صفحه 73 از 80 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 794

موضوع: معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : معرفی کالج های آلمان و شرایط لازم برای ورود به کالج

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad0180 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من درحالِ حاضر پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم
    دوست دارم رشتِ یِ دامپزشکی میخونم
    میخواستم شرایط رو بدونم امیدوارم بتونید کمکم کنید.هم انجمن رو چک کردم هم سایتایِ مختلف ولی الان کاملا گیچ شدم چون تفاوت هایی داشتن
    میخواستم بدونم من که میخوام دامپزشکی بخونم نیازه قبلش تو کنکور سراری خودم دامپزشکی قبول شم یا نیازی به قبولی تو کنکور نیست ؟
    و این که اگه اشتباه نکنم اول باید برم کالج ؟
    سلام
    دوست عزیز من روال ورود از ایران به المان اطلاع ندارم که کنکور لازم هست و... در ضمن فردی میتونند به طور کامل شما راهنمایی کنند که این مسیر تمام کرده باشند. من فقط برای شما گوگل کردم و سعی بر این هست که لینک های معتبر بگذارم که مسیر اشتباه حرکت نکنید.
    این رشته NC هست و به زبان آلمانی ارائه می کنند. اسم رشته Tiermedizin
    دانشگاه ها:
    Freie Universität Berlin
    Universität Gießen
    TiHo Hannover
    Universität Leipzig
    Universität München

از اینجا وارد شوید (لینک 1)حالا آدمک دست راست کلیک کنید که در ذیل نوشته

Im Auftrag der Bundesländer werden hier zentral die Studienplätze in Medizin, *Tiermedizin, Zahnmedizin und Pharmazie vergeben. (* Bewerbung, Zulassung und Studienbeginn nur zum Wintersemester)
    حالا این صفحه می بینید. برای ترم زمستان 2019-2018 اسم دانشگاه ها و شرایط نوشته شده که بطور کامل میتونید مطالعه کنید. این سایت اطلاعات خیلی کلی در حد اشنایی به شما میدهد.
    لینک ویکی پدیا
    لینک LMU یا JLU به عنوان مثال. این اطلاعات اماری.
    شما هر دپارتمانی تشریف ببرید شما رو به همین سایت ارجاع می دهند.

Admissions Veterinary Medicine

Application and Admission

For information regarding application and admission please visit the central admission website of Freie Universität Berlin.
    Applications, including those for the university-wide selection procedure, are only to be sent to the Stiftung für Hochschulzulassung ("hochschulstart"). Please do not send any documents to the Department of Veterinary Medicine of Freie Universität Berlin.
    The selection process does not offer a path for direct applications outside the usual application channels. Documents that are submitted directly will be returned to the sender without being considered.

Allocation of Study Placements by the Department of Veterinary Medicine

Applicants who have been designated to us by Stiftung für Hochschulzulassung ("hochschulstart") for the selection process at the Department of Veterinary Medicine of Freie Universität Berlin will receive an invitation to take an aptitude test (the Studierfähigkeitstest) in Berlin. In line with the bylaws governing allocation of study placements in the Department of Veterinary Medicine at Freie Universität Berlin (Satzung zur Regelung des Vergabeverfahrens von Studienplätzen), the selection takes place according to the applicant’s qualification level (with the grade on the certificate of general higher education entrance qualification, or Abitur, being the primary factor), the results of a subject-specific aptitude test, and possible successful completion of a vocational training program of at least two years’ duration that is relevant to the proposed course of study.

The written selection test will be held from August 16, 2017 undtil August 23, 2017. You will receive an invitation for a specific date and time to take the test during this period.
    Invitations containing the specific information on the date, time, and documents to bring with you to the test will be sent out with seven days’ notice due to scheduling requirements of Stiftung für Hochschulzulassung ("hochschulstart").
    Relevant document
    Confirmation of participation in the aptitude test

برای کالج بطور مثال مونشن

Kurs M für medizinische und biologische Studiengänge, z.B. für Biochemie, Bioinformatik (auch Kurs T), Biologie, Chemie (auch Kurs T), Geoökologie, Medizin, Molekulare Biotechnologie, Pharmazie, Psychologie (auch Kurs G), Tiermedizin, Zahnmedizin;
    Unterrichtsfächer: ca. 10 Std. Deutsch, ca. 16 Std. Chemie, Biologie und Physik, 4 Std. Mathematik, 4 Std. Lateinisch-Griechische Wortkunde
    موفق باشید

ولی خب من بازم دقیقا به جوابم نرسیدم. فک کنم حداقل یه نفر تو انجمن باشه که بتونه با قاطعیت به من جواب بده
    من میخوام بدونم بعد از این که پیش دانشگاهیم تموم بشه و اگه بخوام برای دامپزشکی اقدام کنم قبولی کنکور رو از من میخواد یا نه
    و این که اگه اشتباه نکنم همون طور که شما گفتید چون رشته NC هست فک کنم وقتی کالچ تموم بشه امتحان وردی میگرن برایِ این رشته ها ( درست میگم ؟! )
    اگه کسی اطلاع داره و میتونه به همین 2تا سوال جواب بده ممنون میشم.
    بقیه چیزا رو تقریبا متوجه شدم
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad0180 نمایش پست ها
    ولی خب من بازم دقیقا به جوابم نرسیدم. فک کنم حداقل یه نفر تو انجمن باشه که بتونه با قاطعیت به من جواب بده
    من میخوام بدونم بعد از این که پیش دانشگاهیم تموم بشه و اگه بخوام برای دامپزشکی اقدام کنم قبولی کنکور رو از من میخواد یا نه
    و این که اگه اشتباه نکنم همون طور که شما گفتید چون رشته NC هست فک کنم وقتی کالچ تموم بشه امتحان وردی میگرن برایِ این رشته ها ( درست میگم ؟! )
    اگه کسی اطلاع داره و میتونه به همین 2تا سوال جواب بده ممنون میشم.
    بقیه چیزا رو تقریبا متوجه شدم
    ممنون
    خارج از ایران هم مگه چیزی به اسم کنکور وجود داره برای رفتن به دانشگاه؟ کجا همچین چیزی رو خوندین؟

نه منظورم این بود که من وقتی پیش رو تموم کردم اگه بخوام اقدام کنم برای دامپزشکیِ المان . اول باید برم کالج
    میخواستم بدونم لازمه که تو کنکور سراسری دامپزشکی قبول بشم یا نه ؟!
    اخه چند جا خوندم که لازمه اول تو ایران همون رشته رو قبول شید و بعد اقدام کنید

ApplyAbroad Veteran

سلام
    شما که german abitur ندارید پس مطالعه کنید: لینک (برای هر دانشگاه/کالج مدنظرتون میتونید گوگل کنید و شرایط بخونید):
    Application without the higher education entrance qualification

If you don't have proof of a higher education entrance qualification, you will not be able to apply directly to the university. First, you will need to take an assessment test, called the "Feststellungsprüfung". You can prepare for this test by taking classes at a Studienkolleg (these are government-run educational institutions located throughout Germany), or a special preparatory school.

Please note: In order to attend the Studienkolleg, you must prove that you possess German language skills roughly corresponding to level B1 of the "Common European Framework of Reference for Languages", and you can do this by submitting a DSH or TestDaF exam certificate. However, admission requirements vary, so it would be useful to contact the Studienkolleg directly and enquire about the language requirements.
    سوال دو: بله امتحان داره.
    شما اگر جواب دقیق لازم دارید فروم محل مناسبی نیست شما باید با دانشگاه/کالج مکاتبه کنید. موفق باشید

Junior Member

سلام. امکانش هست کمی من و راهنمایی کنید؟
    من 24 سال سن دارم و دیپلم ریاضی دارم (با معدل کل دیپلم 14) و دوره‌ی پیش دانشگاهی هم گذرانده‌ام؛ و از مقطع فوق دیپلم رشته‌ی کامپیوتر (نرم‌افزار) انصراف داده‌ام (دانشگاه غیر انتفاعی). حالا قصد دارم زبان آلمانی یاد بگیرم و به کالج‌های آلمان برم. لطف بفرمایید من چند درصد شانس پذیرش گرفتن دارم؟ ممنون میشم اگر من و راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام به همه دوستان. امیدوارم هر جا هستید موفق باشید.
    من سنم 24 سال هست و دانشجوی انصرافی پرستاری آزاد بودم. معدل دیپلمم 19 هست و معدل پیش دانشگاهیم متاسفانه14.82
    الان اگر بخوام تو آلمان کارشناسی بخونم مثلا بیولوژی طبق توضیحات شما دوستان باید کالج رو بگذرونم و قبولی سراسری داشته باشم. و مدرک زبان ک در خوشبینانه ترین حالت 1 سال طول میکشه.
    سوالم این هست که :
    1-با توجه به سنم واقعا احتمالی هست ک منو برای کالج قبول کنند؟ البته میتونم گپ تحصیلیم رو با سابقه کار توجیح کنم.
    2- سوال بعدیم اینه که معدل پیش دانشگاهیم چقدر میتونه تاثیر منفی بذاره؟ فکر میکنم شانسم رو برای رشته هایی مثل داروسازی از دست میدم؟ درسته؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط starry نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. امیدوارم هر جا هستید موفق باشید.
    من سنم 24 سال هست و دانشجوی انصرافی پرستاری آزاد بودم. معدل دیپلمم 19 هست و معدل پیش دانشگاهیم متاسفانه14.82
    الان اگر بخوام تو آلمان کارشناسی بخونم مثلا بیولوژی طبق توضیحات شما دوستان باید کالج رو بگذرونم و قبولی سراسری داشته باشم. و مدرک زبان ک در خوشبینانه ترین حالت 1 سال طول میکشه.
    سوالم این هست که :
    1-با توجه به سنم واقعا احتمالی هست ک منو برای کالج قبول کنند؟ البته میتونم گپ تحصیلیم رو با سابقه کار توجیح کنم.
    2- سوال بعدیم اینه که معدل پیش دانشگاهیم چقدر میتونه تاثیر منفی بذاره؟ فکر میکنم شانسم رو برای رشته هایی مثل داروسازی از دست میدم؟ درسته؟
    سلام
    ۱- هیچ تاثیری نداره و شما با ۳۰ سال هم می تونین برین کالج.
    ۲- دقیق نمی دونم اما فکر نمی کنم تاثیرش کم باشه متاسفانه. فکر می کنم بعضی جاها میانگین معدل دیپلم و پیش دانشگاهی رو برای ایرانی ها حساب می کنن. اما مطمپن نیستم.

Junior Member

لطفا یکی جوابمو بده من با 20 سال سن معدل دیپلم 19.90 و پیش 18.30 مدرک زبان ب1 و قبولی تو کنکور سراسری بهتره ک برا کالج درخاست بدم با دو ترم بخونم و بعد برا داشنگاه مستقیم درخاست بدم شانسم برای کدوم بیشتره و کدوم بیشتر بنفعمه؟لطفا اگه میدونید راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط hivak نمایش پست ها
    لطفا یکی جوابمو بده من با 20 سال سن معدل دیپلم 19.90 و پیش 18.30 مدرک زبان ب1 و قبولی تو کنکور سراسری بهتره ک برا کالج درخاست بدم با دو ترم بخونم و بعد برا داشنگاه مستقیم درخاست بدم شانسم برای کدوم بیشتره و کدوم بیشتر بنفعمه؟لطفا اگه میدونید راهنمایی کنید
    شرایط شما برای هر جفتش مناسب هست. اگر توان مالی مناسب دارین کالج رو این طرف برید به نظر من بهتره. فی الواقع در شرایط یکسان من ترجیح میدم زودتر خارج بشم. به دلیل شرایط ناپایدار که ممکنه هر لحظه قانون رو عوض کنند مثلا یک ایالت برای ورودی های جدید شهریه بگذاره. یا یه نفر بریزه سفارت رو تصرف کنه.
    ولی اگر شرایط مالی معمولی یا رو به پایین هست اصولا چاره ای دیگه ای وجود نداره. همون ایران دو ترم بخونین ولی از این فرصت استفاده کنین و با تست داف وارد بشین که اینجا مستقیم برین سر کلاس.

البته اینها برداشت من هست بیشتر مشورت کنین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)