صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: تاثیر تعداد و نوع واحدهای گذرانده شده بر شانس پذیرش

ApplyAbroad Hero

پیش فرض تاثیر تعداد و نوع واحدهای گذرانده شده بر شانس پذیرش

دوستان تو فروم گشتم و نتونستم همچین تاپیکی پیدا کنم.
    1- ایا تعداد course های گذرانده شده بر شانس پذیرش تاثیر میزاره؟
    1-1-یه سری دوستان ممکنه ترم 7 لیسانس یا ترم 3 فوق اپلای کنن. طبیعتا تعداد واحدهایی که گذروندن از کسی که لیسانس گرفته یا ترم 5/فارغ التحصیل فوق هست کمتر باشه. تو کمیته پذیرش دانشگاهها به این موارد هم توجه میکنن؟
    2-1-اگه وقت داشته باشیم عاقلانه هست که تعدادی واحد "بیشتر" از حالت عادی (32 واحد فوق) بگذرونیم؟
    2- اگه واحدهای اضافه ای که میگیریم از یه "گرایش جدا" از گرایش تخصصی خودمون ولی از همون رشته باشه تو شانس پذیرشمون برای گرایش دوم تاثیر میزاره؟ مثلا اگه کسی رشته مکانیک جامدات باشه و 32 واحد مربوط به جامدات رو بگذرونه ولی 9 واحد اضافه هم مربوط به گرایش سیالات هم بگذرونه برای اپلای سیالات هم شانس داره؟

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : تاثیر تعداد و نوع واحدهای گذرانده شده بر شانس پذیرش

در درجه اول بستگی به کشور داره
    برای کشورهای آمریکایی زیاد تفاوتی نداره
    ولی اورپا بله .ممکنه فرق داشته باشه . مثلا تو آلمان به یکی که هنوز درسشو تموم کرده به چشم یه اپلیکنت تمام عیار نگاه نمیکنند!
    در مورد سوال های دیگر خوب چرا بد باشه ! خودتون میبینید مثلا دانشگاه نوشته دانشجویی که میخاد بیاد اینجا باید فلان درسا رو پاس کرده باشه! ممکنه شما چند تاشو پاس نکرده باشی! خوب اگه بری اونا رو پاس کنی جلو میفتی ولی همیشه آگاهانه انتخاب کن چه درسایی رو اختیاری بگیری. همینجوری به درد نمیخوره
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.gh نمایش پست ها
    در مورد سوال های دیگر خوب چرا بد باشه ! خودتون میبینید مثلا دانشگاه نوشته دانشجویی که میخاد بیاد اینجا باید فلان درسا رو پاس کرده باشه! ممکنه شما چند تاشو پاس نکرده باشی! خوب اگه بری اونا رو پاس کنی جلو میفتی ولی همیشه آگاهانه انتخاب کن چه درسایی رو اختیاری بگیری. همینجوری به درد نمیخوره
    تو شانس پذیرش هم تاثیر میزاره اینا؟ مثلا تعداد واحدهای فوق زیاد بشه میتونه تاثیر معدل کم لیسانس رو کمتر کنه؟ (به علت بالا رفتن تعداد درسهای تخصصی)

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    تو شانس پذیرش هم تاثیر میزاره اینا؟ مثلا تعداد واحدهای فوق زیاد بشه میتونه تاثیر معدل کم لیسانس رو کمتر کنه؟ (به علت بالا رفتن تعداد درسهای تخصصی)
    میدونی محمود جان !
    اینا چون مباحث فرعی پذیرشه در نتیجه هر حا برای خودش سیستم و نظراتی داره ولی خوب تاثیر مثبت بیشتر میتونه تاثیرات منفی رو کم کنه !
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

اگر دانشگاهي باشد كه حد معدل گذاشته باشد و همچنين برخي از دانشگاهها كه شرط ارزيابي معدل هم كه توسط خود انها انجام ميشود و اين خود باعث كم و زياد شدن معدل كل ميشود در اين تيپ دانشگاهها نوع واحدهاي گذرانده شده تاثير دارد ولي در امريكا به خاطر بالا بودن تعداد دانشگاه هستند دانشگاههايي حتي شرط معدل هم نگذاشته اند فقط صرف داشتن ليسانس و جي ار اي و توصيه نامه معتبر و تافل پذيرش ميدهند .

معدل دیپلم و پیش دانشگاهی من 15 حالا میخواستم ببینم میتونم برای پذیرش در امریکا اقدام کنم و یه چیز مهم دیگه برای پذیرش برای کارشناسی در امریکا با دیپلم و پیش محدودیت سنی وجود داره اگه وجود داره تا چند سال می تونن اقدام کنن ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

سلام خدمت دوستان عزیز

من الان ترم 2 کارشناسی ارشد خواجه نصیر رشته برق هستم. من قبلا برای لیسانس اپلای کردم ولی قبول نشدم
    بنابراین رفتم و ارشد خوندم. الانم دارم روی زبان و GRE کار می کنم و معدلم هم تا ترم دو تقریبا 17 است. می خواستم برای ترم 3 برای دکترا اقدام کنم اما نمی دونم که برای گرفتن مدارک ارشد به مشکل بر می خورم یا نه. البته تمام مدارک لیسانسمو دارم و همچنین سربازیم رفتم. ارشدم هم شبانه هستم. به طور قطع تا ترم 3 فقط عنوان پروژم مشخص میشه و نهایتا 20 واحد پاس می کنم. آیا این باعث نمیشه که شانس اپلای پایین بیاد. چون اکثر استاد ها در ایمیل ها و مصاحبه ها از دانشجو درباره پروژه فوق سوال می کنند و همچنین مقالات. خوب قاعدتا من تا ترم 3 هیچ کدام از این موارد را ندارم. حالا به نظر شما اپلای کنم یا نه؟ آیا بهتر نیست که فوقم را تمام کنم و چند تا مقاله بدهم و بعد اپلای کنم؟ در ضمن لیسانسم هم در دانشگاه دولتی یزد بودم با معدل 15. برای زبان و GRE هم مشکلی ندارم چون قبلا امتحان دادم ولی دیگه اعتبار ندارند.

خیلی ممنون میشم که جواب منو بدین.

Junior Member

سلام
    اگه ليسانس رو به جاي ٨ ترمه تو ٩ ترم تموم كنم ولي درسي نيوفتاده باشم آيا تو روند پذيرش تو دانشگاهها تاثير مي ذاره؟
    بيشتر منظورم دانشگاه هاي امريكا كاندا و استراليا هستش

ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ataiot نمایش پست ها
    سلام
    اگه ليسانس رو به جاي ٨ ترمه تو ٩ ترم تموم كنم ولي درسي نيوفتاده باشم آيا تو روند پذيرش تو دانشگاهها تاثير مي ذاره؟
    بيشتر منظورم دانشگاه هاي امريكا كاندا و استراليا هستش

ممنون
    دوست عزیز من تا این لحظه هر جا اپلای کردم براشون معدل مهم بود و اینکه کی فارغ التحصیل شده و در این فاصله چکار می کردم! گپ باشه حرف و حدیث میشه!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_karimi76 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

من الان ترم 2 کارشناسی ارشد خواجه نصیر رشته برق هستم. من قبلا برای لیسانس اپلای کردم ولی قبول نشدم
    بنابراین رفتم و ارشد خوندم. الانم دارم روی زبان و GRE کار می کنم و معدلم هم تا ترم دو تقریبا 17 است. می خواستم برای ترم 3 برای دکترا اقدام کنم اما نمی دونم که برای گرفتن مدارک ارشد به مشکل بر می خورم یا نه. البته تمام مدارک لیسانسمو دارم و همچنین سربازیم رفتم. ارشدم هم شبانه هستم. به طور قطع تا ترم 3 فقط عنوان پروژم مشخص میشه و نهایتا 20 واحد پاس می کنم. آیا این باعث نمیشه که شانس اپلای پایین بیاد. چون اکثر استاد ها در ایمیل ها و مصاحبه ها از دانشجو درباره پروژه فوق سوال می کنند و همچنین مقالات. خوب قاعدتا من تا ترم 3 هیچ کدام از این موارد را ندارم. حالا به نظر شما اپلای کنم یا نه؟ آیا بهتر نیست که فوقم را تمام کنم و چند تا مقاله بدهم و بعد اپلای کنم؟ در ضمن لیسانسم هم در دانشگاه دولتی یزد بودم با معدل 15. برای زبان و GRE هم مشکلی ندارم چون قبلا امتحان دادم ولی دیگه اعتبار ندارند.

خیلی ممنون میشم که جواب منو بدین.
    کسی جواب نمیده؟!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)