازم برای ورود به دوره‌ کالج در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinasfh نمایش پست ها
    منم اين سوالو از وكيلم كه پرسيدم گفتن اگر تو يه كالجي بري. اينجوري نيست كه دانشگاهمم حتما ماله همون كالجو بري بستگي به امتحان اخر داره كه بر اساس نمره كالج مي توني دانشگاهاي ديگه بري و درس بخوني
    سلام،
    حرف وکیلتون درسته. البته من خودم سالها پیش کالج رفتم، ولی تا جایی که اطلاع دارم شرایطش خیلی عوض نشده. شما برای رشته پزشکی باید M Kurs بخونید. مطالبی که میخونید در سطح سال 2 یا 3 دبیرستان سابق (الان که 6 کلاس شده فکر میکنم در حد کلاس 4 یا 5 باشه) هستش. برای رشته های فنی رئوس مطالب از لحاظ علمی چیز تازه ای نبود که ما توی دوران تحصیل نخونده باشیم. بیشتر با اصطلاحات به زبان آلمانی آشنا میشدیم. دروس شیمی و فیزیک و ریاضی و آلمانی میخوندیم. میزان ساعات کلاس آلمانی و ریاضی از بقیه درسها بیشتر بود. در کنارش هم زبان آلمانیمون تقویت میشد. پس از پایان دوره کالج شما میتونید برای تمام دانشگاههای آلمان برای دریافت پذیرش تقاضا بفرستید. هر دانشگاهی شرایط خاص خودش رو داره که معمولا توی سایتش نوشته. سایت دانشگاهها معمولا از ترکیب کلمه uni و اسم شهر تشکیل میشه (مثلا www.uni-bochum.de برای دانشگاه بوخوم). رشته پزشکی از اونجایی که جزو رشته های پرطرفدار با ظرفیت کم هستش، شرط معدل برای ورود داره. این معدل برای دانشجوهای خارجی از طریق فرمولی خاص از ترکیب معدل ایران و معدل کالج بدست میاد. هرچه معدلتون به عدد 1 نزدیکتر باشه شانستون بیشتر هست.
    امیدوارم دوستانی که پزشکی خوندن هم بیان وتجربه هاشون رو بگن.
    موفق باشید

Junior Member

ببخشید مت متوجه اون جملتون که می گید از اسلواکی به فرانسه از اینجا به اوجا می رن که بالاخره پزشکی‌ بخونن حالا کاری به اونایی که. پزشکی و بخاطر پول و کلاسش می خوان‌ ندارم اما مثلا من خودم عاشق این رشتم و حاضرم هرجور براش تلاش کنم و و برای رسیدن بهش به هرکشوری برم تا بالاخره بخونمش این که بد نیست ادم هرکاری برای رسیدن به هدفش بکنه .. در ایران. ورود به پزشکی سخته اما اخرش همه پزشک می شن انا در کشورای دیگه از جمله المان. بهت اجازه می دن فرصت می دن علاقتو دنبال کنی اما به این‌ راحتی پزشک نمیشی. ...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)