صفحه 539 از 715 نخستنخست ... 39439489529530531532533534535536537538539540541542543544545546547548549589639 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,381 تا 5,390 , از مجموع 7142

موضوع: وقت گرفتن از سفارت آلمان (برای وقت اضطراری موضوع جداگانه وجود دارد!)

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : وقت گرفتن از سفارت آلمان (برای وقت اضطراری موضوع جداگانه وجود دارد!)

راستی اینو امروز تو وبسایتشون نوشته بودن. ممکنه برای بعضی افراد مهم باشه

سفارت آلمان در تهران باز می باشد. با این وجود به دلیل محدودیت های ترافیکی گسترده دسترسی به سفارت تنها به صورت پیاده از سمت دو ایستگاه مترو امام خمینی و سعدی امکان پذیر است که این امر باعث طولانی شدن زمان رسیدن به سفارت می گردد. تمامی متقاضیان روادید که در روز 30 دی ماه 1395 در بخش ویزا وقت مصاحبه داشته اند و به دلیل آتش سوزی ساختمان پلاسکو امکان مصاحبه را نیافته اند، می توانند در بازه زمانی 3 بهمن لغایت 7 بهمن ماه 1395 بدون وقت قبلی به سفارت مراجعه نموده و تقاضای خود را ارائه نمایند. لطفا توجه داشته باشید که مقررات ورود به سفارت در ارتباط با نام و نام خانوادگی و شماره پاسپورت صحیح همچنان برقرار می باشد. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما به دلیل انتظار طولانی که متحمل می گردید متشکریم.

پیش فرض پاسخ : وقت گرفتن از سفارت آلمان (برای وقت اضطراری موضوع جداگانه وجود دارد!)

نقل قول نوشته اصلی توسط quantum1100 نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    با توجه به این که در سایت سفارت نوشته یکی از مواردی که باعث عدم تایید وقت مصاحبه میشه اینه که درخواست پیش از 3 ماه قبل از تاریخ سفر باشه، میخواستم بپرسم این برای ویزای دانشجویی هم هست؟؟؟ یعنی من که شروع ترمم سپتامبر هست و الان پذیرشم اومده باید صبر کنم تا سه ماه قبل از سپتامبر یعنی ماه می تازه درخواست وقت کنم؟؟
    ممنون میشم جواب بدین.
    سلام
    تو سایت سفارت نوشته که اگه وقت مصاحبه تون زودتر از 3 ماه قبل از سفر باشه سفارت مصاحبه رو انجام نمیده نه عدم تائید وقت مصاحبه ، با این وضع فعلی باید درخواست وقتو 5 ماه قبل از سفر فرستاد چه برسه به 3 ماه
    سفارت قسمت تعیین وقتش کاملا مستقل از قسمتهای دیگه عمل میکنه و فقط هر قسمت از سفارت یه سهمیه ای برای مواقع اضطراری و غیرو خودش داره به جز این هیچ وقتی خارج از ضوابط حتی به کارکنان سفارت هم تعلق نمیگیره ولی این روش جدید سیستم وقت دهی الان خیلی ابهام ایجاد کرده من بعید میدونم با این روش بتونن ادامه بدن باید روش دیگه ای رو اتخاذ کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_fj نمایش پست ها
    سلام
    تو سایت سفارت نوشته که اگه وقت مصاحبه تون زودتر از 3 ماه قبل از سفر باشه سفارت مصاحبه رو انجام نمیده نه عدم تائید وقت مصاحبه ، با این وضع فعلی باید درخواست وقتو 5 ماه قبل از سفر فرستاد چه برسه به 3 ماه
    سفارت قسمت تعیین وقتش کاملا مستقل از قسمتهای دیگه عمل میکنه و فقط هر قسمت از سفارت یه سهمیه ای برای مواقع اضطراری و غیرو خودش داره به جز این هیچ وقتی خارج از ضوابط حتی به کارکنان سفارت هم تعلق نمیگیره ولی این روش جدید سیستم وقت دهی الان خیلی ابهام ایجاد کرده من بعید میدونم با این روش بتونن ادامه بدن باید روش دیگه ای رو اتخاذ کنن
    ممنون از شما و Pouya12 برای جواب.
    با توجه به این که دوستان دیگر نوشتن بعضا یک ماه تا دوماه طول میکشه تا ایمیل دوم بیاد، و طبیعتا مدت زمانی که طول میکشه تا جواب ویزا بیاد که اونم کمتر از 45 روز نیست شاید حتی تا چندین ماه هم طول بکشه، اگر قرار باشه درخواست وقت مصاحبه 3 ماه قبل از تاریخ سفر انجام بشه خیلی احتمال زیادی هست که تعداد زیادی اصلا به دانشگاه نرسن. البته من نمیدونم شاید هم وقتی این سیستم رو راه انداختن فکر زمان بندیش رو هم کردن شایدم نکردن اصلا.
    با این تفاصیل به نظر شما من باید زودتر درخواست وقت مصاحبه بدم در سیستم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
    ممنون از شما.

با توجه به این که دوستان دیگر نوشتن بعضا یک ماه تا دوماه طول میکشه تا ایمیل دوم بیاد، و طبیعتا مدت زمانی که طول میکشه تا جواب ویزا بیاد که اونم کمتر از 45 روز نیست شاید حتی تا چندین ماه هم طول بکشه، اگر قرار باشه درخواست وقت مصاحبه 3 ماه قبل از تاریخ سفر انجام بشه خیلی احتمال زیادی هست که تعداد زیادی اصلا به دانشگاه نرسن. البته من نمیدونم شاید هم وقتی این سیستم رو راه انداختن فکر زمان بندیش رو هم کردن شایدم نکردن اصلا.
    با این تفاصیل به نظر شما من باید زودتر درخواست وقت مصاحبه بدم در سیستم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
    ممنون از شما.
    تا وقتی سفارت سیستم وقت دهیشو شفاف نکنه و متقاضی هارو از تاریخ مصاحبشون مطلع نکنه هیچ کس هیچ برنامه ریزی نمیتونه برا خودش داشته باشه اینکار بیشتر شبیه یه نوع سنگ اندازیه تا همکاری و تلاش برای جلوگیری از خرید و فروش وقت و اینکه واقعا داره چه اتفاقی میافته کسی خبر نداره من خودم پارسال تاریخ 29 می ورودم بود با سیستم قدیم وقت گرفتم و برنامه ریزیم طوری شد که روزهای اخر اسفند ویزامو گرفتم کسی هم نگفت چرا زود یا دیر اومدی ولی شما به نظر من هر چه زودتر درخواست وقت کنی چیزی رو از دست ندادی اگه شما درخواست وقتت ثبت بشه و رفرنس نامبرو بگیری امکان نداره وقتی رو که ثبت کردید رو بدون اینکه ایمیل براتون بفرستن به هر دلیلی فاقد اعتبار اعلام کنند

Junior Member

سلام دوستان خواهشن راهنماییم کنید
    اگه من مدارکم رو امسال به تایید سفارت برسونم ازین تاییدات میتونم بطور مثال برای سال 97 هم استفاده کنم؟؟ یا انقضای مشخصی داره؟؟
    ممنون میشم اگه زودتر راهنماییم کنید

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون از شما.
    من تجربه شخصیم میگه که این موضوع به ترم شما هم ربط داره. همونطور که گفتم توی تابستون یه عالمه دانشجو از المان پذیرش می گیرن اگه شما برید سایت daad رو چک کنید و ترم های پذیرش دانشگاه ها رو چک کنید متوجه میشید که اکثرا فقط پذیرش برای زمستون دارن و ددلاین ها هم متفاوته یکی ممکنه تو ژانویه پذیرشش رو گرفته باشه و یکی تو بهار یکیم نزدیکای تابستون. میدونید که اخرین ددلاین 15 جولای هست معمولا. همه ی این افراد پذیرششون یا برای اخرای سپتامبره و یا اوایل اکتبر و ببینید یه عالمه دانشجو می خوان برای رسیدن به دانشگاهشون تلاش کنند. در مورد وقت سفارت تو تابستون هم که قبلا اشاره کردم چه کابوسیه.مطمین باشید با شرایط الان خیلی فرق داره کسی که الان ایمیل دوم رو ممکنه در بدترین حالت یک ماه تا دو ماه بعد بگیره به خاطر تعداد افراد زیاد اون زمان ممکنه تا 3-4 ماه بعد هم برسه و ممکن هم هست نشه. چون من با این سیستم جدید تو تابستون اقدام نکردم با تجربیات قبل دارم نظرم رو میگم. ولی به طور کل شما می تونید زودتر برای وقت ویزا اقدام کنید و اگه زود بهتون جواب دادن اون وقت رو کنسل کنید ولی رسیکه.کلا این پروسه یکم شانسیم هست. ولی فکر می کنم 4 ماه وقت خوبیه برای شروع کارتون یعنی از یه ماه قبل از اون 3 ماه شروع کنید برای گرفتن وقت. بازم تا اون موقع می تونید اینجارو چک کنید که ببینید چه خبره و چه تعداد دارن تلاش می کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    شما روش بهتری سراغ دارید؟ اگر آره پیشنهاد بدید. تو روش قبلی که مردم یا نمی تونستن وقت بگیرن یا هزینه های بسیار زیاد در حد چند میلیون می دادن دلال ها. تک توک کسی می تونست با کمک کلی دوست آشنا وقت بگیره. نکته اینه که درخواست ویزا بسیار بسیار زیاده. سفارت هم یک حدی داره که علاقه ای نداره و احتمالا هم نمی تونه بیشتر از اون ویزا بده. مهمتر از محدودیت جا و کارمند به نظر من سهمیه خاصی هست که تعیین شده. مثلا تحصیل وقتی تو آلمان رایگانه یعنی داره از بودجه کشور و مالیات مردم هزینه ها پرداخت می شه. نمی تونه یهو چند ده هزار نفر از ایران دانشجو بگیره که. هر روشی شما انجام بدید این کار نشدنیه و بالاخره افرادی نخواهند تونست به موقع کاراشون رو بکنن. باید مشکل رو جای دیگه گشت. چرا این همه آدم دارن مهاجرت می کنن؟؟ اصلا چرا برای ایرانی ها ویزا نیازه؟ و ...
    سلام،
    من پارسال هم برای ویزا اقدام کرده بودم و والا از این دوست و آشنایی که شما میگید خبری نبود و خودم تونستم وقت سفارتمو تو یه روز بگیرم، گرچه ممکنه من شانس آورده باشم و برای بقیه سخت بوده باشه ولی با تمام سختیش، لااقل خوبیش این بود که میدونستیم تکلیفمون چیه و چیکاره ایم؟ آیا به ترم میرسیم یا نه؟ الان واقعا آدم نمیتونه هیچ برنامه ریزی انجام بده ، جواب دانشگاه چی بدیم؟ با این هزینه های زیاد پست مدارک بفرستیم دانشگاه یا تقاضای دیفر به دانشگاه بدیم یا نه ، کارای مربوط به رفتن انجام بدیم؟ واقعا آدم سردرگم میشه(((

نقل قول نوشته اصلی توسط vanooshe1366 نمایش پست ها
    سلام،
    من پارسال هم برای ویزا اقدام کرده بودم و والا از این دوست و آشنایی که شما میگید خبری نبود و خودم تونستم وقت سفارتمو تو یه روز بگیرم، گرچه ممکنه من شانس آورده باشم و برای بقیه سخت بوده باشه ولی با تمام سختیش، لااقل خوبیش این بود که میدونستیم تکلیفمون چیه و چیکاره ایم؟ آیا به ترم میرسیم یا نه؟ الان واقعا آدم نمیتونه هیچ برنامه ریزی انجام بده ، جواب دانشگاه چی بدیم؟ با این هزینه های زیاد پست مدارک بفرستیم دانشگاه یا تقاضای دیفر به دانشگاه بدیم یا نه ، کارای مربوط به رفتن انجام بدیم؟ واقعا آدم سردرگم میشه(((
    من پارسال همین بهمن ماه خیلی راحت برای 3 نفر وقت گرفتم یه نفر به دلایلی نتونست روز مصاحبه بیاد من براش ایمیل وقت اضطراری دادم یک روز بعد جواب دادن و برای هفته بعدش وقت دادن روزی هم که برای مصاحبه رفتم به قدری خلوت بود که من تا رو صندلی نشستم که مدارکمو به ترتیب کنم شمارمو صدا کرد که کلا از ورود تا خروجم از سفارت حدود 20 دقیقه طول کشید فقط میتونم بگم یک سری از شرکتها ی مختلف وابسته به سفارت المان هستند که تا پارسال از سفارت سهمیه میگرفتن و اکثرا هم وقتهارو به قیمتهای بالا در اختیار اژانسها قرار میدادن ولی پارسال سفارت تمام این سهمیه هارو قطع کرد و همه متقاضی هارو منوط به تعیین وقت از سیستم انلاین سفارت کرد اما فکر میکنم اونا از طریق رانت دوباره تونستن شرایط سابقو محیا کنن الان هم که پیک متقاضیهای سفر برای عید نوروز هست مطلبی رو که یکی از این شرکتها رو سایتش گذاشته تو عکس پیوست میتونید ببینید به نظر من باید تا میتونید ایمیل اعتراض بزنید به سفارت وقتی سفارت با حجم زیاد اعتراضها مواجه بشه مجبور میشه رفتارشو عوض کنه
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member

سلام دوستان کسی با شماره ی 39991499 تماس گرفته؟ من که نمیتونم، روزانه بیشتر از صد بار تلاش میکنم ... کسی شماره ی دیگه ای داره، ممنون میشم

Member Pouya12 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

امیدوارم بعد از تصمیمی که امروز امریکا در خصوص ایران در مورد ویزا گرفت روی کشورهای دیگه در اروپا و کانادا و استرالیا تاثیر نگذاره. متاسفانه این تصمیم تاثیر منفی در مسیر دانشجویان ایرانی داره که سال ها زحمت کشیدن و حالا می خوان در دانشگاه های خوب دنیا درس بخونن و این تبعیض ها جلوی این مسیر رو می گیره. امیدوارم این موضوع حل شه.
    من زمانی که برای Gre رفتم امتحان بدم اکثر بچه ها می خواستن برن امریکا. چون معمولا تعداد کمی تو اروپا Gre می خوان حتی المان.
    امیدوارم اروپا که ما الان برای ویزاش تلاش می کنیم. مثل امریکا عمل نکنه.گرچه اکثر مقامات دولتی تو اروپا هم دارن به سمت نژاد پرستی و غیره میرن.
    به هر حال هرروز ما خبرهای استرس زا میشنویم...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)