صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 78

موضوع: گواهینامه بین المللی برای سوئد

Banned

پیش فرض پاسخ : گواهینامه بین المللی برای سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط naserraja
    من امروز رفتم گواهیناممو بین المللی کنم توی نمایندگی خ قائم مقام. بعد از اینکه فرم رو پر کردم زنه بهم گفت این گواهینامه به شرطی اعتبار داره که ویزات توریستی باشه وگرنه که اعتباری نداره. بعدشم اینکه تو چهار تا کشور از جمله سوئد فقط 6 ماه اعتبار داره. بچه ها لطفا راهنمایی کنید.
    من سوئد نمیرم که بتونم درمورد مدت اعتبار این کارت در آنجا نظری بدهم اما اینو میدونم که این گواهینامه بین المللی، هیچ ربطی به نوع ویزا و اقامت شما در کشوری که درش هستید، نداره! این چیزیه که من از دفتر مرکزی کانون (که صادرکننده کارت در ایران است) سوال کردم و تو قوانین اجرایی صدور و استفاده از کارت هم بهش اشاره شده است. به حرف هایی که این نمایندگی های کانون میزنند هم توجهی نکنید. نصف بیشترشان بیش از کارهای اداری صدور گواهینامه چیزی نمیدانند و اگر چیزی میگن، واسه اینه که فقط چیزی گفته باشند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    من سوئد نمیرم که بتونم درمورد مدت اعتبار این کارت در آنجا نظری بدهم اما اینو میدونم که این گواهینامه بین المللی، هیچ ربطی به نوع ویزا و اقامت شما در کشوری که درش هستید، نداره! این چیزیه که من از دفتر مرکزی کانون (که صادرکننده کارت در ایران است) سوال کردم و تو قوانین اجرایی صدور و استفاده از کارت هم بهش اشاره شده است. به حرف هایی که این نمایندگی های کانون میزنند هم توجهی نکنید. نصف بیشترشان بیش از کارهای اداری صدور گواهینامه چیزی نمیدانند و اگر چیزی میگن، واسه اینه که فقط چیزی گفته باشند.
    مرسی از پاسخ. ولی من به دفتر مرکزیشون هم زنگ زدم گفت قانونا اگر شما اقامت جایی رو دارید حتما باید گواهینامه همون کشور رو بگیرید و این گواهینامه برای توریستها استفاده میشه. در کل بهم گفت میتونی این رو هم استفاده کنی ولی ممکنه از روی بد شانسی یه پلیس گیر پیدا بشه و اذیت کنه. حالا دیگه نمیدونم تو سوئد با این گواهینامه ها چه برخوردی میکنن.

از بچه های سوئد کسی از اعتبار این گواهینامه ها با وبزای دانشجویی خبر نداره ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط naserraja
    مرسی از پاسخ. ولی من به دفتر مرکزیشون هم زنگ زدم گفت قانونا اگر شما اقامت جایی رو دارید حتما باید گواهینامه همون کشور رو بگیرید و این گواهینامه برای توریستها استفاده میشه. در کل بهم گفت میتونی این رو هم استفاده کنی ولی ممکنه از روی بد شانسی یه پلیس گیر پیدا بشه و اذیت کنه. حالا دیگه نمیدونم تو سوئد با این گواهینامه ها چه برخوردی میکنن.
    منم نگفتم این گواهی نامه ها دایمی هستند. همانطور که در شرایط صدور و استفاده از این مدارک ذکر شده است، برای استفاده تا ماکزیمم 1سال در کشورهایی که در آنها معتبر است، اعتبار داشته و برای رانندگی در مدت طولانی تر یا به طور دایمی، بایستی برای گرفتن گواهی نامه خود کشوری که در آن هستید، اقدام کنید. بچه های ایرانی این گواهی را میگیرند تا زمانی که برای گواهی نامه محل اسکانشان اقدام می کنند، ازش استفاده میکنند و اکثراً حتی دیگه تمدیدش هم نمی کنند!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

بنده هم شنیده بودم که به ویزا ربط داره...
    یکی از آشنایان بنده، که اقامت امارات رو داره، نمی تونست با ویزای اقامتی از گواهینامه ی ایران (بین المللی) استفاده کنه، و ناچار شد گواهینامه ی امارات رو به سختی بگیره...

این در مورد امارات بود که تایید می کنم...
    در مورد سوئد و به طور کلی اروپا چیزی نمی دونم...

از دوستان اگر کسی اطلاعی داره لطف کنه اینجا قرار بده...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

There`s no time to waste on the empty fights...I`m on your side...

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط Dave1985
    ترجمه ی لینک بالا:

A driving license from another country are in some cases in Sweden. Here you can read what applies depending on which country the license is issued in.
    Driving licenses from EEA States and validity in Sweden

A driving license issued in one state within the European Economic Area, of Sweden, under certain conditions.

EEA countries are: Belgium, Bulgaria, Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Spain, Czech Republic, Germany, Hungary and Austria

For a license from an EEA state shall apply in Sweden are required to:

* The license is valid in the country where it was issued,
    * The license has not been replaced by a Swedish driving license
    * The holder does not also have a Swedish driving license which is dealt with or withdrawn.

If you have a license from an EEA State which meets the requirements, this is valid in Sweden, even if you are registered here and no matter how long you've been there. You may also be approved as a supervisor at the private DRIVING PRACTICE, if you qualify for it.

Read more about the rules for mentors
    Exchange of driving licenses from EEA States

You must replace your driving license from an EEA State against an equivalent Swedish driving license if the license is valid in Sweden and you are permanently resident in Sweden. You use the form "Application for exchange of foreign driving licenses" that you find in the link below

Application for exchange of foreign driving license (PDF file 637 kB, new window)
    Driving licenses from other countries-validity in Sweden

In order to license from other countries must apply in Sweden are required to:

* The license is valid in the country where it was issued,
    * The holder is not registered in Sweden since more than a year,
    * The license has not been replaced by a Swedish driving license
    * The holder does not also have a Swedish driving license which is dealt with or withdrawn.

There is international agreement on how a license should be designed (in 1949 and 1968 Conventions on Road Traffic). A driving license is not drafted in accordance with the rules and not issued in English, German or French, is only accompanied by a certified translation into English, German, French, Swedish, Danish or Norwegian. If there is no photo of the license applies only together with an identification document with photo.
    Exchange of driving licenses from other EEA countries outside one's exclusive

A driving license from a country outside the EEA may not be exchanged for a Swedish license.

If you have a driving license issued in Switzerland or Japan, it may be exchanged for an equivalent Swedish license. The precondition is that the license is valid in Sweden, that you meet the personal and medical requirements to obtain a driving license in Sweden and that you are permanently resident in Sweden.

If you want to replace a license issued in Switzerland or Japan, against a Swedish, you should do so within one year from that you were registered in Sweden.
    Common to all foreign license

County Administrative Board examines the issues on the exchange of foreign driving licenses. Länsstyrelsen a fee to review your application.

Read more about fees

You should be able to show how long you have had the license. You do not have the right to drive in Sweden before you have completed 18 years, even if you have the right to such in the country where the license is issued.

The rules on when a license can be dealt with by the police or revoked by the provincial government also applies to foreign licenses. Also in addition, the important parts of the license law and license regulation for foreign licenses.
    Dispensation

Under license regulation may be the provincial government in specific cases grant exemption if it can be done without danger to road safety.
    Read more in license regulation (new window)
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

این مطلب بالا ظاهرا برای گرفتن گواهینامه سوئدی هست و اینکه چه کسانی میتونن با گواهینماه کشور خودشون، گواهینامه سوئدی بگیرن و چه کسانی نمیتونن.
    اما در مورد اعتبار گواهینامه های بین المللی چیزی من ندیدم نوشته باشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    این مطلب بالا ظاهرا برای گرفتن گواهینامه سوئدی هست و اینکه چه کسانی میتونن با گواهینماه کشور خودشون، گواهینامه سوئدی بگیرن و چه کسانی نمیتونن.
    اما در مورد اعتبار گواهینامه های بین المللی چیزی من ندیدم نوشته باشه.
    بهترین راه ممکن به نظرم سوال از جایی مثل "دفتر دانشجویان خارجی" در دانشگاهی که می روید، است. آنها مسلماً اگر در این زمینه اطلاعاتی نداشته باشند (که احتمالاً دارند!!)، طبق وظیفه قانونی اشان در راهنمایی و ارایه اطلاعات به دانشجویان خارجی، حتماً سوال شما را بی جواب نخواهند گذاشت!
    سبز باشید.

Junior Member

من امروز رفتم واسه بين المللي كردن گواهينامه.
    مداركي كه مي نويسم دقيقا همون چيزاييه كه در حال حاضر لازمه:
    1.اصل گواهينامه
    2.اصل يا كپي پاسپورت(فقط اسمتون رو چك ميكنن كه چطوري نوشته شده)
    3.مبلغ 300000 هزار ريال (فيش بانكي لازم نيست همون جا ازتون تحويل مي گيرن)
    4.شماره ملي
    5.دو قطعه عكس 4*3 يا 4*6
    آدرس: خ خرمشهر - خ شهيد عربعلي -پلاك 12
    فقط كافيه يه فرم پر كنيد و يك ربع منتظر بمونيد.(لازم نيست از قبل نوبت بگيريد)
    ساعت كاريشون هم تا 4 بعد از ظهره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)