صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 54

موضوع: برای تایید مدارک کپی (فارسی) به چه آدرس دادگستری در تهران مراجعه کنم ؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : برای تایید مدارک کپی (فارسی) به چه آدرس دادگستری در تهران مراجعه کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Chino
    خب دوستان هيچ جا نه دادگستري و نه حتي خود دانشگاهي كه مدرك رو صادر كرده كپي برابر اصل نميكنه. حالا چيكار كنم؟ اين نوني كه بعضي ها با مدرك آكسفوردشون تو كاسه دانشجوهاي بدبخت گذاشتند. :'( من هر چقدر هم براي دانشگاههاي خارجه اين موضوع رو توضيح دادم نفهميدند و با كمال پروريي گفتند يا مدرك بفرست يا ديگه تماس نگير.
    من 2 سال قبل رفتم دادگستری ( شهید قرنی ) و اونجا کپی با اصل نامه ی رسمی وزارت خارجه رو دادم و کپی برابر اصل کردند. و چول تمبر از من گرفت. شما رفتید اونجا؟؟ و قبول نکردنند.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

پیش فرض پاسخ : برای تایید مدارک کپی (فارسی) به چه آدرس دادگستری در تهران مراجعه کنم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Chino
    خب دوستان هيچ جا نه دادگستري و نه حتي خود دانشگاهي كه مدرك رو صادر كرده كپي برابر اصل نميكنه. حالا چيكار كنم؟ اين نوني كه بعضي ها با مدرك آكسفوردشون تو كاسه دانشجوهاي بدبخت گذاشتند. :'( من هر چقدر هم براي دانشگاههاي خارجه اين موضوع رو توضيح دادم نفهميدند و با كمال پروريي گفتند يا مدرك بفرست يا ديگه تماس نگير.
    دوست عزیز معمولا خود دارالترجمه ها وقتی یه مدرک را ترجمه می کنند، یک پیوست از مدرک فارسی را هم به مدرک ترجمه شده الصاق می کنند... آیا شما همچین پیوستی را نداشتید؟ خودش می تونه به معنای کپی برابر اصل باشه.... یا اینکه یک کپی از مدرک را بگیرید و ببرید دانشگاه و داخل پاکت دانشگاه بگذارید و از سمت دانشگاه ارسال کنید... شاید این بتونه یک نوع ضمانت باشه برای کپی برابر اصل بودن... فقط نظر شخصی من بود... موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

Junior Member

برای تایید مدارک کپی( فارسی) باید اصل مدارک قابل ترجمه (یعنی اصل مدرک ممهور به مهر وزارت علوم و شخص دکتر مسلمی) را به مجتمع قضایی عدالت به آدرس: بالاتر از میدان تجریش ، خیابان فنا خسرو (ثبت سابق) --سوار تاکسی ها دربند بشید به راننده بفرمایید که روبروی مجتمع شما را پیاده کنه--، طبقه سوم برد و یک خانمی کپی ها را با اصل چک می کنه و یک مهر و امضا میزنه و طبقه دوم هم برای هر برگه مبلغ 20 تومان دریافت و تمبر می خوره و مدرک تایید وزرات دادگستری میشه. مجددا مدارک تمبر خورده را به وزارت علوم برد تا مثل اصل مدرک ممهور به مهر وزرات علوم بشه.
    یک سری از دانشگاهها روی کپی فارسی مدارک حساس هستن و حتی با توجه به صحبت دوست قبلی هیچ منطقی که اینها را وزارت ایکس یا ایگرگ تایید کرده را قبول نمی کنن و مجبور به پست دوباره مدرک میشید که برای من پیش اومد.

Senior Member

برای تایید مدارک کپی( فارسی) باید اصل مدارک قابل ترجمه (یعنی اصل مدرک ممهور به مهر وزارت علوم و شخص دکتر مسلمی) را به مجتمع قضایی عدالت به آدرس: بالاتر از میدان تجریش ، خیابان فنا خسرو (ثبت سابق) --سوار تاکسی ها دربند بشید به راننده بفرمایید که روبروی مجتمع شما را پیاده کنه--، طبقه سوم برد و یک خانمی کپی ها را با اصل چک می کنه و یک مهر و امضا میزنه و طبقه دوم هم برای هر برگه مبلغ 20 تومان دریافت و تمبر می خوره و مدرک تایید وزرات دادگستری میشه. مجددا مدارک تمبر خورده را به وزارت علوم برد تا مثل اصل مدرک ممهور به مهر وزرات علوم بشه.
    یک سری از دانشگاهها روی کپی فارسی مدارک حساس هستن و حتی با توجه به صحبت دوست قبلی هیچ منطقی که اینها را وزارت ایکس یا ایگرگ تایید کرده را قبول نمی کنن و مجبور به پست دوباره مدرک میشید که برای من پیش اومد.
    آقا خود دارالترجمه این کارارو می کنه که
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

Junior Member

مرسی دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew
    من 2 سال قبل رفتم دادگستری ( شهید قرنی ) و اونجا کپی با اصل نامه ی رسمی وزارت خارجه رو دادم و کپی برابر اصل کردند. و چول تمبر از من گرفت. شما رفتید اونجا؟؟ و قبول نکردنند.
    ولی این ماجرای کپی برابر اصل نکردن مربوط به چند ماه اخیره کمتر از یکساله که دیگه در دادگستری این کار رونمیکنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009
    دوست عزیز معمولا خود دارالترجمه ها وقتی یه مدرک را ترجمه می کنند، یک پیوست از مدرک فارسی را هم به مدرک ترجمه شده الصاق می کنند... آیا شما همچین پیوستی را نداشتید؟ خودش می تونه به معنای کپی برابر اصل باشه.... یا اینکه یک کپی از مدرک را بگیرید و ببرید دانشگاه و داخل پاکت دانشگاه بگذارید و از سمت دانشگاه ارسال کنید... شاید این بتونه یک نوع ضمانت باشه برای کپی برابر اصل بودن... فقط نظر شخصی من بود... موفق باشید.
    آخه اون کپی که همراه مدارک ترجمه شده است که هیچ گونه امضا و مهر وتمبر مبنی بر Official بودن نداره. ولی فکر کنم مجبورم همون رو بفرستم. دانشگاه هم هیچ مدرکی رو برام پست نمیکنه. مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط aarabim

این ماجراییکه شما گفتی اخیرا اتفاق افتاده یعنی اگه اینطوری باشه که خیلی خوبه. فردا یه سر میرم. دستت درد نکنه.
    In God We Trust

Banned
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه طباطبایی

سلام

اخیرا یکی از مشتریان برای سفارت استرالیا میخواست که فارسی ضمیمه ترجمه اش برابر اصل شود. چون من کپی فارسی را به ترجمه پلمپ کرده بودم دیگر ضرورتی برای اینکار ندیدم ولی مشتری با اصرار از من خواست همون کپی را هم برابر اصل بکنم. من هم بعد از اینکه تاییدیه وزارت خارجه گرفته شد (چون قبل از اینکار وزارت خارجه این اجازه را نمیدهد) به همان کپی فارسی ضمیمه ترجمه مهر انگلیسی کپی برابر اصل زدم و امضا کردم. طرف هم خیلی راضی شد و رفت و مثل اینکه کارش راه افتاد (تو سفارت) دیگه نمیدونم این صیغه جدیدی از طرف سفارت استرالیا در تهران است یا ...

Junior Member

سلام
    من چند تا گواهی فعالیت علمی در دانشگاه (فارسی) دارم (با مهر واحد دانشگاهی) که می خواهم آنها را ترجمه رسمی کنم آیا دارالترجمه آنها را به صورت رسمی ترجمه میکنند؟ ???
    یا اینکه باید ببرم جایی (مثل دادگستری) تا تایید بشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط T-Way
    سلام
    من چند تا گواهی فعالیت علمی در دانشگاه (فارسی) دارم (با مهر واحد دانشگاهی) که می خواهم آنها را ترجمه رسمی کنم آیا دارالترجمه آنها را به صورت رسمی ترجمه میکنند؟ ???
    یا اینکه باید ببرم جایی (مثل دادگستری) تا تایید بشه ؟

من که همچین موردی داشتم ..دارالترجمه برام ترجمه کرد :P

دوستان در پستهای قبلی برای کپی برابر اصل کردن مدارک فارسی به مجتمع قضایی بهشتی اشاره کردن که آدرس دقیقشو براتون میذارم :
    میدان فردوسی ، خ قرنی ، نبش خ سمیه ، (از میدون 5 دقیقه پیاده فاصله داره)

مگه دانشگاه خودش کپی برابر اصل نمیکنه ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)