صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: لیست شرکتهایی که به دلیل مشکل export license ایرانیه غیر مقیم استخدام نمیکنن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لیست شرکتهایی که به دلیل مشکل export license ایرانیه غیر مقیم استخدام نمیکنن

دوستان من هم در مورد Amazon حرف دوستان رو تایید میکنم. حتی بعد از آفر رسمی و امضای من و پیدا کردن محل زندگی در سیاتل، چند روز قبل از orientation آفر رو پس گرفتند.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : لیست شرکتهایی که به دلیل مشکل export license ایرانیه غیر مقیم استخدام نمیکنن

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    فکر کنم بد نباشه NVIDIA رو از توی لیست حذف کنیم!
    من بعد از حدود 90 روز برای Internship اپلیکیشن اکسپورتم قبول شد. به من گفتن اخیرا از حدود 10 نفر ایرانی، دو سه نفر گرفتن. همچنین گفتن اگه میدونستیم که ایرانی ها 100% قراره ریجکت شن، اصلا باهاشون مصاحبه نمیکردیم و آفر نمیدادیم.
    ضمنا خیلی به کاری که قراره بکنید بستگی داره ظاهرا. گروهی که من قراره باهاشون همکاری کنم، یه تعدادیشون آمریکا هستن و بقیه کارمندها توی انگلستان و اتریش هستن. از اونجایی که اطلاعات حساس نباید از آمریکا خارج بشن، میشه نتیجه گرفت پروژه ای که دارن روش کار میکنن هیچ اطلاعات حساسی نداره.
    خدا رو شکر این یکی هم به ختم به خیر شد

روزی که اپلیکشین رو برام شروع کردن، اول از همه اومدم توی فروم و این پست رو دیدم و وقتی اسم NVIDIA رو دیدم خیلی سر خورده و مایوس شدم. گفتم اینجا بنویسم تجربه م رو شاید یه نفر دیگه ببینه و از سرخوردگی بی دلیل نجات پیدا کنه.

ضمنا Intel هنوز ایرانی نمیگیره. IBM و Amazon هم به همین ترتیب...
    قضیه Fulltime با Internship کمی فرق داره. کمپانی ما برای مثال ایرانی Intern میگیره ولی Fulltime ّبعید میدونم. معمولا شرکت هایی که ITAR Certified هستن ایرانی فول تایم نمیگیرن چون ITAR اشون در خطر قرار میگیره.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Banned

یک سوال:

اگر گرین کارت هم داشته باشی مشکل EL کماکان وجود دارد و یا صرفا برای افراد با ویزای کاری است؟

Junior Member

اگه گرین کارت داشته باشید نیاز به ECL ندارید

Junior Member

دوستان کسی می دونه آیا شرکت Applied Materials تو سیلیکون ولی، ایرانیه غیر مقیم استخدام می‌کنه یا نه؟!

Junior Member

من سه بار با شرکت Apple مصاحبه کردم برای سه تا موقعیت کاری مختلف که یک بارش مطمئنم به خاطر ECL رد شدم.
    اولین بار برای کارآموزی در یکی از تیمهاشون تو کوپرتینو بود وقتی که خودم آمریکا نبودم. بعد از دو بار مصاحبه برای کارآموزی به دلیل اینکه فهمیدن ایرانی هستم و نیاز به ECL هست دیگه با من مصاحبه نکردن. گفتن به خاطر اینکه صدور ECL 120-160 روز طول میکشه, نمیتونیم با هم همکاری کنیم.
    دو بار دیگه یکیش با Apple Munich بود و یک بار دیگه باز با همون تیم توی کوپرتینو (یه HR دیگه تماس گرفته بود). رد شدنم تو این دو بار نمیدونم که ارتباطی به ECL داشت یا نه, چون به من دلیل رد شدنم رو نگفتن. جالب اینجاست که هر سه بار خوشون (HR) با من تماس گرفته بودن. (یکی از مقاله هام که مرتبط با کارشون بود رو دیده بودن...)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)