صفحه 3 از 54 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 532

موضوع: تحصیل در اوکراین

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اوکراین

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Mohajer نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.

در رابطه با قیمت اجاره خونه در اون سایت اجاره رو به صورت روزانه زده.اجاره خونه در کیف (پایتخت اوکراین) بالاست.مثلا دوست من و بردارش یه خونه 2 خوابه رو ماهی 650 دلار اجاره کردند.اما خب می تونید از خوابگاه دانشگاه استفاده کنید و یه اتاق 2 نفره بگیرید که اجارش خیلی خیلی پایین تر از اجاره ی خونه هست و مزیتی که داره نزدیکی به دانشگاه هست.

در رابطه با برادرتون هم بله می تونه بره اوکراین فقط باید اول در اونجا در کلاس پادفک(کلاس آموزش زبان روسی و 3 تا درس مربوط به رشتش) رو بخونه بعد از اون وارد دانشگاه بشه و البته در مقطع کارشناسی شرکت می تونه بکنه نه کاردانی !

در رابطه با خودتون هم بله امکانش هست انصراف بدید و برید اوکراین درس بخونید.اما اول باید دوره پادفک رو در اوکراین بخونید بعد هر رشته ای خواستید بخونید و اون هم در مقطع کارشناسی نه کاردانی !

بازم سوالی بود در خدمتم.
    موفق باشید.
    ممنون از جواب.

راستش من امروز رفته بودم برای مشاوره به شرکت سیردانش صدف و اطلاعات خیلی خوبی هم به من دادن...ولی اینطور که این‌ها گفتن خرج دوره پادفک فنی مهندسی برای من نزدیک به 4000 دلار خرج داره با خوابگاه و اینا و 600 هزار تومن حق زحمه شرکت هست و 600 هزار تومن هم بلیط هواپیما و کلا خرجی که میشه با احتساب هزینه ترجمه و بیمه و غیره نزدیک به 6 میلیون تومن برای سال اول در میاد و ماهی هم 250 تا 300 دلار خرج ماهانه هست!

البته اینم گفت که سال اول انقدر خرج داره و وقتی وارد دانشگاه بشیم خرج سالیانه حدود 3500 دلار تا 4000 دلار مشروط به زندگی در خوابگاه و همون ماهی 250 تا 300 دلار می‌شه و دورهٔ تحصیلی اونجا 4 سال طول می‌کشه که آخرش لیسانس میدن و اصلا مقطعی به اسم کاردانی (فوق دیپلم) وجود نداره!

خونه هم تو کیف به من گفت ماهی 300 دلار به بالا باید حساب کنم که گفت صرف اقتصادی نداره و بهتره حداقل در سال اول تو خوابگاه داشنجویی بمونم و وقتی با محیط آشنا شدم به فکر خونه گرفتن باشم.

در مورد چایکوفسکی هم که برای رشته‌های هنری هست، گویا برای موسیقی امتحان عملی داره و باید طرف بتونه حداقل یک ساز رو بزنه و با موسیقی آشنایی پایه داشته باشه و در مجموع باید در امتحان ورودی قبول شد!

حالا به نظر شما این هزینه‌هایی که این شرکت گفته درست بوده و اقدام از همین شرکت مناسبه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط komeil4life نمایش پست ها
    ممنون از جواب.

راستش من امروز رفته بودم برای مشاوره به شرکت سیردانش صدف و اطلاعات خیلی خوبی هم به من دادن...ولی اینطور که این‌ها گفتن خرج دوره پادفک فنی مهندسی برای من نزدیک به 4000 دلار خرج داره با خوابگاه و اینا و 600 هزار تومن حق زحمه شرکت هست و 600 هزار تومن هم بلیط هواپیما و کلا خرجی که میشه با احتساب هزینه ترجمه و بیمه و غیره نزدیک به 6 میلیون تومن برای سال اول در میاد و ماهی هم 250 تا 300 دلار خرج ماهانه هست!

البته اینم گفت که سال اول انقدر خرج داره و وقتی وارد دانشگاه بشیم خرج سالیانه حدود 3500 دلار تا 4000 دلار مشروط به زندگی در خوابگاه و همون ماهی 250 تا 300 دلار می‌شه و دورهٔ تحصیلی اونجا 4 سال طول می‌کشه که آخرش لیسانس میدن و اصلا مقطعی به اسم کاردانی (فوق دیپلم) وجود نداره!

خونه هم تو کیف به من گفت ماهی 300 دلار به بالا باید حساب کنم که گفت صرف اقتصادی نداره و بهتره حداقل در سال اول تو خوابگاه داشنجویی بمونم و وقتی با محیط آشنا شدم به فکر خونه گرفتن باشم.

در مورد چایکوفسکی هم که برای رشته‌های هنری هست، گویا برای موسیقی امتحان عملی داره و باید طرف بتونه حداقل یک ساز رو بزنه و با موسیقی آشنایی پایه داشته باشه و در مجموع باید در امتحان ورودی قبول شد!

حالا به نظر شما این هزینه‌هایی که این شرکت گفته درست بوده و اقدام از همین شرکت مناسبه؟
    این موسسات کلا از دنیا بیخبرن
    کسی‌ که تو tchaikovsky قبول می‌شه نابغه موسیقی زده شده
    یعنی‌ دانشجوی موسیقی ایران فوق لیسانس هم بگیرن باز اونجا قبول نمیشن
    تاحالا هیچ ایرانی‌ نرفته تو کنسرواتوار tchaikovsky چه در کیف چه در مسکو
    مگر اینکه در زمان شاه
    اون کسی‌ که در اون سطحه خود آکادمی دعوتش می‌کنه
    این که آدم بخواد از طریقه موسسه‌های اعذام دانشجو اقدام کنه دقیقه می‌شه یک جوک براشون !

نقل قول نوشته اصلی توسط MUSIQUE نمایش پست ها
    این موسسات کلا از دنیا بیخبرن
    کسی‌ که تو tchaikovsky قبول می‌شه نابغه موسیقی زده شده
    یعنی‌ دانشجوی موسیقی ایران فوق لیسانس هم بگیرن باز اونجا قبول نمیشن
    تاحالا هیچ ایرانی‌ نرفته تو کنسرواتوار tchaikovsky چه در کیف چه در مسکو
    مگر اینکه در زمان شاه
    اون کسی‌ که در اون سطحه خود آکادمی دعوتش می‌کنه
    این که آدم بخواد از طریقه موسسه‌های اعذام دانشجو اقدام کنه دقیقه می‌شه یک جوک براشون !
    اگر از طریق این شرکت‌ها اقدام نکنیم، باید چیکار کرد؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

به صورت اینترنتی فرم اپلای و خوابگاه رو پر میکنید و بعد از گرفتن پذیرش اون رو به سفارت میبرید و ویزا و بلیط و درنهایت پرواز به سمت کیف.

به نظر من از موسسات استفاده کنید. چون شما به شهر و مسیر ها آشنایی ندارید و اونجا سردرگم میشید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان

علی جان میتونم بپرسم شما از کجا متوجه شدید این اجاره روزانس؟ من که هرچی گشتم پیدا نکردم.

ولی دوستان اشتباه نکنید. کیف خیلی خیلی خیلی از تهران خودمون ارزونتره. مطمئن باشید شما با هرسطح مالی میتونید یک آپارتمان اجاره کنید.خوابگاه های دانشگاه های اوکراین به دانشجو های ایرانی توصیه نمیشه.

موفق باشید همگی
    از اونجایی که چندتا سایت رو زیر و رو کردم و همشون اجاره هاشون مشابه همین سایت بود و روزانه بود.همین سایت هم به ادمینش ایمیل دادم و گفت روزانه هست قیمت ها و بیشتر مناسب توریست ها هستن این واحد ها.
    در رابطه با ارزون تر بودن از تهران هم اصلا اینجور نیست.شما توی پرت ترین منطقه کیف می تونید یه آپارتمان 250-300 $ پیدا کنید(دقت کنید به پرت بودن و دور بودن از دانشگاه).گفتم که دوست من و برادرش در یه منطقه متوسط رو به پایین که پیش اتوبان هست یه آپارتمان 2 خوابه رو 650 دلار اجاره کردند.تازه به خاطر دور بودن از دانشگاه باید هر روز صبح زود با مارشوتکا(تاکسی ون) تا دانشگاه برن.به همین خاطر نفری ماهی نزدیک 50$ بابت رفت آمدشون به دانشگاه همی میدن.

ممنون از جواب.

در رابطه با سالی 4000 دلار هزینه پادفک کاملا دروغ گفتند.بهترین دوره پادفک 2500$ نهایتا هزینش میشه.بقیش میره تو جیب دلال !
    خوابگاهش سر هم اجارش واسه یه سال نهایتا 400-600$ بسته به دانشگاه میشه.
    خورد و خوراک رو درست گفته.
    بله اونجا هم کاردانی وجود نداره.
    خونه هم پرت ترین جا همون قیمتی گفت در میاد.

به نظر من برو با چندتا شرکت دیگه هم مشورت کن و ببین اختلاف قیمت هاشون به چه صورت هست.حتما این کار رو انجا بده.

اگر نخواید از طریق شرکت اقدام کنید باید یه آشنایی چیزی کیف داشته باشید کمکتون کنه.چون شما که اول سر زبان بلد نیستید که بخواید از فرودگاه برید خوابگاه.
    یه همین طور واسه بقیه کار هاتون که به زبان نیاز دارید.اگه در کیف آشنا دارید از طریق اون اقدام کنید.اگر نه هم به وسیله یه شرکت خوب اقادام کنید.
    چون همه ی دانشگاه ها پذیرش اینترنتی ندارند و به همین خاطر باید حضوری پذیرش گرفت.
    برای انتخاب شرکت اول به چندتا شرکت خوب سر بزنید بعد انتخاب کنید یکی رو.

به صورت اینترنتی فرم اپلای و خوابگاه رو پر میکنید و بعد از گرفتن پذیرش اون رو به سفارت میبرید و ویزا و بلیط و درنهایت پرواز به سمت کیف.

به نظر من از موسسات استفاده کنید. چون شما به شهر و مسیر ها آشنایی ندارید و اونجا سردرگم میشید.

موفق باشید
    سپهر جان همه دانشگاه ها پذیرش اینترنتی ندارند.خیلی ها به صورت حضوری باید پذیرش گرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Mohajer نمایش پست ها
    در رابطه با سالی 4000 دلار هزینه پادفک کاملا دروغ گفتند.بهترین دوره پادفک 2500$ نهایتا هزینش میشه.بقیش میره تو جیب دلال !
    خوابگاهش سر هم اجارش واسه یه سال نهایتا 400-600$ بسته به دانشگاه میشه.
    خورد و خوراک رو درست گفته.
    بله اونجا هم کاردانی وجود نداره.
    خونه هم پرت ترین جا همون قیمتی گفت در میاد.

به نظر من برو با چندتا شرکت دیگه هم مشورت کن و ببین اختلاف قیمت هاشون به چه صورت هست.حتما این کار رو انجا بده.
    الان فقط دو تا شرکت در زمینه اوکراین کار می‌کنن تو تهران که مجوز دارن، البته اونا رو هم با بدبختی از این لیست پیدا کردم! http://www.iranscholarship.net/paziresh/table.htm

به دلیل تبلیغاتی بودن قسمتی از متن پست ، قسمتی از پست ویرایش شد.

که این دو تا شرکت هم خیلی گفته‌هاشون متفاوت نیست...یه شرکت دیگه هم بود به اسم .... که وقتی باهاش تماس گرفتم گفت دیگه در زمینه اوکراین اصلا فعالیت نمی‌کنن و فقط رو هندوستان کار می‌کنند.
    ویرایش توسط Ali_Mohajer : October 19th, 2009 در ساعت 10:02 PM

الان فقط دو تا شرکت در زمینه اوکراین کار می‌کنن تو تهران که مجوز دارن، البته اونا رو هم با بدبختی از این لیست پیدا کردم! http://www.iranscholarship.net/paziresh/table.htm

که این دو تا شرکت هم خیلی گفته‌هاشون متفاوت نیست...یه شرکت دیگه هم بود به اسم .... که وقتی باهاش تماس گرفتم گفت دیگه در زمینه اوکراین اصلا فعالیت نمی‌کنن و فقط رو هندوستان کار می‌کنند.

خب تفاوت شهریه ها رو توی این چند صفحه ای که لینک می کنم ببینید :

KYIV NATIONAL UNIVERSITY OF CONSTRUCTION AND
    ARCHITECTURE

توضیحات شهریه :
    The tuition fee in 2009/2010 academic year is: in Architectural faculty - $3000 (23000 grivnas);
    Engineering departments - $2000 (15000 grinbas); Preparatory Department - $1500 (12000 grivnas).
    Accommodation fee is approximately $1000 annually.

kharkov aviation institute

توضیحات : در لینک

من وقت زیادی ندارم.این رو هم با سرچ کردن در آوردم.2 سال پیش من قصد اوکراین رفتن داشتم.اما مشکلی پیش اومد و نرفتم.بیشتر جاها شهریه رشته مهندسی 2000-25000$ هست.پادفک هم حدود 2000$. این 4000 $ رو که موسسات میگن واسه اینه که 1500 تاش بره تو جیب خودشون.
    رشته و دانشگاهی که می خوای رو سرچ کن بعد ببین tuition fee چقدر زدن.
    خیلی حواست باشه این موسسات سرت کلاه نزارن(حتی اینایی که مورد وزارت علوم هستند) !

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

ببینید دوست عزیز

توضیحات دوست خوبم علی کامل بود. در کشور هایی مثل روسیه و اوکراین و بلاروس که زبانشون رو بلد نیستید
    باید از طریق موسسات اقدام کنید. مگر اینکه زبان روسیتون کامل باشه و برای گرفتن پذیرش مشکلی نداشته باشید.

ببینید دوست عزیز

توضیحات دوست خوبم علی کامل بود. در کشور هایی مثل روسیه و اوکراین و بلاروس که زبانشون رو بلد نیستید
    باید از طریق موسسات اقدام کنید. مگر اینکه زبان روسیتون کامل باشه و برای گرفتن پذیرش مشکلی نداشته باشید.
    سلام، حرف شما و علی عزیز متین، ولی ایشون اضافه کردن که این شرکت داره یک پول اضافی زیاد هم می‌گیره که من گفتم این دو شرکتی که در تهران هستن و مجوز وزارت علوم رو دارن، تقریبا هزینه‌های مشترکی دارن! سوال اینجاست که این مورد رو باید چیکار کرد، چون این شرکت‌ها خدمات می‌دن و ما استفاده می‌کنیم و نمی‌شه کاریش کرد، یعنی شرکت می‌گه خوب مهم نیست اقدام نکنید اگر صرف نداره!

به هر حال فکر می‌کنم سال اول باید به یه چیزهایی تن داد...مگر اینکه یه شرکت منصف پیدا کرد که معتبر هم باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)