نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: ويزاي ويزيتوري معتبر در پاسپورت نامعتبر و سفر به كانادا

Junior Member hamed59 آواتار ها

پیش فرض ويزاي ويزيتوري معتبر در پاسپورت نامعتبر و سفر به كانادا

سلام

ويزاي كانادا ( ويزيتوري) من بعد از پنج ماه صادر شده ولي تنها 4.5 ماه از اعتبار پاسپورت من باقيمانده!

مشكل اعتبار پاسپورت هم دارم:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post631036

نميدونم آيا بطور عملي مي تونم با دو پاسپورت كه يكي ويزا داره ولي اعتبار نداره و ديگري اعتبار داره ولي ويزا نداره رفت كانادا يا نه!؟

از چند نفر پرسيدم،‌ظاهرا براي هند، مالزي، تايلند و انگلستان مشكلي نيست ولي براي كانادا نمي دونم!

قبلا اين سوال رو پرسيده بودم و دوستان همينجا گفته بودن مشكلي نداره!

ولي به تازگي از يك نفر شنيدم كه به يك بنده خدايي در راه رفتن به كانادا توي فرودگاه ايران گير دادن و به خاطر دو پاسپورت بودنش از دم هواپيما برش گردوندن!

البته من توي سايت اداره مهاجرت كانادا خوندم كه نوشته ميشه با دو پاسپورت وارد كانادا شد:
    http://www.canadainternational.gc.ca...ir.aspx?view=d

The Immigration and Refugee Protection Regulations require non-visa-exempt passport holders to carry both a valid Temporary Resident Visa (TRV) and a valid passport.
    Note that the valid visa does not have to be in the valid passport. A valid Canadian visa in a passport which is expired or has been cancelled without prejudice (e.g. for renewal) can still be used since the expiration of the passport has no effect on the visa's validity. However you must then travel with both the new valid passport and the expired/cancelled passport containing the valid visa.
    If you wish to obtain a TRV with a longer validity in the new valid passport, then you must submit a new application with appropriate supporting documents and processing fee.

واقعا نميدونم چكار بايد بكنم!

پاسپورت عوض نكنم شايد به اعتبارش گير بدن،‌ عوض كنم ممكنه به دو پاسپورته بودن گير بدن

ممنون از همگي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ويزاي ويزيتوري معتبر در پاسپورت نامعتبر و سفر به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed59 نمایش پست ها
    سلام

ويزاي كانادا ( ويزيتوري) من بعد از پنج ماه صادر شده ولي تنها 4.5 ماه از اعتبار پاسپورت من باقيمانده!

مشكل اعتبار پاسپورت هم دارم:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post631036

نميدونم آيا بطور عملي مي تونم با دو پاسپورت كه يكي ويزا داره ولي اعتبار نداره و ديگري اعتبار داره ولي ويزا نداره رفت كانادا يا نه!؟

از چند نفر پرسيدم،‌ظاهرا براي هند، مالزي، تايلند و انگلستان مشكلي نيست ولي براي كانادا نمي دونم!

قبلا اين سوال رو پرسيده بودم و دوستان همينجا گفته بودن مشكلي نداره!

ولي به تازگي از يك نفر شنيدم كه به يك بنده خدايي در راه رفتن به كانادا توي فرودگاه ايران گير دادن و به خاطر دو پاسپورت بودنش از دم هواپيما برش گردوندن!

البته من توي سايت اداره مهاجرت كانادا خوندم كه نوشته ميشه با دو پاسپورت وارد كانادا شد:
    http://www.canadainternational.gc.ca...ir.aspx?view=d

The Immigration and Refugee Protection Regulations require non-visa-exempt passport holders to carry both a valid Temporary Resident Visa (TRV) and a valid passport.
    Note that the valid visa does not have to be in the valid passport. A valid Canadian visa in a passport which is expired or has been cancelled without prejudice (e.g. for renewal) can still be used since the expiration of the passport has no effect on the visa's validity. However you must then travel with both the new valid passport and the expired/cancelled passport containing the valid visa.
    If you wish to obtain a TRV with a longer validity in the new valid passport, then you must submit a new application with appropriate supporting documents and processing fee.

واقعا نميدونم چكار بايد بكنم!

پاسپورت عوض نكنم شايد به اعتبارش گير بدن،‌ عوض كنم ممكنه به دو پاسپورته بودن گير بدن

ممنون از همگي
    میتونی بری تو سایتش صریحا نوشته

Junior Member

من پاسپورتم تا سه ماه دیگه منقضی میشه. ازاونجا که اجازه ی اقامت من فقط تا آخر پاسپورت معتبر هست حتما باید گذرنامه را تمدید کنم. ولی چون سفارت رو در کانادا بستن فکر کردم که به ایران برم برای تجدید گذرنامه.
    سوال من این هست که آیا در ایران و در فرودگاه به اینکه ویزای معتبر در پاسپورت قدیمی هست ایرادی نمیگیرن و اجازه خروج میدهند؟؟؟
    منم مثل حامد شنیدم که به یکی از دوستان در فرودگاه گیر داده بودند ولی این مربوط به قبل از بستن سفارته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dada نمایش پست ها
    من پاسپورتم تا سه ماه دیگه منقضی میشه. ازاونجا که اجازه ی اقامت من فقط تا آخر پاسپورت معتبر هست حتما باید گذرنامه را تمدید کنم. ولی چون سفارت رو در کانادا بستن فکر کردم که به ایران برم برای تجدید گذرنامه.
    سوال من این هست که آیا در ایران و در فرودگاه به اینکه ویزای معتبر در پاسپورت قدیمی هست ایرادی نمیگیرن و اجازه خروج میدهند؟؟؟
    منم مثل حامد شنیدم که به یکی از دوستان در فرودگاه گیر داده بودند ولی این مربوط به قبل از بستن سفارته
    سلام من تازه عضو شده ام چطوری میتونم پست جدید بزارم؟
    یه مشکلی دارم. ویزای مهاجرت من صادر شده. اعتبار ویزا تا 3 جولای 2014 هست اما اعتبار پاسپورت من تا 20 جولای هست. من میخام که 26 مارچ برم کانادا ولی در اون زمان پاس من فقط 5 ماه اعتبار داره. چکار کنم؟ ایا در هنگام ورود به کانا مشکلی ایجاد نمیشه؟ ایجا تو ایران پلیس فرودگاه میگه اگه 1 روزم اعتبار داشته باشه مشکلی نیست. گذرنامه میگه تقاضای پاس جدید کن ما پاس قدیم را پانچ نمیکنیم و هردو را به هم منگنه میکنیم. میترسم مشکلی در کانا ایجاد بشه. چکار کنم؟ زودتر از 26 مارچ نمیتونم برم. لطفا راهنمایی کنید.
    مرسی
    شما چکار کردید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Power Electrical Engineering

من پست شما رو خوندم و دیدم کسی جواب نداده. منم همین مشکل رو دارم که باید برم ایران پاسپورت جدید بگیرم و ویزای دانشجوییم تو پاس قدیم میمونه تا بیام کانادا و با پاس جدید تمدیدش کنم. شما این مشکلتون رو چطوری حل کردین؟تو فرودگاه ایران یا کانادا گیر نمیدن به این حالت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط haaaaaaniiiiii نمایش پست ها
    من پست شما رو خوندم و دیدم کسی جواب نداده. منم همین مشکل رو دارم که باید برم ایران پاسپورت جدید بگیرم و ویزای دانشجوییم تو پاس قدیم میمونه تا بیام کانادا و با پاس جدید تمدیدش کنم. شما این مشکلتون رو چطوری حل کردین؟تو فرودگاه ایران یا کانادا گیر نمیدن به این حالت؟
    تركيب دو پاسپورت مشكلی ندارد.

سلام خدمت دوستان
    مادرم ويزاى توريستى كانادا رو دارن ودر تاريخ سپتامبر سال 2017 اعتبار هر دو پاسپورت و فيزا به پايان ميرسه
    در تاريخ 20.03.2017 پرواز به كانادا دارن ( قبلا هم وارد كانادا شدن ) كه در واقع سفرشون قبل از به موعد رسيدن شش ماه پاسپورتشون صورت ميگرد ( تا اجازه خروج از فرودگاه امام رو بدن )
    سوال اينه ......
    ١. ايا ميتون پاسپورت رو قبل از سفر تعويض كنن و با دو تا پاسپورت ( پاسپورت قديمى كه فيزا دارد ، وپاسپورت جديد ) وارد خاك كانادا بشن ؟! يعنى از فيزاى قبلى كه در گذرنامه قبلى بوده استفاده كنند
    ٢. ايا ريسك ندادن فيزا دوباره هست اگر بخوان گزرنامه قبلى رو عوض كنن و دوباره براى فيزاى مجدد روى پاس جديد اقدام كنن ؟!
    ٣. در صورت شرايط حاملگى وزايمان امكان تمديد فيزا بعد شش ماه ماندن در خاك كانادا وجود داره ؟!
    ٤. ايا در حين ورورد به خاك كانادا ( در فرودگاه ) افيسر به شش ماه اعتبار مانده گذرنامه گير ميدن ؟!
    خيلى ممنون ميشم جواب بدين

Banned

دوستان عزیزی که مشکل را مطرح کردید،
    همانطور که پیمان عزیز گفتن، هیچ مشکلی پیش نمیاد و بنده خودم ویزام داخل پاسپورت منقضی شده بود (حتی صفحه اول پاسپورت رو هم پانچ کرده بودن)، یک پاسپورت جدید بدون ویزا هم داشتم.
    خیلی راحت باهاش رفتم ایران و برگشتم.
    پس هیچ نگران این موضوع نباشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)