صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: اشتراک تجربیات در مورد دریافت ویزا (باید ها و نباید ها)

Junior Member

پیش فرض اشتراک تجربیات در مورد دریافت ویزا (باید ها و نباید ها)

با سلام
    از هنگامی که فروم ایجاد شده دوستان از به اشتراک گذاشتن تجربه های شخصی مصاحبه شون به دلیل نا معلومی دریغ می کنند! بیایید باز هم به روند گذشته برگردیم.
    من 3 بار رد شدم در دبی !! مدارکم کامل و پذیرشم بدون FUND از دانشگاه با رتبه خوب بود فامیل درجه یک اصلا اونجا ندارم و فقط یک فامیل درجه 2 دارم که محل زندگیش در دورترین فاصله با جاییه که می خوام برم!!
    بار اول به من گفت ساپورت مالیت کمه (که کم نبود اصلا و کاملا بیشتر از هزینه دانشگاهم بود) !! بار دوم گفت سابقه کارت کمه و حساب به اسم خودت نیست !! بار سوم هم گفت که این رشته توی کشور خودتم وجود داره و همونجام می تونی بخونی !!
    به نظر شما من چیکار کنم؟ احتمال قوی دانشگاه فعلیم دیگه defer نمی کنه و شاید مجبور شم از پذیرش ترم summer که مال یک دانشگاه دیگه هست استفاده کنم که البته اونم بدون fund هست :'( اگه راهنماییم کنین که کجا برم و چی بهتره بگم و چیکار کنم خیلییییییی ممنون می شم.
    با سپاس
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اشتراک 3 تجربه !!

متاسفم برات ولی چرا ترکیه رو امتحان نکردی؟ دبی بدترین جا هست واسه ویزا و فقط دنبال یه بهانه کوچیک هستن تا رد کنن آدم رو. با شرایط شما نمیشه قبرس رو پیشنهاد کرد چون fund نداری. ولی درسته که میگن ترکیه واسه کسایی که partial fund دارن بهتره ولی تجربه نشون داده هر جایی بهتر از دبی هست. امیدوارم موفق بشی
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Davide
    Guest

سلام

منم متاسفم. من 2 نفر و ميشناسم كه از انكارا بدون Fund ويزا گرفتند.

موفق باشي
    مهدي

Junior Member

سلام دوستان

من تازه عضو شدم و واقعا نمي دونم كه اين مطلب اينجا جاش هست يا نه.
    من 10 June تو قبرس وقت سفارت دارم. كسي هست كه بخواد با من بياد تا پوله بليطمون ارزون تر بشه؟
    در ضمن يه سواله ديگه هم دارم:
    من از U of Arizona فاند خوبي دارم و از Texas A&M فقط پذيرش دارم. ميخوام كه تگزاس رو برم!
    ميشه كه روزه مصاحبه با هر 2 تا I-20 برم و اونا رو نشون كنسول بدم؟؟
    البته مي خوام فرم هاي SEVIS رو با I-20 Texas A&M پر كنم!
    اين كار شدنيه؟؟
    ممنون

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در دبی در سال ۲۰۱۲

با سلام

مطلب مهمي رو ميخوام اينجا با همه برو بچه ها در ميون بزارم که اميدوارم بدرد بخوره و سعي ميکنم فشرده باشه:

ببينيد دوستاني در اين سايت هستند که خودشان منبع پاسخ دادن به سوالات بقيه هستند و ... .
    نکته اي که بصورت خصوصي با دوست عزيزي مطرح کردم اين بود که : سعي کنيد تا يه جايي حجم اطلاعات و داده هاي خودتون رو زياد کنيد اما بعد از اين مرحله به هر قيمتي وارد حوزه عمل بشيد و نزاريد تبديل به آدمي بشيد که صرفا اطلاعات جمع ميکنه و بعد خودش زير بار اين حجم زياد وا بمونه.

به عبارتي در يک جايي بايد تصميمي رو عملي کنيد ، مثلا براي وقت گرفتن از سفارتها تجربه خودم رو ميگم:

1-مدتي دربدر جمع کردن و خوندن اطلاعات در سايتها و ....
    2- معطل ماندن در تصميم گيري براي اينکه کدام سفارت را انتخاب کنم ( بر حسب تعميرات سفارت، دوري يا نزديکي، زمان کليرنس و....)
    3- از دست دادن زمان در همين ايام بررسيها
    4- ارسال ايميل براي وقت اضطراري براي سفارت آنکارا
    5- گرفتن وقت انلاين از سفارت ازبکستان
    6- ارسال ميل به سفارت دوبي براي گرفتن وقت

همه کارهامو رديف کردم براي رفتن به ازبکستان که ديدم بعد 5 روز از دوبي جواب ميل من را دادند.
    بهمين منظور با همسرم به اين نتيجه رسيديدم که بريم دوبي.

وقت سفارت ازبکستان را کنسل کردم( اينکار را انجام بديد تا وقت براي ديگرون باز بشه در هر سفارتي و اين کار بلحاظ اخلاقي و انساني کمکي هست براي بقيه دوستانمون)

راجع به مصاحبه تو پستهاي مربوط گفتم و ديگه توضيحي نميدم
    اما جالبه بدونيد که همه انرژيم رو روي انکارا گذاشته بودم و تازه ديروز يعني 9 فروردين بهم ميل زده بود که ميتوني درخواست بدي براي وقت و ....
    در حاليکه من مصاحبه ام هم انجام شد و برگه زدر را هم بلطف خدا گرفتم.

همه حرفهاي بالارو خلاصه ميکنم:

تا يک جايي اطلاعات جمع کنيد و از يک جايي وارد ميدان عمل بشيد و ابتکار عمل رو در دست خودتون بگيريد و نزاريد زير بار حجم اطلاعات زيادي که منجر به سرسام گرفتن خودتون ميشه دچار ترديد و رخوت بشيد.

عاقل به ميان دجله تا ره ميجست ديوانه پا برهنه از آب گذشت

سال خوبي باشه براي همه و ايشالله همه تون موفق ميشيد

پیش فرض پاسخ : اشتراک تجربیات در مورد دریافت ویزا (باید ها و نباید ها)

الان دیگه نمیشه از ازبکستان وقت گرفت چون گزینه ساعت 9 که مربوط به ماست حذف شده . انکارا و دبی هم جواب نمیدن . از نظر من با تجربه رد شدن از گرجستان به این نتیجه رسیدم که اقدام کردن از هر جای غیر از انکارا و دبی ریسک داره چون سفارتهای دیگه راحت به دلیل اشنا نبودن با مدارک ردت میکنند.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام،
    به نظر شما نکته ی منفی دوبی چیه که امسال در مقایسه با پارسال و آنکارا تقریبا میشه گفت هیچ کس برای دانشجویی نمیره؟ این دید منفی در مورد دبی سر چیه؟؟! من کل پستهای سالهای پیش در مورد دبی رو خوندم، پارسال دبی مشکلش clearance طولانی بود که تو میل confirmation وقت به من گفتن که به دلیل حجم زیاد دانشجوها کلیرنستون بین 2 تا 8 هفته طول خواهد کشید... که این 2 ماه متوسطه برای کلیر شدن.
    امسال واقعا دارن پیله ی بی جهت می کنند به دانشجوهای ایرانی؟ و یا تفاوتی در سیاست صدور ساده ی ویزای دانشجویی احساس میشه؟؟
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام،
    به نظر شما نکته ی منفی دوبی چیه که امسال در مقایسه با پارسال و آنکارا تقریبا میشه گفت هیچ کس برای دانشجویی نمیره؟ این دید منفی در مورد دبی سر چیه؟؟! من کل پستهای سالهای پیش در مورد دبی رو خوندم، پارسال دبی مشکلش clearance طولانی بود که تو میل confirmation وقت به من گفتن که به دلیل حجم زیاد دانشجوها کلیرنستون بین 2 تا 8 هفته طول خواهد کشید... که این 2 ماه متوسطه برای کلیر شدن.
    امسال واقعا دارن پیله ی بی جهت می کنند به دانشجوهای ایرانی؟ و یا تفاوتی در سیاست صدور ساده ی ویزای دانشجویی احساس میشه؟؟
    موفق باشید
    چرا هیچ کس نمیره؟! تو همین تاپیک بچه های زیادی بودند که برای دانشجویی رفتند.
    نمیشه بصورت کلی گفت برای همه 2 ماه طول کشیده. تو همین تاپیک هم نگاه کنید اکثر بچه ها کمتر از یک ماه کلیر شدند. میشه متوسط دبی رو برای کسانی که سربازی رفتند و یک نقطه نامشخص در رزومه اشون دارند، 1 ماه در نظر گرفت که خوب طبیعیه به نظرم. البته عشق آباد و آنکارا خیلی بهتر و زودتر پروسه کلیرنس رو انجام میدن.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    چرا هیچ کس نمیره؟! تو همین تاپیک بچه های زیادی بودند که برای دانشجویی رفتند.
    نمیشه بصورت کلی گفت برای همه 2 ماه طول کشیده. تو همین تاپیک هم نگاه کنید اکثر بچه ها کمتر از یک ماه کلیر شدند. میشه متوسط دبی رو برای کسانی که سربازی رفتند و یک نقطه نامشخص در رزومه اشون دارند، 1 ماه در نظر گرفت که خوب طبیعیه به نظرم. البته عشق آباد و آنکارا خیلی بهتر و زودتر پروسه کلیرنس رو انجام میدن.
    میلاد جان، من حس می کنم که جو علیه دبی خیلی منفیه! (این برداشت من هست، امیدوارم که اینطور نباشه) از همه ی دوستام که اینجا عضو نیستن و بعضی هاشون هم که رشته های کاملا بی خطر هم دارند می شنوم که مبادا دبی بری!! خیلی از بچه های AA هم که خیلی قبولشون دارم میگن دبی نرو! افراد عادی و استاد دانشگاه هم میگن نرو!!! من جسته گریخته زیاد شنیدم که آفیسرهای دبی دنبال بهانه هستند که ریجکت کنند! (من فقط شنیده ها رو منتقل می کنم و الزامی به درستی مطالب نیست). بی دلیل نمی گم، از همه اینو میشنوم اما دلیل قانع کننده برای حرفهاشون ارائه نمی کنند. این موج منفی باعث استرس زایی میشه و کارها خراب! حتی با مقایسه ی همین چندین صفحه ی کم تجربیات آنکارا و دبی 2012 هم میشه به سادگی پی برد که چه قدر گرایش به سمت دبی نسبت به پارسال و یا آنکارای امسال کم شده!! حالا به نظر شما که ظاهرا از من بیشتر در جریان هستی این مسله که سیاست دبی از spring 2012 برای دانشجوها تغییر کرده و به خوبیه 2011 approve نمی کنه تا چه اندازه درسته؟؟ قطعا نگرانی من رو متوجه هستید!
    موفق و برقرار باشی

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    میلاد جان، من حس می کنم که جو علیه دبی خیلی منفیه! (این برداشت من هست، امیدوارم که اینطور نباشه) از همه ی دوستام که اینجا عضو نیستن و بعضی هاشون هم که رشته های کاملا بی خطر هم دارند می شنوم که مبادا دبی بری!! خیلی از بچه های AA هم که خیلی قبولشون دارم میگن دبی نرو! افراد عادی و استاد دانشگاه هم میگن نرو!!! من جسته گریخته زیاد شنیدم که آفیسرهای دبی دنبال بهانه هستند که ریجکت کنند! (من فقط شنیده ها رو منتقل می کنم و الزامی به درستی مطالب نیست). بی دلیل نمی گم، از همه اینو میشنوم اما دلیل قانع کننده برای حرفهاشون ارائه نمی کنند. این موج منفی باعث استرس زایی میشه و کارها خراب! حتی با مقایسه ی همین چندین صفحه ی کم تجربیات آنکارا و دبی 2012 هم میشه به سادگی پی برد که چه قدر گرایش به سمت دبی نسبت به پارسال و یا آنکارای امسال کم شده!! حالا به نظر شما که ظاهرا از من بیشتر در جریان هستی این مسله که سیاست دبی از spring 2012 برای دانشجوها تغییر کرده و به خوبیه 2011 approve نمی کنه تا چه اندازه درسته؟؟ قطعا نگرانی من رو متوجه هستید!
    موفق و برقرار باشی
    ببینید من با نظر شما موافقم که جو منفیه، ولی واقعا دلیلش رو نمیدنم!! اکثرا از کسایی هم شنیدم که دبی نرفتند و بر پایه یکسری شنیده ها نظرشون رو میگند. من همیشه تو پیام خصوصی ها که بچه ها ازم سوال می کنند می گم، اینجا هم میگم، دبی برای فول فاندها و کسایی که رشته شون جزء TAL نیست گزینه بسیار مناسبی است. البته خیلی ها هم بودن که بدون فاند از دبی ویزا گرفتند. فقط پروسه کلیرنسش یکم الکی طولانیه.
    نه اصلا در جریان این سی..اس..ت که شما گفتی هم نیستم، همونطور که گفتم اینها همش یکسری موج منفی از طرف کسانی هست که خودشون حتی یکبار هم به دبی نرفتند و یا با شرایطی رفته اند که در زیر توضیح میدم.!
    به عنوان مثال یکی از دوستان من بار اول از دبی رد شد، بعد که دلیلش رو جویا شدم، فهمیدم که جناب در شرکتی کار میکرده که زیر مجموعه یکی از شرکت های سپاه بوده! چنین فردی هرگز از دلیل ریجکتش به ما نمیگه و نمیاد این دلیل رو اینجا بنویسه، فقط میگه دبی بده، ریجکت می کنه و ... یکی دو تا مثال دیگه هم دارم، یعنی کلا دبی برای همه شده آزمایشگاه، ابتدا میرند، اگه ریجکت شدند، اشتباهاتشون رو درست می کنند و از سفارت های دیگه ویزا می گیرند و بعد میگند دبی فلان دبی بیسار.!!
    البته باز هم بنا به تجربه خودم می گم که دبی برای فول فاندها گزینه بسیار مناسبی است، برای بدون فاندها هم بنده آنکارا و عشق آباد رو توصیه می کنم.
    البته الان که فعلا به دانشجوها همه جا دارند خوب ویزا می دهند.

پ.ن: امشب این پست ها به تاپیک مناسب انتقال داده خواهد شد.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)