صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: گرفتن توصیه نامه چند سال پس از فارغ التحصیلی

mina_moradee990
    Guest

پیش فرض پاسخ : من 10 سال که لیسانس گرفتم جطور recommendation بگیرم

نقل قول نوشته اصلی توسط hn
    سلام

منهم مشکل مشترکی دارم. من 5 سال پیش لیسانس گرفتم و نمی دونستم که امکان گرفتن بورس وجود داره و بیخیال تحصیل در کانادا شده بودم. اما حالا که فهمیدم امکان بورس وجود داره دارم Apply میکنم و حتی استاد هم پیدا کردم، البته استاد علت این تاخیر رو ازم نپرسید هیچوقت . اما نمی دونم چه دلیلی در Sop بنویسم که دارم بعد از 5 سال اقدام می کنم.

ممنون میشم راهنمایی کنید
    من هم 5 ساله که لیسانس گرفتم و می ترسم این نکته رو پذیرش گرفتنم اثر بگذاره . من معدل لیسانسم خوبه و RECOMMENDATION های خوبی از اساتیدم دارم البته من رتبه اول دانشگاه تو رشته خودم بودم!!حالا بماند چرا من نرفتم فوق بخونم.. یا نتونستم.
    اما من سابقه کاره درستی ندارم چون همش محل کارم و شهرم عوض می کردم و کار اصلی مو گذاشته بودم رو موضوعی که اصلا به رشتم ربطی نداشت-من رفتم تو موسیقی و درس می دادم-
    با این اوصاف و بعد از اینهمه سال من می خوام برای سوئد اقدام کنم اونا تو پذیرش سابقه کار نمی خوان و همینطور SOP - بیشترشون-
    اما تو سفارت می ترسم بهم گیر بدن برای همینم من می خوام سابقه کار جور کنم!!!اگر از یک شرکت خصوصی من توصیه نامه کاری داشته باشم که بگه من تا پارسال براشون کار می کردم و حتی اگر سفارت هم با هاشون تماس بگیره اینو تایید کنن به نظر شما ممکنه مشکلی پیش بیاد؟!!ممنون می شم نظرتون رو بدین.

Junior Member

سلام،
    من الان دارم توی سوئد درس می خونم. سفارت سوئد در ایران اصلا بررسی ای روی مدارکی که شما به دانشگاه دادی نمی کنه و فقط نامه پذیرش دانشگاه رو ازت می خواد. اگه سابقه کاری که گفتی رو بگیری من فکر می کنم برا سفارت زیادشونم هست. همینکه برای دانشگاه بفرستی کافیه. شایدم اگر ببری سفارت اصلا ازت نگیرن. فقط باید فرمای درخواست ویزاتو خیلی دقیق و درست پر کنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Embedded and Intelligent Systems Halmstad University

سلام
    من هم مشكل مشابه دارم از دانشگاه آزاد فارغ التحصيل شدم سال 85 و الان نمي دونم كي اونجا هست از استاداي اون موقع تقريبا همه مطالب مرتبط رو خوندم ولي بعضي ها خيلي ضد و نقيضه من اين سوالا رو دارم ممنون مي شم كه راهنمايي كنيد در ضمن يه سوال پيش پا افتاده هم دارم كه اگه در چند تا فروم داري پيگيري مي كني آيا راهي هست كه بفهمي كسي بهت جواب داده يا بايد همش بياي چك كني (اگه زياد باشه قاطي ميكنه آدم آخه )
    - من انتقالي گرفتم به يه دانشگاه ديگه وقتي 2 ترم از درسام مونده بود دانشگاه دوم هم حاضر نيست هيچ نامه ايي دال بر اين انتقالي بده. فقط برگه انتقاليم رو داده كه خيلي هم به نظر به درد نمي خوره. من ترجيح مي دم كه از دانشگاه اول نامه ريكامنديشن بگيرم فقط چجوري به دانشگاه نروژ بفهمونم كه اگه مثلا سربرگ و ... يكي نيست با جايي كه ازش فارغ التحصيل شدم دليلش چيه؟
    - SPO چيه؟ مي دونيد من تازه مي خوام اقدام كنم و اين اصطلاحات رو نمي دونم
    - بهترين استاداي من هيچ كدوم عضو هئيت علمي نيودن من آزاد اراك درس خوندم بعد انتقالي گرفتم به يه جاي ديگه آزاد اراك معمولا از اساتيد معروف دانشگاه هاي امير كبير و ... واسه ما كه كامپيوتر بوديم استفاده مي كرد و شايد الان بتونم تهران پيداشون كنم ولي مهر و سربرگ اراك رو كه نمي تونن بزنن!! پس بايد چيكار كرد؟
    - من هم معدلم 14.2 هست اما سه ترم معدل بالاي 18 داشتم و حتي معدل ترم اولم 19.80 بود اما چون رفتم سر كار ديگه نتونستم درست درس بخونم آيا اين دليل خوبي هست كه من بتونم با معدل كم نامه محكمي بگيرم؟
    مي دونم همه اين سوالا رو پرسيدين يه بار ولي جوابا خيلي با هم فرق داشت... ممنون كه كمك مي كنيد

با سلام دوستان
    سوال من اینه که اگه قبلا در شرکتی کار کردی و شرکت الان منحل شده ولی می تونی از مدیرش در سربرگ شرکت recommandation بگیری ایا این برات دردسر ساز میشه؟ ممکنه که با شرکت تماس بگیرن در صورتی که الان وجود نداره؟
    چون از زمان تحصیلم چند سال می گذره باید از شرکت هم بگیرم درسته؟
    ممنون

Senior Member

با درود
    کاش کساییکه در رابطه با موضوع این فروم سررشته ای یا تجربه ای دارن اینجا بزارن......
    منم همین مشکل رو دارم ، ۳ سال پیش فارغ التحصیل شدم ولی نمیشه استادای مطرح و خوبم رو گیر بیارم چون از اون دانشگاه رفتن جاهای دیگه تدریس میکنن..... اگر هم پیداشون کنم مسلما مهر دانشگاهی رو میتونن رو rec بزنن که الان مشغول کار اونجا هستن!
    یعنی دیگه مهر و سربرگ دانشگاه من رو ندارن که واسم کاری بتونن بکنن! نمی دونم چکار کنم؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نمي دونم جوابم چقدر به دوستان كمك كنه . دوستي داشتم كه همين مشكل رو داشت . خودش نشست يه سريرگ با آرم دانشگاه درست كرد و بعد پايين اونم اطلاعات استاد و دانشگاه . نگراني شما در مورد سربرگ تا حدودي حل شده . چون الان اكثرا انلاين ميخوان. فقط استادو پيدا كنيد اگه يادش نيست بر اساس نمره بخواييد كه خودتون بنويسيد و بعد بدين ارسال كنه . اما كمتر قبول مي كنند. سوابق كاري بهتره مرتبط باشه اگر نيست بايد با دليل يه جوري ارتباط بديد و اينكه چرا بعد اين همه سال ميخواييد درس بخونيد فكر نمي كنم به كسي ربط داشته باشه اينجا شايد مهم باشه اما اونجا هميشه در حال درس خوندن هستن. شما سوابق كار رو به ادامه تحصيل ربط بديد. مثلا اينكه من رفتم تو صنعت و اونجا با اين نقصان ها مواجه شدم و تصميم گرفتم براي بر طرف كردنشون دوباره ادامه تحصيل بدم و با تجربه خوبم تو اين زمينه حالا قطعا در محيط آكادميك موفق تر ظاهر ميشم چون ديگه فقط يك محقق نيستم و درعمل با مشكلات .... يه چيزايي تو اين مايه ها. من خيلي تبحر ندارم اميدوارم كه دوستان ديگه كمك كنند.
    موفق باشيد.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

دوست من ريكامنديشني كه نشه با اون شخص تماس گرفت ريسك خوبي نيست. اونا در برخي موارد تماس ميگيرن اگر نخوام بگم اكثرموارد. ضمنا از كسي رفرنس بده كه بشناستت دوستت داشته باشه و موفقيت تو براش آفت نباشه. توصيه اين آدم خواهي نخواهي اثر خوب خودش رو خواهد گذاشت.

شكلات: تو گووگل با اسم سرچ كني پيداشون ميكني. خرجشم يه تماس يا رفتن حضوري به داشنگاه جديدشونه و درخواست محترمانه براي توصيه نامه اگر انسانهاي معقولي باشند نبايد مشكلي باشه. من مطمئن نيستم رو سربرگ دانشگاه خودشون مشكلي باشه. خارج از كشور هم استادا زياد جابجا ميشن. دليل نداره سربرگ كل دانشگاه هايي كه بودن رو داشته باشند.
    تو قسمت SOP‌اگر مراجعه كنيد جواب ميگيريد. اما فقط براي اشاره نامه اي كه شما در اون گذشته ي تحقيقاتي حال و آينده رو به تصوير ميكشي و اينكه چه هدفي رو دنبال ميكني و چرا داشنگاه مربوطه رو انتخاب كردي.
    من فكر مي كنم بعد از چند سال اگر ريفر ميديد رفرنس اگر معروف نبود بايد معتبر باشه. يعني بشه پيداش كرد باهاش تماس گرفت در مورد شما از اون پرسيد و اونم نگه كي رو ميگيد؟ چون اين نشون ميده اصلا طرف يادش نيست شما رو. اين نظر كاملا شخصيه.

موفقيت قرينتون.

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. من 7 سال پیش فارغ التحصیل شده ام. تاریخ توصیه نامه کی باید باشد، یعنی دقیقا بعد از فارغ التحصیلی یا تاریخ حال؟
    با سپاس و تشکر

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nader-Zad نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من 7 سال پیش فارغ التحصیل شده ام. تاریخ توصیه نامه کی باید باشد، یعنی دقیقا بعد از فارغ التحصیلی یا تاریخ حال؟
    با سپاس و تشکر
    توصيه نامه اكثرا آنلاين شده لذا استاد بايد با ايميل خودش به ايميل دانشگاه جواب بده. كاغذي اگر قبول داشته باشن بهتره جديد بگيريد. اعتبار توصيه اي كه مال 7 سال پيش باشه از نظر شما رد نيست؟ با استاده تماس بگيرن اصلا يادش نياد شما كي هستي خيلي بد ميشه. پيداشون كنيد و از شون دوباره بگيريد. يا اطلاع بدين كه براشون آنلاين ايميل مياد آمده باشن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه چند سال پس از فارغ التحصیلی

سلام، دانشگاه خواسته که مشخصات Referees رو براشون بنویسم. (که احتمالا ایمیل به طرف میزنن که بیا و توصیه نامه بنویس)... میشه مشخصات خواهرم و خواهر دوستم رو بدم؟ خواهرم پست دکترا داره تو رشته ی خودش...
    چند وقتی هست از دانشگاه رفتنم گذشته... با استادها هم زیاد حرف نمیزدم و من رو نمیشناختن.... سرکار هم دوست ندارم کسی فعلا بفهمه من دارم اپلای میکنم چون اصلا معلوم نیست جور شه یا نه.
    نگفته که توصیه نامه از طرف کی باشه و رشته اش چی باشه... فقط گفته:
    Please give the names and contacts required. They can comment your academic suitability for your chosen course.
    Recommendations - based on the confidential evaluation of the candidate by two referees.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)