صفحه 60 از 66 نخستنخست ... 105051525354555657585960616263646566 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 652

موضوع: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط abola نمایش پست ها
    همسرم روز سی مهر ماه کارت پایان خدمت را تحویل پلیس+10 داده و هنوز کارت جدید نیومده، دوستان در شرایط مشابه کارت امده؟ دیر نشده؟
    من هم 1 ابان دادم ، هنوز نیامده ، امروز رفتم پلیس + 10 گفت بین 4 الی 5 ماه زمان می بره .

Junior Member

با عرض سلام
    من کارتم تحصیلات دیپلم است من فتوکپی گواهینامه لیانسم را روزی که برای تعویض رفتم بردم از من نگرفت با اینکه میزان تحصیلاتم رو لیسانس زدم وروی رسیدم لیسانس است . فتوکپی رو برنداشت تقریبا 17 - 18 رزو پیش امروز که برای پیگیری استعلام کردم در پاشخ آمد که چیزی برای شما پیدا نشد. می خواستم بپرسم آیا چون فتوکپی مدرک تحصیلی من ضمیمه پرونده فرستاده نشده مشکل در روند کار بوجود میار ه ؟ چکار باید بکنم در ضمن من فعلا دانشجوی فوق هستم با تشکر از پاسخ شما.

Junior Member

من اول آبان کارت پایان خدمت را برای تعویض دادم ، اول اسفند هم کارت جدید توسط پست تحویل شد ، (4 ماه ) ، چند مورد از اطلاعات من در رسیدی که پلیس+10 بهم داد اشتباه بود ولی کارت جدید به صورت کاملاً صحیح صادر شده است . در ضمن وقتی کارت رفت برای صدور برایتان پیامک ارسال می شود و وقتی تحویل پست شد بارکد پستی به شماره شما ارسال می شود . زودتر از 4 ماه منتظر کارت نباشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط julius نمایش پست ها
    برای خروج از کشور هیچ احتیاجی به کارت هوشمند نیست. ولی‌ پیشنهاد می‌کنم در طول مدتی‌ که ایران هستید برای تعویض کارت معافیت اقدام کنید. یک آدرس در ایران بدهید تا براتون بفرستند به آنجا زمانی‌ که نیستید در ایران چون حدود ۲ ماه طول میکشه.
    سلام

من از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش دارم. جالا من و همسرم برای سفارت کانادا در حال جمع آوری مدارک هستیم که فورا ارسال کنیم. اما در رابطه با کارت معافیت ایشون خیلی مردد هستیم. چون برای نعویض اقدام نکرده. به نظر شما ترجمه این کارت و ارسال اون به سفارت مشکلی ایجاد نمی کنه؟یل حتما باید هوشمند باشه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastaran62 نمایش پست ها
    سلام

من از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش دارم. جالا من و همسرم برای سفارت کانادا در حال جمع آوری مدارک هستیم که فورا ارسال کنیم. اما در رابطه با کارت معافیت ایشون خیلی مردد هستیم. چون برای نعویض اقدام نکرده. به نظر شما ترجمه این کارت و ارسال اون به سفارت مشکلی ایجاد نمی کنه؟یل حتما باید هوشمند باشه؟
    ممنون
    درود بر شما
    برای سفارت رو راستش نمیدونم، ولی برای گرفتن گذرنامه و یا تعویض گذرنامه مشکل ایجاد میکنه، شما باید در خواست تعویض کارت معافیت بدین به پلیس 10+ و رسیدی که از اونجا می گیرین رو ببرین به نظام وظیفه (گویا تازگی ها ،نظام وظیفه یه بلیت پرواز خارج از کشور هم می خواد) تا نظام وظیفه تایید کنه، بعد این رسید تایید شده رو ببرین اداره گذرنامه، تا گذرنامه براتون صادر بشه، یا اینکه منتظر بشین کارت جدید بیاد که معمولا طول میکشه بیاد.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastaran62 نمایش پست ها
    سلام

ممنون
    هیچ احتیاجی به کارت هوشمند برای سفارت نیست تا آنجای که من اطلاع دارم، اگر احتیاج به ترجمهٔ کارت پایان خدمت دارید همون کارت قبلی‌ کفایت میکنه. فقط برای تعویض گذرنامه احتیاج به این کارت هست.

Junior Member

لطفا اساتيد راهنمايي كنن، يه سوال فني دارم
    با توجه به فايلي كه گذاشتم ، كار خاصي از دست من بر مياد؟
    جواب پيگيري كارت معافيت.jpg

برای خروج از کشور هیچ احتیاجی به کارت هوشمند نیست. ولی‌ پیشنهاد می‌کنم در طول مدتی‌ که ایران هستید برای تعویض کارت معافیت اقدام کنید. یک آدرس در ایران بدهید تا براتون بفرستند به آنجا زمانی‌ که نیستید در ایران چون حدود ۲ ماه طول میکشه.
    من سوالی دارم که فکر میکنم به این موضوع ارتباط داره. من کارت معافیت قدیمی دارم که سال 80 صادر شده. در خارج از کشور هستم و گذرنامم رو اینجا تمدید کردم. کسی اطلاع داره که اگر به ایران سفر کنم، برای گرفتن مهر خروج مکرر به مشکل میخورم یا با کارت معافیت قدیمی هم انجام پذیره؟ آیا میتونم برای تعویض اقدام کنم و با رسیدش مهر رو بزنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_reza_kh_Reload نمایش پست ها
    من سوالی دارم که فکر میکنم به این موضوع ارتباط داره. من کارت معافیت قدیمی دارم که سال 80 صادر شده. در خارج از کشور هستم و گذرنامم رو اینجا تمدید کردم. کسی اطلاع داره که اگر به ایران سفر کنم، برای گرفتن مهر خروج مکرر به مشکل میخورم یا با کارت معافیت قدیمی هم انجام پذیره؟ آیا میتونم برای تعویض اقدام کنم و با رسیدش مهر رو بزنم؟
    اگر محل اقامت شما در پاسپورت خارج از کشور هست که احتیاج به مهر خروج از کشور نیست ولی‌ اگر ایران هست محل اقامت، باید مهر خروج بگیرید وقتی‌ به ایران رفتید. اگر گذرنامه کارت قدیمی‌ شما رو قبول نکرد، اقدام به تعویض کارت کنید و با رسیدی که پلیس+۱۰ صادر می‌کنه میتونید تقاضای مهر خروج کنید

Lightbulb پاسخ : تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید

اگر محل اقامت شما در پاسپورت خارج از کشور هست که احتیاج به مهر خروج از کشور نیست ولی‌ اگر ایران هست محل اقامت، باید مهر خروج بگیرید وقتی‌ به ایران رفتید. اگر گذرنامه کارت قدیمی‌ شما رو قبول نکرد، اقدام به تعویض کارت کنید و با رسیدی که پلیس+۱۰ صادر می‌کنه میتونید تقاضای مهر خروج کنید
    ممنون از پاسختون. البته من پاسختون رو بعد از سفر به ایران و اقدامات لازم دیدم.
    لازم میدونم چند نکته رو اضافه کنم:
    1- در هنگام ورود به ایران همواره از ماموری که مهر ورود رو میزنه درخواست کنید که اجازه ی خروجتون رو چک کنه تا اگر نیاز به پیگیری هست از ابتدا براش برنامه ریزی کنید.
    2- اگر پاسپورت شما در خارج از کشور به صورت دانشجویی تمدید شده، و یا محل اقامت ایران ذکر شده، نیاز دارید که جهت گرفتن مهر خروج در ایران به اداره گذرنامه مراجعه کنید.
    3- برای گرفتن مهر خروج مکرر، به غیر از دیگر مدارک مورد نیاز (عکس، فرم و پوشه، کپی و اصل شناسنامه، کپی و اصل کارت ملی، کپی صفحات 2 و 3 پاسپورت، کپی آخرین مهر خروج و ورود و پرداخت هزینه مورد نیاز برای دریافت گذرنامه)، بانوان نیاز به اجازه همسر یا قیم، و آقایان نیازمند داشتن مدرک پایان یا معافیت از خدمت هستند.
    4- کارت معافیتهای قدیمی (غیر هوشمند)، قابل قبول برای اداره گذرنامه جهت گرفتن مهر خروج مکرر نیستند. در صورتی که جهت تمدید کارت معافیت اقدام ننموده اید، ابتدا با مدارک لازم به پلیس +10 مراجعه و جهت تمدید اقدام نمایید. رسید دریافتی را جهت استعلام به نظام و ظیفه برده و پس از دریافت استعلام، همرا ه با مدارک لازم به اداره گذرنامه مراجعه نمایید.

* پس از دریافت گذرنامه، با مراجعه به یکی از باجه های اداره گذرنامه از دریافت اجازه خروج اطمینان حاصل نماید.
    * اگر از تمدید گذرنامه رایگان دانشجویی در خارج از کشور استفاده نموده ایید، باید مبلغ مورد نیاز جهت دریافت پاسپورت در ایران را برای گرفتن مهر خروج مکرر پرداخت ننمایید!
    * اگر به علت حضور در خارج از کشور موفق به تعویض کارت معافیت به کارت هوشمند نشده اید، طی بخشنامه ای هم اکنون پدر، مادر و یا وکیل قانونی شما میتواند جهت تعویض کارت اقدام نماید.
    * در مورد بانوان، در صورتی که همسر و یا قیم در خارج از کشور اقامت دارند، میتوانند اجازه ی مورد نظر جهت دریافت خروج مکرر را از طریق سفارت ایران در کشور مورد اقامت ارسال نماید.
    * در روزهای تعطیل نوروز، تعدادی از شعب پلیس +10 و همچنین قسمت کشیک اداره گذرنامه آماده خدمات دهی میباشند.
    ویرایش توسط m_reza_kh_Reload : March 29th, 2013 در ساعت 08:11 PM دلیل: Repetition

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)