صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: مسائل مربوط به زمان گرفتن توصیه نامه

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : تاریخ rec مهم است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    میخواستم ببینم زدن تاریخ در پایین rec مهم است یا نه ؟ یا میشه rec رو بدون تاریخ بگیریم و بعد خودمون روش تاریخ بزنیم یا باید برای رسمی بودن تاریخ پرینت گرفته بشه ؟
    خب چرا خودت رو به دردسر بندازى اگه قصدت اينه كه بعدا ارسل كنى از همون اول ميتونى از استد خواهش كنى تاريخش رو ديرتر بزنه.
    البته برايه پاييز همين الان هم اگه بگيرى زود نيست.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

آخه من باتوجه به شرایطم نمی دونم به fall2009 میرسم یا به jan2009 . واسه همین می خوام از الان بگیرم تا بعد تاریخشو ردیف کنم.استاد های ما فصلی هستند . ازاین ترم به اون ترم کلیشون عوض میشند و پیدا کردنشون با خداست.
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    میخواستم ببینم زدن تاریخ در پایین rec مهم است یا نه ؟ یا میشه rec رو بدون تاریخ بگیریم و بعد خودمون روش تاریخ بزنیم یا باید برای رسمی بودن تاریخ پرینت گرفته بشه ؟
    وقتی استاد امضا میکنه معمولا تاریخ میگذاره و یا بقول شما پرینت شده و اما اگه تاریخ نداشت:
    این چه کاریه؟؟؟ وقتی شما توصیه نامه ای دستتون هست که هنوز دسترسی برای تاریخ گذاشتن تو اون دارید یعنی هنوز سیل نشده و میتونید نگه دارید و موقعی که نیاز دارید تاریخ رو بگذارید و بدید استاد seal کنه
    منظور اینکه وقتی شما تاریخ رو درج کردید هنوز نیاز به ملاقات استادتون دارید. ندارید؟؟
    توصیه نامه ای که هنوز دست شماست ولی seal نشده هنوز بود و نبود تاریخ روی اون فرقی نداره تا لحظه ای که استاد بنابر پیشنهاد شما (طبق ARS) تاریخی رو روی اون مینویسه

معمولا یک سری از دانشگاه ها می زنند که از تاریخ نامه باید کمتر از دو سال گذشته باشه.
    Life salutes you when you make others happy

Junior Member

پیش فرض پاسخ : می شه Recommendation پاییزو واسه بهار داد؟

یکی از دوستای من داره میاد آمریکا و من میخام مدارکمو برای چند تا دانشگاه که نزدیکشه الان بدم بهش که با خودش ببره .. منتها این دانشکاه ها اکثرا واسه فال پذیرش دارن
    حالا من که الان می خام recomm هامو بگیرم م بدم بره، چه تاریخی براشون بزنم؟ حدود Nov اینا باید باشه؟
    خیلی مشکل داره اگه همین july باشه واسه پذیرش fall?

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

پیش فرض پاسخ : می شه Recommendation پاییزو واسه بهار داد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhteh_63
    یکی از دوستای من داره میاد آمریکا و من میخام مدارکمو برای چند تا دانشگاه که نزدیکشه الان بدم بهش که با خودش ببره .. منتها این دانشکاه ها اکثرا واسه فال پذیرش دارن
    حالا من که الان می خام recomm هامو بگیرم م بدم بره، چه تاریخی براشون بزنم؟ حدود Nov اینا باید باشه؟
    خیلی مشکل داره اگه همین july باشه واسه پذیرش fall?
    اگه deadline دانشگاه هائی که میخواهید apply کنید اواخر 2009 یا اوایل 2010 هست و دوستتون از همین الان میخوان پیگیر کارای شما باشند، تاریخ july یا august رو بزنید، ولی اگه دیرتر میخوان اقدام کنند، حدود همون تاریخ رو تو recomm ها وارد کنید، مثلا همون october یا november. اگه دانشگاه نگفته که recomm ها باید sign & sealed باشه، میتونید نامه ها رو امضا شده بدید به دوستتون و ایشون خودش قبل از اقدام کردن تاریخ بزنه
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA-OSMANIA UNIVERSITY-INDIA

پیش فرض مسائل مربوط به زمان گرفتن توصیه نامه

سلام دوستان.من الان دانشجوی مستر MBA هستم تو هند.میخوام بیام ایران و یکی دو سال دیگه واسه دکترا اقدام کنم.هنوز دانشگاه و کشور خاصی مد نظرم نیست.خواستم الان که اینجام از استادام توصیه نامه بگیرم و بعدا ازشون استفاده کنم(چون دیگه در آینده امکان اومدن به اینجا رو ندارم).چند تا سوال داشتم
    1-با توجه به اینکه طبیعتا توصیه نامه ها تاریخ الان رو میخورن اگه بخوام ازشون در آینده استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟
    2-چون هنوز نمیدونم میخوام واسه کجا اقدام کنم پس نمیتونم نامه ها رو بذارم تو پاکت و مهر و موم کنم(چون تو قسمتی که نوشته واسه کجا میخوام اقدام کنم طبیعتا الان خالی میمونه تا در موقع اش پر شه).به نظرتون چکار کنم؟
    3-آیا نمونه فرم استانداری هس که بتونم ازش بعنوان توصیه نامه استفاده کنم؟(چون نمیدونم که در آینده میخوام واسه کجا اقدام کنم پس ناچارا یه فرم رو از سایت یه دانشگاه فنلاند که بالاش تیتر نداره دانلود کردم.خواستم الان اینو بدم به استادا پر کنن واسه.نمونه شو هم ضمیمه کردم).به نظرتون اشکالی داره؟
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از الان برای استفاده در آینده

سلام

تا انجایی که من آشنایی با روند اپلای دارم. با چهار امکان برای توصیه نامه مواجه می شید که به ترتیب فراوانی می شه این جور تقسیم کردش.
    1- خود دانشگاه مقصد فرم مخصوص به خودش داره که از استادای شما می خواد آن لاین پر کنن
    2- از شما می خواهند که از اساتیدتون بخواین با ایمیل شون به ایمیل داده شده در سایت دانشگاه نظرشون رو راجع به شما بنویسن.
    3- خود دانشگاه مقصد مستقیما با اساتید مورد نظر شما مکاتبه می کنه البته این در صورتی معمولا پیش میاد که اول از رزومه شما خوششون اومده باشه!
    4- این هم که همون روالی است که شما ازش نام بردید
    می تونه روشهای دیگه هم باشه که حتما دوستان با تجربه تر نوشته های من رو اصلاح یا تکمیل می کنن.
    به نظر شخصی من از الان با اساتیدتون بگید قصد ادامه تحصیل دارید و بعد از برگشت به ایران هم ارتباطتون رو باهاشون حفظ کنید.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

دوست عزیز، این روند فعلاً قابل پیش بینی نیست که از الان بخواید واسش برنامه ریزی کنید.
    در تکمیل فرمایش دوست عزیزمون هم باید بگم که هر کدام از اون چهار حالت بالا در شرایط اضطراری قابل تبدیل به هم هستن. یعنی یه وقتی مثلا ممکنه یه دانشگاه از شما توصیه نامه معمولی به صورت چاپ شده و کاغذی بخواد اما به علت کمبود وقت به ارسال تصویر اسکن شده اون از طریق ایمیل استادتون راضی بشه (واسه من مشابه این حالت اتفاق افتاد).
    به هر حال بهترین راه همونطور که دوستمون هم گفت حفظ ارتباط با استادتونه.
    با آرزوی موفقیت
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

Junior Member

دوستان منم همين مشكلو دارم . مي خوام توصيه نامه بگيرم (كاغذي) با خودم ببرم.چون من از طريق مهاجرتي ميرم امريكا، برسم اونجا بنا به شرايطي كه دارم نميتونم زود اپلاي كنم. اگه الان (ترم اخرم) از استادام نامه بگيرم براي 1 سال ديگه اقدام كنم مشكلي پيش مياد ؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)