صفحه 61 از 715 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161561 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 7142

موضوع: وقت گرفتن از سفارت آلمان (برای وقت اضطراری موضوع جداگانه وجود دارد!)

پیش فرض پاسخ : چجوری میشه از سفارت آلمان وقت گرفت

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام برای اینکه اواخر June بخوام وقت بگیرم کی باید اقدام کرد؟ مثل سایت نشا هرکی زودتر اقدام کنه زودتر بهش وقت میرسه؟
    توی سایت سفارت معمولا اعلام می کنه که کی وقتها آزاد میشه. معمولا برای دو ماه بعدش می تونید وقت بگیرید. اون ساعتی که وقتها باز میشه ترافیک سایت بالا میره و باید زود برید و وقت بگیرید. مثل سایت نشا نیست که اونها به شما وقت تخصیص بدهند. شما روز و ساعتی که می خواهید را انتخاب می کنید اگر ظرفیت باقی مانده بود می تونید وقت بگیرید وگرنه باید برای ساعت و روز دیگری اقدام کنید.
    البته اگر نامه ی پذیرش دارید میتونید برای یک هفته بعد وقت اضطراری بگیرید.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

برای دوستانی که پذیرش گرفتند و قرار هست مراحل وقت گرفتن و آماده کردن مدارک را طی کنند :

در تاریخ 25 آوریل 2012 (ششم اردیبهشت 1391) ساعت 7.30 به وقت اروپای مرکزی (10 به وقت تهران) سفارت برای ماه ژوئن 2012 مجددا فرصت گرفتن وقت می دهد.

مدارک لازم هم در پی دی اف نوشته شده

موفق باشیدhttp://www.teheran.diplo.de/contentb...aDauerMBDL.pdf

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

دوستان من انجمن ها رو گشتم و انجمنی از این مناسب تر واسه سوالم پیدا نکردم
    من دانشگاه RWTH یک هفته پیش با ایمیل بهم پذیرش داده ولی هنوز نامه پذیرشم نیومده و احتمال داره تا یه ماه دیگه هم نیاد.این دانشگاه کلاسای آلمانی اجباری قبل شروع درسا داره که از اول سپتمبر شروع میشه و ثبت نامش هم از نیمه آگست تا آخر آگست ه. کارای مربوط به نظام وظیفه و وثیقه و ...رو هم باید انجام بدم. دانشگاه آزاد واحدمون قراره تازه هفته آینده دانشنامه من رو بفرسته واسه دانشگاه مرکزی تهران امور فارغ التحصیلان که مهر بخوره و کاراش انجام بشه و نمیدونم چقدر طول میکشه که مدرکم حاضر بشه. من یک جایی خوندم که اگه یه بار از سفارت وقت بگیری و نری دیگه بهت وقت نمیدن. آیا این درسته؟ یعنی ممکنه دانشجویی که پذیرش داره به جرم اینکه یک دفعه وقت گرفته و قبلش کاراش درست نشده دیگه اصلا بهش وقت ندن و نتونه بره آلمان؟
    حالا به نظر شما با این شرایط آیا به ریسکش می ارزه که من واسه ماه جون وقت بگیرم؟ من یک جا شنیده بودم دانشجوها رو خارج نوبت بهشون وقت اضطراری میدم واسه یه هفته بعدش و نیاز نیست خطر کنن و زودتر وقت رزرو کنن. لطفا راهنمایی کنین ، خیلی نگرانم.....
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    دوستان من انجمن ها رو گشتم و انجمنی از این مناسب تر واسه سوالم پیدا نکردم
    من دانشگاه RWTH یک هفته پیش با ایمیل بهم پذیرش داده ولی هنوز نامه پذیرشم نیومده و احتمال داره تا یه ماه دیگه هم نیاد.این دانشگاه کلاسای آلمانی اجباری قبل شروع درسا داره که از اول سپتمبر شروع میشه و ثبت نامش هم از نیمه آگست تا آخر آگست ه. کارای مربوط به نظام وظیفه و وثیقه و ...رو هم باید انجام بدم. دانشگاه آزاد واحدمون قراره تازه هفته آینده دانشنامه من رو بفرسته واسه دانشگاه مرکزی تهران امور فارغ التحصیلان که مهر بخوره و کاراش انجام بشه و نمیدونم چقدر طول میکشه که مدرکم حاضر بشه. من یک جایی خوندم که اگه یه بار از سفارت وقت بگیری و نری دیگه بهت وقت نمیدن. آیا این درسته؟ یعنی ممکنه دانشجویی که پذیرش داره به جرم اینکه یک دفعه وقت گرفته و قبلش کاراش درست نشده دیگه اصلا بهش وقت ندن و نتونه بره آلمان؟
    حالا به نظر شما با این شرایط آیا به ریسکش می ارزه که من واسه ماه جون وقت بگیرم؟ من یک جا شنیده بودم دانشجوها رو خارج نوبت بهشون وقت اضطراری میدم واسه یه هفته بعدش و نیاز نیست خطر کنن و زودتر وقت رزرو کنن. لطفا راهنمایی کنین ، خیلی نگرانم.....
    در مورد اینکه نرین وقت سفارت رو تا حدودی حرفتون درست هست! شما حتی اگر وقت رو بگیرین، در صورتی که نخواین برین باید کنسل کنین. قبلا کنسلی اینترنتی بود که مثل اینکه جدیدا برداشتنش. یادمه یه بار یکی از دوستان توی یه تاپیکی نوشته بودن که برای کنسلیش باید برین سفارت و به صورت حضوری میتونین کنسل کنین، ولی دیگه خیلی جدیدها رو خبر ندارم. ولی در مورد نرفتن، فکر میکنم این طوری بود که اگه وقت می گرفتین و نمی رفتین، تا شیش ماه بعدش اجازه نداشتین وقت بگیرین.
    در مورد وقت اضطراری خیلی دلتون رو خوش نکنین به یه هفته ای بودنش! بنده وقت اضطراری گرفتم با کلی زنگ زدن شد حدود 20 روز بعد از روزی که من تماس گرفتم. متقاضی برای همون وقت اضطراری هم زیاده!! در مورد وقت رزرو کردن که گفتین نیازی نیست دانشجوها خطر کنن و ... باید بگم این همه وقت که باز میکنه سفارت مقدار زیادیش رو دانشجوها تشکیل میدن، اگه قرار باشه همه با همین تفکر شما وقت نگیرن و وقت اضطراری بخوان که واویلا میشه!!!
    به نظر من اگر میخواین واقعا کارتون پیش بره و بتونین برین، باید تک تک کارهاتون رو خودتون پیگیری کنین هر روز تا زودتر انجام شه!! تو ایران اگه منتظر باشین ببینین مدرکتون کی آماده میشه، خواهید دید که هیچ وقت آماده نمی شه!!! (البته در مورد دانشگاه تهران این طوری بود، شاید دانشگاه شما خوب باشه).
    برای سفارت به جای دانشنامه می تونین ریزنمره ی کامل بدین، یا یه گواهی انگلیسی از دانشگاه که بگه این آقا فارغ التحصیل شده. همون کافیه. در مورد وثیقه و اینا نمی دونم چقدر طول میکشه. ولی به نظر من زمانتون رو حساب کنین و وقت سفارت بگیرین. شما 2 ماه حساب کنین برای گرفتن ویزا، وقتتون رو بگیرین. البته این نظر من بود. شاید دیگران نظرات بهتری داشته باشن. ولی نگران نباشین، اگر پیگیری کنین همه ی کاراتون به موقع انجام میشه.

رشته و دانشگاه

خیلی ممنونم از توضیحات کاملتون، واقعا متشکرم
    بازم اگه دوستان دیگه نظرشون رو در این مورد بگن خیلی ممنون میشم ضمن اینکه بحث خیلی مهمی هست و همینطور که میبینین در بیشتر جزءیاتش هیچکی مطمین نیست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    در مورد اینکه نرین وقت سفارت رو تا حدودی حرفتون درست هست! شما حتی اگر وقت رو بگیرین، در صورتی که نخواین برین باید کنسل کنین. قبلا کنسلی اینترنتی بود که مثل اینکه جدیدا برداشتنش. یادمه یه بار یکی از دوستان توی یه تاپیکی نوشته بودن که برای کنسلیش باید برین سفارت و به صورت حضوری میتونین کنسل کنین، ولی دیگه خیلی جدیدها رو خبر ندارم. ولی در مورد نرفتن، فکر میکنم این طوری بود که اگه وقت می گرفتین و نمی رفتین، تا شیش ماه بعدش اجازه نداشتین وقت بگیرین.
    دوست عزیز من هیییییییچ مشکلی ندارم اکه بگن هفته ای 3 بار بیا تهران و برگرد. این مسایل خیلی واسم مهمتر از اینه که حتی یک ثانیه بخوام تنبلی کنم.
    از نظر منطقی هم باید بالاخره یک راه واسه کنسل کردن وقت باشه دیگه، درسته؟ بعد هم که کنسل کردیم احتمالا دیگه شامل اون قانون تا 6 ماه بهمون وقت ندن نمیشیم، درسته؟
    به نظر من اگر میخواین واقعا کارتون پیش بره و بتونین برین، باید تک تک کارهاتون رو خودتون پیگیری کنین هر روز تا زودتر انجام شه!! تو ایران اگه منتظر باشین ببینین مدرکتون کی آماده میشه، خواهید دید که هیچ وقت آماده نمی شه!!! (البته در مورد دانشگاه تهران این طوری بود، شاید دانشگاه شما خوب باشه).
    برای سفارت به جای دانشنامه می تونین ریزنمره ی کامل بدین، یا یه گواهی انگلیسی از دانشگاه که بگه این آقا فارغ التحصیل شده. همون کافیه.
    در این مورد هم میدونم که باید پیگیری کنم و همیشه همین کار رو میکنم. ولی اطلاعی ندارم که آیا پیگیری کردن در مورد مراحل امضا شدن و هولوگرام خوردن دانشنامه دانشگاه آزاد تو امور فارغ التحصیلان در تهران اثر داره یا نه؟ چون به قول مسول فارغ التحصیلان دانشگاه خودمون روزی صدها دانشنامه میره تهران و اکثرا هم مثل شما عجله دارن.
    آیا این که سفارت به جای دانشنامه میشه ریز نمرات برد رو مطمین هستید؟ چون اینم از همون مواردیه که روش بحث میشه. من حقیقتش یک ریزنمرات رسمی دارم که تمام واحدام توش هست ولی اونم به فرمتی که دانشگاه آزاد به فارغ التحصیلان ریز نمرات میده نیست. به فرمتیه که به دانشجوهای شاغل به تحصیل میده. مثلا تهش معدل کلم نیست. ولی خب تمام مهرها رو داره و کاملا رسمیه. یه نامه غیر رسمی هم دارم که مسول آموزش دانشگاهمون نوشته معدل ایشون بعد از گذراندن تمامی واحدهای کارشناسی فلان قدره.
    شما 2 ماه حساب کنین برای گرفتن ویزا، وقتتون رو بگیرین. البته این نظر من بود. شاید دیگران نظرات بهتری داشته باشن. ولی نگران نباشین، اگر پیگیری کنین همه ی کاراتون به موقع انجام میشه.
    عذر میخوام متوجه نشدم. منظورتون از این 2 ماه اینه که 2 ماه بعد از زمان مصاحبه مون که وقت میگیرم واسش تا موقع ثبت نام دانشگاه فاصله باشه؟
    من یه کم بیشتر حق دارم نگران باشم چون به جز تمام کارای آزاد کردن مدرک و سربازی و اینا دانشگاهمون هم عملا 2 ماه زودتر از جاهای دیگه شروع میشه
    بازم ممنون
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

رشته و دانشگاه

امکان ویرایش پایین پست قبلیم نبود... خواستم اضافه کنم که این مطلب رو الان تو سایت سفارت دیدم:
    فرصت های تازه برای گرفتن وقت از 2 ماه زودتر ایجاد می شود.........
    از 14 فوریه 2012 (25 بهمن 1390) دیگر امکان باطل کردن وقت های گرفته شده نیست. به همین خاطر لطفا دقت کنید که زمانی برای گرفتن وقت به سایت سفارت مراجعه نمائید که مطمئن هستید می توانید وقتی را که می گیرید، استفاده کنید و مدارک شما تا آن زمان کامل هستند.
    لطفا همچنین دقت کنید که وقتی که برای ارائه مدارک دریافت ویزا می گیرید، باید حداکثر سه ماه قبل از تاریخ سفر شما باشد.
    این مطلب خودش به خودی خود با شرایط دانشجوها تضاد داره. آخه اگه بخوایم 2 ماه زودتر وقت بگیریم و تا 3 ماه بعدشم احتمال داشته باشه که ویزامون نیاد این یعنی که باید بین زمان اومدن نامه پذیرش و شروع ترم حداقل 5 ماه فاصله باشه(تازه با فرض اینکه کارای نظام وظیفه و مدرک و پاسپورت کلا در عرض یک دقیقه انجام بشه! )
    یعنی سفارت نمیدونه که همیچین چیزی وجود نداره؟ و یعنی راه حلی واسه این مساله وجود نداره؟!

ApplyAbroad Superstar

خیلی ممنونم از توضیحات کاملتون، واقعا متشکرم
    بازم اگه دوستان دیگه نظرشون رو در این مورد بگن خیلی ممنون میشم ضمن اینکه بحث خیلی مهمی هست و همینطور که میبینین در بیشتر جزءیاتش هیچکی مطمین نیست.

دوست عزیز من هیییییییچ مشکلی ندارم اکه بگن هفته ای 3 بار بیا تهران و برگرد. این مسایل خیلی واسم مهمتر از اینه که حتی یک ثانیه بخوام تنبلی کنم.
    از نظر منطقی هم باید بالاخره یک راه واسه کنسل کردن وقت باشه دیگه، درسته؟ بعد هم که کنسل کردیم احتمالا دیگه شامل اون قانون تا 6 ماه بهمون وقت ندن نمیشیم، درسته؟

در این مورد هم میدونم که باید پیگیری کنم و همیشه همین کار رو میکنم. ولی اطلاعی ندارم که آیا پیگیری کردن در مورد مراحل امضا شدن و هولوگرام خوردن دانشنامه دانشگاه آزاد تو امور فارغ التحصیلان در تهران اثر داره یا نه؟ چون به قول مسول فارغ التحصیلان دانشگاه خودمون روزی صدها دانشنامه میره تهران و اکثرا هم مثل شما عجله دارن.
    آیا این که سفارت به جای دانشنامه میشه ریز نمرات برد رو مطمین هستید؟ چون اینم از همون مواردیه که روش بحث میشه. من حقیقتش یک ریزنمرات رسمی دارم که تمام واحدام توش هست ولی اونم به فرمتی که دانشگاه آزاد به فارغ التحصیلان ریز نمرات میده نیست. به فرمتیه که به دانشجوهای شاغل به تحصیل میده. مثلا تهش معدل کلم نیست. ولی خب تمام مهرها رو داره و کاملا رسمیه. یه نامه غیر رسمی هم دارم که مسول آموزش دانشگاهمون نوشته معدل ایشون بعد از گذراندن تمامی واحدهای کارشناسی فلان قدره.

عذر میخوام متوجه نشدم. منظورتون از این 2 ماه اینه که 2 ماه بعد از زمان مصاحبه مون که وقت میگیرم واسش تا موقع ثبت نام دانشگاه فاصله باشه؟
    من یه کم بیشتر حق دارم نگران باشم چون به جز تمام کارای آزاد کردن مدرک و سربازی و اینا دانشگاهمون هم عملا 2 ماه زودتر از جاهای دیگه شروع میشه
    بازم ممنون
    در مورد کنسل کردن از کسانی که اخیرا کنسل کردن بپرسین، من حدود 6 ماه پیش رو گفتم که اینترنتی بود، فکر میکنم سه چهار ماه پیش دیدم که بچه ها حضوری کنسل میکنن، ولی الان رو یا زنگ بزنین از سفارت بپرسید یا از کسانی که کنسل کردن اخیرا. ولی اگر کنسل کنید مشمول اون قانون شیش ماه نمی شید.
    در مورد دانشنامه، بنده دانشنامه ام رو برام پست کردن آلمان! من با همون ریزنمرات ( که البته معدل کل توش بود) و گواهی دانشگاه مبنی بر فارغ التحصیلی بنده، ویزا رو گرفتم.
    ولی بازم زنگ بزنین بخش فرهنگی سفارت، از آقای مالکی بپرسید که ریزنمره بدون معدل کل رو قبول دارن یا نه. خیلی خوب راهنماییتون میکنه. یه آقای جوونه که کاملا به سوالاتون گوش میده، جواب میده و کاملا هم از اینکه آیا قبول میکنن یا نه مطمئن هست. مثلا سفارت تو سایتش نوشته بود سه سری کپی میخوایم، ما که وقت اضطراری داشتیم یه روز قبلش باید میرفتیم پیش این آقا، ترتیب مدارک رو بهمون گفت و گفت یه سری کپی از هر کدوم بذارین، ما هم همین کارو کردیم و سفارت هم از ما دقیقا همون ها رو خواست و دقیقا به همون ترتیبی که آقای مالکی گذاشته بود، نه به ترتیبی که تو سایت سفارت بود!!! از آقای مالکی بپرسین سوالاتون رو کاملا مطمئنه.
    در مورد دو ماه منظورم این بود که مثلا شما دو ماه دیگه کلاساتون شروع میشه، امروز باید وقت سفارت بگیرید. که حدود دو ماه طول میکشه که ویزاتون بیاد، معمولا اگه رشته اتون خاص نباشه یا مشکل خاصی نداشته باشین بیشتر از دو ماه طول نمی کشه اومدن ویزاتون. بعدش هم که خب میاین آلمان دیگه. البته اگه امکانش بود براتون 2 ماه و نیم حساب کنین که به کارای گرفتن ارز و جمع کردن وسایل سفر و مدارک ثبت نام دانشگاهتون برسین.

رشته و دانشگاه

ممنون
    شماره آقای مالکی رو دارم. آیا حضورا هم میشه این آقای مالکی رو دید؟ محل کارشون کجاست؟
    من خیلی فکر کردم دیدم که با شرایطی که من دارم الان وقت گرفتن خطرناکه. فوقش چند روز دیرتر میرم دانشگاه اونا هم احتمالا بیشتر از سفارت با دانشجوی خودشون راه میان.
    دوستان کسی اطلاع داره که هر چند وقت یکبار سفارت وقت میده؟ یعنی اگه الان وقت نگیرم دفعه بعد کی دوباره موقعیت پیش میاد که وقت بگیرم؟

ApplyAbroad Superstar

ممنون
    شماره آقای مالکی رو دارم. آیا حضورا هم میشه این آقای مالکی رو دید؟ محل کارشون کجاست؟
    من خیلی فکر کردم دیدم که با شرایطی که من دارم الان وقت گرفتن خطرناکه. فوقش چند روز دیرتر میرم دانشگاه اونا هم احتمالا بیشتر از سفارت با دانشجوی خودشون راه میان.
    دوستان کسی اطلاع داره که هر چند وقت یکبار سفارت وقت میده؟ یعنی اگه الان وقت نگیرم دفعه بعد کی دوباره موقعیت پیش میاد که وقت بگیرم؟
    آقای مالکی رو حضوری نمی تونید ببینید، مگر اینکه وقت قبلی داشته باشید و این وقت قبلی رو فقط برای همون کسایی که وقت اضطراری گرفتن خودش با ایمیل مشخص میکنه. ولی شما اگر بهشون زنگ بزنید جواب تمام سوالاتون رو میدن. ضمنا در مورد ثبت نام برای دانشگاه خیلی از دانشگاها کنار نمی آن. دانشگاه یه مدت زمان مشخص شروع میکنه و تو سایتش میزنه که شما باید تا فلان روز ثبت نام کرده باشین و واقعا هم باید ثبت نام کرده باشین!! وگرنه دانشجوی دانشگاه به حساب نمی یاین. مگر اینکه با دانشگاه هماهنگ کنین و دانشگاه بپذیره و این نامه رو هم باید به سفارت ارائه بدین. وگرنه پیش میاد که مثلا فرض کنید شما سه هفته بعد دانشگاهتون کلاساش شروع میشه و شما امروز مصاحبه میدین و ریجکت میشین. علتش هم اینه که میگن ما اگه ویزا هم می دادیم تو به ثبت نام دانشگاهت نمی رسیدی! بنابراین برای چنین شرایطی شما باید یه برگه از دانشگاهتون به اونا نشون بدین که مثلا گفتن مشکلی نداره اگر این دانشجو یه ماه دیرتر بیاد ( من این نامه رو که گرفتم هیچ، به استادم هم گفتم یه نامه نوشت خطاب به سفارت و درخواست کرد که این آدم دانشجوی منه و من میخوام این شخصو زودتر داشته باشم، لطفا همکاری کنید). اگر این دومی رو بگیرید که خیلی عالیه وگرنه اون اولی رو مبنی بر مجاز بودن شما برای دیر رفتن حتما باید بگیرید از دانشگاه. سوال آخرو من بلد نیستم! همونم آقای مالکی میدونه!!

ApplyAbroad Superstar

ممنون
    در مورد محل کار آقای مالکی هم باید بگم از همون در بزرگه که کنار دکه ی پلیس هست باید برید تو، منتها باید زنگ بزنید و بگید که با آقای مالکی بخش فرهنگی کار دارم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)