صفحه 497 از 715 نخستنخست ... 397447487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507547597 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,961 تا 4,970 , از مجموع 7142

موضوع: وقت گرفتن از سفارت آلمان (برای وقت اضطراری موضوع جداگانه وجود دارد!)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وقت گرفتن از سفارت آلمان (برای وقت اضطراری موضوع جداگانه وجود دارد!)

من 4 هفتست از خارج و از ایران دارم تلاش میکنم این هفته حتا این آژانسا هم نتونستن بگیرن!! چه کنیم؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وقت گرفتن از سفارت آلمان (برای وقت اضطراری موضوع جداگانه وجود دارد!)

من یه پیشنهاد دیگه دارم.
    .
    پیشنهاد من اینه که ما که با مشکل وقت گرفتن از سفارت آلمان دست به یقه ایم، یه نامه تنظیم کنیم اما نه به سفارت یا وزارت، بلکه خطاب به امور بین الملل دانشگاهایی که به ما پذیرش دادند. مشکل رو توضیح بدیم و پای اون نامه تک تک اسامی خودمون و دانشگاه هایی که به ما پذیرش دادن رو بنویسیم
    .
    این روش از نظر من این سه تا امتیاز داره:
    1. امور بین الملل دانشگاه به این علت که الف) خودش قرار نیست دردسر رسیدگی به درخواستهای ویزا رو به دوش بکشه، یعنی از مشکل دوره و ب) کلا بابت علاقه مندی دانشگاه ها به بالا بردن دایورستی فرهنگی/جمعیتی دانشگاهشون که یه امتیاز محسوب میشه (و توی یه سری از رنکینگها لحاظ میشه) و علاقه به حضور دانشجوهایی از فرهنگهای مختلف، احتمال میدم که خیلی راحت تر همدلی نشون بدن و تصمیم بگیرن کمک کنن به نسبت همکاری ای که انتظار میره از طرف سفارت آلمان یا وزارت خارجه ایران صورت بگیره
    .
    2. با این حال این روش هم مثل هر حرکت دیگه ای نیاز به تعداد بالای نفرات شرکت کننده داره و من خودم فکر میکنم بچه ها براشون راحت تر خواهد بود که پای برگه ای رو امضا کنن که خطاب به بخش بین الملل دانشگاه هست تا یه نهاد دیپلماتیک مثل سفارت یا وزارت.
    .
    3. اگه موفق بشیم که یه همکاری ای رو بین روابط بین الملل دانشگاه های آلمانی برای حمایت از خودمون ایجاد کنیم، فشاری که از طرف گروهی از دانشگاه های آلمانی به سفارت تهران وارد شه، از هر فشاری از طرف خودمون یا دولتمون سنگین تر خواهد بود؛ اما حتی اگه نتونن یا نخوان فشاری بیارن، بازم امیدش هست که دست کم یه فرجه ثبت نام برای دانشجویان ایرانی در نظر بگیرن.
    .
    هر آشنای صاحب نامی هم که داشته باشیم میتونیم بدیم پای نامه رو امضا کنه و بعد رونوشت کنیم به امور بین الملل دانشگاه ها.
    .
    اگه مایلید کار بی دردسری انجام بدید، هم اطلاع رسانی کنید و هم عجالتا یه راه ارتباط به من برسونید. تعداد که به اندازه قابل قبولی زیاد بشه، نامه رو مینویسیم (به زبان آلمانی) و میفرستیم برای شرکت کننده ها اگه از محتواش راضی بودن، مشخصات خودشون و پذیرششون رو بدن پای نامه بزنیم و قبل از دوشنبه آینده بفرستیم بره.

نقل قول نوشته اصلی توسط shrnkm نمایش پست ها
    من یه پیشنهاد دیگه دارم.
    .
    پیشنهاد من اینه که ما که با مشکل وقت گرفتن از سفارت آلمان دست به یقه ایم، یه نامه تنظیم کنیم اما نه به سفارت یا وزارت، بلکه خطاب به امور بین الملل دانشگاهایی که به ما پذیرش دادند. مشکل رو توضیح بدیم و پای اون نامه تک تک اسامی خودمون و دانشگاه هایی که به ما پذیرش دادن رو بنویسیم
    .
    1. امور بین الملل دانشگاه به این علت که الف) خودش قرار نیست دردسر رسیدگی به درخواستهای ویزا رو به دوش بکشه، یعنی از مشکل دوره و ب) کلا بابت علاقه مندی دانشگاه ها به بالا بردن دایورستی فرهنگی/جمعیتی دانشگاهشون که یه امتیاز محسوب میشه (و توی یه سری از رنکینگها لحاظ میشه) و علاقه به حضور دانشجوهایی از فرهنگهای مختلف، احتمال میدم که خیلی راحت تر همدلی نشون بدن و تصمیم بگیرن کمک کنن به نسبت همکاری ای که انتظار میره از طرف سفارت آلمان یا وزارت خارجه ایران صورت بگیره
    .
    2. با این حال این روش هم مثل هر حرکت دیگه ای نیاز به تعداد بالای نفرات شرکت کننده داره و من خودم فکر میکنم بچه ها براشون راحت تر خواهد بود که پای برگه ای رو امضا کنن که خطاب به بخش بین الملل دانشگاه هست تا یه نهاد دیپلماتیک مثل سفارت یا وزارت.
    .
    3. اگه موفق بشیم که یه همکاری ای رو بین روابط بین الملل دانشگاه های آلمانی برای حمایت از خودمون ایجاد کنیم، فشاری که از طرف گروهی از دانشگاه های آلمانی به سفارت تهران وارد شه، از هر فشاری از طرف خودمون یا دولتمون سنگین تر خواهد بود؛ اما حتی اگه نتونن یا نخوان فشاری بیارن، بازم امیدش هست که دست کم یه فرجه ثبت نام برای دانشجویان ایرانی در نظر بگیرن.
    .
    هر آشنای صاحب نامی هم که داشته باشیم میتونیم بدیم پای نامه رو امضا کنه و بعد رونوشت کنیم به امور بین الملل دانشگاه ها.
    .
    اگه مایلید کار بی دردسری انجام بدید، هم اطلاع رسانی کنید و هم عجالتا یه راه ارتباط به من برسونید. تعداد که به اندازه قابل قبولی زیاد بشه، نامه رو مینویسیم (به زبان آلمانی) و میفرستیم برای شرکت کننده ها اگه از محتواش راضی بودن، مشخصات خودشون و پذیرششون رو بدن پای نامه بزنیم و قبل از دوشنبه آینده بفرستیم بره.
    هستم هماهنگ کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط shrnkm نمایش پست ها
    من یه پیشنهاد دیگه دارم.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    سلام
    این مسیر رو من و دوستان دیگه ای چند هفته پیش رفتیم ولی جوابی نگرفتیم
    نکته ای که هست اینه که سیستم های اداری این کشور به شدت به سیستم خودشون اطمینان دارن و اینطور نیست که ما از اینجا بگیم مشکل داره و اونها هم پاشن به خاطر ما با وزارت امور خارجه اشون یا سفارتشون در بیفتن...ما تماس تلفنی با اداره بین الملل دانشگاه برقرار کردیم و موضوع رو کاملا بهشون شیر فهم کردیم ولی جوابی که گرفتیم پاراگرافی از سایت سفارتشون درایران بود که گفته تقاضا زیاده و زمان بر!!
    به هر حال نامه نوشتن خوبه ولی بهتره که به وزیر امورخارجه خودشون و ایران باشه ....من قبلا هم در یک پست دیگه گفتم که تو سال 2013 هم این وضعیت رو دانشجوهای اون موقع با نامه ای مستقیم به خود سفیر حل کردن ... گویا در بخش ویزا آقایی بوده و ایشون این پیشنهاد رو دادن....
    از دیگر مواردی که باید به اطلاعشون برسونیم همین مورد باز نشدن سایت به صورت عادی هست اینکه باید از ...شکن استفاده بشه امری کاملا غیر طبیعی است،(شاید نمی دونن همچین مسئله ای پیش اومده!!)
    ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷ ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
    دیروز من هم مثل همه به صورت کاملا صحیح و سالم وارد شدم ولی هیچ زمانی باز نبود گویا پر شده نمایش داده می شد.... این موارد فقط با یک نامه دسته جمعی به یک مرجع بالاتر و مسئول قابل پیگری هست..
    You may delay, But Time will not
    ((Benjamin Franklin ))
    لطفا پیام خصوصی نگذارید....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasvahedi نمایش پست ها
    سلام
    این مسیر رو من و دوستان دیگه ای چند هفته پیش رفتیم ولی جوابی نگرفتیم
    نکته ای که هست اینه که سیستم های اداری این کشور به شدت به سیستم خودشون اطمینان دارن و اینطور نیست که ما از اینجا بگیم مشکل داره و اونها هم پاشن به خاطر ما با وزارت امور خارجه اشون یا سفارتشون در بیفتن...ما تماس تلفنی با اداره بین الملل دانشگاه برقرار کردیم و موضوع رو کاملا بهشون شیر فهم کردیم ولی جوابی که گرفتیم پاراگرافی از سایت سفارتشون درایران بود که گفته تقاضا زیاده و زمان بر!!
    به هر حال نامه نوشتن خوبه ولی بهتره که به وزیر امورخارجه خودشون و ایران باشه ....من قبلا هم در یک پست دیگه گفتم که تو سال 2013 هم این وضعیت رو دانشجوهای اون موقع با نامه ای مستقیم به خود سفیر حل کردن ... گویا در بخش ویزا آقایی بوده و ایشون این پیشنهاد رو دادن....
    از دیگر مواردی که باید به اطلاعشون برسونیم همین مورد باز نشدن سایت به صورت عادی هست اینکه باید از ...شکن استفاده بشه امری کاملا غیر طبیعی است،(شاید نمی دونن همچین مسئله ای پیش اومده!!)
    ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷ ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
    دیروز من هم مثل همه به صورت کاملا صحیح و سالم وارد شدم ولی هیچ زمانی باز نبود گویا پر شده نمایش داده می شد.... این موارد فقط با یک نامه دسته جمعی به یک مرجع بالاتر و مسئول قابل پیگری هست..

مسآله اینجاست که چجوری نامه رو به دست سفیر برسونیم منظورم اینه که مستقیم برسه به دست خود شخص سفیر؟

Junior Member

منم هستم برای هماهنگی به منم ایمیل بزنید

Banned

سلام
    دوستان بزارین یه چیزی به همتون بگم
    هیچ کسی وقت نگرفته این بازیه سفارت آلمان
    من وقت برام خیلی مهم بود به چند نفری داده بودم و خودمم پای سیستم بودم
    هیچ کسی وقت نگرفته اگه یکنفر گرفته اعلام کنه؟؟
    من چند هفته پیشم گفتم این کارهای شما جز دردسر انداختن همه هیچ جواب دیگه ای نداره
    سفارت آلمان بعد موضوع مستند بی بی سی لج کرده
    و همه اینها بازی سفارته

پس یادتون باشه کارو از این خرابتر نکنین که مثل توریستی ها منتطر باشیم تا ایمیل بیاد که بعضی ها 1 ماهه هنوز جوابی دریافت نکردن البته بعضی ها نه همه

پس هممون سرکاریم

راستی اینم بگم
    هیچ کس نتونه دیروز وقتهای

Residence permit family reunion and marriage

و

Students and Scientists

و

other Residence permits

رو بگیره
    هیچ کس نه دیده نه وقتی گرفته

قضاوت باشما

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

منم موافقم بازیه خود سفارته
    این متن رو هم زده که یعنی منم میدونم اوضاع خرابه !!!
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...fahren__S.html

Junior Member

سلام
    بچه ها یه سوال
    برای ترم بعد هم همین بساط هست یا فکر می کنین خلوت تر میشه؟ مثلا اگه December اقدام کنم واسه گرفتن وقت اون موقع هم همینطور مثل الآن شلوغه؟

Junior Member

جالب بود، امروز که داشتیم متن پتیشن رو تنظیم میکردیمبه این لینک برخوردیم که نشون میده وضعیت ویزای آلمان در کوزوو هم درست مثل وضعیت در ایرانه (چک کنید، شباهتها حیرت انگیزه، حتی در حد فروش زمان مصاحبه از طرف آژانسهایی که نزدیک سفارت فعالیت میکنن)

متن پتیشن هم آماده شده، لطفا بخونید چک کنید، ایرادی یا کم و کاستی داره اطلاع بدید که نهایی کنیم و هر کی مایل بود اسم و دانشگاهش رو بنویسه و ارسال کنیم برای هر جا که دستمون میرسه:

We, the undersigned Iranian students, accepted into / enrolled at the accredited German universities for the Winter Semester 2016, respectfully petition for the German embassy in Tehran to provide proportional interview opportunities for the student visa applicants, and to accelerate processing the applications, in order for us to be able to enroll/start our studies in a convenient time.
    We have right to access the learning opportunities we were awarded based on our competence and qualifications; the opportunities that we earned only after spending one year of our lives planning and preparing for study in Germany.

Issues
    1.
    The low ratio of weekly-released time slots for scheduling an appointment to the high number of awarded admissions led to an inhuman 60-second competition for booking times, which violates our human dignity and our right to be treated respectfully.

2.
    The inefficiency of the online booking service, as the only available way for scheduling time, mutated the reservation routine to a disturbing random procedure, made room for to the profiteers to step in and worsen the situation to an intolerable level.

3.
    The absurdity raised to its maximum level, one month ago, when the access to the website of the German embassy in Tehran, and not to mention, the online booking service for Iranian citizens, were restricted to the Iranian IP addresses. An odd measure that only affects individuals, paved the way for travel agencies to exploit the turmoil, at the best and the most.

Demands
    1.
    We, respectfully, demand the German embassy in Tehran to provide a decent opportunity, for each and all of us, to submit our applications for a student visa, in a timely manner.

2.
    We, respectfully, demand the German embassy in Tehran to facilitate the process of our visa applications, for each and all of us, preventing any irrecoverable disruption to our courses of study.

3.
    We demand the German universities to kindly take the situation into consideration and anticipate a safe time window, for each and all of us, to arrive at the host universities and enroll in person.

بعد هم که جدول هست که هر نفر اسم کامل و دانشگاه(های)ی که ازش پذیرش داره رو مینویسه و بعد یا امضای الکترونیکی جمع میکنیم یا فقط یه ایمیل برای کانتکت
    ویرایش توسط shrnkm : September 7th, 2016 در ساعت 06:13 AM دلیل: راست چین، چپ چین!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)