صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 78 , از مجموع 78

موضوع: گواهینامه بین المللی برای سوئد

پیش فرض پاسخ : گواهینامه بین المللی برای سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    کاربرد دارد دوست عزیز:مثلاً اینجا رو ببینید:

Foreign students attending school in the U.S. who are at least 16 years old and their privilege to operate a motor vehicle in Wisconsin is not suspended, revoked, cancelled or disqualified, can drive with their home country's valid license for up to one year. After one year, they must meet the same licensing requirements as a Wisconsin resident.
    http://www.dot.wisconsin.gov/drivers...ly/foreign.htm

به هر حال بحث اینه که اصل گواهی نامه باضافه ترجمه آن مزیتی نسبت به گواهی نامه ی بین المللی ندارد. پس گواهی نامه بین المللی خیلی معتبر تر می باشد تا اصل خود گواهی نامه مگر آنکه موردی که اشاره کردم مد نظرتان باشد
    خیلی ممنون از لینکتون به نظر می رسد که امریکا قوانین آسونگیرانه تری نسیت به اروپا برای گواهی نامه بین المللی ایرانی ها دارد و برای دانشجویان این تخفیف را حداقل برای یک سال قابل قبول می داند هر چند محدودیت زمانی یک ساله برای آن قائل است. پس این تئوری که با ترجمه گواهی نامه و یا با تمدید سالیانه گواهی نامه ی بین المللی ایرانی می شود برای همیشه در خارج رانندگی نمایید ملغی است.
    غیر از این من مطمئن هستم که با هیچ کدوم از این دو نوع گواهی نامه نه می شود ماشین اجاره کرد نه ماشین شخصی را بیمه کرد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Aryana نمایش پست ها
    درود،
    دوست گرامی ترجمه که تمدید نمی خواهد!
    در ضمن شما از چه منبعی نقل می کنید که اصل گواهینامه باید همراه با ترجمه آن باید ارایه گردد؟ آیا از منبع موثقی نقل می کنید یا نظر شخصی خود شما هست؟
    من هم در جلسه ای که Maxx حضور داشت بودم. اتفاقاً این پرسش هم مطرح شد که اصل گواهینامه باید باشه که دوستی که پرزنت می کردند گفتند تنها ترجمه رسمی گواهینامه کافی هست. فکر نمی کنم آفیسر اونجا با گواهینامه ایرانی آشنایی داشته باشه که بخواد ترجمه را با اصل مطابقت بده و یا اصل بودن گواهینامه را متوجه بشه.

شاد و پیروز باشید
    ترجمه تمدید نمی خواهد ولی عملا این گواهی نامه ای که بشما می دهند یک نمونه از ترجمه هست - بهر حال 1 سال اعتبار داره - همراه گواهی نامه ایرانی رو تو سایت زیر آسمان سوئد فکر کنم خوندم.

Junior Member

با سلام من خودم در سوئد با گواهینامه بین المللی دارم رانندگی می کنم . هر کشوری که شما بیش از یک سال ساکن باشید , فقط می تونید یکبار گواهینامه بین المللی یکساله مصرف کنید و امکان تمدید و راندن دوباره در آن کشور را ندارید . پس برای ادامه باید گواهینامه آن کشور را اخذ کنید . در سوئد وقتی ماشینی را بخری , اتوماتیک تمام اطلاعات شما ثبت خواهد شد ( از طریق شماره ملی ) پس جایی برای دور زدن ندارید . اگر غیر از این باشه جریمه سنگینی متحمل خواهید شد. در ضمن اخذ گواهینامه در سوئد بالای 30000 کرون آب می خرد که برای ایرانیها با آن وضع رانندگی مخصوص بالاتر از اینها می شود و وقت زیادی را می گیرد .
    نکته دیگر در مورد دوستی که نوشته بودند گواهینامه بین المللی 20 ساله گرفته اند که صحت ندارد و کلاهبرداری و قلابی است , چون اگر توجه کنید یک گواهینامه معمولی در هر کشوری فقط 5 تا 10 سال اعتبار دارد و در صورت تمدید نکردن ممکن است از درجه اعتبار ساقط شود پس اگر اتفاقی ماموری آن را با تاریخ اعتبار تا 2028 رویت کند بدبخت خواهی شد.

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

سلام
    من میخوام برم گواهینامه ام رو بین المللی کنم
    توی سایت کانون جهانگردی چیزی در مورد گواهینامه بین المللی ننوشته، فقط نوشته ترجمه گواهینامه خودرو!
    منظور از این ترجمه، همون گواهینامه بین المللیه؟ اصلا این گواهینامه بین المللی چه شکلی هست؟ کارته یا یه برگ کاغذه؟؟
    بعد از اینکه گواهینامه بین المللی رو گرفتم و یکسال اعتبارش هم تموم شد، میتونم دوباره اپلای کنم و مجددا گواهینامه بین المللی بگیرم؟ میشه تمدیدش کرد؟ یا وقتی یکسالش تموم شد دیگه باید قید گواهینامه بین المللی رو زد؟

سلام ...
    برای گواهینامه بین المللی، یه قطعه عکس، در حال حاضر 53 تومن، کپی پاس و گواهینامه لازمه
    یه دفترچه ماننده که به چند زبون ترجمه شده
    اعتبارش یک سالست و می تونین تمدیدش کنین
    ولی اگه تو کشوری اقامت گرفتین سه ماه بهتون فرصت می دن که گواهینامه اون کشورو بگیرین و تو این بازه می تونین از این گواهینامه استفاده کنین.

در ضمن دقت کنین که حدود 170 تا شعبه تو سرتاسر ایران هستن که این کارو انجام می دن،
    لازم نیست حتما به کانون جهانگردی مراجعه کنین،
    چون شلوغه و گاهی دور ...
    می تونین با یه تماس با یکی از مراکز زیر، نزدیک ترین شعبه اخذ گواهینامه بین المللی به خودتونو بپرسین

کانون "مدیریت اسناد و مدارک بین المللی "
    دفتر مرکزی : خیابان آزادی - بین بهبودی و خوش - نبش کوچه شهید قانعی - پلاک 231
    تلفن : 66900773
    تهران – خ خرمشهر- خ شهيد عربعلي – پلاك 2
    تلفن : 11-88500209
    خیابان فیاض بخش - نبش کوچه جهانگردی - پلاک 37
    تلفن:4-66749970

Junior Member

دوستان با گواهی نامه 3 ساله میشه تو سوید به مدت 3 سال رانندگی کرد ؟ یا باید بعد یک سال اقدام به گرفتن گواهینامه سویدی کرد؟

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)