صفحه 7 از 54 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 532

موضوع: تحصیل در اوکراین

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اوکراین

نقل قول نوشته اصلی توسط silence نمایش پست ها
    خب هزینه های روسیه خیلی بیشتر از اکراینه. موافق نیستی شما؟
    نه موافق زيستم. اگرم بخواد بيشتر باشه براي كل دوره ي ارشد نهايتا 5000$بشه كه اونم بعيده.حداقل مي دونين كه تو يه كشوري بهتر از اوكراين دارين درس مي خونين و جوونيتونو اونجا گذروندين.
    اگه تو دانشگاه لومونزوف مسكو نخواين درس بخونين تو بقيه دانشگاه ها ثهريه دانشگاه تقريبا برابر.حتي بعضي دانشگاه ها مثله دانشگاه هاي اكولوژي مسكو و دانشگاه اورال شهرينه سالانه 2200$ هست كه از اوكراين.....
    هر دو كشور خوابگاه ميدن. همون دانشگاه اكولوژي هزينه ي خوابگاهاش ماهانه 40دلاره كه با اوكراين.....
    قيه دانشگاه ها هم هزينه ي ماهانه خوابگاه ها حدود 1000دلاره تو مسكو .البته يه جايي مثله دانشگاه اورال هزينه ي سالانه(تاكيد رو سالانه) خوابگاه 40$هست(طبق تجربه ي مجيد جان)
    تو مسكو هم از 300دلار هزينه زندگي مي تونه باشه تا 2000$ يا بيشتر.بستگي به به خودمون داره.اگه بخوايم هفته اي 7 روزه 8بار بريم دسيكو يا سينما يا هر جاي تفريحي ديگه و غذا هاي بيرون رو بخوريم تابلو كه خيلي زياد ميشه.
    در ضمن طبق تجرب ي همونه مجيد جان هزينه ي ماهانه زندگي براي ايشون كه تو مسكو نيستند ماهانه 200$ بود.
    به نظرم هزينه زياد فرقي نداره تو مسكو يا اوكراين
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member silence آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق، کنترل_سجاد مشهد

مرسی آقا حسن. منو به فکر فرو بردی...
    یه یادداشت از یه ایرانی که اکراین بوده هم تو این وبلاگ خوندم، یکم مردد شدم.
    باید قلم گرفت به دست تقویم تازه ای نوشت باید که تن نداد و رفت به جستجوی سرنوشت

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak_mh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز, در مورد مجوز کار باید بگم که با ویزای دانشجویی شما اجازه کار ندارید مگر کارکردن سیاه یا به اصطلاح قاچاقی که اون هم اگر پلیس متوجه بشه احتمال دیپرت شدن وجود داره... اینجا مشکل خواصی نداره فقط اگر هدفتون برگشت به ایران هست از اول به تایید مدارک پس از انمام تحصیل خوب فکر کنید.اگر در این کشور خودتون بخواهید, خوب میتونید دانشتون رو بالا ببرید ... ولی من دوستانه به شما پیشنهاد میکنم که به کشورهای دیگه هم نگاهی بندازید مثل آلمان ,چراکه خرج ها در یک طبقه میباشند با این تفاوت که مدرک شما از آلمان خواهد بود و در حین تحصیل نیز اجازه کار خواهید داشت چه بسا که هیچ نیازی به فرستادن پول از ایران نباشد... (خرج دانشگاه در اوکراین بسته به رشته=1500-6000 دلار اما در آلمان بصورت مجانی و ماکزیموم 1500 یورو در سال...خرج ماهانه خورد و خوراک در کیف 200-400 دلار بسته به فرد و اجاره خانه حداقل ترین ماهی 300 دلار اما در آلمان خانه 400-700 یورو و خرج ماهانه 200-300 یورو ...پس با یک مقایسه ساده میتونیم بگیم که عقلانی هست که به کدوم کشور بریم !! )
    امیدوارم موفق باشید...
    من در حال حاضر در مالزی دارم درس می خونم. مالزی هم از نظر هزینه در دید بچه هایی که میخوان برن یه جایی با هزینه مناسب درس بخونن شبیه اکراین هست. (همینطور هند و ...) یعنی میخوام بگم کسایی که مثلا مایه دار نیستن که بتونن هر ماه یکی دو میلیون خرج کنن اصولا میان سراغ کشور های مالزی، اکراین، هند و این کشورها یک نوع متفاضی دارن. بنا بر این من فکر میکنم بد نیست اینجا حرفمو بزنم.
    من میخوام از حرف این دوست عزیز آقای مزدک دفاع کنم و تجربه خودم رو هم که در همچین کشوری (از نظر هزینه) درس میخونم رو بگم که بچه هایی که میان این تاپیک رو میخونن و تو فکرشون تحصیل در اکراین هست این حرف ایشون رو جدی تر بگیرن...

مالزی در نگاه اول ارزون هست. ولی با توجه به اینکه مثلا الان ایتالیا داره یه سری بورس های فراگیر به همه بچه ها میده (سالی 3300 تا 6000 یورو) خب هزینه ایتالیا با مالزی برابر یا کمتر درمیاد. اما اکثر بچه ها تا اسم اروپا میاد فکر می کنن اوه اوه چه خبره... ما که از این پولها نداریم! ما نهایت همین هند و مالزی رو اگه بشه میریم!! یا تو همین فروم بچه هایی هستن که میگن با ماهی 450 یورو دارن در فرانسه زندگی می کنن (شهر گرنوبل) و شهریه دانشگاه هم نمیدن( یعنی ماهی 600 تومن خرج دارن) که حساب و کتاب که بکنی میبینی ماهی 100 هزار تومن گرونتر از مالزی در میاد (چون اینجا سالی دو تومن هم شهریه میدیم که سر شکن کنی روی ده ماه میشه ماهی 200 تومن بعلاوخ 300 تومن برای زندگی (که در کوالالامپور حداقل میشه 400)میشه ماهی 500)!!
    الان در همین هند که دیگه بین گروه کشورهای ارزون باز به ارزونی و چیپ بودن معروف هست ...برید تو رومش و یه نگاهی بندازین برای زندگی در دهلی هزینه ها روی 500 تومن در ماهه و شهریه دانشگاهم سر جاش!

بطور خلاصه:
    اگه از اون دسته ای هستید که میخواید فقط به یه بهانه ای از کشور خارج بشید و فکر میکنید اگه بین مو بور ها زندگی کنید مثلا زندگی همینطور الکی شیرین میشه! و عشق و حالتون ردیف میشه و اتوماتیک وار پیشرفت می کنید و زندگیتون میشه مث فیلما!! و درکتون و هدفتون از تحصیل در خارج در یه همچین حدودیه (که معمولا در مورد بچه هاییه که سنشون کمه و برای لیسانس میخوان برن) که من توصیه ای براتون ندارم...هر جور راحتید. شما هر جا برید بر میگردید...
    ولی اگه:
    خودتون رو برای پیشرفت و رسیدن به یه هدف سخت ولی با ارزش (تحصیل و زندگی و احتمالا اشتغال و اقامت در اروپا/امریکا/کانادا) آماده کردید، باید بدونید این مسیر ذاتا سر بالاییه. چون شما میخواهید از یه کشور فقیر تر و عقب مونده تر برید و تبعه یه کشور مرفه تر و پیشرفته تر بشید. بنا بر این میانبری وجود نداره. باید این فاصله رو طی کنید و ارتفاع بگیرید. حالا بعضی ها از آسانسور پول استفاده می کنن (و با خرج سالی 30 40 میلیون به راحتی میرن استرالیا یا انگلیس و همونجا تازه انگلیسی یاد میگیرن و ... ) ولی بعضی ها هم مثل من و شما همچین پولی رو نمی تونن تهیه کنن . باید بدونید ما باید از نردبون این فاصله رو بریم که سخت تره. ولی این نردبون هند و مالزی و اکراین نیست. یعنی حتی اگه برای یه عده بچه های سختکوش نردبون هم بشه باز نردبونیه که روی بوم همسایست! نه اونجاییکه شما میخواین! و شما دارین راه خودتونو دور می کنین.(مثلا شما در مالزی به آخر موفقیت علمی و شغلی هم برسید باز در مالزی شرایط و تسهیلاتی و قوانینی برای اقامت شما وجود نداره و باید برید از صفر شروع کنید مثلا برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید!! ولی اینبار فقط از سفارت استرالیا در مالزی!!)

بنا بر این اگه هدفی که در بالا گفتم رو دارید و از سختیش هم ترسی ندارین به عنوان کسی که الان چند ساله توی این جریان هستم تجربم رو بخوام بهتون بگم اینه که به صرفه ترین جا برای درس خوندن افراد با سطح مالی متوسط اروپا هست. کشورهایی مثل آلمان ، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا. که شهریه ها بسیار پایین یا صفر هست و امکان کار هم وجود داره (برای روز مبادا)

ضمن اینکه من گفتم "به صرفه ترین" نه لزوما "ارزانترین" چون شما ممکنه حالا فرضا با هزار سختی در اکراین یا مالزی بتونید ارزونتر از اروپا درس بخونید (اون هم همونطور که گفتم فرقش میشه ماهی 100 تومن 200 تومن) اما دست آوردتون رو هم باید نگاه کنید. شما اگه یه جفت کفش بنجل رو 20 تومن بخرید و یه جفت آدیداس اصل رو 25 تومن کفش اولی "ارزونتر" هست ولی کدوم خرید هوشمندانه تره؟ و کدوم اصظلاحا "به صرفه تره"؟ ممکنه موقع خرید فکر کنید خیلی زرنگید و دارید با 5 تومن کمتر یه کفش میگیرید ولی از فردای اون روز میبینید که ظاهر کفش زار میزنه و یه ماه بعد هم پاره میشه و دوباره یا پا برهنه میمونید یا باید برید 20 تومن بدید دوباره یکی دیگه بگیرید ولی اگه اون آدیداس رو میگرفتید هم دردسرتون کمتر بود، هم پرستژش بیشتر بود و جالب تر اینکه در درازمدت به صرفه تر بود.... این مثال دقیقا مقایسه تحصیل در هند، اکراین، مالزی با اروپاست. در انگلیسی یه ضرب المثلی هست که میگه: "ما اونقدر پولدار نیستیم که جنس ارزون بخریم" اشاره به اینکه جنس ارزون فقط ظاهر داره و عملا کار نمی کنه و هی باید دوباره بخری بنا بر این اگه واقعا میخوای پولتو هدر ندی یه بار یه چیز خوب بخر. حالا من فکر کنم ما هم باید یه ضرب المثل جدید ابداع کنیم که "ما اونقدر پولدار نیستیم که بریم هند/اکراین/مالزی درس بخونیم!"

پی نوشت: مخاطب من در پست بالا فقط کسایی هستن که با هدف نهایی اشتغال و اقامت در اروپا/امریکا/... از ایران خارج میشن و عازم هند و مالزی و ... میشن. نه اونهاییکه میخوان برگردند ایران یا به هر صورت همچین هدفی ندارند. برای اونها قضیه میتونه متفاوت باشه.
    ویرایش توسط basy : September 6th, 2010 در ساعت 04:35 PM

Junior Member

از نظر سطح علمی همینطور که عرض کردم بستگی به خودتون داره..یعنی بله اگر شما بخواهید ,شاید حتی از خیلی کشورهای دیگه علمشون بالاتر باشه..شما اگر واقعا اهل درس خوندن هستی اوکراین میتونه جای خوبی باشه !! در زمینه آی تی اطلاعات موثقی ندارم اما تا جایی که میدونم سطح پزشکی و هوا فضاش بالاست...

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط silence نمایش پست ها
    مرسی آقا حسن. منو به فکر فرو بردی...
    یه یادداشت از یه ایرانی که اکراین بوده هم تو این وبلاگ خوندم، یکم مردد شدم.
    خودم هم قبول دارم كه شايد اوكراين نژاد پرست داشته باشه.اما ديگه نه در حدي كه اين اقا گفتن.ديگه در اين حد نيستن كه تو خيابون داري راه ميري با شيشه بزننت.
    يا اينكه تو فرودگاه پليس مسلسل بگيره روت بگه پول بده!!!!! احتمالا ايشون در حال مساعدي نبودن موقع نوشتن مطالب.
    يا با اين شدت به مردم يه كشور توهين كنن!!!
    اما كلا اگه ادم بخواد به روسي درس بخونه روسيه خيلي بهتر از اوكراينه
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

دوستان من قصد سفر به اوکراین برای ادامه تحصیل رو دارم !

حالا چند تا سوال داشتم !

- خوابگاه های اوکراین چطوری هستند ؟ امکاناتشون ؟
    - توی خوابگاه ها ، توی اتاق دسترسی به اینترنت وجود داره ؟ ( خیلی واسم مهمه این یکی )
    - واسه یک ایرانی زندگی توش چطوریه ؟ مردمش ، اخلاقاشون ، نژاد پرستیشون ، امنیت و ... این چیزا چطوره؟
    - یادگیری زبان روسی سخته ؟
    - آیا زندگی توی اوکراین سخت هست ؟ فارغ از مسائل دلتنگی و دوری از وطن و ... میگم ! سخت هست نسبت به سایر کشورهای اروپایی ؟
    - در حین تحصیل میتونم با یک دختر اوکراینی ازدواج کنم و اقامت دائم اوکراین رو بگیرم ؟
    - کلا دوستانی که توی اوکراین درس خوندن وضعیت رفاهی دانشجوها توی خوابگاه و دانشگاه رو چطوری میبینن ؟؟؟

و سوال آخر اینکه شما مالزی رو پیشنهاد میکنید یا اوکراین ؟
    ویرایش توسط halandoon : September 12th, 2010 در ساعت 12:02 AM دلیل: قانون تبلیغات

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

نقل قول نوشته اصلی توسط NaKhoda نمایش پست ها
    دوستان من قصد سفر به اوکراین برای ادامه تحصیل رو دارم !

- خوابگاه های اوکراین چطوری هستند ؟ امکاناتشون ؟
    - توی خوابگاه ها ، توی اتاق دسترسی به اینترنت وجود داره ؟ ( خیلی واسم مهمه این یکی )
    - واسه یک ایرانی زندگی توش چطوریه ؟ مردمش ، اخلاقاشون ، نژاد پرستیشون ، امنیت و ... این چیزا چطوره؟
    - یادگیری زبان روسی سخته ؟
    - آیا زندگی توی اوکراین سخت هست ؟ فارغ از مسائل دلتنگی و دوری از وطن و ... میگم ! سخت هست نسبت به سایر کشورهای اروپایی ؟
    - در حین تحصیل میتونم با یک دختر اوکراینی ازدواج کنم و اقامت دائم اوکراین رو بگیرم ؟
    - کلا دوستانی که توی اوکراین درس خوندن وضعیت رفاهی دانشجوها توی خوابگاه و دانشگاه رو چطوری میبینن ؟؟؟

سلام

جوابها از بالا به پایین

همه جور خوابگاهی داره... درجه 1 هاش گرونتره...

نمیدونم

دوستان من راضی هستن... نژاد پرستی ندیدن... امنیت ضعیفه...

زبان روسی بستگی به پشتکار خودتون داره...

منظورتون از سختی رو متوجه نمیشم؟؟؟ سختی یا از نظر مالیه یا عاطفی... عاطفی که نیست... مالی هم که...

بله میتونید ازدواج کنید...

من اوکراین رو بیشتر میپسندم...

موفق باشید

Member

من مالزی هستم و اکراین رو ندیدم. اما چون فکر میکنم کسی که هم مالزی درس خونده باشه هم اکراین به این سادگی ها گیر نیاد من خیلی خلاصه چند تا نکته رو بهتون میگم. بذارید کنار نکاتی که احیانا دوستان اکراین نشین بهتون می گن و تصمیم بگیرین...
    مزیت های عمده مالزی: زبان تحصیل انگلیسی. هزینه های کمتر یا مساوی با اکراین. کمی مدرن تر از اکراین. امنیت اجتماعی خوب (خیلی خیلی بهتر از ایران). طبیعت زیبا و فضای توریستی.
    در کل همیشه شما با نگاه به اکثریت یه نتیجه گیری کلی و منطقی میتونید بکنید (به قول معروف تصمیمی که "خرد جمعی" گرفته!). الان توی همین فروم ببینید روم مالزی چقدر شلوغ و پر طرفدار هست و روم اکراین رو ببینین که اصولا ظرفیتش از یه تاپیک بالاتر نرفته. در حالیکه 5-6 سال پیش یکی از مقصد های اصلی اکراین بود و الان محبوبیتش رو از دست داده. ولی مالزی همچنان پر طرفداره. حالا اینکه این مسئله رو چطور توجیه می کنین و چه نتیجه ای ازش میگیرین با خودتونه...

( به طور کلی هم من نه اکراین رو توصیه می کنم نه مالزی رو. بلکه اروپای غربی رو بهتون توصیه میکنم. چند پست قبلی من رو در همین تاپیک یه نگاهی بندازید...)

Junior Member

سلام دوستان !
    بالاخره ما هم رفتنی شدیم ! دوشنبه دارم میرم !
    رسیدم حتما واستون عکس و ... میذارم و توضیحات کامل میدم ! چون هر چی تاپیک رو گشتم کسی رو ندیدم که رفته باشه و توضیح خوب داده باشه !

فقط یک سوال داشتم ! اینکه من بعد از گرفتم لیسناس یا فوق لیسانس کامپیوتر یا مکانیک تو اوکراین ! شانس این رو دارم که بورسیه یا پذیرش بگیرم از یکی از دانشگاه های امریکا یا کانادا ؟؟؟

Member

فقط یک سوال داشتم ! اینکه من بعد از گرفتم لیسناس یا فوق لیسانس کامپیوتر یا مکانیک تو اوکراین ! شانس این رو دارم که بورسیه یا پذیرش بگیرم از یکی از دانشگاه های امریکا یا کانادا ؟؟؟
    چرا که نه؟ همه چیز ممکنه فقط باید به اندازه کافی تلاش کرد.زبان انگلیسی رو هم فراموش نکنید. سفر به سلامت!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)